چرا در سمنو بادام می اندازند

موضوع

متن شما

گروه بندی

سالن

سوال مورد نظر

گزینه ها

* لطفا قبل از ثبت نام مراقب ایجاد موضوعات و نظرسنجی باشید زیرا امکان ویرایش یا حذف محتوا پس از ارسال وجود ندارد. علاوه بر این، شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نینی سایت هستید.

صرفه جویی

انصراف دهید

سنت های طبخ سمنو از قدیم الایام بخشی از مراسم آیینی و مذهبی در بسیاری از مناطق و شهرهای ایران بوده است. این مراسم در روزهای نزدیک به سال نو برگزار می شود و مردم این مراسم را برای حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار می کنند.

آیین های طبخ سمنو بسیار خاص و معنوی است. یک باور قدیمی وجود دارد که افراد شرکت کننده در این مراسم باید پاک و ساده باشند. یکی از مهم ترین قسمت های پخت سمنو، پختن آب گندم و گذاشتن آن است. این فرآیند خود چندین ساعت طول می کشد.

یکی از رسوم نذر سمنو فرستادن صلوات و دعا و صلوات بر حضرت فاطمه زهرا (س) است. هرکس در دلش حاجتی دارد به حضرت فاطمه زهرا(س) متوسل می شود و سمنو را می زند. وقتی انسان به خواسته قلبی خود برسد و به اصطلاح نیاز خود را برآورده کند. برای سال بعد گندم خودش را به همان مقدار گندم نذری اضافه می کند.

یکی دیگر از آداب مراسم سمنو پزان بیدار ماندن مردم تا سحر و تا پخته شدن سمنو است. پس از پختن سمنو، همراه با نماز صبح، دو رکعت نماز حاجت نیز می خوانند و حاجت خود را از خداوند طلب می کنند.

زنانی که تا سحر کنار دیگ سمنو بیدار می مانند. آنها معتقدند که پس از دم کردن سمنو، حضرت فاطمه زهرا(س) نیز مانند سایر زنان برای پختن سمنو به مجلس می آیند و در کنار دیگ نماز می خوانند. به همین دلیل در کنار دیگ سمنو حصیر مخصوصی پهن می کنند که هیچ کس اجازه ندارد در آنجا نماز بخواند.

پس از اتمام مراسم طبخ سمنو؛ شروع به پخش سمنو بین مردم می کنند. رسم بر این است که در داخل هر ظرف سمنو یک بادام برای خیر و برکت برای خانواده قرار می دهند.

بخونیدش:  چرا بعد از دست زدن به میت باید غسل کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا