چرا در تماس تصویری واتساپ تصویر بالا نمیاد

مشکل کار نکردن صدا و تصویر در تماس های تصویری و صوتی واتس اپ در اندروید و آیفون (iOS) قابل رفع است. در این مقاله نحوه رفع مشکلات صوتی و تصویری در تماس های واتس اپ را به شما آموزش می دهیم، با شبکه داتیس همراه باشید.

مشکلات صوتی و تصویری در تماس های واتس اپ

گاهی اوقات هنگام برقراری تماس تصویری یا تماس صوتی در پیام رسان واتس اپ با مشکل عدم قطعی صدا یا صدا و تصویر مواجه می شویم.

برای حل این مشکل، راه حل های تقریبا یکسانی برای گوشی های اندروید و آیفون وجود دارد.

در ادامه این مقاله نحوه رفع مشکل کار نکردن صدا و تصویر در تماس های صوتی و تصویری واتس اپ را به شما آموزش می دهیم، با شبکه داتیس همراه باشید.

1- بررسی اتصال به اینترنت در صورت بروز مشکل

تماس‌های ویدیویی به یک اتصال اینترنتی قوی نیاز دارند.

بنابراین اتصال ضعیف به اینترنت می تواند دلیل عدم اتصال تماس WhatsApp باشد.

اتصال اینترنت تلفن همراه را که می تواند داده یا WiFi باشد، خاموش کنید.

سپس موبایل را ریستارت کرده و پس از روشن کردن آن، اتصال اینترنت را بازیابی کنید.

با این کار در صورت وجود مشکل در اتصال شما می توان آن را برطرف کرد.

2- فیلتر خود را خاموش کنید

هنگامی که فیلترشکن گوشی شما روشن است، ممکن است تماس صوتی یا تصویری در واتس اپ دریافت کنید.

در این صورت ممکن است پس از برقراری تماس با مشکل کار نکردن صدا و تصویر مواجه شوید.

برای رفع این مشکل باید تماس را قطع کرده و سپس فیلترشکن را خاموش کنید.

بعد دوباره زنگ بزن مشکل حل شد

3- مشکل تماس صوتی واتس اپ را از طریق آپدیت برطرف کنید

شما باید همیشه برنامه های تلفن همراه خود را به روز نگه دارید.

برنامه هایی که به روز نمی شوند همیشه در معرض مشکلاتی مانند مشکل صدا در واتس اپ هستند.

مشکلاتی مانند کار با سرعت کم، هدر رفتن باتری، یا خطاهایی که باعث از کار افتادن برنامه می شود. بنابراین، همیشه برنامه ها را به آخرین نسخه به روز کنید.

برای به روز رسانی واتس اپ در آیفون، کافی است اپ استور را باز کرده و گزینه Updates را انتخاب کنید.

سپس WhatsApp را انتخاب کرده و دکمه Update را فشار دهید.

شما همچنین می توانید این کار را در اندروید با استفاده از فروشگاه Play انجام دهید.

از منو گزینه My apps & games را انتخاب کنید.

سپس روی دکمه Update در اپلیکیشن WhatsApp ضربه بزنید.

4- کش واتس اپ را پاک کنید

گاهی اوقات، پاک کردن کش واتس اپ و راه اندازی مجدد تلفن همراه، مشکل تماس صوتی یا تصویری را برطرف می کند.

برای این کار می توانید به Settings > Applications > WhatsApp > Storage بروید.

در نهایت گزینه Clear cache را انتخاب کنید.

5- بررسی و ایجاد دسترسی دوربین و میکروفون برای رفع مشکل تماس صوتی و تصویری WhatsApp

WhatsApp برای برقراری ارتباط صوتی و تصویری به اجازه دوربین و میکروفون شما نیاز دارد.

اگر این پورت ها برقرار نباشند، تماس صوتی یا تصویری به درستی برقرار نخواهد شد.

برای ایجاد این دسترسی ابتدا به Settings رفته و سپس قسمت Permissions را انتخاب کنید.

در اینجا باید WhatsApp را از لیست برنامه ها انتخاب کنید.

سپس در تنظیمات آن دسترسی لازم را برای رفع مشکل تماس صوتی واتساپ خود اعطا کنید.

6- واتس اپ را حذف یا دوباره نصب کنید

بسیاری از اوقات مشکلات گوشی با حذف و نصب مجدد یک برنامه حل شده است.

بنابراین می توان از این روش برای رفع مشکل واتس اپ استفاده کرد.

به یاد داشته باشید که قبل از حذف از چت های خود از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای انجام این کار در آیفون، پس از ورود به واتس اپ به مسیر Settings → Chats → Chat Backup بروید.

در اندروید، برای پشتیبان‌گیری از چت‌های واتس‌اپ، باید پس از ضربه زدن روی دکمه منو در سمت راست برنامه، به Settings → Chats → Chat Backup بروید.

آموزش پشتیبان گیری واتساپ

امیدواریم مقاله نحوه رفع مشکلات صوتی و تصویری در تماس های واتس اپ برای شما مفید بوده باشد.

شبکه داتیس را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

واتس اپ یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در جهان است. بسیاری از ویژگی ها و توابع در این برنامه محبوب گنجانده شده است. یکی از این قابلیت ها امکان برقراری تماس صوتی یا تصویری تنها از طریق اتصال به اینترنت است. در این مقاله انزل وب قصد داریم به مشکلاتی که گاهی در استفاده از این قابلیت واتس اپ پیش می آید بپردازیم و نحوه رفع تماس صوتی و تصویری واتس اپ در آیفون و اندروید را با روش های مختلف بررسی کنیم.

بخونیدش:  چرا متن زیر ذهنی است خدا گفت تو سیاهی جواب

رفع مشکل تماس های صوتی و تصویری واتس اپ در آیفون و اندروید

نحوه رفع مشکلات تماس تصویری و صوتی واتساپ

پیش از این، 14 روش برای رفع تماس ناموفق و عدم برقراری تماس در آیفون در انزل وب مورد بحث قرار گرفته است. در این مقاله انزل وب می خواهیم روش های رفع مشکل تماس تصویری و صوتی واتس اپ در اندروید و آیفون را به صورت گام به گام و تصویری تحلیل کنیم.

بررسی اتصال اینترنت در صورت وجود مشکل در تماس با whatsapp

تماس‌های ویدیویی به یک اتصال اینترنتی قوی نیاز دارند. بنابراین اتصال ضعیف به اینترنت می تواند دلیل عدم اتصال تماس WhatsApp باشد. Wi-Fi تلفن همراه یا تلفن همراه را خاموش کنید. سپس موبایل را ریستارت کرده و پس از روشن کردن آن، اتصال اینترنت را بازیابی کنید. برای این کار ابتدا به Settings و سپس Cellular/Wi-Fi در آیفون بروید و آن را خاموش کنید. اکنون دستگاه را خاموش کرده و پس از مدت کوتاهی دوباره آن را روشن کنید.

در گوشی های اندرویدی پس از وارد شدن به تنظیمات، گزینه Cellular/Wi-Fi را خاموش کنید. پس از راه اندازی مجدد گوشی، اتصال اینترنت را بازیابی کنید و واتس اپ را چک کنید.

در همین راستا می توانید مقاله 6 راه حل مشکل دسترسی به اینترنت و ورود به واتس اپ را نیز مطالعه کنید.

تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید

اگر در روش قبلی نتوانستید به اینترنت وصل شوید و مشکل تماس ویدیویی واتس اپ را در آیفون و اندروید برطرف کنید، ممکن است لازم باشد تنظیمات شبکه تلفن همراه را به حالت اولیه بازگردانید. برای انجام این کار در اپل، باید به قسمت General بروید و سپس از طریق تنظیمات، Reset کنید.

در اندروید با وارد شدن به تنظیمات گوشی باید به قسمت Find و سپس Backup & Reset بروید.

مشکل تماس صوتی واتس اپ را با به روز رسانی واتس اپ برطرف کنید

شما باید همیشه برنامه های تلفن همراه خود را به روز نگه دارید. برنامه هایی که به روز نمی شوند همیشه در معرض مشکلاتی مانند مشکلات صدا در واتس اپ هستند. مشکلاتی مانند کار با سرعت کم، هدر رفتن باتری، یا خطاهایی که باعث از کار افتادن برنامه می شود. بنابراین، همیشه برنامه ها را به آخرین نسخه به روز کنید. برای به روز رسانی واتس اپ در آیفون، کافی است اپ استور را باز کرده و گزینه Updates را انتخاب کنید. سپس WhatsApp را انتخاب کرده و دکمه Update را فشار دهید.

شما همچنین می توانید این کار را در اندروید با استفاده از فروشگاه Play انجام دهید. گزینه My apps & games را از منو انتخاب کنید، سپس روی دکمه Update در اپلیکیشن WhatsApp ضربه بزنید.

ایجاد دسترسی به دوربین و میکروفون برای رفع مشکل تماس های صوتی و تصویری WhatsApp

WhatsApp برای برقراری ارتباط صوتی و تصویری به دوربین و میکروفون شما نیاز دارد. اگر این پورت ها برقرار نباشند، تماس صوتی یا تصویری به درستی برقرار نخواهد شد. برای ایجاد این دسترسی ابتدا به Settings رفته و سپس قسمت Permissions را انتخاب کنید. در اینجا باید واتس اپ را از لیست اپلیکیشن ها انتخاب کنید و در تنظیماتش به آن دسترسی لازم را بدهید تا مشکل تماس صوتی واتس اپ شما برطرف شود.

کش واتس اپ را پاک کنید

گاهی اوقات، پاک کردن کش واتس اپ و راه اندازی مجدد تلفن همراه، مشکل تماس صوتی یا تصویری را برطرف می کند. برای این کار می توانید به مسیر Settings > Applications > WhatsApp > Storage رفته و در نهایت گزینه Clear cache را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در حال حاضر این کار فقط در دستگاه های اندرویدی امکان پذیر است.

واتس اپ را روی تلفن همراه حذف یا دوباره نصب کنید

بسیاری از اوقات مشکلات گوشی با حذف و نصب مجدد یک برنامه حل شده است. بنابراین می توان از این روش برای رفع مشکل واتس اپ استفاده کرد. به یاد داشته باشید که قبل از حذف از چت های خود از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای انجام این کار در آیفون، پس از ورود به واتس اپ به مسیر Settings → Chats → Chat Backup بروید.

در اندروید، برای پشتیبان‌گیری از چت‌های واتس‌اپ، باید پس از ضربه زدن روی دکمه منو در سمت راست برنامه، به Settings → Chats → Chat Backup بروید.

بخونیدش:  چرا با افزایش ارتفاع فشار هوا کاهش می یابد

پس از آن نوبت به حذف این نرم افزار از گوشی می رسد. برای انجام این کار در آیفون کافیست اپلیکیشن مورد نظر را لمس کرده و دکمه X را انتخاب کنید.سپس برای تایید حذف اپلیکیشن، Remove را انتخاب کنید.

در اندروید هم تقریبا همینطور است. پس از انتخاب برنامه، روی Uninstall ضربه بزنید و سپس در پیام ظاهر شده دکمه OK را انتخاب کنید.

برای رفع مشکل تماس تصویری واتس اپ، سیستم عامل را به روز کنید

اگر با اتخاذ روش های قبلی مشکل شما با تماس های تصویری و صوتی واتس اپ در اندروید و آیفون حل نشد، می توانید سیستم عامل تلفن همراه خود را به روز کنید. برای آپدیت آیفون، پس از رفتن به تنظیمات، به مسیر General → Software Update → دانلود کنید و در صورت نیاز سیستم عامل اپل را آپدیت کنید.

برای به روز رسانی سیستم عامل اندروید، پس از رفتن به تنظیمات، به مسیر درباره دستگاه ← به روز رسانی ← بررسی به روز رسانی ← دانلود و در صورت وجود فایل به روز رسانی را نصب کنید.

مشکل نمایش ارور Video Paused هنگام تماس تصویری واتس اپ

اگر در حین تماس ویدیویی با خطای Video Paused مواجه شدید، به احتمال زیاد دوست شما که با شما در حال چت تصویری است، در آن زمان با تلفن همراه خود کار دیگری انجام می دهد. مثلا ممکن است اس ام اس دریافت کرده باشد و در حال خواندن آن باشد. در این صورت پیغام Video paused نمایش داده می شود. در این مواقع فقط باید چند لحظه صبر کنید یا منتظر بمانید تا دوستتان با بستن تماس تصویری واتس اپ با شما تماس بگیرد. وقتی دوست شما به واتس اپ برگردد، این پیغام خطا برطرف می شود.

اگر در حین کار با اپلیکیشن واتس اپ با مشکل دیگری مواجه شدید، می توانید مقاله 10 راه حل مشکل اتصال و کار نکردن واتس اپ وب (واتس اپ وب) را در انزل وب مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به 8 روش برای رفع مشکل تماس تصویری و صوتی واتس اپ در اندروید و آیفون پرداخته ایم. همچنین می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در این زمینه در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا