چرا با واتساپ نمیشه تماس گرفت

در این مقاله ۲۱ روش رفع تماس در واتس اپ از اهمیت بالا به کم اهمیت را آموزش می دهیم. احتمالا با 4-5 مرحله اول مشکل حل می شود، اما در غیر این صورت باید مراحل بعدی را نیز دنبال کنید.

1- دستگاه ها را ریستارت کنید

شما باید با راه حل معمول راه اندازی مجدد اندروید یا آیفون خود شروع کنید. برای انجام این کار، دستگاه را خاموش کنید و سپس آن را دوباره روشن کنید یا از گزینه راه اندازی مجدد محلی استفاده کنید. در صورت امکان، روتر خود را به مدت 20 ثانیه از برق بکشید و سپس آن را دوباره وصل کنید.

2- مطمئن شوید که اینترنت خوبی دارید

واتس اپ برای کار به اینترنت نیاز دارد. پیام بفرستید یا تماس بگیرید اما، برای تماس، به یک اتصال پایدار نیاز دارد و اگر از داده تلفن همراه استفاده می کنید، حداقل یک شبکه 3G. بررسی کنید که آیا اتصال اینترنتی خوبی دارید یا خیر. همچنین باید اتصال شبکه خود (Wi-Fi و داده تلفن همراه) را خاموش و روشن کنید.

با این برنامه ساده، تنها با گوش دادن به مدت 5 دقیقه در روز، در 80 روز به هر زبانی مانند بلبل صحبت کنید! بهترین روش روز تقویت حافظه همزمان آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

3- تغییر شبکه

گاهی اوقات این مشکل فقط در شبکه شما وجود دارد. بنابراین سعی کنید به شبکه دیگری متصل شوید. به عبارت دیگر، اگر از Wi-Fi استفاده می کنید، از طریق داده تلفن همراه و بالعکس متصل شوید.

4- حالت هواپیما را فعال کنید

حالت هواپیما در شرایط خاص به عنوان یک نجات دهنده عمل می کند. اگرچه برای مسدود کردن تمام ارتباطات طراحی شده است، اما به رفع مشکلات شبکه در تلفن نیز کمک می کند. بنابراین، آن را به مدت 20 ثانیه در تلفن خود فعال کنید و سپس آن را غیرفعال کنید. سپس سعی کنید با استفاده از WhatsApp با افراد تماس بگیرید.

حالت هواپیما را با تنظیمات سریع در اندروید خواهید یافت.

همچنین در تنظیمات > شبکه قابل دسترسی است

حالت هواپیما را در آیفون فعال کنید

5- پشتیبان گیری از باتری بیکار

حالت صرفه جویی در باتری، اجرای برنامه ها در پس زمینه را متوقف می کند. بررسی کنید که آیا حالت صرفه جویی در باتری گوشی خود را فعال کرده اید یا خیر. در این صورت آن را غیرفعال کنید یا واتس اپ را از آن حذف کنید. معمولاً حالت را در قسمت تنظیمات باتری پیدا خواهید کرد.

6- بلوتوث را غیرفعال کنید

گاهی اوقات حتی بلوتوث مسئول رفتار نامنظم تماس های واتس اپ است. به خصوص اگر به تلفن بی سیم یا بلندگو متصل هستید. اگرچه اینطور نیست، اما برای رفع مشکلات می توانید واتس اپ را برای مدتی خاموش کنید.

7- مجوزهای لازم را برای واتس اپ اعطا کنید

دلیل اصلی مشکل در تماس های واتس اپ عدم دسترسی مناسب است. WhatsApp برای برقراری تماس به میکروفون و سایر مجوزها نیاز دارد. بنابراین باید بررسی کنید که آیا این مجوزها را دارد یا خیر.

مجوزهای WhatsApp را در اندروید بررسی کنید

مرحله 1: تنظیمات گوشی خود را باز کنید و به Apps یا Apps & non-fiction بروید.

مرحله 2: روی WhatsApp در زیر همه برنامه ها ضربه بزنید.

نکته 3: روی Permissions ضربه بزنید. اجازه دوربین و میکروفون را بدهید. برای انجام این کار، روی نام مجوز ضربه بزنید و وضعیت را فعال یا فعال کنید.

مجوزهای WhatsApp را در آیفون بررسی کنید

مرحله 1: برنامه تنظیمات را باز کنید و به Privacy بروید.

مرحله 2: روی Microphone ضربه بزنید. سوئیچ حالت در کنار WhatsApp را فعال کنید. اگر از قبل روشن است، آن را خاموش و دوباره روشن کنید.

چگونه شماره خود را در واتس اپ مخفی کنیم؟ (3 روش ساده)

8- حالت ذخیره داده را غیرفعال کنید

هدف از حالت ذخیره داده مصرف کمتر داده است. با انجام این کار، برخی از ویژگی های برنامه هایی مانند WhatsApp را مسدود می کند. ذخیره داده یا حالت کم داده را در اندروید و آیفون خود خاموش کنید. برای این کار، حالت جستجوی داده را در جستجو در تنظیمات تایپ کنید. سپس آن را خاموش کنید.

9- محدودیت های واتس اپ (فقط آیفون) را بررسی کنید

مرحله 1: تنظیمات را باز کنید و روی Screen Time ضربه بزنید.

مرحله 2: روی Content Restrictions & Privacy ضربه بزنید. روی میکروفون ضربه بزنید.

مرحله 3: وضعیت کنار WhatsApp را بررسی کنید.

بخونیدش:  چرا در تمام ساعات یک روزسایه اجسام باخودشان برابر نیست

باید سبز باشد. در غیر این صورت، روی Allow changes ضربه بزنید و کلید را فعال کنید.

10- پارامترهای پایین داده را اصلاح کنید

واتس اپ یک تنظیمات بومی برای کاهش مصرف داده ارائه می دهد. باید سعی کنید آن را فعال یا غیرفعال کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل را برای شما برطرف می کند یا خیر.

برای تغییر آن، تنظیمات WhatsApp را از برنامه باز کنید. روی داده و استفاده از حافظه ضربه بزنید. وضعیت کنار «مصرف کم داده» را غیرفعال کنید.

بدون افزودن طرف مقابل در واتس اپ پیام ارسال کنید

11- استفاده از داده های متنی را فعال کنید

برای انجام این کار در اندروید، تنظیمات را باز کنید و به Apps > WhatsApp بروید. روی «Data usage» یا «Mobile data» و «Wi-Fi» ضربه بزنید. داده های پس زمینه را فعال کنید.

در آیفون، تنظیمات را باز کنید و به WhatsApp بروید. وضعیت را در کنار بازخوانی برنامه پس‌زمینه فعال کنید.

12- تمام واتس اپ برای استفاده از داده های تلفن همراه (IPHONE)

در iPhone، می‌توانید برنامه‌ها را روی داده تلفن همراه محدود کنید. اگر تنظیمات مربوط به واتس اپ فعال باشد، با مشکل مواجه خواهید شد. برای حل این مشکل، تنظیمات را در آیفون باز کنید. به پایین اسکرول کنید و روی WhatsApp ضربه بزنید. کلید کنار داده موبایل را فعال کنید. همچنین باید ترفندهای دیگری را برای تعمیر برنامه‌هایی که فقط روی Wi-Fi کار می‌کنند و نه داده‌های تلفن همراه امتحان کنید.

13- حذف غیرفعال نویز (IPHONE)

اگر مشکل صوتی در تماس های واتس اپ وجود دارد، حذف نویز را در آیفون غیرفعال کنید. برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

مرحله 1: برنامه تنظیمات را باز کنید و روی General ضربه بزنید.

مرحله 2: روی Accessibility ضربه بزنید. سوئیچ حذف نویز کنار گوشی را خاموش کنید.

14- دستیار وای فای (آیفون) را غیرفعال کنید

برای انجام این کار، تنظیمات را باز کنید و به داده موبایل بروید. به پایین بروید و با خاموش کردن سوئیچ وضعیت، دستیار Wi-Fi را غیرفعال کنید.

15- پاک کردن کش (اندروید)

پاک کردن حافظه نهان هیچ گونه اطلاعات شخصی را از تلفن شما حذف نمی کند. این فقط فایل های موقت را حذف می کند. با این حال، روی پاک کردن فضای ذخیره‌سازی یا پاک کردن داده‌ها ضربه بزنید زیرا این کار تمام چت‌های واتس‌اپ شما را پاک می‌کند.

برای پاک کردن کش واتس اپ، تنظیمات را در گوشی خود باز کنید و به Apps یا Apps & Notifications بروید. روی WhatsApp زیر همه برنامه ها ضربه بزنید. روی Storage و سپس Clear cache ضربه بزنید.

16- بازنشانی تنظیمات برگزیده برنامه (ANDROID)

در تلفن‌های اندرویدی نیز باید تنظیمات برگزیده برنامه را بازنشانی کنید. مانند بازنشانی تنظیمات شبکه، هیچ داده ای را حذف نمی کند، اما تمام تنظیمات گوشی شما را به تنظیمات اصلی (کارخانه) باز می گرداند.

برای انجام این کار، تنظیمات را باز کنید و به سیستم بروید. روی Reset و سپس Reset preferences app ضربه بزنید. همچنین می توانید از نوار جستجو در تنظیمات برای یافتن تنظیمات برگزیده برنامه استفاده کنید.

17- برنامه های شخص ثالث را بررسی کنید

آیا اخیراً یک برنامه تماس یا VPN نصب کرده اید؟ به برنامه های اخیراً نصب شده خود نگاهی بیندازید. یکی از آنها می تواند در تماس واتس اپ اختلال ایجاد کند.

در تلفن های اندرویدی، باید برنامه های امنیتی از پیش نصب شده یا پاک کننده حافظه پنهان را بررسی کنید. گاهی اوقات آنها برخی از مجوزهای مربوط به برنامه را تغییر می دهند و در نتیجه باعث ایجاد مشکل می شوند.

علامت بلاک شدن در واتس اپ چیست؟ 5 نشانه واضح

18- واتس اپ را به روز کنید

گاهی اوقات مشکل از خود برنامه است و آخرین نسخه آن را برطرف می کند. بنابراین، واتس اپ را در اپ استور (آیفون) و فروشگاه گوگل پلی (اندروید) برای به روز رسانی باز کنید. همچنین یاد بگیرید که چگونه بفهمید یک برنامه به به‌روزرسانی نیاز دارد یا خیر.

19- ریست شبکه را ریست کنید

هر دو اندروید و آیفون یک تنظیم بومی برای بازگرداندن تنظیمات شبکه به مقادیر اصلی خود ارائه می دهند. با انجام این کار، مشکلات مربوط به شبکه برطرف خواهد شد. بنابراین اگر تماس واتساپ کار نمی کند، آن را امتحان کنید. بازنشانی تنظیمات شبکه هیچ داده ای را از تلفن شما پاک نمی کند. با بازنشانی تنظیمات شبکه خود متوجه شوید دقیقا چه اتفاقی می افتد.

بخونیدش:  چطور خش شیشه عینک را برطرف کنیم

برای بازنشانی تنظیمات شبکه در اندروید، تنظیمات را باز کنید و به سیستم بروید. روی Reset و سپس Reset Wi-Fi, Cellular & Bluetooth ضربه بزنید. همچنین می توانید از نوار جستجو برای یافتن تنظیمات بازنشانی استفاده کنید.

در آیفون، به Settings > General > Reset > Reset Network بروید.

20- واتس اپ را مجددا نصب کنید

اگر مشکل همچنان ادامه داشت، واتس اپ را از گوشی خود حذف نصب کنید. قبل از حذف نصب برنامه، از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید زیرا با این کار چت های شما حذف می شود. پس از نصب، برنامه را دوباره نصب کنید.

21- میکروفون را تعویض کنید

آیا اخیراً صفحه نمایش تلفن خود را تغییر داده اید؟ این می تواند باعث مشکلات میکروفون شود. آن را به تعمیرگاه تلفن برگردانید و آن را تعمیر کنید.

نتیجه

اگر برای تماس‌های واتس‌اپ اعلان دریافت نمی‌کنید، ممکن است تنظیمات اعلان تغییر کرده باشد.

برای رفع آن در اندروید، تنظیمات > برنامه‌ها > WhatsApp را باز کنید. روی Notifications ضربه بزنید. اعلان ها را فعال کنید همچنین اعلان تماس ها را خواهید دید. آن را فعال کنید، برای سفارشی‌سازی بیشتر، روی انواع اعلان ضربه بزنید.

در iPhone، Settings > WhatsApp > Notifications را باز کنید. نوع اعلان مورد نیاز را فعال کنید.

مشکل از شما نیست

اگر بعد از امتحان کردن همه چیز، تماس‌های واتس‌اپ به تاخیر افتاد یا صدای طرف مقابل را نشنید، ممکن است بازی تمام شده باشد. سعی کنید با شخص دیگری تماس بگیرید و ببینید اوضاع چطور پیش می رود. تماس های واتس اپ نیز در برخی از کشورها مانند امارات متحده عربی مسدود شده است. بنابراین اگر می‌خواهید با افراد آنجا تماس بگیرید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.

چرا پیام واتس اپ زنگ نمی خورد؟ 7 راه حل

واتس اپ یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در جهان است. بسیاری از ویژگی ها و توابع در این برنامه محبوب گنجانده شده است. یکی از این قابلیت ها امکان برقراری تماس صوتی یا تصویری تنها از طریق اتصال به اینترنت است. در این مقاله انزل وب قصد داریم به مشکلاتی که گاهی در استفاده از این قابلیت واتس اپ به وجود می آید بپردازیم و نحوه رفع تماس صوتی و تصویری واتس اپ در آیفون و اندروید را با روش های مختلف بررسی کنیم.

رفع مشکل تماس های صوتی و تصویری واتس اپ در آیفون و اندروید

نحوه رفع مشکلات تماس تصویری و صوتی واتساپ

پیش از این، 14 روش برای رفع تماس ناموفق و عدم برقراری تماس در آیفون در انزل وب مورد بحث قرار گرفته است. در این مقاله انزل وب می خواهیم روش های رفع مشکل تماس تصویری و صوتی واتس اپ در اندروید و آیفون را به صورت گام به گام و تصویری تحلیل کنیم.

بررسی اتصال اینترنت در صورت وجود مشکل در تماس با whatsapp

تماس‌های ویدیویی به یک اتصال اینترنتی قوی نیاز دارند. بنابراین اتصال ضعیف به اینترنت می تواند دلیل عدم اتصال تماس WhatsApp باشد. Wi-Fi تلفن همراه یا تلفن همراه را خاموش کنید. سپس موبایل را ریستارت کرده و پس از روشن کردن آن، اتصال اینترنت را بازیابی کنید. برای این کار ابتدا به Settings و سپس Cellular/Wi-Fi در آیفون بروید و آن را خاموش کنید. اکنون دستگاه را خاموش کرده و پس از مدت کوتاهی دوباره آن را روشن کنید.

در گوشی های اندرویدی پس از وارد شدن به تنظیمات، گزینه Cellular/Wi-Fi را خاموش کنید. پس از راه اندازی مجدد گوشی، اتصال اینترنت را بازیابی کنید و واتس اپ را چک کنید.

در همین راستا می توانید مقاله 6 راه حل مشکل دسترسی به اینترنت و ورود به واتس اپ را نیز مطالعه کنید.

تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید

اگر در روش قبلی نتوانستید به اینترنت وصل شوید و مشکل تماس ویدیویی واتس اپ را در آیفون و اندروید برطرف کنید، ممکن است لازم باشد تنظیمات شبکه تلفن همراه را به حالت اولیه بازگردانید. برای انجام این کار در اپل، باید به قسمت General بروید و سپس از طریق تنظیمات، Reset کنید.

در اندروید با وارد شدن به تنظیمات گوشی باید به قسمت Find و سپس Backup & Reset بروید.

مشکل تماس صوتی واتس اپ را با به روز رسانی واتس اپ برطرف کنید

شما باید همیشه برنامه های تلفن همراه خود را به روز نگه دارید. برنامه هایی که به روز نمی شوند همیشه در معرض مشکلاتی مانند مشکلات صدا در واتس اپ هستند. مشکلاتی مانند کار با سرعت کم، هدر رفتن باتری، یا خطاهایی که باعث از کار افتادن برنامه می شود. بنابراین، همیشه برنامه ها را به آخرین نسخه به روز کنید. برای به روز رسانی واتس اپ در آیفون، کافی است اپ استور را باز کرده و گزینه Updates را انتخاب کنید. سپس WhatsApp را انتخاب کرده و دکمه Update را فشار دهید.

بخونیدش:  چرا حضرت فاطمه با حضرت علی ازدواج کرد هفتم

شما همچنین می توانید این کار را در اندروید با استفاده از فروشگاه Play انجام دهید. برنامه‌ها و بازی‌های من را از منو انتخاب کنید، سپس روی دکمه Update در برنامه WhatsApp ضربه بزنید.

ایجاد دسترسی به دوربین و میکروفون برای رفع مشکل تماس های صوتی و تصویری WhatsApp

WhatsApp برای برقراری ارتباط صوتی و تصویری به دوربین و میکروفون شما نیاز دارد. اگر این پورت ها برقرار نباشند، تماس صوتی یا تصویری به درستی برقرار نخواهد شد. برای ایجاد این دسترسی ابتدا به Settings رفته و سپس قسمت Permissions را انتخاب کنید. در اینجا باید واتس اپ را از لیست اپلیکیشن ها انتخاب کنید و در تنظیماتش به آن دسترسی لازم را بدهید تا مشکل تماس صوتی واتس اپ شما برطرف شود.

کش واتس اپ را پاک کنید

گاهی اوقات، پاک کردن کش واتس اپ و راه اندازی مجدد تلفن همراه، مشکل تماس صوتی یا تصویری را برطرف می کند. برای این کار می توانید به مسیر Settings > Applications > WhatsApp > Storage رفته و در نهایت گزینه Clear cache را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در حال حاضر این کار فقط در دستگاه های اندرویدی امکان پذیر است.

واتس اپ را روی تلفن همراه حذف یا دوباره نصب کنید

بسیاری از اوقات مشکلات گوشی با حذف و نصب مجدد یک برنامه رفع شده است. بنابراین می توان از این روش برای رفع مشکل واتس اپ استفاده کرد. به یاد داشته باشید که قبل از حذف از چت های خود از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای انجام این کار در آیفون، پس از ورود به واتس اپ به مسیر Settings → Chats → Chat Backup بروید.

در اندروید، برای پشتیبان‌گیری از چت‌های واتس‌اپ، باید پس از ضربه زدن روی دکمه منو در سمت راست برنامه، به تنظیمات → چت → پشتیبان‌گیری چت بروید.

پس از آن نوبت به حذف این نرم افزار از گوشی می رسد. برای انجام این کار در آیفون کافیست اپلیکیشن مورد نظر را لمس کرده و دکمه X را انتخاب کنید.سپس برای تایید حذف اپلیکیشن، Remove را انتخاب کنید.

در اندروید هم تقریبا همینطور است. پس از انتخاب برنامه، روی Uninstall ضربه بزنید و سپس در پیام ظاهر شده دکمه OK را انتخاب کنید.

برای رفع مشکل تماس ویدیویی واتس اپ، سیستم عامل را به روز کنید

اگر مشکل شما با تماس های صوتی و تصویری واتس اپ در اندروید و آیفون با اتخاذ روش های قبلی حل نشد، می توانید سیستم عامل تلفن همراه خود را به روز کنید. برای آپدیت آیفون، پس از رفتن به تنظیمات، به مسیر General → Software Update → دانلود کنید و در صورت نیاز سیستم عامل اپل را آپدیت کنید.

برای به روز رسانی سیستم عامل اندروید، پس از رفتن به تنظیمات، به مسیر درباره دستگاه ← به روز رسانی ← بررسی به روز رسانی ← دانلود و در صورت وجود فایل به روز رسانی را نصب کنید.

مشکل نمایش ارور Video Paused هنگام تماس تصویری واتس اپ

اگر در حین تماس ویدیویی با خطای Video Paused مواجه شدید، به احتمال زیاد دوست شما که با شما در حال چت تصویری است، در آن زمان با تلفن همراه خود کار دیگری انجام می دهد. مثلا ممکن است اس ام اس دریافت کرده باشد و در حال خواندن آن باشد. در این صورت پیغام Video paused نمایش داده می شود. در این مواقع فقط باید چند لحظه صبر کنید یا منتظر بمانید تا دوستتان با بستن تماس تصویری واتس اپ با شما تماس بگیرد. وقتی دوست شما به واتس اپ برگردد، این پیغام خطا برطرف می شود.

اگر در حین کار با اپلیکیشن واتس اپ با مشکل دیگری مواجه شدید، می توانید مقاله 10 راه حل مشکل اتصال و کار نکردن واتس اپ وب (واتساپ وب) را در انزل وب مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به 8 روش برای رفع مشکل تماس تصویری و صوتی واتس اپ در اندروید و آیفون پرداخته ایم. همچنین می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در این زمینه در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا