چرا از سوتین استفاده می کنیم

دلیل استفاده از سوتین چیست؟

دلیل پوشیدن سوتین برای بسیاری از زنان هنوز مشخص نیست. اکثر زنان در جهان فکر می کنند که باید سوتین بپوشند. اما آیا می دانند دلیل استفاده از سوتین چیست و چرا باید از سوتین استفاده کنند؟ در این پست وبلاگ جهانی حراج قصد داریم با استناد به منابع معتبر علمی و پزشکی به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید.

از چه سنی باید سوتین بپوشیم؟

سوال بزرگ بسیاری از مادران این است که از چه سنی باید دختر خود را به سوتین معرفی کنند و در چه سنی دختر خود را تشویق به استفاده از سوتین کنند. معمولاً در سن 11 یا 12 سالگی که سینه ها شروع به رشد و رشد می کنند، مادران باید به دختران نوجوان خود دلیل استفاده از سوتین و فواید آن را بگویند، اگرچه روند بلوغ در برخی از دختران می تواند تا 15 سال ادامه یابد.

مزایای پوشیدن سوتین چیست؟

از افتادگی سینه ها جلوگیری می کند.

به تقویت و شکل دادن به عضلات سینه کمک می کند.

اگر بدن عرق کند از خیس شدن لباس بالا جلوگیری می کند.

از کمردرد و مشکلات ستون فقرات در زنان جلوگیری می کند.

زیبایی و وقار زنان را افزایش می دهد.

عوارض نپوشیدن سوتین

افتادگی سینه ها

نشت عرق بدن به لباس های بیرونی

احساس ناراحتی و ناراحتی

بدشکلی و ناراحتی سینه

شروع کمردرد و مشکلات ستون فقرات

عوارض نپوشیدن سوتین در دوران بارداری

یکی از بزرگترین چالش های زنان باردار این است که آیا در دوران بارداری و با نزدیک شدن به زایمان از سوتین استفاده کنند یا خیر. در ادامه به مهم ترین عوارض نبستن سوتین در دوران بارداری می پردازیم.

اگر در دوران بارداری سوتین نپوشید، ممکن است با مشکلات زیر مواجه شوید:

ممکن است به نپوشیدن آن عادت کنید و پس از زایمان و استفاده مجدد، با مشکلات و حساسیت هایی مواجه شوید.

با نزدیک‌تر شدن به زایمان، ممکن است شیر ​​روی لباستان چکه کند.

این می تواند سینه ها را شل و تغییر شکل دهد.

یک سوتین خوب چه ویژگی هایی دارد؟

حالا که دلیل استفاده از سوتین را فهمیدید، آشنایی با ویژگی های یک سوتین خوب ضرری ندارد. یک سوتین خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

یک سوتین خوب باید به آرامی از سینه ها حمایت کند بدون اینکه فشار زیادی به آنها وارد شود.

برای جلوگیری از حساسیت، ترجیحاً جنس سوتین پنبه یا نخی باشد.

یک سوتین خوب باید دارای بند های قابل تنظیم باشد.

یک سوتین خوب باید تمام قفسه سینه را بپوشاند.

سوتین زمانی برای شما مناسب است که در آن احساس راحتی کنید.

همه‌ی ما با اهمیت بالای ورزش و فعالیت آشنایی داریم. اما برای خیلی از خانم‌ها، تکان خوردن سینه‌ها هنگام ورزش یا درد گرفتن آن‌ها معذب کننده یا خجالت‌آور است و همین هم سبب می‌شود که حس بدی هنگام فعالیت داشته باشند یا حتی ورزش را کنار بگذارند. یک‌راه حل مناسب برای این مشکل استفاده از سوتین‌های ورزشی است. انتخاب سوتین ورزشی مناسب اهمیت بسیار بالایی برای خانم‌ها دارد؛ استفاده از مدل‌های نامناسب در حین ورزش می‌تواند بر شکل و ظاهر سینه‌ها تأثیر بگذارد و حتی منجر به افتادگی و درد شود.

سوتین یا سوتین ورزشی چیست؟

سوتین‌های ورزشی یا همان sports bra به‌طور خاص برای پوشیدن هنگام ورزش طراحی‌شده‌اند. تمرکز طراحی آن‌ها بر روی پشتیبانی، به حداقل رساندن حرکت و دفع عرق است. تفاوت اصلی آن‌ها با یک سوتین معمولی نیز در همین میزان ساپورت بیشتر و محکم‌تر است.

چرا پوشیدن سوتین ورزشی مهم است؟

خجالت کشیدن یا احساس بد تنها دلیلی نیست که به خاطرش باید از سوتین ورزشی استفاده کنید:

از حرکات شدید در حین ورزش خودداری کنید: در حین ورزش های شدید مانند دویدن و پریدن، سینه های بدون تکیه گاه به شدت حرکت می کنند که می تواند باعث درد پشت یا قفسه سینه شود. جلوگیری از آسیب سینه: ورزش بدون سوتین ورزشی می تواند به پوست سینه فشار وارد کند و بافت سینه را کشیده و در نهایت منجر به افتادگی پوست و افتادگی سینه شود. بهبود فرم بدن: سینه های بزرگ یا سنگین به طور ناخودآگاه بدن را به جلو می کشند و بسیاری از افراد ناخواسته این حالت را تشدید می کنند تا از لرزش آنها جلوگیری کنند. با گذشت زمان، کمر خم می شود و شکل طبیعی بدن را از دست می دهد. ویژگی های پیشرفته تر: پیشرفت های تکنولوژیکی در پارچه ها و لباس های ورزشی امکان ساخت سوتین هایی را فراهم کرده است که عملکردهای مهمی را انجام می دهند. به عنوان مثال، در حال حاضر سوتین های ورزشی وجود دارند که عرق را از بین می برند و در عین حال جریان هوا را به پوست شما افزایش می دهند و شما را خنک و خشک نگه می دارند. این به شما امکان می دهد راحت تر ورزش کنید. راحت‌تر از سوتین‌های معمولی: از آنجایی که سوتین‌های ورزشی مهندسی دقیقی دارند، راحتی را فراهم می‌کنند که سوتین‌های معمولی قادر به انجام آن نیستند. به عنوان مثال، سینه را به خوبی می پوشانند و اغلب دارای تسمه های پهن تری هستند که منجر به فشار کمتری بر شانه ها می شود. همچنین خبری از پارچه های ظریف و توری یا طرح های اضافی نیست و می توانید راحتتر از آن استفاده کنید.

بخونیدش:  چرا باید از میهن خود دفاع کنیم

انواع سوتین های ورزشی چیست؟

برای انتخاب مناسب‌ترین نوع سوتین ورزشی، شناخت انواع آن اهمیت زیادی دارد. بنابراین در این بخش بع معرفی انواع سوتین ورزشی و کاربردهای آن‌ها خواهیم پرداخت.

سوتین ورزشی فشرده

 همان‌طور که از نام این نوع سوتین هم مشخص است، سوتین‌های فشرده یا سوتین ورزشی سفت تمایل به فشرده‌سازی دارند و کمک می‌کنند سینه‌ها در جای خود ثابت باقی بمانند. این نوع سوتین کاپ ندارد و معمولا دارای ساختار یک‌تکه است. این سوتین‌ها که برای فعالیت‌های با شدت کم تا متوسط مناسب هستند، ممکن است برای کاپ‌های D مناسب نباشند و بیشتر برای افراد با سینه‌های کوچک‌تر مناسب هستند.

سوتین ورزشی کپسولی

سوتین‌های کپسول دار یا کپسوله برای هر سینه کاپی مجزا ارائه می‌کنند که به شما کمک می‌کند تا فعالیت‌های با شدت زیاد مانند دویدن را با حداقل حرکت سینه انجام دهید. این مجزا بودن کاپ‌ها این سوتین را برای سایزهای بزرگ‌تر نیز مناسب می‌کند. آن‌ها حرکت سینه را از همه جهات (بالا و پایین و طرفین) محدود می‌کنند و سطح بالایی از حمایت را برای تمرینات با شدت بالا ارائه می‌دهند.

سوتین ورزشی کپسول دار حمایت خوبی از سینه به عمل می‌آورد.

سوتین ورزشی کپسولی فشرده

این سوتین‌ها معمولا دارای کاپ‌های مجزا هستند که سینه‌های فرد را به‌طور جداگانه نگه می‌دارند و از طرف دیگر کمپرسورهایی به شکل توری ورزشی و پارچه‌های فاصله دهنده دارند که سینه شما را در جای خود ثابت نگه می‌دارند. این سوتین برای همه تیپ‌ها، مخصوصاً خانم‌هایی با سایز کاپ DD+ ایده‌آل است. خیلی اوقات این سوتین‌ها دارای فنر نیز برای حمایت بیشتر هستند.

استفاده از سوتین های ورزشی چیست؟

تحقیقات نشان داده است که هنگام پوشیدن سوتین‌های ورزشی با حمایت بالا، حرکت سینه و ناراحتی کمتری نسبت به سوتین‌های روزمره وجود دارد. حتی اگر سینه‌های کوچکی دارید، همچنان توصیه می‌شود هنگام ورزش از سوتین ورزشی استفاده کنید، زیرا حتی سینه‌هایی با سایز کاپ پایین هم هنگام ورزش حرکت و تکان‌های بی‌پشتوانه‌ی زیادی را متحمل می‌شوند.

مزایای سینه بند ورزشی کپسول فشرده سازی

این سوتین‌ها اثر ترکیبی فشرده‌سازی و کپسوله شدن را برای شما فراهم می‌کنند و فواید هر دو نوع را با هم دارند. بنابراین با هر سایز سینه‌ای می‌توانید از این سوتین‌ها بهره ببرید و برای هر نوع ورزش و فعالیتی نیز مفید واقع می‌شوند.

تفاوت سوتین معمولی و سوتین ورزشی

سوتین ورزشی یا تی شرت ورزشی

فراموش نکنید که این دو مورد باهم قابل‌مقایسه نیستند، اگر می‌خواهید از تیشرت ورزشی زنانه استفاده کنید حتما باید زیر آن یک سوتین مناسب نیز بپوشید. درعین‌حال خیلی از سوتین‌های ورزشی حالت نیم‌تنه دارند، یعنی می‌توانید به‌تنهایی نیز از آن‌ها بهره ببرید و در باشگاه یا خانه آن‌ها را بپوشید و ورزش کنید.

بیشتر بخوانید: 4 لباس تناسب اندام زنانه که تمرینات شما را بهبود می بخشد

نکاتی برای انتخاب سوتین ورزشی مناسب

یک سوتین ورزشی باید تنگ تر از یک سوتین معمولی باشد، اما نه آنقدر تنگ که شما را خفه کند. برای آزمایش، باید بتوانید دو انگشت خود را بین بند و شانه های خود قرار دهید.

هنگامی که آن را می پوشید، نباید هیچ چین و چروکی در فنجان ها مشاهده کنید زیرا این نشانه شل بودن آنها است، البته پوست شما نباید بیرون بزند.

اگر سوتین ورزشی شما فنر دارد، باید روی دنده‌ها، زیر بافت سینه قرار گیرد و در سینه فرو نرود.

در حالی که سوتین را امتحان می کنید، بازوهای خود را بچرخانید و تکان دهید. اگر احساس درد یا ناراحتی کردید، سوتین ورزشی دیگری را امتحان کنید.

میزان حمایت قفسه سینه شما به تمرینی که انجام می دهید بستگی دارد. اگر حرکات عمودی بیشتری مانند پریدن انجام دهید، ممکن است سینه شما بیشتر حرکت کند. برای ورزش هایی مانند زومبا، دویدن، ایروبیک و غیره. به سوتین محکم تری نیاز خواهید داشت.

اگر سینه بزرگ‌تری دارید، احتمالاً به یک سوتین محکم‌تر و حمایت‌کننده‌تر نیاز دارید.

سوتین های اسپرت قیمت های متفاوتی دارند. برای مثال قیمت سوتین اسپرت سخت از مدل های کپسولی کمتر است و مدلی که انتخاب می کنید به راحتی شما و البته استفاده ای که از آن می کنید بستگی دارد.

آخرین کلمه

خرید آنلاین لباس ورزشی در کنار شیوه‌های سنتی خرید، توجه به ترفندها و تکنیک‌های خرید را با اهمیت‌تر کرده است. هنگام انتخاب سوتین ورزشی این نکته را فراموش نکنید که عملکرد و تناسب بسیار مهم است. تنگ بودن بیش‌ازحد سوتین، شما را محدود می‌کند و شل بودن بیش‌ازحد آن نیز سبب می‌شود عملا کاری نکند. سوتین ورزشی را انتخاب کنید که برای نوع ورزشی که انجام می‌دهید مناسب باشد. سوتین ورزشی مناسب می‌تواند در عملکرد ورزشی شما نقش پررنگی داشته باشد و فعالیت جذاب‌تری را تجربه کنید.

بخونیدش:  چرا باید نماز بخوانیم مگر خدا به نماز ما احتیاج دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا