چرا باید گوش سگ را برید

بریدن گوش سگ نوعی جراحی زیبایی است که شامل بریدن قسمت آویزان گوش و ایجاد شکل مورد نظر صاحب حیوان در قسمت باقی مانده گوه است (معمولاً این کار به گونه ای انجام می شود که گوش سگ صاف باشد). . این کار قبلاً بیشتر انجام می شد، اما نظر دامپزشکان و مردم تغییر کرده و امروز هم در برخی زمینه ها غیرقانونی است.

به عنوان مثال در استرالیا، انگلیس و برخی دیگر از کشورهای اروپایی، جراحی زیبایی گوش سگ ممنوع است مگر اینکه دلیل موجهی وجود داشته باشد و برای سلامتی حیوان ضروری باشد و حتی برخی از پرورش دهندگان انگلیسی به دلیل بریدن گوش سگ به طور غیرقانونی دستگیر شدند. .

نگران نباشید، ما می دانیم و در این مقاله هر آنچه در مورد بریدن گوش سگ باید بدانید را به شما خواهیم گفت!

دلیل بریده شدن گوش سگ

به گزارش سایت metrodcvet، اکنون گوش سگ ها عمدتاً به دلایل زیبایی بریده می شود و بسیاری از مردم می گویند که از نظر آنها این حیوان خشن تر و بیشتر شبیه گرگ است، اما قبل از این کار هدف خاصی داشت.

به عنوان مثال، گفته می شد که بریدن گوش بوکسورهای نگهبان باعث می شد که آنها بهتر بشنوند و در نتیجه نگهبانان هوشیارتر می شدند، زیرا گوش بریده شده راحت تر به سمت منبع صدا می چرخید. البته مطالعه دقیقی در این مورد صورت نگرفته است که آیا واقعا این موضوع صحت دارد یا خیر.

در مورد سگ های گریفون بروکسل که از نژادهای شکار هستند، گوش ها برای جلوگیری از گاز گرفتن یا چسبیدن گوش هایشان به خار یا شاخه های درخت در حین شکار، بریده شده است.

از طرفی برخی از افرادی که سگ های خود را برای مسابقات یا دعوا آماده می کنند، گوش های خود را می برند تا هنگام دعوا گاز نگیرند و گوش های خود را پاره نکنند و به طور کلی خطر آسیب دیدگی سگ کمتر است. بدیهی است که چنین کاری به هیچ وجه از نظر اخلاقی صحیح نیست!

تاثیر کاشت گوش بر سلامت سگ

از طرفی در قدیم افرادی که به تمیز کردن گوش سگ اعتقاد نداشتند، گوش های آویزان را بیشتر مستعد عفونت می دانستند و مثلاً از این طریق می خواستند مراقبت از گوش را آسان کنند. سگ

عفونت گوش ممکن است در برخی از سگ هایی که گوش های آویزان دارند شایع تر باشد. اما عوامل بسیار مهم تری وجود دارد که بر این بیماری تأثیر می گذارد (مثلاً مشکلات ژنتیکی یا باریکی مجرای گوش). حتی برخی تحقیقات نشان داده‌اند که عفونت‌های گوش در نژادهایی که گوش‌هایشان را می‌برند افزایش نیافته است، اما اکنون کمتر این کار را انجام می‌دهند. بنابراین، شکل گوش تأثیر بسیار کمی در شروع بیماری دارد.

چه نژادهایی از گوش های سگ بریده می شوند؟

جراحی گوش سگ بیشتر در نژادهایی مانند بوستون تریر، باکسر، دوبرمن پینچر، مینیاتور پینچر، گریت دین، قلدر آمریکایی، استافوردشایر بول تریر، پیت بول و اشناوزر انجام می شود. در واقع صاحبان سگ های نگهبان در حال حاضر بیشتر به این شغل علاقه دارند و بیشتر به این دلیل که سگ های خود را جدی و ترسناک جلوه می دهند. اما این می تواند سلامت سگ را به خطر بیندازد که در ادامه به آن می پردازیم.

آیا بریدن گوش درد زیادی دارد؟

اگر درست انجام نشود بله، اما دامپزشک می داند که در چه سنی بهتر است این کار را انجام دهد و حیوان را بیهوش کرده و بعد از عمل به او مسکن می دهد.

شاید ندانید که واقعاً برای سگ شما ضروری نیست. در واقع، بیشتر کارهایی که انجام می‌دهیم یا نگرانی‌های اضافی که داریم، جایی در نحوه تربیت سگ ندارند. اگر می خواهید اصول تربیت سگ را به خوبی بدانید و به شما و سگتان احساس راحتی کنید، کافیست کتاب زیر را که توسط تیم پت پرس تهیه شده است تهیه کنید تا روش های اولیه تربیت سگ را بدانید آموزش سگ به جای انجام کارهایی که باعث می شود سلامتی او در خطر است !

کتاب الکترونیکی آموزش نگهبان، نگهبان و بادیگارد شخصی

اگر نژاد سگ شما برای نگهبانی مناسب است، می توانید او را با یک روش اولیه آموزش دهید.

توجه داشته باشید که قبل از ارائه دستورالعمل های این کتاب، سگ شما باید این دستورات اولیه را بداند. در این کار تمامی آموزش های نگهبانی، حفاظت از افراد و اماکن به سگ ها ارائه شده است.

بخونیدش:  چرا در کنار قهوه اب میگذارند

کتاب بخر

69000 تومان

مراقبت های بعد از بریدن گوش سگ

اگر برای سلامت سگ نیاز به انجام عمل گوش دارید، این عمل نیاز به مراقبت زیادی دارد که باید با دقت زیادی انجام شود. زخم های روی گوش های حیوان خانگی هنگام بهبودی بسیار خارش دارند، اما نباید اجازه خراشیدگی روی آن ها داده شود. پس از برداشتن بخیه ها، کار بسیار آسان می شود، اما همچنان باید مراقب باشید و دستورات دامپزشک را تا روز آخر دنبال کنید.

معمولاً گوش‌های نژاد کوچک زودتر بهبود می‌یابند، اما به ریاضیات زیادی نیاز نیست و بهبودی کامل ممکن است تا 2 ماه طول بکشد. در این مدت نیاز به بازدیدهای مستمر دارند که باید قبل از عمل برنامه ریزی شود.

خطرات بریدن گوش سگ

برش با چاقوی قدیمی که علاوه بر درد و خطر عفونت می تواند به حس شنوایی سگ نیز آسیب برساند و اصلا کار خوبی نیست. اما این واقعیت نیز وجود دارد که جراحی بی خطر نیست:

اولاً، استفاده از داروهای بیهوشی به خودی خود می تواند خطرات و عوارض جانبی داشته باشد و فقط در صورت لزوم باید انجام شود. کاشت گوش برای سگ های خانگی و معمولی ضروری نیست. در واقع برای هیچ سگی لازم نیست!

دوم، مشکلات مختلفی ممکن است پس از جراحی ایجاد شود. به عنوان مثال، زخم ها می توانند عفونی شوند، خونریزی کنند و باعث درد و ناراحتی حیوان شوند.

در برخی موارد شدید، زخم ممکن است به حدی عفونی شود که باید کل گوش قطع شود، که خود باعث انواع مشکلات می شود. (برای اطلاعات بیشتر مقاله بیماری های سگ را بخوانید!)

از طرفی گوش های سگ یکی از وسایل ارتباطی مهم این حیوان است. البته هنوز نمی دانیم که بریدن گوش ها بر نحوه ارتباط سگ ها با یکدیگر تأثیر می گذارد یا نه. اما واضح است که نمی توان احساسات سگی با گوش بریده و همچنین سگی با گوش پر معمولی را تشخیص داد.

به عنوان مثال، گوش سگ ها هنگام عصبانیت به عقب جمع می شود و ما می فهمیم که باید بیشتر مراقب باشیم. همچنین، ممکن است افراد با سگی که گوش‌های بریده دارد، رفتار خوبی نداشته باشند، زیرا خشن‌تر به نظر می‌رسد.

بالاخره جراحی گوش سگ خوب است یا بد؟

گروه های مختلفی که با سگ ها سروکار دارند، از پرورش دهندگان گرفته تا دامپزشکان و فعالان حقوق حیوانات، نظرات متفاوتی در این مورد دارند.
thesprucepets

نظر انجمن دامپزشکی آمریکا این است که بریدن گوش (و دم) سگ جز به خاطر زیبایی قابل قبول نیست و انجمن های پرورش سگ را تشویق می کند تا گوش و دم را از استاندارد نژاد سگ حذف کنند تا مردم دیگر این کار را نکن .

نتیجه

برخی ادعا می کنند که بریدن گوش سگ فوایدی مانند شنوایی بهتر و جلوگیری از عفونت گوش سگ (اوتیت خارجی) دارد. اما تاکنون هیچ مدرکی برای تایید این ادعاها به دست نیامده است.

توصیه می شود گوش سگ را جراحی نکنید مگر اینکه برای حفظ سلامتی آن ضروری باشد. زیرا بریدن گوش علاوه بر هزینه عمل، عوارضی را نیز به دنبال دارد. علاوه بر این، باید چند هفته برای مراقبت از حیوان وقت بگذارید و آن را به دامپزشک ببرید تا مطمئن شوید که مشکلی ندارد.

منتشر شده در:
سگ

وقتی به تنهایی یا با سگ خود در خیابان راه می روید، ممکن است گوش برخی از سگ ها توجه شما را جلب کرده باشد. معمولا سگ هایی با گوش های نوک تیز توجه زیادی را به خود جلب می کنند. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا گوش این سگ ها اینقدر نوک تیز است؟ آیا داشتن گوش های نوک تیز برای سگ ها طبیعی است یا به دلیل بریدگی است؟ مزایا و معایب تیز کردن گوش سگ با جراحی چیست؟ چگونه گوش سگ را کوتاه کنیم؟ دلایل بریدن گوش سگ چیست؟ با مطالعه این مقاله پتسی، پاسخ سوالات فوق را خواهید یافت.

بریدن گوش سگ مزایا  زیبایی معایب
عدم بروز احساسات، ابتلا به عفونت، خطرات بیهوشی، درد و تروما

آیا گوش سگ به طور طبیعی نوک تیز است؟

این سوال پاسخ قطعی ندارد، زیرا الگوی گوش سگ به نژاد آن بستگی دارد. برخی از نژادها مانند هاسکی، شیبا اینو، گاو استرالیایی، ساموید، کلپی استرالیایی، چیهواهوا، ولز کورگی و غیره. به طور طبیعی گوش های نوک تیز و مثلثی دارند. برخی از نژادها مانند رتریورها، ماستیف های گاو نر، ابالی، بلاد هاوند و غیره گوش های بالدار یا آویزان دارند.

بخونیدش:  چرا زنبورعسل وقتی نیش میزند میمیرد

گوش های سگ را می توان با جراحی به شکل نوک تیز و مثلثی در آورد. اکثر سگ هایی که گوش های نوک تیز دارند متأسفانه جراحی برش گوش انجام داده اند. در ادامه با نحوه بریدن گوش سگ، دلایل، معایب و مزایای آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

چگونه گوش های سگ را کوتاه کنیم

برداشتن گوش در سگ روشی است که در آن تمام یا بخشی از گوش بریده می شود (معمولاً دو سوم گوش سگ بریده می شود). قسمت برش خورده گوش به بالا دوخته می شود و اغلب بقیه آن را به صورت عمودی می چسبانند تا شکلی منظم و عمودی به آن ببخشند. پس از بریدن گوش سگ به آن حالت مثلثی می دهند.

پیشنهاد مطالعه:معرفی سگ کلپی استرالیایی | بهترین سگ نگهبان گله

مدت زمان درمان این عمل بسته به شرایط جسمانی سگ دو تا چهار ماه می باشد. هر چه سگ جوانتر باشد، سریعتر بهبود می یابد. این عمل اگر در سن مناسب انجام شود بدون درد است. اما اگر این کار به اشتباه توسط فردی انجام شود، برای حیوان عمل سخت و دردناکی است.

زمان مناسب برای بستن گوش توله سگ 4 تا 6 ماهگی است. در این زمان گوش های سگ تا حد زیادی رشد کرده و شکل نهایی خود را به خود گرفته است.

دلیل بریده شدن گوش سگ

در گذشته عمل بریدن گوش سگ به دلایل مختلفی انجام می شد. اعتقاد بر این بود که گوش های آویزان و بلند بیشتر مستعد ابتلا به اوتیت و آسیب هستند. از آنجایی که بسیاری از سگ‌ها در آن روزها سگ‌های شکار یا نگهبان بودند، ممکن بود در دعوا گوش‌هایشان خراشیده، شکسته یا بریده شود. برخی از افراد گوش های سگ را می برند تا ظاهری خشن و نگهبان به آن بدهند. (مقاله مرتبط: نژاد سگ نگهبان)

در برخی موارد که گوش عفونت حاد دارد، این روش توصیه می شود. اما به طور کلی، بریدن گوش سگ، عدم وجود عفونت گوش را تغییر نمی دهد. برای اثبات این موضوع، آزمایش‌هایی بر روی سگ‌ها انجام شد و میزان عفونت گوش در سگ‌هایی که گوش‌هایشان بریده شده بود و در نسل‌های بعد که گوش‌هایشان بریده شده بود، اندازه‌گیری شد. طبق آمار، میزان عفونت گوش در سگ ها در نسل های بعدی افزایش نیافته است. بهترین راه برای جلوگیری از عفونت، تمیز کردن گوش سگ است. (مقاله مرتبط: بیماری خطرناک سگ)

همچنین تصور می شد سگ هایی که گوش های بریده دارند بهتر می شنوند. تصور می‌شد که آنها در مقایسه با سگ‌های با گوش معمولی شنوایی بهتری دارند، زیرا می‌توانند راحت‌تر گوش‌های خود را در جهت صدا بچرخانند. امروزه ثابت شده است که شنوایی سگ ها به نژاد آنها بستگی دارد و موقعیت گوش ها تاثیری در آن ندارد. یکی دیگر از تصورات غلط این بود که سگ ها بعد از بریدن گوش هاری نمی گیرند. در گذشته اعتقاد بر این بود که اگر گوش سگ را بریده باشند طعمه می شود و به راحتی شکار می کند.

پیشنهاد مطالعه:معرفی نژاد سگ قفقازی یا سگ شاهسون | (بزرگ‌ترین سگ چوپان!)

فواید بریدن گوش سگ

بریدن گوش سگ کاری پر از شرارت است و جز زیبایی فایده ای ندارد. جالب است بدانید در بسیاری از کشورها بریدن گوش سگ غیرقانونی است و دامپزشکان اجازه این کار را ندارند.

به گفته دامپزشکان، بریدن گوش سگ بی فایده است، مگر زمانی که تومور یا غده در گوش وجود داشته باشد!

مضرات بریدن گوش سگ

کمبود احساسات

یکی از راه‌هایی که سگ‌ها احساسات خود را ابراز می‌کنند و نشانه‌ای از علاقه سگ به صاحبش، تکان دادن گوش‌ها است. زبان بدن سگ مفاهیم زیادی را به صاحبش یادآوری می کند. سگ ها در هنگام بروز جوش های خارش دار، عفونت های باکتریایی، گوش درد و غیره گوش های خود را تکان می دهند. وقتی گوش های سگ بریده می شود، سگ نمی تواند نیازهای خود را بیان کند و آنها را برآورده کند. وقتی گوش های سگ را می برید از بیان احساسات و نیازهای طبیعی حیوان جلوگیری می کنید و نسبت به او ظلم می کنید.

خطرات جراحی

تمام اقدامات جراحی برای سگ خطرناک است، زیرا تحت بیهوشی عمومی یا موضعی است. بیهوشی طولانی مدت عواقب نامطلوبی برای حیوان دارد. اگر عمل به درستی انجام نشود منجر به عفونت های مختلف و ایجاد بیماری های سگ بعد از عمل می شود. اگر عفونت پیشرفت کند، گاهی اوقات منجر به از دست دادن کامل گوش سگ می شود. علاوه بر این، یکی از خطرات بعد از جراحی سگ، درد و ناراحتی ناشی از آن است.

بخونیدش:  چرا در تاریخ ایران نامی از کوروش نیست

تروما در سنین پایین

به طور کلی توصیه می شود که گوش های سگ در سن کمتر از یک سال کوتاه شود. وقتی سگ کوچک است از محیط خود درس می گیرد و وقتی تحت عمل جراحی قرار می گیرد ضربه و ترس از سگ را تجربه می کند. این ضربه باعث می شود که سگ در تمام طول زندگی خود منتظر یک جراحی ترسناک و دردناک باشد. وجود ضربه در مغز سگ باعث استرس دائمی می شود.

پیشنهاد مطالعه:دلیل لرزش سگ چیست؟ | 5 دلیل اصلی لرزش سگ‌ها

آخرین کلمه

امروزه حقوق حیوانات پیشرفت زیادی کرده است اما همچنان در برخی کشورها با نقض حقوق حیوانات مواجه هستیم. انجام جراحی های زیبایی بر روی حیوانات نیز جزء موارد نقض حقوق حیوانات است که متاسفانه بسیار رایج است و مردم به مضرات آن توجه نمی کنند. به همان اندازه که بریدن گوش باعث زیبایی سگ می شود، برای سلامتی او خطرناک است. اگر مسئول سگ هستید هرگز بی دلیل و به خاطر زیبایی این کار را انجام ندهید و با حیوان مورد علاقه خود مهربان باشید.

برای دانستن بیشتر

سوالات متداول

آیا گوش های سگ به طور طبیعی نوک تیز هستند؟

گوش سگ چگونه تیز می شود؟

فواید بریدن گوش سگ چیست؟
اگر سگ در گوشش تومور و بیماری داشته باشد، بریدن گوش او مفید است.

معایب بریدن گوش سگ چیست؟
بریدن گوش سگ را در معرض عفونت، خطر بیهوشی، درد و ضربه قرار می دهد.

آیا قطع گوش سگ توصیه می شود؟
تصمیم گیرنده نهایی برای انجام این عمل صاحب سگ است اما دامپزشکان این عمل را نقض حقوق حیوانات می دانند و توصیه نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا