چرا از تو فکرم بیرون نمیری

زمان مطالعه: 6 دقیقه

«یک لحظه مرا رها نمی کند! باید چکار کنم ؟ “، “چگونه می توانم به آن فکر نکنم؟ » ممکن است این سوال در ذهن شما خطور کند. این یک سوال مهم است زیرا فکر کردن بیش از حد به کسی می تواند به تدریج شما را دچار مسائل عمیق تری مانند وسواس، افسردگی و غیره کند. اگر اخیراً از هم جدا شده اید و هنوز در هفته ها یا ماه های اول پس از جدایی هستید، طبیعی است که در طول روز زیاد به همسر خود فکر کنید، اما نباید به یک مشکل طولانی مدت تبدیل شود یا زندگی شما یا زندگی شما را مختل کند. زندگی.ذهنی سلامتی. اگر فکر کردن بیش از حد به این شخص به شما آسیب می رساند، این مقاله را تا انتها بخوانید تا نحوه رفع این مشکل را بیاموزید.

چرا مدام به شخص خاصی فکر می کنید؟

دلایل متعددی وجود دارد، مانند:

شما شیفته و عاشق این شخص هستید

شما مجذوب کاری هستید که او انجام می دهد

ویژگی های خاصی دارد که توجه شما را به خود جلب می کند

شما و این شخص اشتراکات و شباهت های زیادی دارید.

البته گاهی زیاد فکر کردن به یک شخص نه از روی عشق، بلکه از روی نفرت، ترس یا بیزاری است.

چه عواملی باعث می شود مدام به یک فرد خاص فکر کنید؟

جذابیت بین شما دو نفر

گاهی اوقات نمی توانید از ذهن کسی خارج شوید زیرا جذب او شده اید. جاذبه ها انواع مختلفی دارند، مانند جاذبه فیزیکی، عاطفی و جنسی.

اعتیاد

اعتیاد نیز یکی از دلایل اصلی این مشکل است. البته اعتیاد منفی است و باعث از بین رفتن عزت نفس شما می شود، دائما مضطرب، افسرده یا زندگی شما مختل می شود. اعتیاد به دلیل الگوهای موجود در ذهن شما ایجاد می شود. طرحواره به الگوهای فکری و باورهایی اطلاق می شود که از خانواده شما به شما رسیده و البته می توان به آنها پرداخت. الگوهایی مانند رها شدن، محرومیت عاطفی، عیوب، شرم و مشکلات دیگر ممکن است در این مشکل دخیل باشند.

مشکلات روحی و روانی

اگر فردی مشکلات روحی و روانی داشته باشد، به احتمال زیاد با فرد خاصی درگیر می شود و آسیب می بیند. مشکلات زیر ممکن است باعث این مشکل شود:

اضطراب

اضطراب یکی از دلایلی است که این شخص از ذهن شما خارج نمی شود. ممکن است دائماً از از دست دادن این شخص بترسید (ریشه آن تله رها شدن است)، ممکن است بترسید که بیمار شوید یا اتفاق بدی برای او بیفتد (ریشه آن تله آسیب پذیری است) یا ممکن است از این بترسید که این شخص آن را انجام خواهد داد. نه او مرا دوست داشتنی و جذاب نمی داند و به همین دلیل است که من را نادیده می گیرد (این ریشه تله هایی مانند عیب، شرم و شکست است). این موارد در قسمت اضطراب هستند.

احساس تنهایی

گاهی اوقات نمی توانید از ذهن آن شخص خارج شوید زیرا احساس تنهایی می کنید. این احساس تنهایی دلایل مختلفی دارد از جمله:

عزت نفس و اعتماد به نفس پایین

عزت نفس پایین و اعتماد به نفس شما را از باور به خود باز می دارد و باعث می شود که دائماً در مورد این شخص و رابطه خود به افکار منفی فکر کنید یا از آن ترس داشته باشید. این باعث می شود مدام به آن شخص فکر کنید و خود را در مقابل او بی ارزش بدانید.

اختلال شخصیت وسواس

افراد مبتلا به اختلال شخصیت وسواسی بیشتر از دیگران وسواس دارند. البته وسواس آنها فقط به رابطه نیست، بلکه می توانند به مواردی مانند نظافت، مسائل مذهبی، مسائل جنسی نیز دچار وسواس شوند و برای آرام شدن و پایان دادن به این افکار دست به رفتارهای تکراری بزنند که یکی البته وضعیت را بدتر می کند، فقط اوضاع را بدتر می کند. مانند کسی که به نظافت و شستن لباس وسواس دارد و برای پایان دادن به ترس یا افکار وسواسی خود در مورد آلودگی، شروع به شستن همه چیز برای مدت طولانی می کند. علاوه بر این، فردی که به رابطه وسواس دارد و شریک زندگی‌اش ممکن است دائماً با شریک زندگی خود تماس بگیرد یا فعالیت‌های تکراری انجام دهد تا خود را آرام کند. البته اگر وسواس شما فقط مربوط به رابطه تان است، خودتان را اختلال شخصیت وسواسی خطاب نکنید! اختلال شخصیت وسواسی تنها باید توسط یک درمانگر تشخیص داده شود.

بخونیدش:  چطور از کیت تخمک گذاری استفاده کنیم

چه زمانی فکر کردن دائم به کسی مشکل ساز است؟

تا حدودی فکر کردن به یک فرد خاص طبیعی و حتی خوشایند است، مانند زمانی که در اوایل رابطه خود هستید و هیجان خاصی برای آن شخص احساس می کنید و فکر کردن به او باعث لبخند زدن شما می شود. این مشکلی نیست. اما اگر مدام فکر کردن به او مربوط به یک مشکل روانی در شما باشد یا احساسات منفی در شما ایجاد کند یا زندگی شما را مختل کند، مثل اینکه در درس و کارتان شکست می خورید، مشکل محسوب می شود. علائم زیر به شما کمک می کند بهتر بفهمید که آیا افکارتان مشکل ساز هستند یا خیر:

تمام زندگی شما تبدیل به فکر کردن به این شخص می شود و سایر جنبه های زندگی خود را تعطیل می کنید.

افکار شما با افسردگی، اضطراب، بی خوابی یا سایر علائم منفی مرتبط است که نشان می دهد سلامت روحی یا جسمی شما در خطر است.

علاوه بر اینکه زیاد به او فکر می کنید، در فضای مجازی یا دنیای واقعی او را تعقیب می کنید

شما مکرراً سعی می کنید با آن شخص صحبت کنید، حتی اگر به طور واضح یا ضمنی به شما گفته باشد که نمی خواهد با شما صحبت کند.

شما قصد دارید به خود یا این شخص آسیب برسانید

اگر هر یک از موارد فوق را تجربه کردید، در اسرع وقت از یک روانشناس کمک بگیرید.

چگونه می توانم مدام به او فکر نکنم؟

محرک ها را شناسایی کنید

فکر کنید و بنویسید که چه چیزی باعث می شود در مورد این شخص فکر کنید. محرک های زیر ممکن است وجود داشته باشد. البته اگر محرک های دیگری وجود داشت، آنها را یادداشت کنید.

با این شخص در جایی مانند محل کار ملاقات کنید

شماره تلفن این شخص را ببینید

صفحه مجازی او را ببینید

صدای او را بشنو

تماشای فیلم های عاشقانه

آهنگ های عاشقانه گوش کنید

هنگامی که محرک های خود را یادداشت کردید، اکنون سعی کنید آنها را در زندگی خود کاهش یا حذف کنید. وقتی تحریک کم باشد یا اصلاً وجود نداشته باشد، کسی را که می خواهید به او فکر کنید به خاطر نمی آورید.

افکار خود را به چالش بکشید

زیر سوال بردن افکار به این معنی است که با دقت در مورد درست یا غلط بودن آنها فکر کنید. به عنوان مثال، اگر همیشه به این شخص فکر می کنید زیرا از نظر شما او بهترین فرد روی زمین است، هیچ کس بهتر از او وجود ندارد و نمی خواهید او را از دست بدهید، واقعاً درست می گویید؟ آیا انسان کاملی در دنیا وجود دارد یا خیر؟ پاسخ منفی است! پس شما دچار یک خطای ذهنی شده اید. واضح است که این شخص نقاط ضعف خود را نیز دارد. تا زمانی که نقاط ضعف او را نشناسید و مطمئن نباشید که با وجود این نقاط ضعف می توانید در سلامت کامل در کنار او باشید، نمی توانید بگویید عاشق شده اید! بنابراین افکار خود را زیر سوال ببرید.

روی خودت تمرکز کن

وقتی شروع به مراقبت از خود می کنید، تمرکز شما از بین می رود و می توانید افکار خود را مدیریت کنید. تمرینات خودمراقبتی را فراموش نکنید و حتما به این موارد در خود توجه کنید:

به اندازه کافی با کیفیت بخوابید

برای داشتن یک رژیم غذایی سالم

مراقبه و تمرینات مدیتیشن ذهنی را انجام دهید

هر روز فعال باشید

دست از تعقیب او بردارید

اگر عادت دارید او را به صورت آنلاین یا در دنیای واقعی تحت نظر داشته باشید، ممکن است متوقف کردن ناگهانی این کارها برای شما دشوار باشد. بنابراین بهتر است آنها را کاهش دهید. برای مثال، اگر روزی 20 بار بررسی می‌کردید که آنلاین هستید، از فردا، تعداد چک‌ها را به 19 بار کاهش دهید و هر روز آن را به همین ترتیب کاهش دهید تا در نهایت این عادت را ترک کنید.

ارتباطات اجتماعی خود را توسعه دهید

با دوستان، خانواده و اطرافیان خود به غیر از این شخص بیشتر ارتباط برقرار کنید تا از تنهایی خلاص شوید و به جای اینکه بخواهید نیازهای خود را در رابطه با این شخص برآورده کنید، در روابط دیگر نیز این کار را انجام دهید.

وقت خود را با چیزهای مفید پر کنید

زمان خود را با فعالیت های مفید و مورد علاقه پر کنید تا ذهن شما زمان کمتری را صرف فکر کردن به افکار تکراری و اشتباه کند. به یاد داشته باشید، اگر ذهن غیر فعال باشد، به هر سمتی سرگردان خواهد شد. پس باید خودتان آن را کنترل کنید.

بخونیدش:  اهنگ چرا عشق تو نمیزاره ماشه رو بکشم

مصمم باشد

در زندگی خود هدف داشته باشید، در کار، تحصیل و سایر جنبه های زندگی خود هدف داشته باشید و به سمت آن هدف حرکت کنید. اگر ذهن هدفی داشته باشد از آن منحرف نمی شود و به جای اینکه به سمت لذت های بد برود به سمت لذت های خوب مانند بهره بردن از مسیر رسیدن به هدف می رود. اگر هدف ندارید و نمی دانید به چه چیزی علاقه دارید، از تست های شخصیتی مانند MBTI استفاده کنید. برای انجام این تست در واتساپ یا تلگرام به شماره 09361835098 پیام دهید.

از یک روانشناس کمک بگیرید

در نهایت اگر دیدید به تنهایی نمی توانید این مسیر را طی کنید، حتما از یک روانشناس کمک بگیرید تا این مشکل در درون شما ریشه دوانده و درمان شود. به یاد داشته باشید که هرگز از این مشکل دست نکشید زیرا می تواند مشکلات جسمی و روحی جدی برای شما ایجاد کند.

آخرین کلمه

فکر کردن مدام به یک فرد خاص تا زمانی خوب و طبیعی است که حالمان را خوب کند و این افکار زندگی ما را مختل نکنند. اما آنها در جایی نیاز به درمان دارند. در این مقاله سعی شده است تا شما را در ابتدا ریشه یابی این افکار و سپس مقابله با آن ها یاری کنیم. شما قطعا موفق خواهید شد، اما این نیاز به تمرین و زمان دارد.

دانلود آهنگ حق با تو از نوید میرزایی و حسین قربانپور با لینک مستقیم

دانلود آهنگ جدید نوید میرزایی و حسین قربانپور به نام حق با تو از رسانه ساخاموزیک.

دانلود آهنگ جدید نوید میرزایی و حسین قربانپور به نام حق با تو

آهنگ: سلمک طلوعی; آهنگساز: حسین قربانپور; تنظیم : نوید میرزایی

دانلود آهنگ حق با تو با دو کیفیت 128 و 320 و همچنین پخش آنلاین

متن آهنگ نوید میرزایی و حسین قربانپور حق با تو
شاید با تو مثل همیشه درست باشه که دل هر دومون آتیش داره
به خودم گفتم راهی برای رفتن هست که انگار تو نمی توانی
تا ابد این قلب باش
حالا که راز قلب من در توست می دانی که
قلبم با تو مهربان است

چرا از سرم بیرون نمیای عشقم حتی اگه رفتی
اما برگرد ببین بعد از این طاقت ندارم راهی هست برای رفتن به نظر غیرممکن می آید
انگار این دل باید تا ابد عاشق شود
حالا که راز دلم را می دانی75 7575999888 نگو که دلم با تو نرم است، نمی توانی

دانلود آهنگ جدید و بسیار زیبای نوید میرزایی و حسین قربانپور به نام حق با تو با لینک مستقیم و دو کیفیت 128 و 320

آهنگ حق با تو از نوید میرزایی و حسین قربانپور

دانلود بهترین آهنگ ها و نماهنگ ها از رسانه سخاموزیک با لینک مستقیم و بهترین کیفیت

اگر مشکلی در لینک دانلود مشاهده کردید، از طریق فرم بازخورد به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا