چرا با زدن سینال اف باردار نشدم

بارداری ممکن است در نگاه اول یک اتفاق ساده و قابل انجام به نظر برسد، اما به محض اینکه برای باردار شدن تلاش کردید اما نتیجه ای نگرفتید، متوجه می شوید که شرایط پیچیده است. در این مرحله است که احتمالا باید از روش های درمان ناباروری زیر نظر متخصص باروری کمک گرفت و مثلاً داروهای تحریک تخمدان تجویز شود. اگر تا به حال نام سینال اف را نشنیده اید، این دارو برای زوج هایی که عمل موفقیت آمیز انجام نداده اند، چه مرد و چه زن تجویز می شود. اما برخی از زوج ها ممکن است نگران این باشند که اگر من با SinalF باردار نشدم چه اتفاقی می افتد. در این مقاله بیشتر توضیح خواهیم داد.

چطوری در کمترین زمان ممکن باردار بشم؟🤰

به کمک جاده اقدام به بارداری اپلیکیشن مینت در بازه ۲ الی ۶ ماهه باردار میشید😇

تازه میتونید خودتون انتخاب کنید جنسیت فرزند آینده‌تون پسر باشه یا دختر👶👧

همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، تا شرایط شما و همسرتون، رایگان، توسط پزشک تحلیل بشه و از جزئیاتش باخبر بشید.

اگر سینال اف باردار نشدم چه باید بکنم؟

اول از همه بهتر است به چند سوال مهم پاسخ دهید تا قسمت بعدی مسیر واضحتر شود

► چقدر در مورد داروی Sinal F اطلاعات دارید؟

◄ چرا فکر می کنید این دارو ممکن است برای شما موثر نباشد؟

آنچه باید در مورد Sinal F بدانید

آمپول Cinnal-F با نام فولیتروپین آلفا (نوعی هورمون محرک فولیکول یا FSH) شناخته می شود و به دو صورت قلمی 0.75 و 1.5 میلی لیتری در بازار دارویی ایران موجود است.

اما فولیتروپین آلفا دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟ در واقع یک نوع FSH نوترکیب است و می تواند عملکردی مشابه هورمون FSH در بدن زنان داشته باشد. این هورمون توسط غده هیپوفیز ترشح می شود و همراه با LH (هورمون لوتئینیزه کننده) بر غدد جنسی تأثیر می گذارد و باعث ترشح هورمون های جنسی در مردان و زنان می شود.

بد نیست بدانید که وجود مقدار کافی هورمون FSH در زنان باعث رشد فولیکول ها و در نتیجه تخمک گذاری خوب می شود. در انسان نقش مهمی در تولید سلول های جنسی مردانه یعنی اسپرم دارد. بنابراین کمبود این هورمون می تواند باعث اختلال در روند لقاح زوجین و ناباروری در زوجین شود. به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که چرا آمپول سینال اف برای بارداری تجویز می شود.

چرا Vial Sinal F برای من تجویز می شود؟

قبل از اینکه نگران باشید، اگر من با CinalF باردار نشدم چه؟ چرا در مورد عملکرد این دارو بیشتر بدانید!

♦ کمک به رشد فولیکول های تخمدان در خانم هایی که مشکل تخمک گذاری دارند و نمی توانند بارداری موفقی داشته باشند.

♦ بی اثر بودن اثر لتروزول و کلومیفن

♦ کمک به رشد فولیکول های تخمدان و تخمک گذاری مناسب در طول باروری کمکی مانند IUI و IVF.

♦ به رشد فولیکول های تخمدان در زنانی که از کمبود هورمون های FSH و LH رنج می برند و نمی توانند به طور طبیعی تخمک گذاری کنند، کمک می کند.

♦ به تولید اسپرم در مردانی که به دلیل کمبود هورمون FSH تولید اسپرم طبیعی ندارند کمک می کند.

مهم: به یاد داشته باشید که Sinal F برای افراد مبتلا به نارسایی اولیه تخمدان کار نمی کند.

امکان داره با آمپول سینال اف نتیجه نگیرم؟

افرادی که می پرسند اگر من با SinalF باردار نشدم چه اتفاقی می افتد باید بدانند که متخصص باروری به طور کامل وضعیت فعلی شما را زیر نظر دارد. اگر فولیکول مناسبی برای تخمک گذاری ندارید، متخصص از روش های دیگری از جمله لاپاراسکوپی استفاده می کند.

همچنین ناگفته نماند که باید اطلاعات بیشتری در مورد منظم بودن چرخه قاعدگی، وزن فعلی، آزمایشات هورمونی و سونوگرافی به متخصص ارائه دهید.

عوارض درمان با سینال اف

استفاده از آمپول Sinal F برای تقویت تخمدان ها لزوماً عوارض خاصی را به دنبال ندارد. اما بهتر است با شایع ترین عوارض جانبی Sinal F از جمله موارد زیر آشنا شوید:

سردرد

درد خفیف در معده و شکم

نفخ شکم

قرمزی یا درد در محل تزریق

احساس پری، حساسیت و درد در سینه ها

خونریزی واژن

تورم پاها و به خصوص مچ پا یا دست ها

درد قفسه سینه/فک و بازوی چپ

گیجی، سرگیجه و غش ناگهانی

مشکل در صحبت کردن

ضعف در یک طرف بدن

بخونیدش:  چرا تو آدرس اینترنت سه تا w دارد

تغییر ناگهانی دید

سندرم تحریک بیش از حد تخمدان (OHS) این مشکل ممکن است در حین یا بعد از درمان رخ دهد و با درد شدید یا تورم در قسمت تحتانی شکم (لگن)، تهوع، استفراغ، افزایش و کاهش وزن ناگهانی و سریع مشخص می شود. به محض مشاهده علائم، فورا به پزشک مراجعه کنید.

واکنش آلرژیک بسیار جدی – اگرچه نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائمی مانند مشکلات پوستی، خارش بدن، تورم (به ویژه در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکل در تنفس، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

اگر سینال اف باردار نشدم نشانه چیست؟

شما باید نسبت به شروع دوره درمان خود با این دارو حساس و آگاه باشید. اگر هر یک از شرایط زیر را دارید، نباید ویال سینال اف را مصرف کنید، زیرا می‌تواند به غیر از نارسایی بارداری، مشکلات جدی ایجاد کند:

سرطان اندام های تناسلی و تومورهای مرتبط با هورمون های جنسی مردانه و زنانه

در دوران بارداری

خونریزی غیر طبیعی رحم یا واژینال

تومور مغزی

سندرم تخمدان پلی کیستیک دارند

بیماری قلبی خاصی دارند

مشکلات تخمدان مانند کیست تخمدان، بزرگ شدن تخمدان و پیچ خوردگی تخمدان

وجود هر نوع اختلال غدد جنسی مانند نارسایی اولیه تخمدان

مشکلات خونی نادر

مشکلات تنفسی مانند آسم

سابقه شخصی یا خانوادگی لخته شدن خون در رگ ها یا ابتلا به اختلالات لخته شدن خون (مانند ترومبوفیلی)

مشکلات تیروئید و مشکلات غده فوق کلیوی داشته باشید

پس در نظر داشته باشید که نگرانی شما از اینکه اگر من با SinalF باردار نشدم طبیعی است. اما مطالعه نکات این مقاله به شما کمک می کند تا این دارو را با آگاهی بیشتر مصرف کنید و در صورت وجود هر یک از شرایط خاص از مصرف آن برای درمان ناباروری خودداری کنید.

آخرین کلمه

اگر با سینال اف باردار نشدم چه اتفاقی می افتد؟ این سوال و نگرانی برای بسیاری از زنان با مشکلات ناباروری پیش می آید. اگر اقدام شما با آمپول Sinal F که به تحریک تخمدان و رشد مناسب فولیکول ها کمک می کند موفقیت آمیز نبود، متخصص باروری مطمئناً سیکل قاعدگی، آزمایشات هورمونی، وزن و وضعیت فعلی را در نظر می گیرد.سونوگرافی. همچنین می توان لاپاراسکوپی را به عنوان جایگزین انجام داد.

بسیاری از زوج ها بر این باورند که به محض اینکه کنترل بارداری را کنار بگذارند و برای باردار شدن تلاش کنند، می توانند به راحتی بچه دار شوند و عضو جدیدی به خانواده خود اضافه کنند. اما همیشه به این راحتی نیست و گاهی اوقات برای بارداری به کمک پزشکی نیاز است. یکی از داروهایی که در درمان مشکلات باروری تجویز می شود سینال اف است، اگر می خواهید در مورد تاثیر و دلیل تجویز آمپول سینال اف برای بارداری و همچنین عوارض جانبی و مصرف آن بیشتر بدانید با ما در این مطلب همراه باشید. متن

لامپ Sinal F چیست؟

آمپول سینال اف با نام فولیتروپین آلفا از محتویات سازنده آن دارویی است که به دو صورت قلم تزریقی 0.75 و 1.5 میلی لیتری در بازار دارویی ایران به فروش می رسد.

فولیتروپین آلفا در واقع نوعی از FSH نوترکیب است و بنابراین ممکن است همان عملکرد FSH (هورمون محرک فولیکول) را در بدن انجام دهد. هورمونی که از غده هیپوفیز ترشح می شود و با LH (هورمون لوتئینیزه کننده) مرتبط است، بر غدد جنسی تأثیر می گذارد و باعث ترشح هورمون های جنسی در مردان و زنان می شود. وجود مقادیر کافی هورمون FSH در زنان باعث رشد فولیکول ها و به دنبال تخمک گذاری می شود و در مردان نیز نقش مهمی در فرآیند تولید سلول های جنسی مردانه یعنی اسپرم ایفا می کند. بنابراین کمبود این هورمون می تواند در باروری زنان و مردان اختلال ایجاد کند و به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که چرا آمپول سینال اف برای بارداری تجویز می شود.

عملکرد آمپول سینال اف برای بارداری

مهمترین دلایل تجویز آمپول سینال اف توسط پزشک عبارتند از:

1. کمک به رشد و بلوغ فولیکول های تخمدان در زنانی که به دلیل مشکلات تخمک گذاری قادر به بارداری نیستند و به داروهای معمول تحریک کننده تخمک گذاری مانند لتروزول و کلومیفن پاسخ نمی دهند.

2. کمک به رشد و بلوغ فولیکول های تخمدان در زنانی که به دلیل چرخه های درمان باروری مانند IUI و IVF نیاز به تخمک گذاری دارند.

3. کمک به رشد و بلوغ فولیکول های تخمدان در زنانی که به دلیل کمبود هورمون های FSH و LH قادر به تخمک گذاری طبیعی نیستند.

بخونیدش:  چطور باید از حساب حرفه ای اینستا خارج شویم

4. کمک به تولید اسپرم در مردانی که به دلیل کمبود هورمون FSH مشکل اسپرم زایی دارند.

البته لازم به ذکر است که این دارو برای زنان مبتلا به نارسایی اولیه تخمدان توصیه نمی شود.

عوارض آمپول سینال اف برای بارداری چیست؟

استفاده از آمپول سینال اف در دوران بارداری لزوماً عوارضی را برای مصرف کنندگان به دنبال ندارد. اما از آنجایی که هر دارویی دارای عوارض جانبی و همچنین فواید و فوایدی است، بهتر است با رایج ترین عوارض جانبی Sinal F از جمله موارد زیر آشنا شوید:

– سردرد،

– درد خفیف در معده و شکم،

– نفخ شکم،

– قرمزی یا درد در محل تزریق،

– احساس پری، حساسیت و درد در سینه ها،

– خونریزی از واژن

– تورم پاها به خصوص مچ پا یا دست ها

– درد در قفسه سینه/فک و بازوی چپ،

– گیجی ناگهانی، سرگیجه و غش

– مشکل در صحبت کردن،

– احساس ضعف در یک طرف بدن،

– تغییر ناگهانی در بینایی،

– سندرم تحریک بیش از حد تخمدان (OHS) که ممکن است در حین یا بعد از درمان با علائمی مانند درد شدید یا تورم در ناحیه تحتانی شکم (لگن)، حالت تهوع، استفراغ، افزایش وزن ناگهانی و سریع و کاهش توان ایجاد شود. ادرار همراه است و نیاز به مراجعه فوری به پزشک یا مرکز پزشکی دارد.

– واکنش آلرژیک بسیار جدی، هرچند نادر. با این حال، در صورت مشاهده علائمی مانند بثورات پوستی، خارش بدن، تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکل در تنفس، باید با اورژانس تماس بگیرید.

به یاد داشته باشید که در صورت مشاهده هر یک از عوارض جانبی ذکر شده در بالا با پزشک خود تماس بگیرید یا به یک مرکز پزشکی مراجعه کنید.

آمپول سینال اف برای چه کسانی ممنوع است؟

– وجود سرطان اندام های تناسلی و تومورهای مرتبط با هورمون های جنسی در هر دو جنس.

– زنان حامله،

– خونریزی غیر طبیعی از واژن یا رحم،

– وجود تومور مغزی (مانند تومور هیپوفیز)،

– مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک،

– مبتلا به بیماری های قلبی خاص،

– مشکلات تخمدان مانند کیست تخمدان، بزرگ شدن تخمدان و پیچ خوردگی تخمدان،

– وجود هر نوع اختلال در غدد جنسی مانند نارسایی اولیه تخمدان،

– مبتلا به پورفیری (بیماری خونی نادر)،

– وجود مشکلات ریوی (مانند آسم)،

– سابقه شخصی یا خانوادگی لخته شدن خون یا اختلالات لخته شدن خون (مانند ترومبوفیلی)،

– داشتن مشکلات تیروئید و مشکلات غده فوق کلیوی.

تداخلات دارویی آمپول سینال اف

تداخلات دارویی می تواند نحوه عملکرد داروهای شما را تغییر دهد یا خطر عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. برخی از محصولاتی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از: کلومیفن و گنادولین. بنابراین قبل از استفاده از آمپول سینال اف برای بارداری، حتماً تمام داروهایی که مصرف می کنید و حتی داروهای گیاهی را به پزشک اطلاع دهید.

شرایط نگهداری از آمپول سینال اف برای بارداری چیست؟

1. دارو را در یخچال (2 تا 8 درجه سانتیگراد) نگهداری کنید و از یخ زدن خودداری کنید.

2. لامپ سیگنال F باید دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

3. اگر محتویات دارو تغییر رنگ داده یا حاوی ذرات معلق است، از تزریق آن خودداری کنید.

4. به تاریخ مصرف دارو توجه کنید و پس از اولین مصرف می توانید قلم دارو را تا 4 هفته در دمای 8-2 درجه در یخچال نگهداری کنید.

نحوه استفاده از آمپول سینال اف برای بارداری چگونه است؟

این دارو باید طبق دستور پزشک زیر پوست یا ماهیچه تزریق شود. قبل از تزریق هر دوز، صبر کنید تا محتویات قلم به دمای اتاق برسد، سپس محل تزریق را با یک سواب الکلی تمیز کنید و سوزن قلم را با زاویه 90 درجه وارد پوست کنید. به خاطر داشته باشید که هر بار محل تزریق را تغییر دهید تا خطر آسیب زیر پوست کاهش یابد.

همچنین به خاطر داشته باشید که دوز بر اساس شرایط پزشکی، پاسخ به درمان و آزمایش‌های آزمایشگاهی تعیین می‌شود. بنابراین، خودسرانه دوز را افزایش ندهید.

اقدامات لازم در صورت مصرف بیش از حد سینال اف

در چنین شرایطی با پزشک خود تماس بگیرید و در صورت مشاهده علائم جدی مانند مشکلات تنفسی با اورژانس تماس بگیرید.

اقدامات لازم در صورت فراموش کردن نوبت تزریق سینال اف چیست؟

در صورت فراموشی یک نوبت، به محض یادآوری آن را تزریق کنید و اگر به نوبت بعدی نزدیک شدید، از نوبت فراموش شده صرفنظر کنید و علاوه بر اطلاع پزشک، برنامه را طبق معمول ادامه دهید. اما اگر چند نوبت را فراموش کردید، فوراً با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید و هرگز برای جبران آن دوز را دوبرابر نکنید.

بخونیدش:  چرا وب نمای سیستم اندروید به روز رسانی نمی شود

آیا استفاده از سینال اف برای پسردار شدن واقعا کاربرد دارد؟

شاید از برخی خانم ها شنیده باشید که سینال اف برای پسردار شدن مناسب است اما در واقع هیچ تحقیق علمی چنین مشکلی را ثابت نکرده است و تنها هدف پزشک تجویز آمپول سینال اف اف برای بارداری است.

بیشتر بدانید:

بعد از رابطه جنسی در دوران بارداری چه بخوریم؟

دقیق ترین روش برای بارداری چیست؟

آیا باردار شدن در دوران کرونا درست است؟

نحوه باردار شدن و مراقبت های مهم در دوران بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا