چرا بسته اینترنت ایرانسل فعال نمیشود

ایرانسل یکی از پرطرفدارترین اپراتورهای ایران است و یکی از خدماتی که به مشترکین خود ارائه می دهد اینترنت پرسرعت است. برخی از مشترکان ایرانسل در اتصال به اینترنت در گوشی یا تبلت 🌐 خود با مشکل مواجه هستند. راه های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله انزل وب 13 روش جدید برای رفع مشکلات اتصال به اینترنت ایرانسل در گوشی و تبلت را آموزش می دهیم.

مشکل وصل نشدن ایرانسل به اینترنت را حل کنید

نحوه رفع مشکل اینترنت ایرانسل

عدم دسترسی به اینترنت می تواند بسیاری از کارهای ما را در دنیای امروز مختل کند. ارائه اینترنت پرسرعت یکی از اهداف اپراتورهای تلفن همراه است. اگر مشترک ایرانسل هستید و نمی توانید از اینترنت آن به خوبی استفاده کنید، می توانید با استفاده از روش های مختلف این مشکل را حل کنید. در این مقاله انزل وب قصد داریم نحوه رفع مشکلات اتصال به اینترنت ایرانسل را به شما آموزش دهیم. با ادامه این مقاله همراه ما باشید.

توجه: مراحل ممکن است برای گوشی ها و برندهای مختلف کمی متفاوت باشد، اما اساساً یکسان هستند.

حل مشکل اتصال به اینترنت ایرانسل با جابجایی از مکانی به مکان دیگر

شاید شما در جایی هستید که اینترنت کار نمی کند. گاهی اوقات سیم کارت ها در مکان های مرتفع، جنگل ها، دور از خانه و … به خوبی کار نمی کنند. کمی حرکت کنید و دوباره اتصال اینترنت خود را بررسی کنید. اگر میزان بارگذاری آنتن کم باشد، اینترنت به خوبی وصل نمی شود یا گاهی اوقات اصلا وصل نمی شود.

با برقراری تماس مشکل اتصال به اینترنت ایرانسل را برطرف کنید

برای رفع مشکل آنتن دهی اینترنت ایرانسل تماس بگیرید. شاید مشکل کلی به دلیل کمبود آنتن یا مشکلات سیم کارت باشد. از کسی بخواهید که با شما تماس بگیرد. به شماره ای پیامک بفرستید و از شخص بخواهید آن را دریافت کند. همچنین از کسی بخواهید که به شما پیامک بدهد. اگر در این موارد مشکلی وجود داشته باشد، ممکن است مشکل کلی و مربوط به سیم کارت شما باشد.

مشکل اینترنت ایرانسل در اندروید و iOS را با بررسی حداکثر میزان مصرف اینترنت برطرف کنید

برای رفع مشکل اینترنت ایرانسل در اندروید و iOS، در نظر بگیرید که ممکن است محدودیت مصرف اینترنت را تعیین کرده باشید. ابتدا بررسی کنید که آیا داده های اینترنت شما روشن است یا خیر. نوار وضعیت را پایین بکشید و روی نماد آن ضربه بزنید تا فعال شود. برای این کار می توانید به تنظیمات و سپس وایرلس و شبکه بروید و دیتای موبایل را فعال کنید.

اگر گزینه Limit mobile data usage را فعال کرده باشید، با رسیدن به حد مجاز نصب، نمی توانید از اینترنت استفاده کنید. به Settings سپس Data Usage بروید.

علامت کادر کنار محدود کردن مصرف داده تلفن همراه را بردارید یا علامت کادر مقابل مورد مشابه را بردارید.

مشکل وصل نشدن ایرانسل به اینترنت را با پاک کردن کش گوشی حل کنید

برای رفع مشکل وصل نشدن ایرانسل به اینترنت بهتر است کش گوشی را پاک کنید. تنظیمات گوشی خود را وارد کنید.

سپس به Storage رفته و روی Cached Data ضربه بزنید.

حالا روی OK کلیک کنید و منتظر بمانید تا کش پاک شود.

وصل نشدن تبلت از سیم کارت Aircel به اینترنت را با غیرفعال کردن حالت هواپیما برطرف کنید

فعال کردن حالت هواپیما از دسترسی شما به اینترنت جلوگیری می کند. اگر حالت هواپیما روشن است، می توانید نماد هواپیمای کوچک را در بالای صفحه در کنار نماد باتری، ساعت و غیره ببینید. اگر روشن است، نوار وضعیت گوشی را پایین بکشید و روی نماد هواپیما ضربه بزنید تا خاموش شود. اگر سوالی پرسیده شد، روی Yes، OK یا Disable ضربه بزنید.

برای یادگیری روش های مختلف خاموش کردن این حالت، مزایا و معایب حالت هواپیما را بخوانید و آن را روشن کنید.

رفع مشکل اینترنت ایرانسل با اینستاگرام و… با حذف سیم کارت

یکی دیگر از راه های رفع مشکل اینترنت ایرانسل در سامسونگ و… خاموش کردن کامل گوشی است. سپس سیم کارت را بردارید. چند دقیقه صبر کنید و سیم کارت را دوباره وارد کنید. سپس گوشی را روشن کرده و مشکل را بررسی کنید.

قطع شدن اتصال اینترنت ایرانسل در اندروید و iOS به دلیل اتمام طرح اینترنت

شاید عدم اتصال اینترنت ایرانسل در اندروید و iOS به این دلیل باشد که طرح اینترنت شما منقضی شده است. راه های مختلفی برای اطلاع از میزان اینترنت باقیمانده سیم کارت وجود دارد. می توانید از کد *555*1*2# استفاده کنید. امکان تماس با تلفن گویا ایرانسل نیز وجود دارد. همچنین می توانید این کار را با شماره گیری 0-1-700 انجام دهید. روش دیگر استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من است. همچنین می توانید از سایت my.irancell نیز استفاده کنید.

بخونیدش:  چرا اینشات ذخیره نمیکنه نی نی سایت

برای یادگیری کامل این روش ها مقاله نحوه استعلام موجودی طرح اینترنت ایرانسل و … را مطالعه کنید.

نحوه اتصال اینترنت ایرانسل به گوشی شیائومی و…

اینترنت ایرانسل روی خط پیش فرض شما فعال است. برای داشتن سرعت اینترنت بالاتر باید سیم کارت خود را به USIM یا نسل 4 تغییر دهید.

توجه: قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که گوشی شما از این نوع اینترنت پشتیبانی می کند.

برای اینکه بتوانید کد تنظیمات اینترنت ایرانسل را دریافت کنید، روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به شما توضیح می دهیم.

در همه روش ها، یک پیامک حاوی تنظیمات GPRS به گوشی شما ارسال می شود. باید روی Install یا Save کلیک کنید. گاهی اوقات در حین نصب از شما یک پین یا رمز عبور خواسته می شود. در این مورد از 1234 استفاده کنید.

برای آموزش راه اندازی اینترنت در گوشی اندرویدی مقاله تنظیمات اینترنت در سیم کارت ایرانسل را مطالعه کنید.

مشکل وصل نشدن ایرانسل به اینترنت را حل کنید و با کد دستوری فعال کنید

برای رفع مشکل عدم اتصال به اینترنت ایرانسل و فعال سازی آن کد دستوری *555*4*#2 را شماره گیری کنید.

پس از اجرای کد، یک پیامک GPRS برای شما ارسال می شود. باید روی Install یا Save کلیک کنید. گاهی اوقات در حین نصب از شما یک پین یا رمز عبور خواسته می شود. در این مورد از 1234 استفاده کنید.

فعال سازی طرح اینترنت ایرانسل با تنظیمات آنلاین

برای رفع مشکل اتصال به اینترنت ایرانسل به صفحه تنظیمات اینترنت ایرانسل بروید. اکنون اطلاعات فرم را پر کنید تا اینترنت همراه ایرانسل بر روی شماره شما راه اندازی و فعال شود. وقتی وارد صفحه مورد نظر شدید ابتدا شماره خود را وارد کنید سپس روی ارسال رمز کلیک کنید.

رمز عبور ارسال خواهد شد.

در صفحه جدید دوباره شماره خود را وارد کنید، این بار با این رمز عبور. تنظیمات اینترنت ایرانسل را بررسی کرده و روی دکمه دریافت تنظیمات کلیک کنید. به زودی یک پیامک GPRS برای شما ارسال خواهد شد. باید روی Install یا Save کلیک کنید. گاهی اوقات در حین نصب از شما یک پین یا رمز عبور خواسته می شود. در این مورد از 1234 استفاده کنید.

چرا سیگنال اینترنت ایرانسل نمیاد؟ رفع مشکل تنظیمات APN در اندروید

برای رفع مشکل اتصال به اینترنت ایرانسل ابتدا گوشی خود را ریستارت کنید. اساساً با قرار دادن سیم کارت تلفن شما می تواند شبکه اپراتور را پیدا کند. اگر این اتفاق نیفتاد، باید به صورت دستی شبکه اپراتور را جستجو کنید.

برای راه اندازی سرویس اینترنت نوترینو به شماره 8088 پیامک ارسال کنید یا کد دستوری را شماره گیری کنید و دستور *10*231# را ارسال کنید.

برای این کار وارد تنظیمات گوشی شوید.

سپس Network and Internet یا Connections را وارد کنید. روی شبکه موبایل ضربه بزنید. حال وارد قسمت Advanced شوید و روی Access Point Names کلیک کنید.

سپس روی منوی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. New APN را انتخاب کنید.

اکنون می توانید APN را به عنوان mtniracell وارد کنید. پورت را روی 8080 قرار دهید.

در اندروید، باید گزینه Carrier Aggregation یا Cat6 را در تنظیمات فعال کنید.

مراحل انجام این کار در نسخه های مختلف اندروید کمی متفاوت است. برای آشنایی کامل با نحوه انجام این کار، آموزش راه اندازی APN ایرانسل و…

با تنظیم APN مشکل اتصال به اینترنت ایرانسل در آیفون را برطرف کنید

برای راه اندازی سرویس اینترنت نوترینو به شماره 8088 پیامک ارسال کنید یا کد دستوری را شماره گیری کنید و دستور *10*231# را ارسال کنید.

برای رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل در iOS وارد تنظیمات شوید. سپس روی Cellular ضربه بزنید. اکنون داده های سلولی را فعال کنید. سپس روی Cellular Data Network کلیک کنید. در صفحه باز شده بر روی APN کلیک کرده و مشخصات APN را وارد کنید.

برای نام APN عبارت زیر را وارد کنید:

Mtnirancell

سپس دکمه Home را فشار دهید و گوشی را ریستارت کنید.

مشکل اتصال به اینترنت گوشی های سامسونگ و … را با دانستن مناطق تحت پوشش اینترنت حل کنید

شاید مشکل آنتن دهی اینترنت ایرانسل این باشد که شما در منطقه ای هستید که تحت پوشش اینترنت مورد نظر نیستید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مناطق، به صفحه وب مناطق تحت پوشش ایرانسل مراجعه کنید. اطلاعات مورد نظر را در سمت راست وارد کنید. آدرس خود را در منوی سمت راست بالا وارد کنید و آن را دقیقاً روی نقشه پیدا کنید. حالا می توانید ببینید که آیا این منطقه پوشیده است یا خیر.

بخونیدش:  چرا در ماه چند بار پریود می شویم

در نتیجه، این احتمال وجود دارد که یک مشکل منطقه ای باشد.

مشکل عدم آمدن سیگنال اینترنت به گوشی را با کمک پشتیبانی برطرف کنید

اگر مشکل شما با هیچ یک از این روش ها حل نشد، لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد:

پشتیبانی آنلاین

با استفاده از بخش تماس با ما یا چت آنلاین در برنامه ایرانسل

با ذکر و طرح موضوع با @irancellsupport در توییتر

در پیام رسان چت به @irancellcrmbot پیام دهید

در اینستاگرام به @irancell یا @irancell_help پیام دهید

از خطوط ایرانسل با شماره 700 یا 707 تماس بگیرید

از سایر تلفن های ثابت با شماره 0937700000 یا 09377070000 تماس بگیرید

ایمیل [email protected]

مراجعه حضوری به دفاتر و نمایندگی ها

در قسمت تماس با ما پیام دهید

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله انزل وب مشکل اینترنت ایرانسل امروز و روزهای اخیر را بررسی کرده ایم. برای حل این مشکل از چه روشی استفاده کردید؟ لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ممکن است هنگام خرید و فعال سازی بسته اینترنت موبایل برای شما مشکلی پیش بیاید، ببینید اینترنت شما متصل نیست و صفحه ای در مرورگر شما یا هیچ شبکه اجتماعی اعم از تلگرام و اینستاگرام باز نمی شود. معمولا هنگام خرید پلن های 3G و 4G موبایل، این مشکلات هم در اندروید و هم در IOS قابل مشاهده است. برای بررسی این مسائل با ما همراه باشید.

دیده شده که وقتی از اینترنت وای فای استفاده می کنید، اینترنت شما خیلی راحت و بدون معطلی وصل می شود و می توانید به راحتی در اینترنت گشت و گذار کنید، اما وقتی می خواهید با موبایل خود از اینترنت استفاده کنید، باید به صورت آفلاین وصل شوید. امکان پذیر است و حتی اگر متصل باشد فقط یک سری شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام و در نهایت یک سری اعلان ها از گوشی خود دریافت خواهید کرد اما فایرفاکس و گوگل کروم اصلا وصل نمی شوند. خوب، ما می خواهیم نگاهی به این مسائل بیندازیم و ببینیم که چه دلایلی می تواند پشت سر آنها باشد.

فهرست

تنظیمات APN مربوط به تنظیمات اینترنت تلفن همراه

یکی از دلایل اصلی قطع شدن اینترنت گوشی شما APN یا Access Point Names است که باید به درستی تنظیم شود. در مرحله بعد، این تنظیمات را بررسی می کنیم.

برای دسترسی به APN یا Access Point Names در اندروید، ابتدا باید به بخش تنظیمات گوشی خود دسترسی داشته باشید.

سپس More را انتخاب کنید.

در اینجا Mobile Networks را انتخاب می کنید.

در پایان نام های نقطه دسترسی را انتخاب می کنید.

تنظیمات > بیشتر > شبکه تلفن همراه > نام‌های نقطه دسترسی

نام‌های نقطه دسترسی > شبکه‌های تلفن همراه > بیشتر > تنظیمات

شما اکسس پوینت های خود را وارد می کنید، اگر خط شما ایرانسل است اسمش mtniracell است، اگر اولین شرکت باشد، نام mcinet و اگر رایتل باشد، نام RightTel را می بینید، در این قسمت می توانید انتخاب کنید. نام نقاط دسترسی مورد نظر

در این بخش باید APN خود را حذف کنید. در اینجا در گوشه بالا، سه نقطه یا تب مربوط به تلفن را انتخاب کرده و Remove APN را انتخاب کنید.

در قسمت بعدی باید یک APN جدید ایجاد کنید، سپس علامت مثبت را انتخاب کنید (ممکن است در گوشی های مختلف کمی متفاوت به نظر برسد و پس از انتخاب تب یا منوی مورد نظر، باید New APN را انتخاب کنید.)

راهنمای کامل دوربین

سپس باید APN جدید خود را تنظیم کنید که بسته به اپراتوری که دارید، در لینک های زیر راهنمای کامل تنظیمات APN در اپراتورهای مختلف قرار داده شده است:

پیوند تنظیمات APN یا نام نقطه دسترسی در اپراتور رایتل

لینک تنظیمات APN یا نام نقطه دسترسی در اپراتور ایرانسل برای اندروید بالای 4

لینک تنظیمات APN یا نام نقطه دسترسی در اپراتور ایرانسل برای نسخه های قدیمی اندروید

لینک تنظیمات APN یا نام نقطه دسترسی در اپراتور همراه اول

پس از تنظیم تنظیمات APN بر روی گوشی، احتمالا با بسته های اینترنتی ارائه شده مشکلی نخواهید داشت و به راحتی می توانید در اینترنت گشت و گذار کنید.

وضعیت پروکسی گوشی خود را بررسی کنید.

گاهی اوقات برنامه ها یا برنامه هایی را نصب می کنید که باعث می شود گوشی شما پراکسی شود یا خودتان یک پروکسی برای گوشی خود تنظیم می کنید که باعث از کار افتادن اینترنت گوشی شما می شود.

بخونیدش:  چرا طارمی از تیم ملی دعوت نشد

در این مواقع باید حتماً پروکسی گوشی خود را چک کنید یا اگر با نصب اپلیکیشنی پروکسی شما تغییر کرد و آن برنامه را حذف کردید و اینترنت شما همچنان مشکل دارد، آن برنامه را مجددا نصب کنید و پراکسی مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای بازیابی وضعیت اینترنت شما در برخی موارد مشخص شد که آدرس های IP حتی پس از حذف پروکسی به درستی کار نمی کنند، در این صورت باید گوشی خود را ریست کنید.

مرورگر خود را به روز کنید

ممکن است مرورگری که استفاده می کنید بسیار قدیمی باشد و در استفاده از اینترنت برای شما مشکل ایجاد کند. به همین دلیل است که این مرورگرها از صفحات SSL یا HTTPS پشتیبانی نمی‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که مرورگرهای خود مانند فایرفاکس و گوگل کروم را به آخرین نسخه و همچنین از مکان‌های مطمئن مانند فروشگاه دانلود و به روز کنید. نکته دیگر این است که تنظیمات مرورگر خود را بررسی کنید و آن را حذف و دوباره نصب کنید یا کش مرورگر خود را پاک کنید.

مرورگر گوگل کروم را از فروشگاه دانلود کنید

مرورگر فایرفاکس را از فروشگاه دانلود کنید

با پشتیبانی ISP تماس بگیرید

اگر همه این مراحل را دنبال کرده اید و مشکل شما هنوز حل نشده است، ممکن است مشکلی در تلفن، خط یا ارائه دهنده خدمات اینترنت شما وجود داشته باشد. آنها ممکن است بتوانند مشکل شما را حل کنند. برای ارتباط با اپراتور ایرانسل می توانید با شماره 700 که فقط شماره ایرانسل است و یا با شماره 0937700000 با سایر خطوط با اپراتور ایرانسل ارتباط برقرار کنید. برای ارتباط با اپراتور همراه اول می توانید فقط از خطوط همراه اول 9990 و از تلفن ثابت 09129990 را شماره گیری کنید. برای اپراتور رایتل نیز می توانید با شماره گیری 200 و 0920200000 با سایر خطوط با اپراتور رایتل ارتباط برقرار کنید.

در برخی موارد دیده شده که برخی اپراتورها پورت سایت های خاصی را بسته اند و سایت مورد نظر به شما ارائه نمی شود، این یک مورد خاص است و ربطی به تنظیمات گوشی شما ندارد. اگر سوال یا مشکلی در مورد این موضوع دارید، لطفا با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا