ایران چطور به جام جهانی صعود می کندآنچه دیگران می خوانند:

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم: تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 چین مغلوب عراق شد تا سرنوشت صعودش پیچیده شود. ایران با 6 امتیاز پس از عراق با 10 امتیاز و بحرین با 8 امتیاز در رده سوم جدول گروه خود قرار دارد و شرایط پیچیده ای برای صعود به جام جهانی دارد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در دور دوم قرار است چهار دیدار مقابل هنگ کنگ، کامبوج، بحرین و عراق برگزار کند، دیدارهایی که نتیجه ای غیر از پیروزی ایران را به جام جهانی نمی رساند و معادله صعود را پیچیده می کند. ، زیرا تیم ملی فوتبال کشورمان در صورت پیروزی در هر چهار مسابقه و کسب 12 امتیاز، 18 امتیاز می شود. این در صورتی است که تیم عراق با وجود باخت احتمالی مقابل ایران و سه برد مقابل سایر رقبا، با 19 امتیاز مستقیماً به مرحله بعد صعود کند.

با این حال اما و اگرهای زیادی برای صعود ایران به مرحله بعدی جام جهانی 2022 قطر وجود دارد. باید امیدوار باشیم هفته آینده عراق و بحرین مساوی کنند یا بحرین برنده بازی باشد. در صورت تساوی عراق 11 امتیاز و بحرین 9 امتیاز و در صورت پیروزی بحرین این تیم با 11 امتیاز صدرنشین و عراق با 10 امتیاز باقی می ماند. در این صورت تیم ایران با چهار برد در دور برگشت 18 امتیازی خواهد شد. اگر این پیش بینی ها به درستی انجام شود، در اولین موقعیت مساوی عراق و بحرین، این تیم با 17 امتیاز و بحرین با 15 امتیاز به پایان می رسد. در حالت دوم و برد بحرین مقابل عراق، بحرینی ها می توانند با پیروزی مقابل هنگ کنگ و کامبوج امتیاز خود را به 17 برسانند و عراق در نهایت به امتیاز 16 برسد. (این شرایط در صورتی است که ایران بتواند در دور دوم مقابل تمامی رقبا پیروز شود.)

عراق در صورت پیروزی مقابل بحرین حتی با شکست احتمالی مقابل ایران و پیروزی احتمالی مقابل هنگ کنگ و کامبوج، 19 امتیازی خواهد شد و تیم ایران شانسی برای صعود به تیم اول نخواهد داشت. در این صورت تیم ملی باید تلاش کند تا به عنوان یکی از بهترین تیم های هفت گروه دوم به مرحله بعد صعود کند چرا که هشت تیم اول از گروه های A تا H مستقیما به مرحله بعد و چهار تیم برتر صعود خواهند کرد. از گروه دوم نیز به مرحله بعد صعود خواهد کرد. آنها به مرحله بعد صعود می کنند مگر اینکه تیم ملی امیدوار باشد در دیدار مقابل هنگ کنگ و کامبوج که روی کاغذ بسیار سخت است، مقابل تیم های عراق و بحرین امتیاز از دست بدهد.

به گزارش فوتبال دیلی؛ تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی مقابل ولز 3 امتیازی شد و به رده دوم گروه B جام جهانی 2022 صعود کرد و حالا با انگلیس شانس اصلی صعود به مرحله حذفی این رقابت هاست.

تیم ملی ایران چگونه از گروه خود خارج خواهد شد؟ این سوالی است که ذهن همه فوتبالدوستان را به خود مشغول کرده و قطعاً قبل از بازی ایران و آمریکا تمامی شرایط و امکانات صعود تیم ملی ایران به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022 را بررسی خواهند کرد.

بیشتر بدانید:

جدول گروه B جام جهانی پس از پایان بازی های دوم

تاریخ و ساعت بازی ایران و آمریکا در جام جهانی 2022

مطالعات روزانه فوتبال نشان می دهد که در صورت پیروزی یا تساوی مقابل ولز، صعود انگلیس قطعی خواهد شد.

همچنین در صورت پیروزی مقابل آمریکا، صعود ایران قطعی خواهد شد.

اگر ولز با 4 گل و آمریکا با هر نتیجه ای در آخرین بازی خود پیروز شوند، این دو تیم صعود می کنند و انگلیس و ایران حذف می شوند.

بازی ایران و آمریکا بسیار مهم است. در صورت مساوی بودن نتیجه این مسابقه، تیم ها از 3 طریق می توانند صعود کنند:

اگر ولز انگلیس را شکست دهد، ولز و انگلیس صعود خواهند کرد.

اگر ولز با گل +7 انگلیس را شکست دهد، ولز و ایران صعود خواهند کرد.

در صورت پیروزی انگلیس مقابل ولز، ایران و انگلیس صعود خواهند کرد.

لازم به ذکر است که در بهترین حالت، اگر انگلیس برنده نشود و ایران بتواند آمریکا را شکست دهد، تیم ملی ایران به عنوان قهرمان به مرحله بعدی جام جهانی 2022 صعود خواهد کرد.

بخونیدش:  چرا رسانه ها دست به گزینش می زنند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا