چرا باید از خدا تشکر کنیم

شکرگزاری از خداوند یکی از راه های قدردانی از مواهب او در این زندگی و همه نعمت های اوست. همچنین می تواند به ما کمک کند ارتباط معنوی خود را با او عمیق تر کنیم و به ما امکان می دهد هدف و معنای زندگی خود را بهتر درک کنیم. این آیه قرآنی شکرگزاری را ببینید.

سوال

پاسخ

قدردانی موضوع بسیار مهمی در کتاب مقدس است. اول تسالونیکیان فصل 5، آیات 16-18 می گوید: «همیشه شاد باشید! مدام دعا کن! خدا را برای هر رویدادی شکر کنید، زیرا اراده خدا برای شما که متعلق به عیسی مسیح هستید، چنین است. متوجه مشکل شدید؟ در هر شرایطی خدا را شاکر باشید. قدردانی باید روش زندگی ما باشد و پیوسته در زبان و قلب ما جاری شود.

با کاوش در کتاب مقدس، متوجه می شویم که چرا و چگونه باید در موقعیت های مختلف سپاسگزار باشیم.

مزامیر فصل 136 آیه 1، “خداوند را سپاس گویید، زیرا او مهربان است و رحمت او تا ابدالاباد است.” در اینجا دو دلیل برای قدردانی داریم: خوبی ابدی خدا و عشق تغییر ناپذیر او. وقتی ماهیت فاسد انسان را دریابیم و به این نتیجه رسیدیم که بدون خدا فقط مرگ وجود دارد (یوحنا فصل 10 آیه 10، رومیان فصل 7 آیه 5) و واکنش طبیعی ما لذت بردن از زندگی است که او به ما داده است. دادیم

مزمور 30 ​​خدا را برای نجات ما شکر می کند. داوود گفت: «خداوندا، تو را می ستایم، زیرا مرا نجات دادی و نگذاشتی دشمنانم به من بخندند. «خدایا، خدای من، وقتی به تو فریاد زدم و کمک خواستم، تو مرا شفا دادی. مرا از لب قبر برگرداندی و از چنگال مرگ نجاتم دادی تا نمردم. خدای عزیز، او را ستایش کن! ستایش نام مقدس خداوند که خشم او لحظه ای است، اما رحمت و محبت او دائمی است! اگر تمام شب اشک بریزیم، شادی از صبح دوباره شروع می شود. وقتی خوشحال و موفق بودم، به خودم گفتم که هرگز شکست نخواهم خورد. فکر می کردم همیشه مثل کوه قد بلند خواهم بود. اما به محض اینکه ای خداوند، صورت خود را از من برگردانید، ترسیدم و نگران شدم. خداوندا، من در حضور تو زاری کردم و خواهش کردم که هلاکت من برای تو چه سود؟ اگر بمیرم و زیر خاک بروم خاکم تو را ستایش خواهد کرد؟ آیا جسد من وفاداری و صداقت شما را مشخص خواهد کرد؟ خدایا دعای مرا بشنو و به من رحم کن! خدایا کمکم کن!» خدایا ماتم را به شادی و رقص تبدیل کردی! نه و با تمام وجودم برایت ستایش خواهم کرد. خداوندا، خدای من، تا ابد از تو سپاسگزار خواهم بود!» (مزمور فصل 30 آیات 1-12). دیوید اینجاست تا پس از شرایط سختی که پشت سر گذاشت، خدا را شکر کند. این سرود شکرگزاری نه تنها برای زمان حال، بلکه برای وفاداری او در گذشته نیز شکرگزاری می کند. این مزامیر از شخصیت خدا می گوید و آنچه در اینجا شگفت انگیز است این است که ستایش تنها پاسخ مناسب به خداست.

در کتاب مقدس نمونه هایی از قدردانی در میان مشکلات و شرایط دشوار وجود دارد. به عنوان مثال، مزمور 28 غم و اندوه داوود را توصیف می کند. او از خداوند طلب رحمت، حفاظت و عدالت می کند. پس از التماس دعا با ناله به او گفت: «خدا را شکر کنیم! وقتی از او کمک خواستم، فریاد مرا شنید. خداوند قوت و سپر من است. من کاملا به او اعتماد کردم و او به من کمک کرد. پس قلبم شاد است و او را با آواز سپاس می گویم.» (مزمور فصل 28 آیات 6-7) ایوب نیز حتی در مواجهه با مرگ چنین روحیه شکرگزاری داشت: «از شکم مادرم برهنه متولد شدم و خواهم داشت. این دنیا را برهنه ترک کن خدا داد و خدا گرفت نام خدا مبارک باد (ایوب فصل 1 آیه 21).

در عهد جدید نمونه هایی از شکرگزاری مؤمنان را می بینیم. پولس به شدت مورد آزار و اذیت قرار گرفت، اما می نویسد: «اما خدا را شکر! زیرا او همیشه ما را در پیروزی مسیح شریک می‌سازد، و هر جا که می‌رویم، از ما استفاده می‌کند تا مسیح را به مردم عرضه کند و پیام انجیل را مانند عطری شیرین در همه جا پخش کند» (دوم قرنتیان فصل 2 آیه 14). نویسنده رساله به عبرانیان می‌گوید: «بنابراین که پادشاهی متزلزل از آن ما خواهد شد، از صمیم قلب خدا را شکر کنیم و با ترس و احترام او را چنانکه سزاوار اوست خدمت کنیم» (عبرانیان). فصل 12، آیه 28). پیتر دلیل شکرگزاری در غم ها و مشکلات را توضیح می دهد. او می گوید: “ایمان شما، پس از اینکه وارد کوره آزمایش شدید و سالم و سلامت بیرون آمدید، باعث می شود که در روز بازگشت عیسی مسیح ستایش، تجلیل و تکریم شوید” (اول پطرس، فصل 1، آیات 6). -7).

بخونیدش:  چرا تماس با مشترک مورد نظر امکان پذیر نمیباشد

فرزندان خدا مردمی سپاسگزار هستند زیرا از نعمت هایی که به آنها عطا شده است آگاهند. طبق دوم تیموتائوس 3: 2، یکی از ویژگی های آخرالزمان فقدان روح شکرگزاری خواهد بود. بدکاران ناسپاسند.

ما باید شکرگزار باشیم زیرا خداوند شایسته شکر است. برای هر هدیه خوبی که خدا به ما می دهد، باید از او تشکر کنیم (یعقوب فصل 1 آیه 17). هنگامی که ما سپاسگزار هستیم، توجه ما از خواسته ها و مشکلات خودخواهانه وضعیت فعلی منحرف می شود. ابراز قدردانی به ما کمک می کند به یاد داشته باشیم که همه چیز تحت کنترل خداوند است. شکرگزاری نه تنها کار درستی است، بلکه مفید و مناسب است. و این تصویر بزرگ را به ما یادآوری می کند که ما به خدا تعلق داریم و از عطایای روحانی برکت داریم (افسسیان 1: 3). در واقع، ما زندگی به وفور داریم (یوحنا 10:10) و شکرگزاری مناسب ترین پاسخ به این وضعیت است.

انگلیسی

بازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس در مورد شکرگزاری چه می گوید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا