چرا به فیلتر شکن وصل میشه ولی کار نمیکنه

Vpn V2rayng خرید

احتمالا برای شما هم پیش آمده که فیلترشکن شما تیک بزند و گزینه متصل را انتخاب کند، اما وقتی به برنامه هایی مانند اینستاگرام یا سایت های فیلتر شده دسترسی پیدا می کنید، این برنامه ها یا سایت ها را باز نمی کند. و شما تعجب می کنید که چرا فیلترشکن وصل می شود اما برنامه
در چنین مواردی بهترین کار و اولین کاری که باید انجام دهید این است که اینترنت خود را تغییر دهید. اغلب اوقات تغییر VPN می تواند اتصال شما را درست کند، یعنی VPN در ایرانسل ممکن است خدمات چندان خوبی نداشته باشد، اما در First mate یا اپراتور بویلر به شما خدمات خوبی ارائه می دهد
، بنابراین بهتر است همیشه فیلترشکن خود را با شبکه های مختلف تست کنید. اگر مشکل از شبکه شما نیست همانطور که اشاره کردم یکی از دلایل اصلی و جدی می تواند سرعت و ترافیک بالای این VPN باشد. خوب، یعنی فشار روی سرور آنقدر زیاد است که اتصال به آن کار را برای شما سخت و دشوار می کند. در اینجا به برخی از دلایل کار نکردن VPN روی پلتفرم های همراه اول، ایرانسل و مخابرات اشاره می کنم.

V2rayng

دلایل کار نکردن VPN روی پلتفرم موبایل اول، ایرانسل و مخابرات

رفع مشکل اتصال VPN در اینترنت همراه یکی از موضوعات داغ این روزهای اینترنت در ایران است. این روزها کمتر کسی را پیدا می کنید که از VPN یا فیلترشکن غیررسمی تر روی گوشی خود استفاده نکند. با توجه به اینکه استفاده از فیلترشکن و ابزارهای بای پس فیلتر هنوز در ایران منع قانونی ندارد و تنها فروش آنها جرم انگاری شده است، مشکلات اتصال و اتصال این ابزارهای VPN در بستر اینترنت همراه کشور بسیار رایج است.

VPN چیست و واقعا برای چیست؟

VPN که مخفف Virtual Private Network
است، مخفف شبکه خصوصی مجازی است.

این فناوری به طور گسترده برای ایجاد ارتباط بین شعب یک شرکت یا سازمان برای ایجاد یک بستر ارتباطی امن در اینترنت عمومی طراحی شده است ‘آدرس IP و تونل زنی این پروتکل، از این ابزار به عنوان یک فناوری استفاده می شود. فیلتر Bypass نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و در عین حال از آن به عنوان یک ابزار پوشش IP استفاده می شود

چرا باید با vpn کار کرد؟

استفاده از VPN فقط برای رفع فیلترها نیست! در حال حاضر بسیاری از سرویس های اینترنتی که روزانه از آنها استفاده می کنیم مانند گوگل ایمیج، آنالیتیکس، یوتیوب و … همگی فیلتر هستند و در عین حال دسترسی آنها از کشورهای خارجی با آی پی ایران محدود شده است!

در واقع استفاده از اینترنت ایرانی بدون تغییر آدرس IP به معنای ورود به یک بیابان بدون آب و علف است که حتی آپلود عکس برای تحقیق دانشجو امکان پذیر نیست.

از طرفی تلویزیون های مبتنی بر اندروید، گوشی های اندرویدی و غیره همگی برای انجام آپدیت های امنیتی و غیره نیاز به اتصال به گوگل پلی دارند و همه اینها را کنار بگذارید.

شرکت های بین المللی برای ارتباط با شعب خود در تهران نیاز به اتصال VPN دارند و در حال حاضر این مشکل که در ایران ممنوع شده است برای مردم ایران به جو کثیفی تبدیل شده است.

دلیل شماره 1 که چرا VPN کار نمی کند: محدودیت پروتکل های ارتباطی VPN

متأسفانه به دلیل استفاده از پلتفرم ها و پروتکل های VPN به عنوان فیلترشکن در ایران، بسترهای ارتباطی از ارائه دهندگان خدمات خط اینترنت یا ISP ها تا ارائه دهندگان خدمات ارتباطی بزرگ… پروتکل های مرتبط با VPN مانند L2TP و PPTP که معمولا تعداد پورت های معروفی که کار می کنند و به همین دلیل چه بخواهید با شعبه شرکت خود در اصفهان از تهران و چه VPN از تهران به لندن ارتباط برقرار کنید.

با استفاده از پروتکل های معمول، امکان برقراری این ارتباط بسیار محدود است. ترجیحا از پروتکل های مختلف مانند OpenVPN یا VPN های متمرکز بر پلت فرم SSL مانند SSTP استفاده کنید. می توانید از یک پورت اسکنر برای اطلاع از باز بودن و قابل استفاده بودن درگاه های ارتباطی بین شما و مقصد استفاده کنید.

دلیل دوم که چرا VPN کار نمی کند: استفاده از سرورهای VPN رایگان محدود

با توجه به اینکه خدمات رایگان VPN به چشم و ابروی شما اهمیتی نمی دهد، ترجیحا از حساب های پولی و حساب VPN استفاده کنید. خدمات رایگان به دلیل افزایش تقاضای ارتباط، اتصال شما را کند می کند یا به صورت تکه ای اینترنت را در اختیار شما قرار می دهد.
از یک طرف فیلتر و از طرف دیگر برای مردم ایران ممنوع شده است.
این سرویس برنامه های کاربردی خود را دارد. ترجیحاً برای در امان ماندن از تبلیغات، جاسوسی تا حد زیادی و آلوده شدن به بدافزارهای مختلف و غیره، حساب‌های پولی دریافت کنید.

بخونیدش:  چرا نباید در برابر انتقاد صحیح دیگران مقاومت کرد

ترجیحا از سرویس های VPN ایرانی که با توجه به شرایط و وضعیت اینترنت در ایران به روز می شوند استفاده کنید. خدمات VPN خارجی معمولاً در شرایط قطعی اینترنت ایران در دسترس نیستند.

دلیل سوم کار نکردن VPN: نرم افزار VPN به روز نمی شود

نرم افزارهای ارائه دهنده خدمات VPN معمولاً به طور مداوم به روز می شوند و لیست سرورها، پروتکل ها و اتصالات خود را به روز می کنند. اگر از نسخه‌های قدیمی‌تر نرم‌افزار VPN استفاده می‌کنید، حتماً به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید که هم امن است و هم آخرین لیست سرور را دریافت می‌کند. معمولاً در تلفن‌ها ابزارهای VPN زیادی نصب شده است، سعی کنید تعداد آنها را به حداقل برسانید و از مطمئن‌ترین آنها استفاده کنید.

دلیل چهارم که چرا VPN کار نمی کند: محدود کردن ترافیک بین المللی اینترنت

در نهایت ممکن است اصلا نتوانید کاری انجام دهید و اینترنت بین المللی در ایران کاملا قطع شود. در چنین شرایطی هیچ نوع VPN جوابگو نیست و در شرایط بحرانی کشور ارتباطات بین المللی به طور کامل قطع می شود و به اینترنت باز نمی شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اشتراک v2rayng vpn؛

در صورت دسترسی به تلگرام به t.me/Arzenow1 پیام دهید.

و همچنین می توانید نام ARZENOW را در روبیک جستجو کنید.

3.5/5 – (44 امتیاز)

سوال متداول: چرا فیلتر شکن وصل است اما کار نمی کند؟

احتمالا برای شما هم پیش آمده که فیلترشکن شما تیک بزند و گزینه متصل را انتخاب کند، اما وقتی به برنامه هایی مانند اینستاگرام یا سایت های فیلتر شده دسترسی پیدا می کنید، این برنامه ها یا سایت ها را باز نمی کند.

در این مقاله دلایل و روش های حل این مشکل را به شما می گوییم.

همچنین بخوانید:

چرا اینترنت موبایل اول وصل نمی شود؟

نحوه دانلود فیلم روبیکا

این مشکل معمولاً دلایل مختلفی می تواند داشته باشد، مثلاً ممکن است شما واقعاً به این VPN متصل شده باشید، اما در عمل سرعت VPN یا اینترنت شما به قدری کم است که تبادل اطلاعات به کیلوبایت محدود می شود و c دلیل این است که برنامه یا سایت باز نمیشه آن چیزی است که شما می خواهید.

در چنین مواقعی بهترین کار و اولین کاری که باید انجام دهید این است که اینترنت خود را تغییر دهید. اغلب اوقات، تغییر VPN می تواند اتصال شما را خوب کند، به این معنی که VPN ممکن است در ایرانسل خیلی خوب کار نکند، اما در اولین تلاش. تلفن همراه یا اپراتور، ممکن است بچه گربه به شما کمک کند

بنابراین بهتر است همیشه فیلترشکن خود را با شبکه های مختلف تست کنید. اگر مشکل از شبکه شما نیست همانطور که اشاره کردم یکی از دلایل اصلی و جدی می تواند سرعت و ترافیک بالای این VPN باشد یعنی فشار روی سرور آن به قدری زیاد است که در واقع اتصال به آن کار شما را سخت می کند.

یا آنقدر آهسته است که خطاهای مختلف تایم اوت و غیره را تجربه می کنید. ممکنه مشکل از جاهای دیگه باشه مثل عدم سازگاری پروتکلشون با گربه شما، البته حدس من همینه! به عنوان مثال، من در OpenVPN یا فیلترشکن های دیگر مانند فیلتر شکن Tor همین مشکل را داشتم.

از اینکه وقت ارزشمند خود را برای خواندن این مقاله از وب سایت همسرم اختصاص دادید بسیار سپاسگزارم که توضیح می دهد چرا فیلتر شکن سیمی است اما کار نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا