چرا افراد چاق آلتشان کوچک استدکتر محمد جباری

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه، مجاری ادراری و تناسلی و فلوشیپ فوق تخصص اورولوژی ترمیمی، فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیأت علمی وزارت بهداشت می باشد. بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو انجمن علمی اورولوژی ایران.

بسیاری از افراد از آلت تناسلی کوچک خود ناراضی هستند و همیشه به دنبال راهی برای بزرگ کردن آن هستند. این مشکلی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و به دنبال راه حلی برای این مشکل هستند.

بنابراین در این مقاله از یک پزشک مجرد این موضوع را برای شما در نظر خواهیم گرفت.

تاریخ چه می گوید؟

رشد و بزرگی آلت تناسلی نوعی نگرانی و اضطراب در نوجوانی و جوانی است. مجموعه ایمیل ها و سوالات مطرح شده در اینترنت در این زمینه و همچنین گسترش تبلیغات تجاری در این زمینه به ویژه در وب، این مشکل را تایید می کند.

اگرچه مردان می دانند که اندازه آلت تناسلی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، همیشه این افسانه وجود داشته است که شجاعت جنسی به اندازه آلت تناسلی بستگی دارد.

این در حالی است که رضایت جنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که اندازه آلت تناسلی تنها یکی از آنهاست. لازم به ذکر است که اندازه آلت تناسلی برابر با رضایت کامل جنسی نیست.

گرایش تمایلات و توجه به سایز آلت تناسلی، اگرچه اندازه آلت تناسلی یکی از جنبه های آناتومی بدن انسان محسوب می شود، اما روند و توجه به آن نیز متفاوت بود. در روم یا یونان باستان، آلت تناسلی بزرگ مایه خنده و تمسخر بود. آثار او در موزه ها موجود است.

رشد آلت تناسلی از چه زمانی شروع می شود؟

اندازه آلت تناسلی بر اساس ساختار ژنتیکی فرد تعیین می شود. اندازه آلت تناسلی در دوران بلوغ تغییر می کند. رشد آلت تناسلی بین 10 تا 14 سالگی شروع می شود و البته این دوره در برخی از پسران زودتر و در برخی از پسران دیرتر است.

در ابتدا، بیضه ها شروع به بزرگ شدن می کنند و رشد موهای ناحیه تناسلی شروع می شود. آلت تناسلی ابتدا در طول و سپس در قطر رشد می کند.

اندازه متوسط ​​آلت تناسلی یک بزرگسال بین 6 تا 11 سانتی متر است. نوجوانان باید 1 تا 2 سال پس از توقف رشد خود صبر کنند تا اندازه دقیق آلت تناسلی خود را بدانند.

همچنین بخوانید: آیا مردان هم نقطه ی جی دارند؟

اندازه متوسط ​​آلت تناسلی

ابعاد بدن فرد بر طول آلت تناسلی تاثیر می گذارد. اگر فردی چاق و اضافه وزن باشد، آلت تناسلی او کوچکتر به نظر می رسد زیرا توسط بافت بدن احاطه شده و گاهی در چربی بدن فرو می رود. در اصطلاح پزشکی به این حالت دستگاه تناسلی پنهان می گویند.

تعدادی از شرایط پزشکی وجود دارد که بر اندازه آلت تناسلی تأثیر می گذارد. اینها در بدو تولد آشکار می شوند و نیاز به مداخله پزشکی دارند.

میکروپنیس (طول آلت تناسلی تا 1.3 سانتی متر) وضعیتی است که در اثر اختلالات ژنتیکی یا هورمونی ایجاد می شود.

آلت تناسلی تار، آلت تناسلی پنهان و آلت تناسلی به دام افتاده همه شرایطی هستند که در آن آلت تناسلی دارای اندازه طبیعی است اما کوچک به نظر می رسد.

این مشکلات با جراحی قابل اصلاح است. در موارد بسیار نادر، کودکان بدون آلت تناسلی به دنیا می آیند (1 مورد از 20 میلیون پسر متولد می شود).

همچنین بخوانید: دلیل نعوظ صبحگاهی مردان

اندازه نرمال آلت تناسلی

یکی از مشکلاتی که در بررسی ها و تحقیقات در مورد اندازه نرمال آلت تناسلی (در حالت شل یا نعوظ) با آن مواجه می شویم این است که آمار کلی را نمی توان به راحتی و به صورت علمی بدست آورد.

سرشماری ها و مطالعات آماری زیادی در اینترنت وجود دارد، اما این ایده که آمارها بی عیب و نقص هستند چندان واقع بینانه نیست.

اکثر نتایج سرشماری توسط خود گزارش می شود، که فرض می کند مردان صادقانه اندازه آلت تناسلی خود را گزارش می کنند.

در حالی که روند به سمت ادعاهای اغراق آمیز است. وقتی از شما خواسته می شود خودتان را اندازه بگیرید چه می گویید؟ اندازه ها را گرد نمی کنید؟

تغییر اندازه آلت تناسلی

اندازه آلت تناسلی در حالت های آرام و نعوظ

شل بودن اندازه آلت تناسلی به هیچ وجه نشان دهنده اندازه آلت تناسلی در حالت نعوظ نیست.

بخونیدش:  چرا از همه بدم میاد نی نی سایت

در برخی از مردان، اندازه آلت تناسلی بین وضعیت شل و نعوظ به سختی تغییر می کند، اما اکثر مردان آلت تناسلی با اندازه متوسط ​​در وضعیت شل دارند که در وضعیت نعوظ به میزان قابل توجهی بزرگتر می شود.

جالب است بدانید که اغلب اندازه آلت تناسلی در حالت شل مردان را نگران می کند!

به هر حال برای رفع نگرانی شما در اینجا به چند آمار ناب و کلی اشاره می کنیم:

اندازه متوسط ​​آلت تناسلی در حالت ریلکس بین 6 تا 10 سانتی متر است.

اندازه متوسط ​​آلت تناسلی در حالت نعوظ بین 11 تا 15 سانتی متر است.

لازم به ذکر است که سرما و خستگی به طور موقت اندازه آلت تناسلی را کاهش می دهد.

چند سوال رایج و پاسخ آنها:

آیا قرص ها، شربت ها، لوسیون ها و روغن ها سایز آلت تناسلی را افزایش می دهند؟

هیچ مدرک علمی معتبری مبنی بر اثر دائمی قرص ها، شربت ها، لوسیون ها و روغن ها بر بزرگ شدن آلت تناسلی وجود ندارد.
لطفا پول خود را پس انداز کنید!

آیا آلت تناسلی برای همیشه کوچکتر می شود؟

آره! آلت تناسلی ممکن است با افزایش سن کوچکتر شود. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ناتوانی جنسی طولانی مدت می تواند منجر به کاهش اندازه آلت تناسلی شود.

وقتی فردی چاق و اضافه وزن دارد، آلت تناسلی او کوچکتر و کوچکتر به نظر می رسد. معمولاً با کاهش وزن، سایز آلت تناسلی به حالت قبلی خود باز می گردد.

آیا روش جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

آره! تعدادی از تکنیک های جراحی برای افزایش قطر و طول آلت تناسلی وجود دارد. با آزاد کردن رباطی که آلت تناسلی را در جای خود نگه می دارد، می توان آن را تا 2.5 سانتی متر افزایش داد.

ایمپلنت های پوستی همچنین می توانند طول و قطر آلت تناسلی را افزایش دهند.

در مورد هر روش جراحی، باید مشخص شود که آیا مزایای جراحی بیشتر از خطرات آن است یا خیر. لازم به ذکر است که بر خلاف عوارض این اقدامات، نتایج تزئینی ارزش آن را نخواهد داشت.

بیشتر اورولوژیست ها این نوع جراحی را انجام نمی دهند مگر اینکه تغییر شکل یا علت پزشکی خاصی وجود داشته باشد.

همچنین بخوانید: درمان کجی آلت تناسلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا