چرا تعداد گل بايد فرد باشد

مقالات مرتبط

گیاهی که امروزه به نام بامبو شناخته می شود، در واقع نام کامل آن بامبو نواری است و برای اختصار به آن بامبو می گویند. اما جالبتر این است که این گیاه اساساً به خانواده بامبو تعلق ندارد و در واقع به دلیل شباهت ظاهری با بامبو و بامبو به آن بامبو می گفتند. در غیر این صورت بامبوی راه راه به هیچ وجه متعلق به خانواده نی یا بامبو نیست، بلکه جزء خانواده دراسنا محسوب می شود و نام علمی آن Dracaena sanderiana است. علاوه بر این، زادگاه بامبوهای راه راه به کامرون در آفریقا برمی گردد. با این حال، زادگاه بامبو و بامبو در آسیا است.

ریبون بامبو – که با نام‌های آشنا و رایج دیگری مانند ریبون دراسنا، ریبون بامبو و بامبو لاکی یا بامبو خوش شانس نیز شناخته می‌شود – کاملاً با شرایط داخلی سازگار است و نور غیر مستقیم بهتر از نور مستقیم است. زیرا نور مستقیم باعث زرد شدن و سوختن برگ ها می شود. اگرچه این گیاه در خاک بهتر رشد می کند، اما معمولاً با ریشه هایش در آب فروخته می شود. آب این گیاه باید هر دو هفته یکبار تعویض شود. بهتر است از آب بطری، آب لوله کشی کمی فلورایددار یا آب تصفیه شده آکواریوم استفاده کنید.

نور غیر مستقیم و دمای 15 تا 25 درجه سانتیگراد برای این گیاه بهترین است. رنگ برگ ممکن است به دلیل نور زیاد، کلردار، فلوراید یا آب نمک به زرد یا قهوه ای تغییر کند. می توانید آب لوله کشی را یک روز در ظرفی جداگانه نگه دارید و سپس آب گلدان را عوض کنید.

با استفاده از گرانش زمین و جهت نور، گیاه را می توان پیچاند. این را می توان با صبر انجام داد.

اغلب این گیاه در فروشگاه ها به عنوان گیاه آکواریوم فروخته می شود. در این شرایط پس از چند ماه گیاه پوسیده می شود. مگر اینکه شاخه های آن از سطح آب بیرون بیاید.

مناطق شمالی ایران بهترین مناطق برای پرورش این گیاه زینتی است.

انواع مختلف گیاهان از تیره دراسینا در منازل نگهداری می شوند و مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. و امروزه بامبوها به دلیل سهولت نگهداری و زیبایی نسبی خود بسیار محبوب هستند. علاوه بر این، از آنجا که در فرهنگ فنگ شویی اعتقاد بر این است که این گیاه خوش شانسی می آورد، از آنها استقبال می شود.

نام علمی: Dracaena sanderiana

نام لاتین: Lucky Bamboo

خانواده: Ruscaceae، Ruscaceae

نکته: در ادامه هر جا از کلمه بامبو استفاده کنیم به معنای بامبو معمولی یا بامبو خوش شانس است (بامبو خوش شانس = بامبو راه راه).

نحوه نگهداری از بامبو:

در نگهداری از بامبو باید به این نکته توجه کنید که گیاه در معرض نور مستقیم قرار نگیرد زیرا در این صورت برگ های آن زرد شده و می سوزند. بهترین نور برای بامبو نوری است که در فاصله سه متری از پنجره روبروی پرده گیاه را روشن کند.

بامبو پس از مدتی با شرایط محیطی سازگار می شود پس از جابجایی آن خودداری کنید و از قرار دادن این گیاه در کنار رادیاتور، شومینه، هوای آزاد و کولرهای هوا خودداری کنید و بهترین دما را برای نگهداری این گیاه بدانید. دمای هوا 18 تا 22 درجه سانتیگراد است.

اگرچه این گیاه را می توان در زمین کاشت و می توان رشد آن را در زمین مشاهده کرد، اما بامبو را معمولا در آب نگهداری می کنند. در این قسمت باید دقت شود که فقط 3 تا 5 شاخه از این گیاه را در آب قرار دهید زیرا در غیر این صورت ریشه تمام ساقه گیاه را می پوشاند و از زیبایی آن می کاهد.

در نگهداری بامبو در آب ذکر این نکته ضروری است که برای بامبو از آب جوشیده سرد شده یا آبی که دو ساعت مانده و کلر آن کاملاً از بین رفته است استفاده کنید و هر دو هفته یکبار آب گیاه را تعویض کنید. بودن

در پرورش این گیاه مانند سایر گیاهان زینتی می توانید از کودهای کامل یا قطره های مخصوص بامبو استفاده کنید تا ماهی یک بار مواد مغذی لازم برای این گیاه را به صورت محلول آب در ظرف بامبو تامین کنید.

در نگهداری از این گیاه به این نکته توجه کنید که آیا تغییر رنگ گیاه اولین علامت بیماری است که چهار دلیل عمده دارد از جمله عدم تغییر به موقع آب گیاه، قرار گرفتن در معرض نور یا باد شدید و مستقیم، کود دهی بیش از حد و استفاده از آب کلر.

اگر یکی از شاخه‌های بامبو تغییر رنگ داد، آن را از شاخه‌های دیگر بامبو جدا کرده و با جریان آبی که چند ساعت باقی مانده و کلر آن از بین رفت، روی برگ‌های آن اسپری کنید. اگر ساقه‌های بامبو آلوده شده‌اند، آن‌ها را با آب گرم تا سرد و صابون با استفاده از مسواک نرم بشویید و اجازه دهید صابون چند ساعت روی ساقه بماند، سپس دوباره آن را بشویید و در آب تمیز قرار دهید.

بخونیدش:  چطور از افتادگی پلک جلوگیری کنیم

جلبک هایی که کف گلدان بامبو را می پوشانند نیز محل مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها و بیمار شدن گیاه است که نباید اتفاق بیفتد.

نور مورد نیاز:
به طور کلی، نور غیر مستقیم برای این گیاهان بهترین است زیرا در زیر نور مستقیم برگ ها می سوزند و زرد می شوند.

دمای مناسب:
دمای آب باید بالای 15 درجه سانتیگراد نگه داشته شود و این گیاه به خوبی با دمای معمولی خانه از بهار تا زمستان سازگار است.

آبیاری:
بهتر است آب «بامبو» را هر دو هفته یا حداکثر یک ماه یکبار تعویض کنید. آب مورد استفاده باید آب سبک و کم فلوراید باشد. در واقع، بهتر است از آب معدنی بطری شده یا آب از دستگاه های تصفیه آب خانگی یا منابع طبیعی که می دانیم حاوی آب سبک هستند استفاده کنید. در مناطق کوهستانی مانند اردبیل، آب آشامیدنی از لوله های آب شهری سنگین است و اگر برای بامبو استفاده شود، نتایجی مانند زردی برگ و تنه گیاه یا رشد بسیار ضعیف و عدم شادابی لازم را به دنبال دارد. در آب برای بامبو مشکلاتی ایجاد می کند.

تغذیه:
برای تغذیه این گیاه مانند هر گیاه دیگری می توان عناصر مورد نیاز آن را به لطف کودهای کامل تامین کرد. کودهای حاوی عناصر پر مصرف و کم مصرف و ماهیانه در آب گلدان بامبو حل می شود. (قطره های مخصوص بامبو در واقع کودهای شیمیایی کامل هستند و هیچ برند خاصی را نمی توان بر دیگری ترجیح داد).

تکثیر :
در محیط طبیعی این گیاه عمدتاً از طریق قلمه تکثیر می شود ولی قلمه زدن آن بسیار ساده است و کافی است به طول بیش از 20 سانتی متر برش داده و در گلدان جدید قرار دهید. قلمه جدید در صورت محافظت در برابر بیماری ها و اطمینان از کیفیت لازم در عرض یک ماه ریشه می دهد و جوانه های جدید آن ظاهر می شود.

تکثیر این گیاه به راحتی با قلمه انجام می شود و برای این کار لازم است سه درز یا گره از پایین ساقه و بالای ریشه در نظر گرفته شود و ساقه مورد نظر را برای بریدن از وسط مفصل چهارم انتخاب کنید. . . . انتخاب گره های بیشتری برای برش اشکالی ندارد، اما اگر کمتر از سه گره را برای این کار انتخاب کنید، گیاه مادر را از بین خواهید برد. به طور کلی قلمه های تکثیر بامبو را باید در فاصله 2 تا 5 سانتی متری از پایین گره ساقه قرار داد. گره مکانی است که اولین شاخه بامبو از آنجا می آید.

می توانید قسمت پایین ساقه مورد نظر را هم به صورت اریب و زاویه دار و هم بدون اریب برش دهید و قسمت بالایی را با چسب یا شمع مخصوص بپوشانید. هنگام قرار دادن شمع روی گیاه باید اطمینان حاصل کنید که تمام قسمت های بالایی ساقه توسط شمع پوشانده شده و هیچ شمعی روی گیاه قرار ندهید.

ساقه های جدا شده را می توان به عنوان قلمه در خاک یا آب قرار داد. زیرا به زودی این قلمه ها جوانه زده و یک توده بامبو جدید تشکیل می دهند و می توانید پس از رشد مناسب مجددا از این قلمه ها برای تکثیر بامبو استفاده کنید. به طور معمول، ساقه ها بعد از یک ماه شروع به ریشه زدن می کنند و بعد از دو ماه جوانه می زنند.

باید بدانید که پس از برش، ساقه های بامبو دیگر پیچ نمی خورد و مستقیم به سمت بالا می رود.

اندازه:
بامبو گیاهی زیبا و مقاوم است که در آب و خاک به یک اندازه رشد می کند. می توانید بدون نگرانی و به راحتی ساقه های این گیاه را مرتب و هرس کنید. هرس به موقع و صحیح به رشد و شادابی این گیاه کمک می کند. قیچی و وسیله ای که قصد دارید گیاه را با آن هرس کنید باید کاملا تمیز و تیز باشد تا بیماری به گیاه سرایت نکند و برش اثری از دندان بر روی ساقه باقی نماند تا بتوانید سالم و تمیز انجام دهید. برش. اندازه.

مقدار ساقه های بامبو در توده بامبو که در خانه دارید رشد نمی کند، اما ارتفاع بامبوها به دلیل رشد و جوانه زدن برگ ها و پیچ های بامبو افزایش می یابد. ممکن است برای مدتی برای افزایش ارتفاع بامبوها نخواهید ساقه‌ها را ببرید، اما بعد از مدتی ارتفاع بامبوها خیلی بلند می‌شود، بنابراین ارتفاع بامبوهای باز ممکن است به رشد خود ادامه دهند. البته بدون رشد ساقه.

می توانید بخشی از ساقه را که از گیاه جدا کرده اید در خاک یا آب قرار دهید زیرا هر یک از آنها قلمه بامبو جدیدی هستند. بعد از مدتی ساقه های بریده شده یا همان قلمه ها می توانند رشد کرده و جوانه بزنند و از این طریق می توانید یک دسته گل بامبو جدید درست کنید. هرس را با بریدن قسمت کوچکی از ساقه بامبو شروع کنید و پس از اولین برش در صورت لزوم می توانید یک تکه کوچک دیگر از بامبو را از ساقه جدا کنید.

بخونیدش:  چرا به کمیته امداد عیدی ندادند

هرس به موقع و صحیح کمک زیادی به رشد و شادابی بامبو می کند. برای هرس باید قیچی هرس را ضدعفونی کنید تا از انتقال بیماری به گیاه جلوگیری شود. هنگامی که بامبوها به ارتفاع مورد نظر رسیدند، هرس برای این گیاه ضروری است. وقتی ساقه های بامبو را می برید، آن گیاه به رشد خود ادامه می دهد و بدون اینکه ساقه رشد کند، برگ می زند و بامبوهای بریده شده قلمه های تازه ای هستند که می توانید از آنها برای تکثیر بامبو استفاده کنید.

هنگام هرس این گیاه، قسمت کوچکی از بامبو را شروع کنید و در صورت لزوم یک تکه کوچک دیگر از ساقه را ببرید. به خاطر داشته باشید که برگ ها و جوانه های بامبو تا زمانی که وزن، قد و ضخامت بامبو طبیعی باشد به رشد خود ادامه می دهند. به همین دلیل، نیاز به هرس در رشد بامبو در زمانی که گیاه بیش از حد سنگین شده است مهم تلقی می شود.

اگر دیگر نمی خواهید گیاه رشد کند می توانید روی قسمت های هرس شده پارافین بریزید و این قسمت ها را مسدود کنید تا رشد گیاه متوقف شود.

برگ ها و جوانه های بامبو به اندازه قد، وزن و ضخامت طبیعی ساقه بامبو رشد می کنند، بنابراین این گیاه باید زمانی که بیش از حد بلند و سنگین شد هرس شود. همانطور که گفته شد می توانید قلمه بامبو را در خاک و آب بکارید. اگر قصد شما فقط تاثیر گذاشتن روی گیاه است، بهتر است قلمه را 2 تا 5 سانتی متر زیر گره ساقه جدا کنید. گره اولین جایی است که ساقه بامبو از آن سرچشمه می گیرد. هنگامی که این ناحیه از ساقه جدا می شود، به سرعت ریشه می دهد و گیاه جدیدی ظاهر می شود. به همین دلیل مهم است که آن را برش دهید تا جوانه گره کاملاً دست نخورده بماند. برخی از افراد اصرار دارند که قلمه ها باید با زاویه نسبت به ریشه قطع شوند. این درست نیست. همچنین می توانید به صورت مستقیم و بدون زاویه برش دهید.

با گذاشتن یک یا دو پیچ روی ساقه بامبو می توانید گیاه را تشویق کنید تا سریعتر رشد کند و گل بدهد. هرس گیاه همچنین به جوانه ها و شاخه ها رشد بسیار پایدارتر و کامل تری نسبت به قبل از هرس و هرس می دهد. اگر نمی خواهید گیاه هرس شده شما به رشد خود ادامه دهد و رشد خود را متوقف کند، باید پارافین را به محل برش بزنید و آن ناحیه را مسدود کنید.

اگرچه بامبو گیاهی بسیار مقاوم است، اما همیشه خطر ابتلا به بیماری وجود دارد. یکی از نشانه های بیماری این گیاه این است که آبی که گیاه در آن قرار می گیرد به سرعت زرد و کدر می شود. در چنین مواردی باید با یک متخصص مشورت کنید.

مشکلات، بیماری ها و درمان:

قارچ:
اصولا محیط مرطوب و گرم بهترین مکان برای رشد قارچ است، بنابراین گلدان این گیاه به راحتی می تواند به قارچ های فاسدی که روی تنه و برگ های گیاه اثر می کنند آلوده شده و تبدیل به بامبوهای فاسد شود. تکثیر قارچ، سعی کنید ظرف بامبو را هنگام تعویض عوض کنید. آب را با مواد ضدعفونی کننده مانند وایتکس و … ضد عفونی کنید تا آب سبز رنگ گیر نکند و کدر شود. قارچ سیاه پودری روی برگ ها را می توان با قارچ کش ها از بین برد. علائمی مانند کپک زدن روی ساقه، خوردگی لجن روی ساقه و لکه های سفید و سیاه روی برگ ها از نشانه های قارچ هستند.

اگر بامبو دچار پوسیدگی ساقه شد چه باید کرد؟
به جای پوسیدگی ساقه که زرد می شود و شبیه کبودی می شود آوندها از بین می روند و گیاه دیگر نمی تواند آب قسمت های بالایی را تامین کند. و تهدید به مرگ کل گیاه است. بنابراین، ساقه باید بالای ناحیه پوسیده بریده شود تا عروق سالم قابل مشاهده باشند. (سطح بریده شده باید سفید و سالم در نظر گرفته شود).

دلیل زرد شدن برگ های بامبو چیست؟ یکی از مشکلات اصلی رشد گیاهان بامبو، به ویژه در خانه، زرد شدن و ریزش برگ ها است. بامبو گیاهی مقاوم است و مراقبت از آن بسیار آسان است، اما بسیار مستعد پوسیدگی و بیماری های قارچی است، بنابراین باید مراقب بود که این مشکلات ظاهر نشود. قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید نیز می تواند باعث چرخش برگ های بامبو شود. رنگ زرد. بامبو را در مکانی با نور ملایم قرار دهید. این گیاه کاملاً سرپوشیده است و نور قوی می تواند آن را از بین ببرد. آب بامبو باید تمیز بماند. آب تمیز بامبو نقش مهمی در حفظ سلامت گیاه دارد. مقدار آب باید به اندازه ای باشد که به حدود یک اینچ بالاتر از انتهای پایین ساقه برسد. اگر تمام ساقه در آب قرار گیرد، ریشه تمام سطح ساقه را می پوشاند و این از زیبایی گیاه می کاهد. برای نگهداری بامبو در آب معمولی، ابتدا باید حدود دو ساعت آب را رها کنید تا کلر آن کاملا از بین برود، زیرا کلر موجود در آب باعث زرد شدن گیاهان سبز می شود. پس از مدت ذکر شده، بامبو را در آن قرار دهید.

بخونیدش:  چرا در خواب ضربان قلب بالا میرود

روش های پیچاندن بامبو:

از آنجایی که موفق به پیچاندن این گیاه شدند، ارزش اقتصادی بالاتری پیدا کرد و این کار را در محیط های گرم و مرطوب که پیچش گیاه با سرعت بیشتری انجام می شود، انجام می دهند.

در روش اول پیچاندن گیاه، آن را در محیطی تاریک و تحت تابش نور مصنوعی مانند لامپ هالوژن قرار می دهند و با حرکت نور، گیاه به سمت آن حرکت مارپیچی انجام می دهد و ساقه های آن مارپیچ می شود. شکل.

در روش دوم گیاه را در قالب های شفافی که خاصیت باز شدن دارند قرار می دهند و پس از اینکه گیاه شکل قالب را به خود گرفت، قالب در اطراف گیاه باز می شود.

در روش سوم دائماً گیاه را با دست شکل می دهند و هر بامبو را به شکل دلخواه پرورش می دهند.

در روش چهارم نور را ثابت نگه می دارند و هر روز گیاه را می چرخانند و چون این گیاه تمایل به حرکت به سمت نور دارد حالت مارپیچی به خود می گیرد.

در روش پنجم بامبو به مدت یک ماه بدون آب در شرایط رطوبت 90 درصد نگهداری می شود. در این صورت گیاه نمی میرد، بلکه بدنش نرم و انعطاف پذیر می شود. این زمانی است که بامبوها به قالب متصل می شوند و به آن آب می دهند. و در حین بازسازی آوندها، گیاه سفت می شود و شکل قالب به خود می گیرد.

اگرچه بامبو گیاهی مقاوم است و به سرعت خود را با شرایط محیطی تطبیق می دهد، اما در هنگام نگهداری و پرورش این گیاه، رعایت و راهنمایی های شخصی در مورد رشد بامبو ضروری است تا با مراقبت از این گیاه به نتیجه مطلوب رسید. پیچ زینتی

تعداد گل های بامبو در فنگ شویی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تعداد گل های بامبو در فنگ شویی مهم است. به طور کلی نگهداری تعداد مشخصی بامبو در فنگ شویی نماد خاصی دارد که در ادامه به آن پرداخته ایم.

1 شاخه گل بامبو: نگه داشتن یک ساقه بامبو نشانه رشد و پیشرفت خواهد بود. معمولاً یک گل بامبو برای موفقیت در کسب و کار هدیه داده می شود.

۲ شاخه گل بامبو: در فنگ شویی ۲ شاخه گل بامبو به معنای شانس مضاعف است. علاوه بر این، 2 شاخه بامبو نشان دهنده بهبود روابط و شادی است و چینی ها 2 شاخه گل بامبو را برای ابراز عشق به کسی که دوستش دارند می دهند.

3 شاخه گل بامبو: معمولا اکثر مردم 3 شاخه بامبو نگهداری می کنند. طبق علم فنگ شویی، نگهداری 3 شاخه بامبو ترکیبی از شادی، شانس و ثروت را به همراه دارد.

4 شاخه گل بامبو: در چین نگهداری یا هدیه دادن 4 شاخه بامبو مرسوم نیست. زیرا بسیاری از مردم بر این باورند که عدد 4 در بامبو باعث مرگ می شود. به همین دلیل هدیه دادن این تعداد بامبو بسیار زشت تلقی می شود.

5 شاخه گل بامبو: عدد 5 در این گیاه به معنای کار سالم، ثروت، درآمد خوب و به طور کلی ثروت مادی و معنوی است.

6 شاخه گل بامبو: 6 ساقه این گیاه به معنای خوشبختی، رفاه و ثروت است.

7 شاخه گل بامبو: اگر هدف شما حفظ سلامت بامبو است، حتماً 7 ساقه بامبو خریداری کنید. زیرا بر اساس علم فنگ شویی نگهداری 7 ساقه بامبو سلامتی را به همراه خواهد داشت.

8 شاخه گل بامبو: از آنجایی که عدد 8 در فرهنگ چینی نشان دهنده رشد و پیشرفت است، نگهداری 8 ساقه بامبو باعث پیشرفت نیز می شود.

9 شاخه گل بامبو: چینی ها نیز معتقدند که نگهداری 9 ساقه بامبو برکت و خوش شانسی را به همراه دارد.

10 شاخه گل بامبو: دادن 10 شاخه از این گیاه به شخصی به این معنی است که شما می خواهید آن فرد به خواسته خود برسد. در واقع 10 شاخه گل بامبو باعث شادی و رضایت می شود.

21 شاخه گل بامبو: عدد 21 برای نگهداری بامبو نشانه قدرت و تحقق آرزوهای بزرگ است. هدیه دادن این عدد نشان دهنده ثروت، سلامتی و آرزوهای خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا