چرا از تیزهوشان left دادم

کسانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان قبول نمی شوند، ممکن است فکر کنند که در بن بست قرار گرفته اند و شانسی برای تحصیل در دبیرستانی با سطح آموزشی بالا ندارند. هر ساله افراد زیادی به دلایلی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان مردود می شوند و به دلیل اینکه راهنمایی درستی دریافت نکرده اند از تحصیل در دبیرستان های دیگر نیز خودداری می کنند. قبول نشدن در مدارس تیزهوشان به معنای این نیست که خود را در بن بست تحصیلی قرار دهید و راه های زیادی برای به دست آوردن تحصیلات کافی وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که کسانی که می گویند تیزهوش هستند چه کار کنم؟ باید گفت راه های زیادی برای تحصیل خوب و ورود به دبیرستان های دیگر وجود دارد و این مقاله به این موضوع می پردازد که در صورت قبول نشدن در سمپاد چه انتخاب هایی ممکن است داشته باشیم. کاربران با مطالعه مقاله زیر اطلاعات کاملی از دلایل عدم قبولی در آزمون تیزهوشان و راهکارهای قبولی در آزمون تیزهوشان به دست خواهند آورد.

من به عنوان یک نابغه پذیرفته نشدم

در پاسخ به کسانی که می گویند در بین تیزهوشان قبول نشدم باید گفت که ظرفیت مدارس تیزهوشان عموما محدود است و همه دانش آموزان را نمی پذیرند. برای ورود و ثبت نام در مدارس تیزهوشان، افراد باید در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان شرکت کنند و حداقل نمره قبولی در آن آزمون را کسب کنند. با توجه به تعداد کم مدارس تیزهوشان و ظرفیت محدود این مدارس، طبیعی است که احتمال رد شدن افراد در آزمون تیزهوشان و کسب رتبه قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان وجود دارد، مدارس سمپاد تلاش زیادی را می طلبد.

یکی از مواردی که در پاسخ به این سوال که در صورت قبول نشدن در سمپاد چه کار کنیم باید توضیح داده شود این است که امکان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان وجود دارد. افرادی که در آزمون تیزهوشان شرکت کرده و بر اساس دانش خود به سوالات آزمون تیزهوشان پاسخ صحیح داده اند اما در آزمون مردود و موفق به کسب نمره نشده اند می توانند به نتایج آزمون تیزهوشان اعتراض کنند.

لازم به ذکر است از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان که پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزشی می باشد امکان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان و نتایج اعتراض به پاسخگویی تیزهوشان وجود دارد. آزمون 2 تا 3 هفته پس از ثبت اعتراض اعلام خواهد شد. کسانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان شرکت می کنند ولی به دلایل مختلف به سوالات تستی پاسخ صحیح نمی دهند، موفق به قبولی در آزمون تیزهوشان نشده اند و در صورت اعتراض مجدد مردود خواهند شد.

کسانی که آزمون تیزهوشان را قبول نکرده اند می توانند در سایر مدارس اصلی استان خود ثبت نام کنند و امید به تحصیل در مراکز آموزشی عالی را از دست ندهند. لازم به ذکر است که بهترین مدارس در استان های مختلف تنها مدارس تیزهوشان نیستند و بسیاری از مدارس از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان

دلایل قبول نشدن در تیزهوشان

بررسی دلایل عدم پذیرش آنها در مدارس تیزهوشان به افراد کمک می کند تا از قبولی در مدارس تیزهوشان جلوگیری کنند و برای آزمون ورودی مدارس تیزهوشان آماده شوند. کسانی که نگران آزمون تیزهوشان هستند و می پرسند: اگر در آزمون تیزهوشان قبول نشدم چه کنم؟ لازم است آنها را با دلایل عدم قبولی در دبیرستان آشنا کرد.

یکی از دلایل عدم پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان، عدم تمرین مکرر آزمون و مطالعه صحیح است. دانش آموزان توجه داشته باشند که هر نوع مطالعه ای برای قبولی در آزمون تیزهوشان مناسب نیست و دانش آموزان باید روزانه چندین نمونه سوال از آزمون تیزهوشان را حل کرده و با روش های تست زنی آشنا شوند.

عدم شرکت در کلاس های فوق برنامه و تهیه کتاب های امتحانی مناسب با توجه به منابع تیزهوشان پایه های 6-7 و 9-10 را نیز می توان یکی از دلایل عدم موفقیت دانش آموزان تیزهوش دانست. کسب نمره 20 در امتحانات ترم تحصیلی الزاما به معنای قبولی در آزمون ورودی مدارس نیست و دانش آموزان علاوه بر تسلط بر سوالات تشریحی باید به سوالات تستی نیز تسلط داشته باشند.

به افرادی که می پرسند اگر در سمپاد قبول نشدیم چه کار کنیم؟ پیشنهاد می شود قبل از شرکت در آزمون تیزهوشان، دلایل عدم قبولی در آزمون تیزهوشان را بررسی کرده و آمادگی لازم برای شرکت در آزمون تیزهوشان را کسب کنند. یکی دیگر از دلایل شکست دانش آموزان تیزهوش استرس بیش از حد و مدیریت ضعیف زمان در جلسه آزمون است. دانش آموزان باید با آرامش در جلسه آزمون تیزهوشان حضور یافته و زمان خود را مدیریت کنند و در صورت عدم اطلاع از پاسخ سوال بدون اتلاف وقت به سراغ سوال بعدی بروند.

بخونیدش:  چرا وقتی بسته اینترنت داریم ولی وصل نمیشه

حتما بخوانید: منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم

راهکارهایی برای قبولی در آزمون تیزهوشان

کسانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارند، بهتر است راه حل های قبولی در آزمون تیزهوشان را بررسی کنند و قبل از اینکه بگویند چه کار باید بکنم و چه اتفاقی می افتد- اگر در آزمون تیزهوشان قبول نشدیم، سعی در قبولی در آزمون تیزهوشان داشته باشند. راهکارهای قبولی در آزمون تیزهوشان بسیار ساده است و دانش آموزان تنها با پیگیری و جدی گرفتن راهکارهای قبولی در آزمون تیزهوشان می توانند در آزمون سمپاد موفق شوند. راهکارهای قبولی در آزمون تیزهوشان عبارتند از:

مطالعه: مهمترین نکته برای قبولی در آزمون تیزهوشان مطالعه کافی، تمرین و تکرار است. دانش آموزان باید هر روز ساعاتی را به مطالعه اختصاص دهند و تمرین آزمون را جدی بگیرند.

برنامه داشته باشید: داشتن یک برنامه آزمون تیزهوشان مناسب به دانش آموزان کمک می کند تا در مطالعه خود بهره وری بیشتری داشته باشند و از مطالعه غیرضروری و غیرضروری خودداری کنند. بدون برنامه ریزی، دانش آموز ممکن است به دلیل عدم استراحت کافی بین مطالعه دچار سردرگمی یا کم بازده شود.

مشاور مناسب: داشتن یک مشاور تحصیلی خوب به دانش آموزان کمک می کند تا شانس قبولی در آزمون تیزهوشان را افزایش دهند و با برنامه ریزی مناسب پیشرفت خوبی داشته باشند. مشاور آموزشی با توجه به نقاط قوت و ضعف دانش آموز، آنها را به سمت تحصیل هدایت می کند تا در آزمون تیزهوشان موفق شوند.

اوقات فراغت و خوشگذرانی داشته باشید: لازم به ذکر است که مطالعه بدون وقفه معایب زیادی دارد و برای دانش آموز مضر است. دانش آموزان باید به ذهن خود استراحت دهند و زمانی را برای استراحت و تفریح ​​در طول هفته اختصاص دهند.

در مورد راهکارهای قبولی در آزمون تیزهوشان باید گفت که برای قبولی در آزمون تیزهوشان مطالعه کافی کافی نیست و دانش آموزان باید درست مطالعه کنند. خوردن غذاهای سالم و داشتن رژیم غذایی مناسب نیز به دانش آموزان کمک می کند تا درس را بهتر درک کنند و تمرین های تستی را راحت تر حل کنند.

بیشتر بخوانید: راه های قبولی در تیزهوشان

اگر تیزهوشان قبول نشدیم چه کنیم

در پاسخ به این سوال که اگر تیزهوش نشویم چه کار کنیم و اگر تیزهوش نشویم راه حل چیست باید گفت که اگر افراد تعادل لازم برای حرکت از رتبه ششم به هفتم و نهم را به دست نیاورند. تا آزمون دهم تیزهوشان و قبول نشدند، می توانند به بهترین مدارس استان خود مراجعه کرده، بررسی کنند و برای ثبت نام در آن مدارس اقدام کنند. لازم به ذکر است که مدارس تیزهوشان تنها مدارس برتر کشور نیستند و امکان دریافت خدمات آموزشی سطح بالا از سایر مدارس نیز وجود دارد.

معمولا مدارس غیرانتفاعی در استان های مختلف کشور مانند تهران به دانش آموزان خدمات آموزشی در سطح بالا ارائه می کنند و کلاس های فوق برنامه برای آنها تشکیل می دهند. به عنوان مثال بهترین مدارس غیرانتفاعی آفرینش و سوده جزو بهترین مدارس دخترانه استان تهران هستند و مدارس مدیریت البرز و علامه طباطبایی نیز جزو بهترین مدارس پسرانه استان از تهران محسوب می شوند.

در پاسخ به کسانی که می گویند در صورت عدم قبولی در سمپاد چه انتخاب هایی داریم باید گفت که افراد می توانند در مدارس نمونه دولتی یا هیئت مدیره نیز ثبت نام کنند و در مدارس عادی تحصیل کنند و دیگر در مدارس درس نخوانند. ، در مدارس خارج از مدرسه نیز ثبت نام می کند. مدارس معتبر زیادی در سراسر کشور برای ارتقای سطح تحصیلی دانش آموزان و آماده سازی آنها برای حضور در کنکور تاسیس شده است. ثبت نام در این مدارس می تواند بسیار مفید باشد.

بیشتر بخوانید: تراز لازم برای قبولی تیزهوشان نهم به دهم

تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدند

کسانی که به شدت نگران شرکت در آزمون تازهوشان هستند و به این فکر می کنند که در صورت عدم قبولی در سمپاد راه حل چیست، بهتر است تجربیات قبول شدگان در آزمون تازهوشان را مطالعه کنند و برای قبولی در آزمون تازهوشن راهنمایی بگیرند. . امتحانات ششم ابتدایی و متوسطه نهم تا دهم. اگر افراد به درستی درس بخوانند و برنامه ریزی خوبی داشته باشند، شانس قبولی در آزمون تیزهوشان را خواهند داشت و دیگر نگران این نباشند که اگر من در آزمون تیزهوشان قبول نشدم چه کار کنم.

بخونیدش:  چرا باید شراب را هم بزنیم

شرکت کنندگان آزمون تیزهوشان می گویند مهم ترین نکته برای قبولی در آزمون تیزهوشان داشتن اطلاعات در مورد سرفصل ها و منابع آزمون است. سوالات آزمون تیزهوشان ششم تا هفتم فراتر از مباحث هوش هستند و سوالات آزمون تیزهوشان نهم تا دهم نیز شامل مباحث هوش و همچنین سوالات کتاب درسی و سوالات تمام دروس مهم دانش آموزان مانند ادبیات، آموزش، ریاضیات می باشد. ، مطالعات اجتماعی و علوم در آزمون تیزهوشان. نهم به دهم آورده می شود.

نکته مهم دیگری که در مشاوره پذیرش تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی پایه نهم تا دهم باید به آن توجه شود یادگیری فراتر از کتاب درسی است که با مطالعه کتاب های درسی یا شرکت در دوره های آمادگی آزمون تیزهوشان قابل انجام است. علاوه بر این، تمرین ها و تست های زیاد به دانش آموزان کمک می کند تا مدیریت زمان را یاد بگیرند و علاوه بر پیشرفت تحصیلی به نتایج خوبی نیز دست یابند.

شرکت در آزمون های آزمایشی یا بررسی آزمون های تیزهوشان سال های گذشته نیز می تواند کمک زیادی به داوطلبان کند. داشتن اعتماد به نفس و انگیزه و همچنین آرامش خاطر در جلسه امتحان نیز برای کسب نتیجه خوب ضروری تلقی می شود. دانش آموزان باید در روز امتحان خوب غذا بخورند و قبل از روز امتحان استراحت کافی داشته باشند.

در ادامه بخوانید: دریافت کارنامه آزمون تیزهوشان

کارشناسان سامانه مشاوره هیوا آماده اند تا اطلاعات لازم را در خصوص راه حل های موجود برای مردودی در آزمون تیزهوشان در اختیار داوطلبان قرار داده و از طریق سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا راهنمایی کنند. همچنین می توانید با عضویت در کانال تلگرام یا اینستاگرام هیوا آخرین اخبار مرتبط با این حوزه را دریافت کنید.

سوالات متداول

1- ✔️ اگر تیزهوشان قبول نشدیم چه کنیم؟

 

✔️ کسانی که در کنکور تیزهوشان قبول نشدند می توانند در مدارس و یا مدارس ثبت نام کنند که در مقاله به تفصیل توضیح داده شده است.

2- ✔️ دلایل عدم قبولی در تیزهوشان چیست؟

 

✔️ عدم مطالعه کافی و نداشتن برنامه صحیح می تواند منجر به شکست در آزمون تیزهوشان شود که جزئیات کامل آن در مقاله آمده است.

3- ✔️ راهکارهای قبولی در آزمون تیزهوشان چیست؟

✔️ دانش آموزان برای قبولی در آزمون تیزهوشان باید در کلاس های فوق برنامه شرکت کنند، تمرین و تکرار کنند که در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

کلیه هموطنان عزیز از سراسر ایران می توانند جهت استفاده از خدمات مشاوره و ارتباط با کارشناسان دانشگاهی از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099075305 تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا