چرا بچه با صدای سشوار ارام میشود

نویز سفید به صداهایی گفته می شود که صداهای محیطی را تحت الشعاع قرار می دهند. از نظر فنی، نویز سفید صدایی است که همه فرکانس‌های صوتی را در مقادیر مساوی دارد، شبیه تلویزیون یا رادیو. صدایی که بیشتر بزرگسالان دوست دارند هر چه زودتر از شر آن خلاص شوند. اما برای نوزادان اثر معکوس دارد. صدا با ریتم ثابت می تواند شبیه صدایی باشد که کودک در رحم احساس می کند، که نوزادان را می توان با شنیدن آن آرام کرد. یکی از آن صداهای سفیدی که به خواب نوزاد کمک می کند، صدای سشوار است. از این رو در این مقاله قصد داریم تمامی ترفندهای صدای سشوار کودک را بررسی کنیم.

مزایای صدای سشوار کودک

برخی از مزایای استفاده از نویز سفید (صدای سشوار، جاروبرقی و …) برای نوزادان عبارتند از:

صدای سفید حالت نوزاد در شکم مادر را تداعی می کند، به همین دلیل آن را آرام می کند. نوزاد به مدت 9 ماه در رحم زندگی می کرد که مملو از صداهای مختلف (ضربان قلب، صدای دستگاه گوارش، جریان خون و بسیاری صداهای دیگر) و همچنین صداهایی از دنیای بیرون مانند صدای خانه بود. صحبت های والدین، صداهای شهر و خیابان، ترافیک، موسیقی و تلویزیون شنیده است، حالا در نظر بگیرید که کودک از محیط شلوغ رحم به اتاق خواب آرام خود می رود! او به صدایی نیاز دارد که روزهای جنینی اش را به او یادآوری کند.

بسیاری از نوزادان در مواجهه با صدای سفید راحت‌تر از حد معمول به خواب می‌روند، اما باید توجه داشت که برخی از بزرگسالان و همچنین افراد مبتلا به وزوز گوش (وزوز گوش) نمونه‌ای از این موارد هستند.

نویز سفید صداهای داخل خانه را می پوشاند. (به خصوص سر و صدای سایر بچه های خانه).

قولنج، نفخ و دل درد یکی از مشکلات شایع نوزادان در ماه های اول تولد است، البته هیچ دلیل علمی معتبری برای آرام شدن نوزادان قولنجی وجود ندارد، شنیدن صدای جاروبرقی یا سشوار، اما تجربه بسیاری از مادران نشان می دهند که صدای جاروبرقی موثر است یا سشوار برای کودک برای تسکین کودک بیمار.

صدای سشوار برای خواباندن کودک

نحوه استفاده از صدای سشوار برای خواباندن نوزاد

هنگام استفاده از سشوار برای خواباندن نوزاد، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

از سشوار داغ استفاده نکنید.

سشوار را از کودک دور نگه دارید.

باد سشوار به صورت بچه نخورد.

اگر کودک برهنه است و لباس تنگ نیست، مانعی بین جریان هوای سشوار و بدن کودک ایجاد کنید.

مراقب دمای بدن کودک باشید تا هنگام سشوار زدن گرم نشود!

صدای سشوار نباید آنقدر بلند باشد که به شنوایی نوزاد آسیب برساند.

به جای استفاده از سشوار می توانید فایل صوتی زیر را دانلود و در اتاق او پخش کنید. مواظب باشید صدای گوشی را زیاد بلند نکنید تا به گوش کودک آسیب برساند، همچنین میزان صدایی که می شنوید برای کودک متفاوت است و صدایی که می شنود بلندتر از صدایی است که می شنوید، پس صدا را کم کنید تا به کودک گوش دهید، رشد او تحت تأثیر قرار نمی گیرد. و سعی کنید به آن عادت نکنید و هر چند وقت یکبار از آن استفاده کنید.

نحوه استفاده از صدای سشوار کودک

دانلود سشوار کودک با صدای mp3

در حال حاضر وب سایت های مختلفی وجود دارند که صداهایی شبیه به نویز سفید را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند. حتی می توانید این کار را از طریق سایت یوتیوب انجام دهید و کانال های اختصاص داده شده به این پدیده را پیدا کنید.

جالب است بدانید که تاثیر نویز سفید تنها به خواب محدود نمی شود و در بیداری نیز خود را نشان می دهد. آزمایش‌های مختلف ثابت کرده‌اند که صداهای بلند می‌تواند تمرکز افراد را کاهش داده و کارایی آنها را کاهش دهد.

به این ترتیب اگر کارگران در مشاغلی که نیاز به تمرکز و دقت بالا دارند با صداهای آزاردهنده مواجه شوند، می تواند بر بهره وری نهایی آنها تأثیر منفی بگذارد. شاید به همین دلیل است که برخی از جراحان در ابتدای عمل صداهایی شبیه امواج دریا را پخش می کنند که به ساحل برخورد می کنند. کاری که بیش از هر چیزی برای تمرکز جراحان بر روی جراحی تا حد امکان انجام می شود.

اما نتایج آزمایش های مختلف انجام شده در این زمینه حاکی از آن است که وقتی افراد با صداهای مزاحم مواجه می شوند، نویز سفید می تواند تاثیر مثبتی در تمرکز هر چه بیشتر آنها داشته باشد.

بخونیدش:  چرا قلب من تا چشمه بره و تشنه برگرده

مضر بودن صدای سشوار برای نوزاد

مضرات صدای سشوار برای نوزادان

1. قدرت صدای بالا: اگر هر صدایی بیش از 85dB باشد، غیر طبیعی و نویز است. گوش نوزاد به هیچ وجه نباید در معرض این نوع صداها قرار گیرد که صدا نامیده می شود.

2. صدای سشوار لالایی نیست: گوش نوزاد حداکثر 85 دسی بل را تحمل می کند و اگر شدت صدا از این حد بیشتر شود، ممکن است شنوایی کودک برای همیشه آسیب ببیند. بنابراین بهترین صدا برای خواباندن نوزاد، لالایی ملایم مادر یا پدر است. صدایی که مانند زمزمه در گوش نوزاد خوانده می شود. هر صدایی که در دسته نویز قرار می گیرد برای نوزاد خطرناک است و بهتر است در معرض این صداها قرار نگیرد.

3. اختلالات یادگیری و مشکلات ذهنی: شنیدن صداهای بلند در نوزادان می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد. شنیدن سر و صدا و صدای بلند می تواند با عوارضی مانند ناتوانی های یادگیری، مشکلات روانی در بزرگسالی و تاخیر در رشد همراه باشد. صدای سشوار و ماشین لباسشویی و هر صدای ناخوشایند دیگری در صورت ماندگاری طولانی اثرات بدی دارد. نوزاد باید از جایی که این صداها وجود دارد خارج شود. حتی سشوار کشیدن طولانی برای خشک کردن موهای کودک خطرناک است و نباید بیش از چند ثانیه طول بکشد.

آخرین کلمه

اگر کودک شما برای مدتی به راحتی با این کار به خواب می رود، این مورد نیست. اما اگر کسب و کار طولانی مدت است، باید کم کم آن را رها کرد و به فکر راه حل دیگری بود. برای این کار از روش های زیر استفاده کنید.

دیگر از صدای سشوار برای نوزاد استفاده نکنید! ممکن است در چند روز اول برای خوابیدن کودک خود مشکل داشته باشید، اما نگران نباشید. نوزادان به سرعت به شرایط جدید عادت می کنند. به او نزدیک باشید تا احساس آرامش و امنیت کند.

از روش گام به گام استفاده کنید. سشوار را در اتاقی دیگر روشن کنید و کم کم از صدای آن دور شوید. قبل از خواب کودک سشوار را خاموش کنید. به این ترتیب کودک کم کم یاد می گیرد که بدون صدا بخوابد.

در آخر پیشنهاد می کنیم اگر کودک شما در هنگام خواب بی دلیل گریه می کند، مقاله “علت گریه کودک در هنگام خواب چیست و راه حل چیست؟” بخوانش

یکی از این روش ها برای خواباندن نوزاد استفاده از صدای سفید مانند صدای سشوار است. در این مطلب لینک دانلود صدای سشوار خواب کودک را نیز قرار داده ایم.

ستاره | سرویس مادر و کودک – عادت به چرخه خواب و بیداری، برای نوزادان، فرایندی زمان‌بر است. والدینی که نوزاد در خانه دارند، خواب راحت برایشان یک آرزوی دست نیافتنی است. نوزاد نه تنها در طول شب چندین مرتبه برای خوردن شیر از خواب بیدار می‌شود، بلکه برای به خواب رفتن هم نیاز به کمک و همراهی والدین دارد. به نظر پزشکان، انجام فعالیت‌های آرامش بخش، مثل حمام کردن نوزاد پیش از خواب، به بهتر خوابیدن نوزاد، کمک می‌کند. اما هنگامی که انجام این کار‌ها اثربخش نیست، والدین به فکر راه‌حل‌های دیگر، مانند استفاده از صدای سشوار برای نوزاد می‌افتند.
استفاده از صدا‌های سفید ممکن است موجب بهتر خوابیدن نوزاد شود، اما عوارض جانبی آن در بلندمدت را نیز بایستی در نظر داشت. اما صدای سفید چیست؟ بهتر است پیش از استفاده از صدا‌های سفید برای خواباندن نوزادتان، در مورد مزایا و معایب صدای سفید برای نوزادان بدانید.

پیشنهاد ستاره

استفاده از صدای سشوار برای نوزاد

والدینی که نوزادان کولیکی دارند، صدای سشوار را برای آرامش و خواباندن کودک مفید می دانند. با این حال، روشن ماندن سشوار در تمام شب برای خواب کودک ایده خوبی به نظر نمی رسد.
برای این کار سشوار را در اتاقی که نوزاد حضور دارد روشن کنید. اجازه دهید کودک چند دقیقه به صدای سشوار گوش دهد. شاید این راه حل برای شما معجزه کند و کودک آرام شود یا بخوابد.

هنگام استفاده از سشوار برای خواباندن نوزاد، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

از سشوار داغ استفاده نکنید.

سشوار را از کودک دور نگه دارید.

باد سشوار به صورت بچه نخورد.

اگر کودک برهنه است و لباس تنگ نیست، مانعی بین جریان هوای سشوار و بدن کودک ایجاد کنید.

مراقب دمای بدن کودک باشید تا هنگام سشوار زدن گرم نشود!

صدای سشوار نباید آنقدر بلند باشد که به شنوایی کودک آسیب برساند.

بخونیدش:  چرا رسول اکرم از رساندن پیام غدیر به مردم نگران بود

با صدای سشوار عادت خوابیدن را از خود دور کنید

نوزادان عاشق کارهای تکراری هستند. اگر صدای سشوار باعث آرامش و احساس امنیت در کودک می شود پس باید همیشه این صدا را بشنود تا بخوابد.
برای از بین بردن این عادت می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

دیگر از صدای سشوار برای نوزاد استفاده نکنید! ممکن است در چند روز اول برای خوابیدن کودک خود مشکل داشته باشید، اما نگران نباشید. نوزادان به سرعت به شرایط جدید عادت می کنند. به او نزدیک باشید تا احساس آرامش و امنیت کند.

از روش گام به گام استفاده کنید. سشوار را در اتاقی دیگر روشن کنید و کم کم از صدای آن دور شوید. قبل از خواب کودک سشوار را خاموش کنید. به این ترتیب کودک کم کم یاد می گیرد که بدون صدا بخوابد.

اگر نگران سوختن سشوار خود هستید، یک راه آسان وجود دارد! صدای سشوار را از لینک زیر، Spotify یا اپلیکیشن موبایل موبایل دانلود و پخش کنید (بله! این تنها مشکل شما نیست، بسیاری از نوزادان به نویز سفید معتاد هستند!)

دانلود صدای سشوار برای خواب نوزاد

⇓⇓⇓

صدای سشوار برای نوزاد

نویز سفید، مزایا و معایب

صدای سفید به صدا‌هایی می‌گویند که صدا‌های محیط را تحت الشعاع قرار می‌دهند. اگر در شهر شلوغی زندگی می‌کنید، صدای سفید می‌تواند مانع رسیدن سر و صدای خیابان و ترافیک به گوش شما شود. صدا‌هایی مانند صدای سشوار، صدای جارو برقی، دوش آب، ضربان قلب، ماشین ظرفشویی، مخلوط کن و فن تهویه، در دسته‌بندی صدا‌های سفید قرار می‌گیرند.

صدای سشوار برای نوزاد

مزایای استفاده از نویز سفید برای نوزادان

وجود نویز سفید در محیط به نوزادان کمک می کند سریعتر به خواب بروند.

نویز سفید صداهای داخل خانه را می پوشاند (به خصوص صدای سایر کودکان خانه).

صدای سفید صداهای داخل رحم را برای نوزاد تداعی می کند و به آنها احساس امنیت و آرامش می دهد. 9 ماه است که شکم نوزاد با صداهای مختلف (ضربان قلب، صداهای دستگاه گوارش، گردش خون و بسیاری صداهای دیگر) پر شده است. او همچنین صداهایی از دنیای بیرون مانند صدای خانه، صحبت های والدینش، سر و صدای شهر و خیابان، ترافیک، موسیقی و تلویزیون را می شنید. حال در نظر بگیرید که نوزاد از محیط شلوغ رحم به اتاق ساکت خود منتقل می شود! او به صدایی نیاز دارد که او را به یاد روزهای جنینی اش بیاندازد.

معایب استفاده از نویز سفید برای نوزادان

استفاده از نویز سفید می تواند به آستانه تحمل شنوایی کودک آسیب برساند. پزشکان صدای بلندتر از 50 دسی بل را برای نوزادان مناسب نمی دانند.

نوزادان برای خواب به صدای سفید عادت می کنند و بدون آن نمی توانند به خواب بروند.

همه نوزادان با صدای سفید آرام نمی شوند.

صدای سشوار برای نوزاد

استفاده از صدای سشوار برای نوزاد می تواند راه حلی کوتاه مدت برای خواباندن او باشد اما در دراز مدت باید به فکر راه حل دیگری باشید پس با مطالعه 8 دلیل بی قراری نوزاد در خواب. همراه با پاسخ به سوالات متداول، می توانید با برخی از علل گیجی در نوزادان آشنا شوید. در ضمن مطالعه مقاله علت نخوابیدن نوزاد در شب چیست نیز می تواند در این زمینه مفید باشد.

کسب درآمد؛ شما فقط باید چند قانون را یاد بگیرید که ثروتمندان می دانند. نحوه کسب درآمد و پولدار شدن در جلسه آموزشی به شما آموزش داده شد. پس از بازدید از این جلسه، زندگی شما تغییر خواهد کرد.

برگرفته از: easybabylife, thedadjam, healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا