چرا تو ماشین حالم بد میشه

اگر بعد از سوار شدن به ماشین به سرعت دچار بیماری حرکت شدید و علائمی مانند سردرد و حالت تهوع را تجربه کردید، ادامه مطلب را بخوانید.

اگر بیماری حرکت دارید، احتمالاً از سواری طولانی با ماشین به تنهایی می ترسید. بیماری حرکت تنها یکی از انواع بیماری حرکت است که برخی از افراد هنگام رانندگی با ماشین تجربه می کنند. سرگیجه، خستگی و حالت تهوع می تواند سفر را ناراحت کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت How، ابتدا باید دید چگونه از آن پیشگیری کنیم. چند راه برای لذت بردن از سفر بدون این بیماری را مرور می کنیم.

1- علت گیر افتادن ماشینتان را پیدا کنید. بیماری حرکت ناشی از اختلاف بین آنچه می بینید (در این مورد، در داخل ماشین، مغز شما به شما می گوید که هنوز نشسته اید) و آنچه که احساس می کنید (سیستم تعادل بدن شما از طریق گوش میانی به مغز شما می گوید، ایجاد می شود. که در حال حرکت هستید. ) رخ می دهد. تضاد بین آنچه می بینید و آنچه احساس می کنید باعث می شود یک انتقال دهنده عصبی پیامی را ارسال کند که به اشتباه توسط بدن شما به عنوان یک سیگنال توهم-مسمومیت دریافت می شود، بنابراین بدن شما سعی می کند از آنچه در حال رخ دادن است فاصله بگیرد. این وضعیت قابل حل است. .

2- از پنجره به بیرون نگاه کنید. تماشای یک منظره متحرک در بیرون می تواند به سیستم تعادل شما کمک کند حرکت را تشخیص دهد و ناهماهنگی را که باعث سفرها می شود اصلاح کند. روی یک جسم نسبتاً ثابت مانند افق تمرکز کنید. از فعالیت هایی که شما را ملزم به تمرکز روی یک نقطه ثابت می کند، مانند بازی یا خواندن، اجتناب کنید. از نقطه ای به نقطه دیگر زیاد نچرخید و زیاد نگاه نکنید.

3- در صندلی جلوی ماشین بنشینید. (در صورت امکان) رانندگی کنید. از آنجایی که رانندگان همیشه روی جاده تمرکز می کنند، به ندرت در ترافیک گیر می کنند. نشستن روی صندلی راننده نیز چیز خوبی است زیرا نه تنها می توانید مناظر بیشتری را از طریق شیشه جلو ببینید، بلکه در برخی خودروها جلوی خودرو در جاده های پر دست انداز کمتر می لرزد. اگر نمی توانید یا نمی خواهید رانندگی کنید، می توانید تجسم کنید یا وانمود کنید که در حال رانندگی هستید. این اغلب می تواند به کاهش حالت تهوع کمک کند.

4- اگر می توانید چشمان خود را ببندید. حتی میتونی بخوابی وقتی چشمان شما بسته است، نمی توانید چیزی را ببینید و علت بیماری حرکت از بین رفته است.

5- پنجره را باز کنید. برای بسیاری از افراد، تنفس هوای سرد و تازه به آنها کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشند، اگرچه دلیل آن نامشخص است. اگر نمی توانید پنجره را باز کنید، خم شوید و نفس بکشید. از آنجا هوای تازه وارد ماشین می شود. برای برخی افراد، برخی از بوها (مانند خوشبو کننده هوا، عطر، دود و غذا) احساس بدی در آنها ایجاد می کند. اگر می توانید از آنها اجتناب کنید یا رایحه ای تسکین دهنده مانند سنبل یا نعناع را اسپری کنید تا بوهای دیگر را از بین ببرید.

6- استراحت کنید. بیرون بیایید و پاهای خود را دراز کنید. روی یک نیمکت یا زیر درخت بنشینید و از طریق دهان نفس عمیق بکشید تا به آرامش برسید. این امر به ویژه برای سفرهای طولانی در جاده های پر پیچ و خم بسیار مهم است. این به کاهش ترافیک کمک می کند و راننده آرامش می یابد.

7- از این مرحله برای کاهش حالت تهوع خود بهره ببرید. زیرا تهوع ناتوان کننده ترین علامت بیماری حرکت است. همیشه اقدامات احتیاطی خوبی برای جلوگیری از آن انجام دهید. یک درمان کلاسیک که به دلیل خواص ضد تهوع و ضد تهوع شناخته شده است، استفاده از ریشه زنجبیل است. به یاد داشته باشید که در حالی که داروهای زیادی برای تهوع وجود دارد، ممکن است برای بیماری حرکت موثر نباشند. قبل، در طول و بعد از سفر، کلوچه های زنجبیلی بخورید.

چیزهای خوب دیگر برای خوردن آب نبات زنجبیلی (جویدنی)، شکر زنجبیل (اگر گرمای زنجبیل برایتان مهم نیست) و آب نبات نعناع زنجبیلی است.
اگر می خواهید به جایی دور سفر کنید، می توانید چای زنجبیل را با خود ببرید. یک فلاسک چای نعنا نیز گزینه خوبی است.
نعناع تازه نیز می تواند به کاهش حالت تهوع کمک کند. نعناع باعث خواب آلودگی یا سایر عوارض جانبی داروهای ضد تهوع نمی شود. با خوردن 2 برگ شروع کنید و در صورت نیاز می توانید از مقدار بیشتری استفاده کنید. این یک روش خوب است که حتی کسانی را که شروع به حالت تهوع کرده اند نیز تحت تاثیر قرار می دهد.
گوش دادن به موسیقی می تواند ذهن شما را از بیماری دور کند.

بخونیدش:  چرا بعد از سزارین سردرد میگیریم

8- طب فشاری را امتحان کنید. اگر احساس می‌کنید که گرفتگی دارید، فشار ملایمی به ساعد خود (بین تاندون‌ها) حدود 3 سانتی‌متر (حدود 1 اینچ) فراتر از مفصل مچ دست وارد کنید. همچنین می‌توانید برای انجام این کار دستبند بخرید که می‌تواند حالت تهوع شما را در طول سفر به تاخیر بیاندازد یا موقتاً کاهش دهد. این پانسمان ها را می توانید از داروخانه تهیه کنید.

9- از داروهایی استفاده کنید که از ایجاد ترافیک در خودروها جلوگیری می کند. داروهایی با دوز بالا و تجویزی وجود دارد که برای گرفتگی عضلات خودرو موثر است. بسیاری از آنها حاوی دیامین هیدرانات، مکلین یا اسکوپولامین هستند. قبل از استفاده از آنها، حتماً به عوارض جانبی مرتبط با استفاده از آنها توجه کنید – به خصوص اگر قصد رانندگی دارید – و در مورد استفاده از آنها با پزشک مشورت کنید. آنتی هیستامین ها می توانند بیماری حرکت را با کاهش سرعت حسگر حرکت در گوش داخلی کاهش دهند. این دارو ممکن است بخشی از مغز را که حالت تهوع را کنترل می کند مسدود کند. آنتی هیستامین ها باعث خواب آلودگی می شوند و بر توانایی های شما تأثیر می گذارند.

درمان های عامیانه
“درمان های عامیانه” بسیاری وجود دارد که بر برخی افراد تأثیر می گذارد، اما دلیل آن قابل توضیح نیست و اثبات نشده است. اگر روی دیگران تأثیری نگذارد، احتمالاً می گویند تصادف بوده است.
– بوی روزنامه را امتحان کنید.
– خوردن غذاهای اسیدی (یا هر چیز اسیدی) قبل و در طول سفر می تواند به کاهش احساس تهوع کمک کند.
– یک دستبند پلاستیکی را دور مچ دست خود ببندید. همچنین می توانید از بانداژ بیماری حرکت استفاده کنید. سفتی نوار پلاستیکی آزار دهنده است و از حالت تهوع جلوگیری می کند.
– آدامس بجوید (این حالت تهوع را برطرف می کند.)
– کراکر یا سایر تنقلات نمکی بخورید. محل.
– سر خود را در تماس دائمی با صندلی یا پنجره نگه دارید.
– گوش دادن به موسیقی (با هدفون). از یک دستگاه پخش مانند پخش کننده MP3 استفاده کنید. این کار برای دستکاری اطلاعاتی که گوش میانی به مغز می فرستد و باعث تهوع می شود مفید است.
– سر خود را تکان ندهید.

نکات و هشدارها
از تمرکز بر متن یا هر چیزی در داخل خودرو برای مدت طولانی خودداری کنید زیرا دچار بیماری حرکت خواهید شد. اگر با خواندن نقشه احساس بدی دارید، از راننده بخواهید نقشه را بررسی کند.
روی اجسام متحرک تمرکز نکنید. روی چیزی در افق تمرکز کنید که در حال حرکت نیست. این به شما کمک می کند که بخوابید و به تمام کارهای خوبی که می خواهید انجام دهید فکر کنید.

به خواب بروید وقتی از خواب بیدار می شوید، احتمالاً به مقصد خود رسیده اید.
مه غلیظ به شدت دید شما را محدود می کند و می تواند شما را سریعتر بیمار کند. اگر این را تجربه کردید، سعی کنید چشمان خود را ببندید و به خواب بروید. اگر نمی خوابید، چشمانتان را بسته نگه دارید و به کارهایی که می خواهید در مقصدتان انجام دهید فکر کنید.
برای کمک به کودکان برای جلوگیری از ترافیک، آنها را روی صندلی با دید واضح از بیرون قرار دهید و تشویقشان کنید. به بیرون نگاه می کنند به آنها اجازه ندهید در ماشین فیلم تماشا کنند، زیرا این کار آنها را در ماشین گرفتار می کند.
برای گردش بیشتر اکسیژن عمیق نفس بکشید.

پنجره را برای هوای تازه باز بگذارید.

کولر را روشن کنید.

قبل از سفر از خوردن وعده های غذایی زیاد خودداری کنید. خوردن شکلات در صبح قبل از سفر می تواند وضعیت سلامتی شما را بدتر کند.
اگر چیزی در معده شما نباشد، نمی توانید استفراغ کنید، درست است؟ بنابراین زمانی که می خواهید سوار ماشین شوید نمی توانید برای مدتی چیزی بخورید. برای صبحانه از غذاهای ساده مانند یک کاسه کوچک غلات یا دو تکه نان تست استفاده کنید. بعد از غذا می توانید یک بسته کوچک کراکر نمکی بخورید. این به شما کمک می کند استفراغ نکنید.

بوی پوست پرتقال تازه یا لیمو به رفع حالت تهوع شما کمک می کند.

خوردن کمی نمک نیز می تواند کمک کننده باشد.

خودتان را سرگرم کنید، به موسیقی گوش دهید یا با خانواده و دوستان صحبت کنید، این کار حالت تهوع را از بین می برد.

آواز بخوانید و به رادیو گوش دهید.

بخونیدش:  چرا اگر بادکنک را زیاد باد کنیم میترکد علوم نهم

در مورد این بیماری به کسی نگویید و به کسی که آن را دارد نگاه نکنید.

سعی کنید یک بازی مانند 20 سوال انجام دهید تا ذهن خود را به جای بیماری متمرکز کنید.

از خوردن به طور کلی اجتناب نکنید. این می تواند باعث رفلاکس اسید در معده شود.

قبل از استفاده از هر نوع دارویی برای جلوگیری از گرفتگی خودرو با پزشک خود مشورت کنید.

حتی اگر همه اقدامات احتیاطی را انجام دهید، باز هم ممکن است بیمار شوید. کیسه های یکبار مصرف تهوع و استفراغ همراه داشته باشید. همیشه در ماشین جوش شیرین داشته باشید. اگر در ماشین استفراغ کردید، فوراً جوش شیرین را به محل مورد نظر بمالید تا بوی آن از بین برود و بعداً آن را تمیز کنید. مشکل را با پزشک خود در میان بگذارید.

بچه ها چیکار کنم؟

وقتی توی ماشین می نشینم خیلی حالم بد می شود

از سردرد تا …

ماشین حتی بوی خاصی نمیده، تمیزتر

اما احساس بدی دارم

من هیچی از سفر نمیفهمم

وقتی به مقصدم می رسم رنگم مثل گچ است

کسی اینجوری بوده؟ باید چکار کنم ؟

دلیل آن چه می تواند باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا