چرا با نت گوشی تلگرام باز نمی شود

دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند منجر به مشکلات اتصال تلگرام شود. در چنین مواقعی تلگرام در حالت اتصال باقی می ماند. برای رفع این مشکل، باید تمام علل آن را بررسی کنید. در این مقاله قصد داریم نحوه رفع مشکل عدم اتصال تلگرام یا مشکل اتصال تلگرام را آموزش دهیم. با کمک موبایل همراه باشید.

مقدمه ای در رابطه با مشکل عدم اتصال به تلگرام

بسیاری از کاربران در طول روز با کارشناسان موبایل تماس می گیرند و در خصوص مشکل عدم اتصال به تلگرام از آنها کمک می خواهند. این دسته از کاربران مدعی هستند که پس از بازکردن تلگرام، کلمه “Connection” را در منوی بالای صفحه نمایش می بینند و ارتباط تلگرام برای آنها قطع شده است. اما دلایلی که منجر به این مشکل می شود چیست؟

ادامه مطلب: تعمیرگاه تخصصی موبایل

دلایل مختلفی می تواند منجر به مشکل اتصال تلگرام شود، بنابراین برای رفع این مشکل باید تمامی این دلایل را بررسی کنید. در این مقاله قصد داریم نحوه رفع مشکل عدم اتصال به تلگرام یا عدم اتصال به تلگرام را آموزش دهیم. در صورت نیاز به توضیح بیشتر در مورد هر یک از بخش های شرح داده شده، با کارشناسان موبایل تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. با ما بمان.

روش‌هایی برای رفع مشکل عدم اتصال تلگرام یا مشکل اتصال تلگرام

اگر با مشکل لاگین نکردن تلگرام یا همین مشکل در ورود مواجه هستید، برای رفع آن مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: مطمئن شوید که به اینترنت متصل هستید

در بسیاری از مواقع، کاربران قبل از اطمینان از اتصال به اینترنت، برنامه تلگرام را اجرا می کنند. طبیعی است که در این شرایط با کلمه Connection و مشکل عدم اتصال تلگرام به سرور مواجه می شوید. بنابراین، ابتدا بررسی کنید که آیا دستگاه شما به شبکه Wi-Fi یا Mobile Data متصل است و مطمئن شوید که اتصال وجود دارد.

مرحله دوم: از صحت سرویس شبکه اینترنت مطمئن شوید

پس از اطمینان از اتصال دستگاه شما به اینترنت، باید سرویس آن را بررسی کنید. بدیهی است در صورت اختلال در سیستم تبادل اطلاعات شبکه اینترنتی که به آن متصل هستید، برنامه تلگرام قادر به اتصال به سرورهای خود نخواهد بود. در نتیجه با مشکل عدم اتصال تلگرام یا همان اصطلاح Connection مواجه خواهید شد.

بنابراین در مرحله دوم سرویس شبکه اینترنت خود را بررسی کنید. برای انجام این کار، مرورگر دستگاه را راه اندازی کنید و یک سایت را باز کنید. اگر سایت های دیگر کار می کنند، مشکل از شبکه اینترنت شما نیست، اما اگر باز کردن سایت های دیگر نیز با مشکل مواجه شده است، مطمئناً مشکل ایجاد شده در تلگرام نیز به این مشکل و اختلال در سرویس اینترنت مربوط می شود. شبکه ای که به آن متصل هستید پس شبکه اینترنت را عوض کنید یا صبر کنید تا مشکلات آن حل شود.

بیشتر بدانید: تعمیر اپل

مرحله 3: دسترسی به برنامه تلگرام را تأیید کنید

در برخی موارد، ممکن است ناآگاهانه دسترسی و استفاده از اینترنت تلگرام را محدود کرده باشید، که می‌تواند منجر به مشکل وصل نشدن تلگرام شود. به عنوان مثال، اگر یک برنامه فایروال روی گوشی یا تبلت شما نصب شده باشد، می تواند دسترسی تلگرام به اینترنت را محدود کند. پس وارد اپلیکیشن فایروال شوید و دسترسی به تلگرام را بررسی کنید.

مشکل بعدی که در صورت استفاده از دیتای موبایل یا سیم کارت اینترنتی باید به آن توجه کنید این است که محدودیت مصرف دیتا را برای آن فعال نکرده اید. برای بررسی این مشکل در اندروید، مراحل زیر را دنبال کنید:

به بخش تنظیمات بروید.

گزینه Data Usage را انتخاب کنید.

در تب Mobile یا Mobile Data، گزینه Set mobile data limit را پیدا کنید.

مطمئن شوید که این گزینه غیرفعال است.

مرحله 3: اپلیکیشن تلگرام را حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید

در برخی شرایط، حذف و نصب مجدد برنامه تلگرام نیز می تواند منجر به رفع مشکل عدم اتصال تلگرام یا مشکل اتصال تلگرام شود. در برخی موارد، به‌روزرسانی نکردن تلگرام می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند این مشکل شود که با حذف و نصب مجدد برنامه رفع می‌شود. به خاطر داشته باشید که همیشه باید آخرین نسخه تلگرام را از منابع معتبری مانند گوگل پلی استور یا کافه بازار دانلود کنید و اپلیکیشن تلگرام را از منابع ناشناس دانلود نکنید.

بخونیدش:  چرا پلوتو از رده سیارات منظومه شمسی خارج شد

ادامه مطلب: تعمیر گوشی سامسونگ

مرحله 4: کش و داده های تلگرام را حذف کنید

در برخی مواقع مشخص شده است که حذف کش و داده های برنامه تلگرام مشکل اتصال را حل کرده است. بنابراین باید این مشکل را به عنوان یک راه حل در نظر بگیرید و یک بار کش و دیتای تلگرام را حذف کنید. برای انجام این کار از طریق خود تلگرام، مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد تلگرام شوید.

روی نماد سه خط در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.

گزینه Settings را انتخاب کنید.

گزینه Data & Storage را انتخاب کنید.

گزینه Storage Usage را انتخاب کنید.

روی گزینه Clear cache and local database ضربه بزنید و با حذف این اطلاعات موافقت کنید.

مراحل زیر را برای حذف کش و داده های تلگرام از دستگاه اندرویدی خود دنبال کنید:

وارد قسمت تنظیمات شوید.

Apps یا Apps را انتخاب کنید.

برنامه تلگرام را از لیست انتخاب کنید.

Clear cache and clean data را انتخاب کنید و این اطلاعات را پاک کنید.

اگر با انجام مراحل بالا نتوانستید گزینه Clear data را پیدا کنید، روی گزینه Manage space ضربه بزنید، سپس گزینه Clear cache و local database را در تنظیمات تلگرام خود انتخاب کنید و هر دو اطلاعات را حذف کنید.

مرحله 5: شماره تلفن تلگرام را تغییر دهید

این راه حل ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما در برخی مواقع منجر به مشکل عدم اتصال به تلگرام یا مشکل عدم اتصال به تلگرام شده است. در این روش لازم است ابتدا شماره تلگرام خود را تغییر دهید و سپس با انجام همان مراحل مجددا شماره قبلی خود را فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام این کار از مقاله آموزش تغییر شماره تلفن در تلگرام استفاده کنید.

پیشنهاد موبایل کمک: معرفی 15 مورد از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام

مرحله 6: آدرس IP را تغییر دهید

تلگرام به تازگی امکان استفاده از پروکسی داخلی را به پیام رسان خود اضافه کرده است که در مقاله «آپدیت جدید تلگرام 4.1؛ تعیین سطح دسترسی مدیران» منتشر شده است، در مورد آن صحبت کرده ایم. تغییر آدرس IP با استفاده از این ویژگی یا سایر ابزارهای تغییر آدرس IP در برخی شرایط ممکن است مشکل وصل نشدن یا وصل نشدن تلگرام را حل کند.

ادامه مطلب: تعمیر آیفون X

مرحله هفتم (برای آیفون و آیپد): بازنشانی موارد لغو شبکه

این روش فقط در آیفون‌ها و آیپدهای اپل قابل استفاده است و در بسیاری از موارد مشکل عدم اتصال تلگرام یا عدم اتصال تلگرام به سرورهایش را برطرف کرده است. برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

برنامه تلگرام را اجرا کنید.

در منوی برنامه، گزینه Settings را 10 بار متوالی لمس کنید.

از لیست گزینه Reset Permissions را انتخاب کنید.

گزینه Reset Tooltip را انتخاب کنید.

گزینه Priority Network را انتخاب کنید.

روی گزینه Reset ضربه بزنید.

گزینه Restart را در بالای صفحه انتخاب کنید.

به احتمال زیاد مشکل وصل نشدن تلگرام شما با انجام مراحل بالا حل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: Samsung Galaxy S20 Ultra Repair

نتیجه

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله نحوه رفع مشکل عدم اتصال تلگرام یا مشکل اتصال تلگرام را یاد گرفتیم. در صورت نیاز به توضیح بیشتر در مورد هر یک از بخش های شرح داده شده، با کارشناسان موبایل تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.

بیشتر بدانید:

آیفون 11 پرو مکس شیشه ای

لوازم یدکی آیفون 11 پرو مکس

شیشه آیفون 11

رد شدن و رفتن به محتوای اصلی

ارسال بازخورد در مورد…

ذیل

اگر برنامه های نصب شده بر روی گوشی شما با یکی از مشکلات زیر مواجه هستند، مراحل زیر را امتحان کنید:

شکسته شود

باز نمی شود

برای جواب ندادن

به درستی کار نمی کند اگر برنامه ای که کار نمی کند برنامه «Snapshot» است، به جای آن این مراحل عیب یابی را امتحان کنید.

بعد از هر مرحله گوشی خود را ریستارت کنید و ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر.

مرحله 1: تنظیم مجدد و به روز رسانی

پژوهش

جستجو را پاک کنید

جستجو را ببندید

Google Apps

منوی اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا