چرا استوریم تو ارشیو نیست

آرشیو اینستاگرام کجاست؟ به عبارت ساده، آرشیو اینستاگرام همانطور که از نام آن پیداست جایی است که تاریخچه فعالیت اینستاگرام خود را ذخیره می کنید. تمام داستان ها و زندگی هایی که تاکنون منتشر کرده اید را می توانید در این قسمت مشاهده کنید. همچنین می‌توانید پست‌هایی را که نمی‌خواهید در صفحه اینستاگرام شما نمایش داده شوند، به آرشیو اینستا منتقل کنید.

با آرشیو کردن پست، اگر در آینده نظر خود را تغییر دادید و می‌خواهید دوباره پست را در صفحه خود مشاهده کنید، می‌توانید تنها با یک کلیک این کار را انجام دهید. چیزی که با حذف پیام امکان پذیر نیست. با این حال، اگر می خواهید یکی از پست های خود را حذف کنید یا به سادگی آن را ویرایش کنید، می توانید از مقاله برای حذف و ویرایش یک پست در اینستاگرام استفاده کنید.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده در بالا، آرشیو اینستاگرام برای صفحات تجاری نیز بسیار مفید است. آرشیوهای اینستاگرام به شما کمک می کنند تا بدانید قبلاً چه مطالب یا داستان هایی را ارسال کرده اید. به این ترتیب می توانید با دقت بیشتری یک تقویم محتوایی برای صفحه خود ایجاد کنید یا سالگرد داستان های مهم را به خاطر بسپارید. در ادامه این مقاله با Inbo همراه باشید تا تمام این ویژگی های فوق العاده را کشف کنید!

راهنمای مطالعه

آرشیو اینستا کجاست؟

چگونه یک پست را بایگانی کنیم

بازیابی پست آرشیو شده

آرشیو استوری اینستاگرام

فیلم آموزشی کامل از آرشیو اینستاگرام

ویدیوی آموزش کامل بخش آرشیو (بخش‎های آرشیو پست، آرشیو استوری و آرشیو لایو)

آنچه در این ویدیو می بینیم:

چه زمانی انتشارات خود را بایگانی می کنیم؟

نحوه آرشیو کردن پست ها در اینستاگرام

نحوه بازیابی یک پست آرشیو شده (ارسال مجدد یک پست از بایگانی اینستا)

آموزش کامل بخش آرشیو داستان (اشتراک گذاری مجدد داستان، تقویم محتوای داستان و مکان داستان)

آموزش بخش آرشیو زنده و نحوه اشتراک گذاری زنده در IGTV (igtv)

آرشیو اینستاگرام کجاست؟

به طور کلی، آرشیو اینستاگرام از سه بخش تشکیل شده است: آرشیو پست اینستاگرام، آرشیو استوری اینستاگرام و آرشیو زنده. برای دسترسی به بخش آرشیو اکانت اینستاگرام خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. به نمایه حساب خود بروید.

روی نماد سه خط در بالای صفحه و در سمت راست کلیک کنید.

یک نیم پنجره باز می شود که در آن می توانید گزینه آرشیو را مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید.

انتخاب گزینه archive ا

در صفحه جدید می‌توانید بخش‌های Post Archive، Story Archive و Live Archive را در بالای صفحه انتخاب کنید.

آرشیو اینستاگرام

آرشیو پست های اینستاگرام

آرشیو اینستاگرام از سه بخش تشکیل شده است: آرشیو پست، آرشیو استوری و بایگانی زنده. در مرحله اول نحوه آرشیو کردن پست ها و برگرداندن پست ها از این بخش را خواهیم دید.

نحوه آرشیو کردن پست ها در اینستا

وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. سپس پیام مورد نظر را باز کنید.

روی نماد سه نقطه در سمت راست بالای پیام ضربه بزنید.

پس از لمس کادری با چندین گزینه برای شما باز می شود. برای آرشیو یک پست، کافی است روی گزینه “archive” ضربه بزنید تا پست مربوطه در حساب اینستاگرام شما بایگانی شود.

آرشیو کردن پست اینستاگرام

مشاهده و بازیابی پست ها در آرشیو اینستاگرام

پس از آرشیو کردن یک نشریه در حساب کاربری خود، می توانیم آن را از بخش آرشیو مشاهده کرده و در صورت تمایل، آن را به بخش نمایه صفحه خود برگردانیم. برای این کافی است:

به بخش پروفایل اکانت اینستاگرام خود برگردید و روی نماد 3 خطی در بالای صفحه ضربه بزنید.

در نیم صفحه باز، نماد “بایگانی” را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه archive

برای دسترسی به بخش پست های بایگانی شده، “Post Archives” را در بالای صفحه انتخاب کنید.

اکنون می توانید تمام پیام هایی را که تاکنون بایگانی کرده اید مشاهده کنید. پستی را که می خواهید بازیابی کنید انتخاب کنید.

انتخاب پست آرشیو شده

سپس بر روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و سپس در کادر باز شده، گزینه “Show on profile” را انتخاب کنید.

برگرداندن پست آرشیو شده به صفحه پروفایل

آرشیو استوری اینستاگرام

در قسمت آرشیو استوری اینستاگرام، برخلاف قسمت آرشیو پست، تمامی استوری ها به صورت خودکار ذخیره می شوند. در واقع برخلاف قسمت پست ها که ابتدا باید پست را بایگانی کنید تا در این قسمت دیده شود، تمام استوری های شما به صورت خودکار در قسمت آرشیو استوری ها ذخیره می شوند. اما این پایان ماجرا نیست! در این بخش می توانید تاریخچه تقویم فعالیت خود در زمینه انتشار داستان و همچنین تاریخچه مکان هایی که به داستان های قبلی خود اضافه کرده اید را مشاهده کنید. علاوه بر این، اگر در سال‌های گذشته داستانی را در تاریخ امروز پست کرده‌اید، آن داستان برای ما نمایش داده می‌شود. به این ترتیب می توانید همان داستان را در روز تولد او ارسال کنید.

با مراجعه به بخش آرشیو استوری های اینستاگرام می توانید استوری هایی را که قبلا ارسال کرده اید بازنشر کنید. همچنین می توانید داستان های قبلی خود را برجسته کنید یا آنها را به عنوان یک پست مجدداً ارسال کنید. با ما همراه باشید تا در مورد هر یک از این ویژگی ها صحبت کنیم.

بخونیدش:  چرا من هرکاری میکنم باردار نمیشم

آرشیو استوری های اینستاگرام کجاست؟

اول از همه، آرشیو استوری اینستاگرام کجاست؟ برای دسترسی به این بخش به سادگی:

مشابه توضیحات ابتدای مقاله، ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

به نمایه حساب خود بروید.

روی نماد سه خط اینجا کلیک کنید.

گزینه آرشیو را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه archive

در این بخش، Stories Archive را در بالای صفحه انتخاب کنید.

آرشیو استوری ها

در این بخش می توانید تمام داستان های آرشیو شده خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید نماد تقویم را در بالای صفحه انتخاب کنید تا داستان های بایگانی شده را بر اساس تاریخ انتشار آنها مشاهده کنید.

انتخاب آیکون تقویم و مشاهده استوری های آرشیو شده بر اساس تاریخ

علاوه بر این، با انتخاب نماد موقعیت یا نقشه، می توانید داستان های آرشیو شده را بر اساس موقعیت مکانی مشاهده کنید.

مشاهده استوری‌های آرشیو شده بر اساس لوکیشن

ویژگی های آرشیو استوری اینستاگرام

ارسال مجدد استوری از آرشیو اینستاگرام: برای بازیابی یک استوری یا اشتراک گذاری مجدد استوری قبلی، ابتدا استوری مورد نظر را در قسمت آرشیو انتخاب کنید. سپس مطابق شکل روی گزینه Share در سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

افزودن یک داستان به داستان های هایلایت: برای افزودن یکی از داستان های قبلی خود به داستان های برجسته، ابتدا از بخش آرشیو داستان خود طبق دستورالعمل های بالا دیدن کنید. استوری مورد نظر را انتخاب کرده و پس از باز کردن آن، گزینه هایلایت را در پایین و سمت راست صفحه انتخاب کنید. اگر نمی دانید هایلایت چیست و چگونه یک دسته از استوری ها را در صفحه اینستاگرام خود هایلایت کنید، حتما مقاله هایلایت اینستاگرام چیست را بخوانید!

دیگر قابلیت‌های بخش آرشیو استوری

ذخیره یک استوری در گالری: اگر می خواهید یکی از استوری های قبلی خود را بازیابی کرده و در حافظه گوشی خود ذخیره کنید، از طریق قسمت آرشیو استوری این امکان وجود دارد. به سادگی به بخش تاریخچه آرشیو طبق دستورالعمل بالا مراجعه کنید. حال داستان مورد نظر را در داستان داستان ها پیدا کنید. پس از کلیک بر روی آن می توانید آیکون سه نقطه را در سمت راست پایین صفحه مطابق شکل مشاهده کنید. پس از کلیک بر روی این بخش، گزینه ذخیره عکس را انتخاب کنید.

ارسال استوری به صورت پست: یکی دیگر از ویژگی های بخش آرشیو استوری اینستاگرام، امکان ارسال مجدد استوری به صورت پست است. به عبارت دیگر، می توانید یکی از استوری های قبلی خود را پست کنید. برای این کار مانند حالت قبل پس از رفتن به قسمت آرشیو داستان و انتخاب داستان مورد نظر بر روی آیکون سه نقطه کلیک کنید. در این قسمت گزینه “Share as Post” را انتخاب کنید. سپس به مراحل بعدی منتقل خواهید شد که دقیقاً مشابه مراحل ارسال یک پست معمولی است.

حذف یک داستان از آرشیو: اگر می خواهید یکی از استوری های قبلی خود را از قسمت آرشیو حذف کنید، ابتدا داستان مورد نظر را از قسمت داستان آرشیو انتخاب کنید.

انتخاب استوری آرشیو شده

سپس در پایین صفحه گزینه More را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه more

در نهایت بر روی گزینه delete کلیک کنید.

حذف استوری آرشیو شده

بایگانی زنده یا بایگانی زنده

بخش دیگری از آرشیو اینستاگرام، آرشیو زندگی است. از این بخش می توانید به تمامی برنامه های زنده ای که در گذشته منتشر کرده اید دسترسی داشته باشید. همچنین این امکان وجود دارد که برنامه های زنده قبلی خود را از طریق تلویزیون IG دوباره به اشتراک بگذارید یا آنها را در حافظه تلفن خود ذخیره کنید. برای دسترسی به این بخش ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. به بخش پروفایل خود مراجعه کنید، روی نماد سه خط در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. در نیم صفحه ای که باز می شود گزینه Archives را انتخاب کنید. این بار به جای گزینه های قبلی، قسمت “Lives Archive” را انتخاب کنید.

از طریق بایگانی های اینستا، به صورت زنده در تلویزیون IG به اشتراک بگذارید

پس از ورود به قسمت لایو آرشیو خواهید دید که تمام زندگی های قبلی شما در این قسمت قرار دارد. اگر می خواهید یکی از این لایوها را در تلویزیون IG اینستاگرام خود منتشر کنید، روی لایو مورد نظر کلیک کنید. سپس در سمت راست پایین صفحه، نماد IGTV را با عنوان “اشتراک گذاری” مشاهده خواهید کرد. با زدن این گزینه به مراحل بعدی ارسال ویدیو می روید که دقیقاً مشابه ارسال یک ویدیو در IGTV به طور معمول است. اگر برایتان سوال پیش آمده است که IGTV چیست و چگونه در این قسمت مطالب ارسال کنید، می توانید دستورالعمل ها و نکات لازم را در مقاله “از صفر تا صد IGTV اینستاگرام” دنبال کنید.

بخونیدش:  چرا به فاطمه ام ابیها میگویند

انتخاب گزینه archive

در قسمت آرشیوها گزینه Live Archive را انتخاب کنید.

آرشیو لایو

اکنون گزینه 1 را برای انتشار لایو به عنوان ویدیو انتخاب کنید، گزینه 2 را برای مشاهده پیش نمایش زنده، گزینه 3 را برای دانلود زنده و گزینه 4 را برای حذف زنده بایگانی شده انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی: حذف اکانت اینستاگرام

سوالات متداول در مورد آرشیو در اینستاگرام

چگونه یک پست در اینستاگرام را مخفی کنیم؟

✅ با آرشیو کردن پست در اینستاگرام، پست از دید کاربران مخفی می شود، اما همچنان در اکانت شما و در قسمت آرشیو باقی می ماند.

چگونه یک مقاله آرشیو شده را برگردانم؟

به سادگی وارد بخش آرشیو شده و نشریه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس روی سه دکمه بالای عکس کلیک کنید و با کلیک روی نمایش روی پروفایل، پست را به گالری پست خود برگردانید. برای دیدن فیلم آموزشی این کار روی این مطلب کلیک کنید.

آرشیو اینستاگرام کجاست؟

برای دسترسی به بخش آرشیو در اینستاگرام باید روی آیکون سه خط در بالا و سمت راست صفحه پروفایل کلیک کنید و گزینه Archives را انتخاب کنید.

چگونه یک پست یا داستان آرشیو شده را حذف کنم؟

✅ باید به قسمت بایگانی ها رفته سپس پست یا استوری را که می خواهید از آرشیو حذف کنید لمس کنید و روی دکمه سه نقطه کلیک کنید و گزینه Delete را انتخاب کنید.

برای جلوگیری از آرشیو شدن داستان ها چه کنیم؟

✅ – به برگه نمایه شخصی خود دسترسی داشته باشید.
– گزینه Settings را انتخاب کنید.
– حالا گزینه privacy را انتخاب کنید.
– بعد در قسمت Backup باید گزینه Save to archive را غیر فعال کنید.

آرشیو اینستاگرام فارسی کجاست؟

✅ در این صورت اینستاگرام فارسی با چوب انگلیسی تفاوتی ندارد. برای دسترسی به آرشیو اینستاگرام به زبان فارسی یا انگلیسی می توانید از دستورالعمل های ارائه شده در این مقاله استفاده کنید.

آرشیو استوری های اینستاگرام کجاست؟

✅ قسمت آرشیو یا آرشیو استوری اینستاگرام بخشی از قسمت آرشیو اینستاگرام است که شامل تاریخچه استوری های منتشر شده در حساب کاربری شما می باشد. برای دسترسی به این بخش می توانید از آموزش های ارائه شده در این مقاله استفاده کنید.

نتیجه

بخش آرشیو اینستاگرام نه تنها به شما این امکان را می دهد که یک تقویم محتوای دقیق از هر چیزی که پست می کنید داشته باشید، بلکه به عنوان آرشیو استوری ها و جریان های زنده شما نیز عمل می کند. همچنین می‌توانید از بخش آرشیو اینستاگرام برای ذخیره پست‌هایی که نمی‌خواهید به طور کامل حذف شوند و نمی‌خواهید در صفحه پروفایل اینستاگرامتان نمایش داده شوند، استفاده کنید.

در این مقاله سعی کرده ایم در مورد نحوه استفاده از قسمت آرشیو اینستاگرام به شما توضیح جامعی بدهیم. اگر سوال یا مشکلی دارید می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا همکاران ما در پشتیبانی اینبو مشکلات شما را برطرف کنند. از اینکه مقاله ما را برای مطالعه در مورد این موضوع انتخاب کردید متشکریم.

در این مقاله پلازا قصد داریم در مورد نحوه آرشیو کردن پست ها در اینستاگرام صحبت کنیم. همچنین نحوه آرشیو استوری‌ها و بازگرداندن پست‌ها، استریم‌های زنده و داستان‌ها از بایگانی‌های Insta را بررسی خواهیم کرد.

اکنون با قابلیت آرشیو اینستا، کاربران می توانند هر یک از پست های خود را مخفی کنند و دیگر نیازی به حذف کامل آنها ندارند. اما اگر با این ویژگی آشنا نبودید، احتمالاً به جای جلوگیری از آرشیو شدن پست‌ها، آن‌ها را حذف می‌کردید. در این مقاله نحوه استفاده از آرشیو اینستاگرام در آپدیت جدید را خواهیم دید.

ویدیوی زیر را تماشا کنید که توضیح می دهد چگونه در اینستاگرام بایگانی کنید و یک پست آرشیو شده در اینستاگرام را بازیابی کنید:

فهرست مطالب

بایگانی پست اینستا چیست؟

آرشیو یک پست در اینستاگرام به معنای انتقال پست های خود به یک فضای جداگانه در پروفایل است. به این ترتیب می توانید پست های اینستاگرام خود را مخفی کنید و سایر افراد با مراجعه به پروفایل شما قادر به دیدن آن پست نخواهند بود. اما در عین حال این پست حذف نمی شود و می توانید هر زمان که بخواهید پست اینستاگرام آرشیو شده خود را به صفحه خود بازگردانید.

با نحوه آرشیو کردن پست ها در اینستاگرام آشنا شوید

برای آرشیو پست اینستاگرام، ابتدا پستی را که می خواهید مخفی کنید انتخاب کنید. سپس روی سه نقطه سمت راست بالای پیام کلیک کرده و گزینه Archive را انتخاب کنید. فرقی نمی کند محتوای پیام شما تصویر باشد یا ویدیو. به این ترتیب می توانید از آرشیو ویدیو در اینستاگرام نیز کمک بگیرید.

پست برنامه ریزی شده شما بلافاصله از نمایه شما به بخش آرشیو اینستا منتقل می شود. در ادامه نحوه مشاهده پست های مخفی در اینستاگرام را خواهیم دید.

نحوه بازگرداندن پست از آرشیو اینستا؛ مشاهده پست های آرشیو شده در اینستا

برای بازیابی یک پست اینستا بایگانی شده، روی سه خط در سمت راست بالای صفحه نمایه خود ضربه بزنید و گزینه Archive را انتخاب کنید. در پنجره بعدی، در بالای صفحه، کلمات Stories Archive را مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده پست های آرشیو شده در اینستاگرام، روی آنها ضربه بزنید و Posts Archive را انتخاب کنید.

بخونیدش:  چرا مختار در قیام توابین یاری نکرد

همچنین بخوانید :

گزینه Show on Profile را انتخاب کنید تا پیام شما دوباره به نمایه ارسال شود.

آموزش آرشیو استوری اینستا

همانطور که می دانید، ویژگی آرشیو اینستا فقط برای پست ها نیست، بلکه می توانید با استفاده از آن استوری ها و استریم های زنده را بایگانی کنید. این ویژگی به طور خودکار داستان های شما را حتی 24 ساعت پس از انتشار بایگانی می کند. برای دسترسی به آرشیو Insta Story مانند قبل:

روی سه خط بالای نمایه خود ضربه بزنید و گزینه Archive را انتخاب کنید.

در بالای صفحه، Stories Archive را انتخاب کنید تا تمام داستان های قبلی خود را ببینید.

اگر پشیمان شدید، 30 روز فرصت دارید تا آن را به بخش آرشیو برگردانید. البته نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که آرشیو استوری های اینستاگرام به صورت خودکار انجام می شود اما قبل از آن باید به تنظیمات رفته و پس از انتخاب Privacy روی استوری کلیک کنید. در صفحه بعد باید گزینه Save story to archive را فعال کنید تا برنامه به صورت خودکار استوری های شما را بایگانی کند.

این گزینه به طور پیش فرض برای همه کاربران فعال است، اما اگر آن را غیرفعال کردید یا نتوانستید استوری های قبلی اینستا خود را در قسمت آرشیو پیدا کنید، باید آن را فعال کنید.

همچنین بخوانید :÷

نحوه آرشیو لایو در اینستاگرام آرشیو IGTV در اینستاگرام

مانند داستان ها و پست ها، می توانید جریان های زنده را نیز بایگانی کنید. اما باید از قبل گزینه بایگانی آنها را فعال کرده باشید. در این صورت لایو شما به مدت 30 روز بایگانی و قابل دسترسی خواهد بود. برای این کار ابتدا به تنظیمات اینستاگرام رفته و پس از انتخاب Privacy روی Live ضربه بزنید.

در این صفحه گزینه Save live to archive را فعال کنید. در بخش آرشیو می توانید به طور خودکار به پخش زنده خود دسترسی داشته باشید.

نکات اضافی برای آرشیو اینستاگرام

این قسمت از برنامه اجتماعی اینستاگرام از جهات مختلف می تواند گزینه خوبی برای کاربران باشد. همانطور که تاکنون در مورد این موضوع آموخته اید، آرشیو Insta به شما امکان می دهد فایل ها یا داده هایی را مدیریت کنید که ممکن است در آینده برای شما مفید باشند. این مشکل شما را محدود نخواهد کرد زیرا این مزیت به صورت رایگان به کاربران ارائه می شود که به شما این امکان را می دهد تا بدون محدودیت از آن برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید.

مراقب باشید، آرشیو آپدیت جدید اینستاگرام حاوی قوانین و بخش های جدیدی است که ممکن است برای شما کمی گمراه کننده باشد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود برای رسیدن به هدف خود از آموزش فوق استفاده کنید و در صورت مواجه شدن با هرگونه سوال یا مشکلی در این مسیر سوالات خود را در قسمت اینستاگرام برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی های اولیه پاسخ تکمیلی را برای شما ارسال کنیم. .

در واقع، بازگرداندن پست آرشیو شده به اینستا به نوعی غیرممکن است زیرا هدف این مورد محافظت از حریم خصوصی کاربر است. اگر ممکن بود، بسیاری از مردم به دنبال آزار و اذیت مردم در اینستا با سوء استفاده از اینترنت بودند.

سوالات متداول

1. آرشیو پست های اینستا کجاست؟

برای دسترسی به بخش آرشیو ابتدا به پروفایل خود رفته و روی سه خط بالای صفحه ضربه بزنید. اکنون کافیست گزینه Archive را انتخاب کنید تا به قسمت بایگانی دسترسی داشته باشید.

2. چگونه یک پست را از آرشیو اینستا برگردانیم؟

همانطور که در قسمت اول آموزش آرشیو پست اینستاگرام اشاره کردیم، برای این کار به قسمت Archives رفته و قسمت Post Archives را در بالای صفحه انتخاب کنید. حالا پیام مورد نظر را انتخاب کنید و روی سه نقطه بالای آن ضربه بزنید. با انتخاب گزینه Show on Profile می توانید دوباره آن را فعال کنید.

3. چرا اینستاگرام من آرشیو نمی شود؟

برای دسترسی به آرشیو اینستاگرام، باید این برنامه را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

آخرین کلمه

آرشیو پست ها در اینستاگرام موضوع بسیار مهمی است که در این مقاله به طور کلی در مورد آن صحبت کرده ایم. با استفاده از این قابلیت می توانید کنترل بیشتری روی محتوایی که در پروفایل خود ارسال می کنید داشته باشید. اگر سوالی دارید یا با مشکل آرشیو نشدن پست در اینستاگرام مواجه هستید، در قسمت نظرات با ما همراه باشید. برای آشنایی بیشتر با این شبکه و نحوه استفاده از امکانات مختلف آن می توانید مطالب دیگر ما در اینستاگرام را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا