چرا در مدرسه باید مقررات را رعایت کنیم

درس نهم مطالعات اجتماعی سال سوم دبستان با هدف آشنایی دانش آموز با مبحث احکام و اینکه چه کارهایی در خانه می توان انجام داد و چه کارهایی را نباید انجام داد نام دارد. در ادامه، او قوانین یک خانه را بیان می کند: باید کفش های خود را بیرون از خانه درآورید، در اتاق خواب توپ بازی نکنید، به موقع بخوابید و صدای تلویزیون را بلند نکنید. زمانی که اعضای خانواده در حال استراحت هستند؛ کتاب‌ها و کتاب‌ها، و لباس‌ها و – که استفاده می‌کردیم، آن‌ها را سر جای خود قرار دادیم.

کلمه تنظیم در لغت به معنای دستورالعمل ها، قوانین و مقررات است. مقررات قوانینی هستند که به ما می گویند چه کار کنیم و چه کار نکنیم. در واقع قوانین، رعایت قوانین و مقررات در منزل، مدرسه، محل کار، اماکن عمومی و… است. هر جا که هستند باید قوانین و مقررات آن مکان حتی خانه خودشان را رعایت کنند.

قوانین و مقررات مجموعه دستورالعمل هایی هستند که توسط مجموعه ای از نهادها اجرا می شوند و به عنوان واسطه در روابط اجتماعی بین افراد عمل می کنند. شرکت.

مقررات قوانینی هستند که به ما می گویند چه کار کنیم و چه کار نکنیم. در واقع قوانین، رعایت قوانین و مقررات در منزل، مدرسه، محل کار، اماکن عمومی و… است. هر جا که هستند باید قوانین و مقررات آن مکان حتی خانه خودشان را رعایت کنند.

قوانین در خانه

وضع قوانین در خانه معمولا توسط قدرتمندترین فرد در خانواده تعیین می‌شود. این فرد می‌تواند هر کدام از اعضای خانواده (پدر ،مارد،برادر بزرگتر،و..)باشد. اما در یک خانواده سالم همه اعضا در وضع قوانین نقش دارند. نقش خانواده در تعیین آینده فرزندان اهمیت قوانین خانه را بیشتر می‌کند، چرا که افراد به دنیای خود از دریچه دیدی که خانواده به آن‌ها داده، نگاه می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید از بروز بسیاری از مشکلات خانوادگی در هر مرحله از زندگی‌تان جلوگیری کنید، باید چهارچوب و قوانینی برای خود و دیگر اعضای خانواده تان در نظر بگیرید.

برخی افراد فکر می کنند که این قوانین آزادی آنها را در خانواده کاهش می دهد، اما با احتیاط بیشتر متوجه می شود که قوانین خانه سلامت خانواده را تضمین می کند.

برقراری قوانین در خانواده باعث ایجاد نظم و هماهنگی در زندگی و روابط بین اعضای خانواده می شود و رعایت این قوانین آرامش درونی را به همراه دارد. هیچ کس بی نظمی را دوست ندارد، در یک موقعیت ناسازگار احساس درماندگی و آشفتگی خواهید کرد. ایجاد قوانین در خانه و رعایت آنها توسط خانواده به زمان نیاز دارد، اما زمانی که به آنها عادت کنید، زندگی برای شما بسیار آسان تر خواهد شد. همچنین، با پیروی از قوانین، فرزندان شما یاد خواهند گرفت که به قوانین احترام بگذارند و برای آنها در آینده برنامه ریزی کنند. با ایجاد قوانین در خانه می توانید از سلامت خانواده خود اطمینان حاصل کنید.

در قانون خانه، بایدها و نبایدهای مورد تایید خانواده مشخص می شود. همه اعضای خانواده باید قوانین را رعایت کنند و اگر نظری دارند باید در جلسه قانونگذاری مطرح شود. والدین باید دلیل هر قانون را برای فرزندانشان توضیح دهند تا آنها متقاعد شوند که از آن قانون پیروی کنند.


فردی که برای خانه قانون و مقررات را تعیین می کند، باید قانون‌هایی بگذارند که خودشان هم فرصت و امکان اجرای آن را داشته باشند. قوانین را متناسب با سن و توانایی‌های فرزندان تعیین کنند. باید با همسر برای تعیین قوانین رویه‌ای یکسان و هماهنگ داشته باشند. با همدیگر مشورت کرده، سپس تصمیم بگیرند و بعد بچه‌ها را در جریان اجرای آن قوانین بگذارند. اگرفرد با همسرش در مورد رفتارهای پسندیده یا ناپسند فرزندانشان هم عقیده نباشند، نمی‌توانند هیچ قانونی را در خانه اجرا کنند. برای این منظور باید با هم گفت و گو کرده و با دلایل هم آشنا شوند تا با یکدیگر هم عقیده باشند.

خانواده می توانند هر هفته یک قانون وضع کنند و در طول هفته آن را اعمال کنند تا تبدیل به یک رفتار شود. وضع قوانین بیش از حد در زمان کوتاه، چارچوب قوانین خانه را از بین می برد، زیرا نمی توان به یکباره همه قوانین را رعایت کرد.

برای ایجاد قوانین خانه باید نیازهای اعضای خانواده را بشناسید. مثلاً می توانید قوانینی را برای زمان خواب تعیین کنید یا مثلاً بچه ها قبل از رفتن به رختخواب، وسایل مورد نیاز روز بعد را آماده کنند. هر روز بعد از مدرسه، بعد از مدتی باید تکالیف خود را انجام دهند. یکی از قوانینی که می توان تعیین کرد این است که مثلاً همه اعضای خانواده بعد از اتمام غذا باید ظرف های خود را در سینک ظرفشویی بگذارند و اگر بچه ها بزرگتر هستند باید ظرف های خود را بشویند.

درست است که قوانین عموماً برای همه افراد خانه صدق می کند، اما وجود قوانین در خانه برای کودکان بیشتر ضروری است. در واقع قوانین خانه برای کودکان می تواند نظم، مسئولیت پذیری و کار گروهی را به آنها بیاموزد. همچنین قوانین خانه برای نوجوانان باید اجرا شود. اگرچه قوانین اغلب با تغییر موقعیت ها و بزرگتر شدن کودکان کمی تغییر می کنند، ایجاد برخی از قوانین اساسی تمرین بسیار خوبی برای ایجاد یک خانه کارآمد و مفید است.

توجه داشته باشید که هنگام اجرای قانون هرگز فرزند خود را تحقیر یا توهین نکنید. زیرا توهین به کودک عواقب جبران ناپذیری دارد. همچنین هنگام وضع قوانین، برای عواقب قانون شکنی برنامه ریزی کنید و به طور کامل توضیح دهید که سرپیچی از قانون موجب مجازات می شود.

برای اجرای قوانین در خانه باید نکاتی را رعایت کرد: مثلا اگر قرار باشد برای هر مسئله ای قانونی وضع کنید باید برای کودک به جای نقش پدر و مادری نقش پلیس را اجرا کنید.پس روی هر مسئله کوچکی حساس نباشید و مسائل کم اهمیت را نادیده بگیرید و تمرکزتان را روی مسائل مهم قرار دهید، چون اگر مدام به رفتارهای کودک حساسیت نشان دهید فرزندتان هیچ یک از قانون‌ها را اجرا نمی‌کند.

همچنین اگر کودک در خانه اشتباه کرد یا قوانین را نادیده گرفت، باید به او بفهمانید که کارهایش اشتباه است، در غیر این صورت به زیر پا گذاشتن قوانین و سرپیچی از حرف های والدین عادت می کند.

توجه داشته باشید که هنگام اجرای قانون هرگز فرزند خود را تحقیر یا توهین نکنید. زیرا توهین به کودک عواقب جبران ناپذیری دارد. همچنین هنگام وضع قوانین، برای عواقب قانون شکنی برنامه ریزی کنید و به طور کامل توضیح دهید که سرپیچی از قانون موجب مجازات می شود.

قوانین خانه باید شامل مواردی باشد که از همه افراد خانه، از جمله والدین، انتظار می رود از آنها پیروی کنند. بنابراین، «ساعت خواب 9 شب است» را درج نکنید، مگر اینکه قصد دارید در آن ساعت بخوابید. اگر این قوانین فقط باعث سختگیری کودکان شود، ممکن است نتیجه معکوس با هدف شما داشته باشد.

بهتر است قوانین و مقررات خانه را روی یک برگه بنویسید. این مرحله خیلی مهمی است. این فهرست نباید تنها در ذهن قانونگذار باشد. برعکس، پس از ایجاد آن، باید آن را یادداشت کرده و در جایی قرار دهید که همه بتوانند آن را ببینند. زیرا حتی اگر بدانید چه رفتاری قابل قبول است (و چه رفتاری قابل قبول نیست)، درک انتظارات قانونگذار برای بقیه اعضای خانواده کمی دشوار است. به همین دلیل مهم است که فهرستی مکتوب از قوانین خانه داشته باشید.

فواید مقررات در خانه: قوانین و مقررات در خانه بسیار مهم هستند و بدون وجود مقررات مشخص، خانواده دچار گسستگی شده و متلاشی می‌شود.

مهم ترین قوانین و مقررات هر خانه: یکی از مهم ترین قوانین خانه برای کودکان این است که باید یاد بگیرند برای بردن وسایل دیگران اجازه بگیرند، به کسی صدمه نزنند (ضربه زدن، هل دادن یا لگد زدن) و حتی آسیب نرسانند. هر کسی. احساسات

با ایجاد قانون در زدن قبل از ورود به آنها حریم خصوصی را آموزش دهید. این می تواند به تقویت این ایده کمک کند که باید به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارید.

یکی دیگر از قوانین هر خانه ای گفتن حقیقت است. صداقت یکی از پربارترین موارد در لیست قوانین خانه است که باید در هر خانه ای وجود داشته باشد. تاکید بر اهمیت صداقت تنها در صورتی موثر خواهد بود که رفتار خود شما مثال زدنی باشد. کودکان نمی توانند تفاوت بین دروغ سفید و دروغ ساده را تشخیص دهند. پس اگر می خواهید بر اهمیت صداقت تاکید کنید، نشان دهید که فرد صادقی نیز هستید.

از همان ابتدا به فرزندان خود بیاموزید که درگیر مسائلی که به آنها مربوط نیست، نشوند. مثلاً از دیگران سؤالات خیلی شخصی نپرسید، یا اگر دوستتان در مدرسه تنبیه می شود، او را با سؤالات زیاد خسته نکنید. حتما به آنها بفهمانید که کنجکاوی با دخالت و فضولی فرق دارد. و می توانند در مورد چیزهای مختلف کنجکاو باشند.

انجام دادن کارهای شخصی از مهم ترین مواردی است که باید جزء لیست قوانین خانه شما باشد. به کودک خود بگویید که بعد از تمام شدن غذا، ظرف هایش را در سینک ظرفشویی قرار دهد. یا توضیح دهید که انتظار دارید فرزندانتان قبل از اینکه با اسباب بازی های جدید خود بازی کنند، اسباب بازی های قبلی خود را جمع کنند.

بخونیدش:  چرا باید نماز بخوانیم مگر خدا به نماز ما احتیاج دارد

رعایت بهداشت یکی از مهم ترین قوانین و مقرراتی است که باید در هر خانه ای برقرار شود. شستن دست ها، مسواک زدن و حمام کردن باید برای سلامتی انجام شود. این کارها را به عنوان یک قانون در نظر بگیرید تا فرزندانتان به عادات خوب بازگردند و خودتان آنها را به طور منظم انجام دهید تا اهمیت آنها را درک کنند.

از همان ابتدا به فرزندان خود بیاموزید که درگیر مسائلی که به آنها مربوط نیست، نشوند. مثلاً از دیگران سؤالات خیلی شخصی نپرسید، یا اگر دوستتان در مدرسه تنبیه می شود، او را با سؤالات زیاد خسته نکنید. حتما به آنها بفهمانید که کنجکاوی با دخالت و فضولی فرق دارد. و می توانند در مورد چیزهای مختلف کنجکاو باشند.

یکی از مهم ترین و موثرترین قوانین خانه برای ایجاد نظم در خانه، قانون قرار دادن اشیا در جای خود است. به فرزندان خود بگویید که همه چیز را سر جای خود قرار دهند. به طوری که اگر شخص دیگری بخواهد از این دستگاه استفاده کند به راحتی بتواند آن را پیدا کند. مثلاً وقتی ریموت تلویزیون را می گیرد، باید آن را سر جای خودش قرار دهد تا دیگران برای پیدا کردن آن مشکلی نداشته باشند.

ممکن است در ایجاد تعادل بین این قوانین و آزادی اعضا مشکل داشته باشید. همچنین خانواده هایی که برای وضع قوانین و مقررات با یکدیگر به توافق نمی رسند با اختلافاتی مواجه می شوند. در این شرایط لازم است از خدمات روانشناس استفاده کنید و از او برای بهبود روابط در خانواده کمک بگیرید.

تنظیم اجتماعی

مقررات اجتماعی ؛قوانین خاصی است که جامعه با آگاهی قبلی وضع می کند. ،مانند قوانین راهنمایی ورانندگی.به عبارتی دیگرمجموعه ای از هنجارهای اجتماعی که به صورت یک نهاد اجتماعی درآمده باشد،همانند نهاداجتماعی خانواده.که درآن پدر ومادر از فرزندان رفتار خاصی انتظار دارند.

مقررات اجتماعی از نیازها و ضروریات طبیعی زندگی اجتماعی انسان سرچشمه می گیرد، به عبارت دیگر از آنجایی که انسان نیازها و نیازهای متفاوتی دارد و خواهد داشت و به تنهایی نمی تواند همه آنها را تامین کند، مجبور به برقراری زندگی اجتماعی شده است. برای اینکه زندگی اجتماعی آنها منظم و منظم باشد، قوانین، هنجارها و مقررات اجتماعی را تدوین کرده اند.

هر یک از ما به عنوان عضوی از جامعه وظایفی داریم. مدیر، سرپرست، معلم، کارمند بانک و یا حتی پزشک و … اگر وظایف خود را به خوبی انجام ندهند باعث هرج و مرج در زندگی شخصی و اجتماعی می شوند.

مقررات موجود در جامعه شامل مدارس، دانشگاه ها، محل کار، اماکن عمومی و غیره است.

آنها برای برقراری نظم و امنیت در جامعه از مقررات استفاده می کنند تا حقوق افراد مختلف به طور یکسان تأمین شود.

مقررات اجتماعی قوانین خاصی هستند که جامعه آگاهانه وضع می کند. به عبارت دیگر مجموعه ای از هنجارهای اجتماعی که به یک نهاد اجتماعی تبدیل شده اند، مانند نهاد اجتماعی خانواده که در آن پدران و مادران رفتارهای خاصی را از فرزندان خود انتظار دارند.

بنابراین در جامعه‌ای که قوانین و مقرراتی وجود نداشته باشد آنگاه هرج و مرج های زیادی به وجود خواهد آمد به طوری که تصور و بیان آنها دور از ذهنیت است.
فرض کنید شما در خیابان راه می روید آن گاه ممکن است که کسی به شما دست برد بزند حالا قانونی وجود ندارد که شما بخواهید کیف خود را از سارق بگیرید بنابراین اگر خودتان توانستید آن را بگیرید مشکل حل می شود در غیر اینصورت قانونی وجود ندارد که به آن رجوع کنید.

همچنین در صورت نبود قوانین و مقررات در جامعه احتمال اختلاس، سرقت، زورگیری و … زیاد است. به همین دلیل اساس زندگی اجتماعی وجود قوانین و مقرراتی است که همه امور اجرا می شود. بر اساس این قوانین

در یک جامعه قوانین و مقرراتی برای حفظ حقوق مردم و برقراری نظم و امنیت وضع می شود.

با رعایت قوانین و مقررات، افراد از نظر اخلاقی رشد می کنند و از بروز حوادث و آشوب در جامعه جلوگیری می کنند.

اگر در جامعه ای ضوابط و مقررات وجود نداشت، هیچ کس به وظایف شهروندی خود عمل نمی کرد و بنابراین نظم جامعه به هم می خورد.

عدم رعایت قوانین و مقررات در جامعه به این معناست که علاوه بر برهم زدن نظم و امنیت اجتماعی، موجب تضییع حقوق مردم شود.

به طور کلی قوانین و مقررات به دلایل متعددی وضع شده است که مهمترین آنها حفظ حقوق مردم و برقراری نظم و امنیت است.

مهمترین علت به وجود آمدن مقررات و قوانین برقراری نظم حقوق افراد است.ما می‌توانیم در استفاده از حقوق خود آزادی مطلق نیز داشته باشیم.

قوانینی برای برقراری نظم و امنیت وضع شده است. برای داشتن جامعه ای پیشرفته و مترقی لازم است قوانین درستی در جامعه وضع و اجرا شود. علایق مردم متفاوت است. اگر قانون نباشد هرکسی به دنبال کسب منافع خود است. گاهی اوقات منافع افراد با یکدیگر در تضاد است. به همین دلیل وجود قانون در جامعه ضروری است.

قوانین مدرسه

مدرسه ی خانه دوم هر دانش آموزی است.در این مکان هم اولیای مدرسه به عنوان افراد قدرتمند در مدرسه قوانین و مقرراتی را وضع می کنند. دانش آموزان در طول سال تحصیلی (برای ساعاتی) ساکنان جامعه کوچکی به نام مدرسه هستند. آن‌ها می‌توانند جامعه کوچک خویش را به خوبی اداره کنند یا باعث آشفتگی آن شوند. دانش آموزان در انجام وظایف نیازمند هدایت والدین و اولیای مدرسه هستند و اثرگذاری این دو گروه بر آنان می‌تواند قابل ملاحظه باشد. با شروع مدرسه دانش آموزان به خصوص کلاس اولی‌ها برای بار اول رفتن به مدرسه را تجربه می‌کنند و خیلی خوب است که اولیای عزیز دانش آموزان را با برخی از قوانین مهم (حضور در مدرسه و سر کلاس رفتن و…) آشنا کنند تا از به وجود آمدن مشکلات زیاد جلوگیری شود.

مدرسه دومین تجربه اجتماعی شدن کودک است. در مدرسه علاوه بر تحصیل علم و دانش، باید مهارت های زندگی را نیز بیاموزیم و با قوانین و مقررات آشنا شویم. شاید وقتی در مدرسه درس می‌خوانیم دلیل وجود و اجرای برخی قوانین و مقررات برایمان روشن نباشد، اما با ادامه فعالیت‌ها و ورود به جامعه به طور کلی، می‌بینیم که آموزش قوانین چقدر مهم و ضروری بوده است. . در مدرسه.

مدرسه دومین تجربه اجتماعی شدن کودک است. در مدرسه علاوه بر تحصیل علم و دانش، باید مهارت های زندگی را نیز بیاموزیم و با قوانین و مقررات آشنا شویم. شاید وقتی در مدرسه درس می خوانیم دلیل وجود و اجرای برخی قوانین و مقررات برایمان روشن نباشد، اما با ادامه فعالیت و ورود به جامعه به طور کلی، می بینیم که یادگیری قوانین چقدر مهم و ضروری است. در مدرسه.

در ادامه برخی از مقررات و قوانینی که دانش آموزان باید رعایت کنند:
رعایت ادب و احترام نسبت به مدیر، معاون، معلمان، مربیان و دیگر کارکنان مدرسه،
رعایت شعائر دینی،
 انجام ندادن بازی های خطرناک 
تمیز و مرتب بودن لباس فرم مدرسه، رعایت حسن رفتار و اخلاق و همکاری با سایر دانش آموزان
رعایت کردن حقوق همسایگان مدرسـه
خارج نشــدن از مدرسه بدون اجـازه ی مربیــان
 سعی شایسته در تحصیل
رعایت مقررات آموزشی و تربیتی
 انجام فرائض دینی و مشارکت در فعالیت های اجتماعی مدرسه
 رعایت بهداشت و نظافت فردی و همکاری با دانش آموزان دیگر و مسوولین مربوط در پاکیزه نگه داشتن فضای مدرسه
استفاده از لباس، جوراب ساده و مناسب و اصلاح موی سر متناسب با شئون دانش آموزی برای پسران و رعایت حجاب مناسب برای دختران
خودداری از به کار بردن وسایل تجملی و آرایشی و پرهیز از همراه آوردن اشیای گرانبها و وسایل غیر مرتبط با امور تحصیلی به مدرسه
مراقبت از وسایل شخصی و اهتمام در حفظ و نگه داری اموال، تجهیزات و ساختمان مدرسه
احتــــرام بـه بـــزرگ تر هـــا و مهــربانــی با کوچـک تر هــا
توجــه نمـودن بـه زنــگ مدرسـه در مراســـم صبحـگاه و تفریح
مواظبت از دانش آموزان کوچک تر در راه مدرسه و زنگ های تفریح
دقت به برنامه ی کلاس و همراه داشتن کتاب و دفترچه ­های مربوط به برنامه­ ی درسی روزانه
اجتناب از به کار بردن الفاظ و کلمات ناشایست در کلاس
انجام به موقع تکالیفی که دبیر مربوطه برای یادگیری بهتر به او می‌گوید
 مسخره نکردن دوستان
تقلب نکردن و تقلب نرساندن
مؤدبانه و مطابق با هنجارهای کلاسی در کلاس درس بنشیند.

اینها قوانینی است که دانش آموزان در هر مدرسه باید از آنها پیروی کنند. قوانین مدرسه باید برای مدیریت بهتر مدرسه و افزایش کارایی کلاس تعیین شود. این قوانین باید در جلسات عمومی و کلاس به دانش آموزان ابلاغ شود.

رعایت قوانین و مقررات مدرسه نیز برای تضمین کیفیت آموزشی و حتی ارتباط بهتر بین معلم و دانش آموز و ثبات و تعادل یادگیری در زندگی ضروری است.

این قوانین حتی در زندگی نیز قابل استفاده است و به نوعی باعث ارتقای آموزش و یادگیری دانش آموزان در محیط مدرسه خواهد شد.

مقررات در اماکن عمومی

از دیگر مکانهایی که رعایت قوانین و مقررات بسیار اهمیت دارد، مکانهای عمومی می باشد. رفتار ما در جامعه نشان دهنده ی شخصیت ماست. رفتار درست و پسندیده مسئله بسیار مهم است ؛مخصوصا در مکان های عمومی این موضوع حائز اهمیت است. حفظ ادب و احترام مسئله‌ ای بسیار مهم در مکان‌های عمومی مثل پارک‌ها، موزه ‌ها، رستوران‌ها، سواحل دریا و از این قبیل است. زمانی که در یک مکان عمومی هستید، قوانین و رفتارهای خاصی را باید رعایت کنید تا به مشکل برنخورید. نگاه مردم همیشه به اطرافیان خودشان است. دیدن کسی که غیرمحترمانه رفتار می‌کند و کسی که دیگران را از بالا به پایین برانداز می‌کند چندان جالب نیست.

بخونیدش:  چرا عده ای فضای مجازی را زندگی دوم می نامند

در ادامه برخی از قوانین و مقرراتی که مردم در اماکن عمومی باید رعایت کنند را بیان می کنیم:

وقتی می خواهید به موزه، تئاتر و مکان عمومی بروید، باید قوانین آنجا را رعایت کنید. فقط کاری را که در آنجا مجاز است انجام دهید. منطقه را با زباله و مواد غیر قابل بازیافت پر نکنید. زباله ها را در سطل های آماده شده بریزید. با زبان و ادبیات صحیح و مناسب برای مکان های عمومی صحبت کنید. کسانی را که نمی شناسید مسخره نکنید.

وقتی می خواهید به موزه، تئاتر و مکان عمومی بروید، باید قوانین آنجا را رعایت کنید. فقط کاری را که در آنجا مجاز است انجام دهید. منطقه را با زباله و مواد غیر قابل بازیافت پر نکنید. زباله ها را در سطل های آماده شده بریزید. با زبان و ادبیات صحیح و مناسب برای مکان های عمومی صحبت کنید. افرادی را که نمیشناسید مسخره نکنید.

رفتار در رستوران شامل رفتار شما پشت میز غذا می‌شود که اهمیت زیادی دارد. غذا را آرام و بدون صدا بخورید. یادتان باشد که از گارسنی که کمکتان کرده است تشکر کنید. میز را کثیف نکنید. اگر در کتابخانه هستید، کتابتان را به آرامی بخوانید. موبایلتان را هم خاموش کنید. در مکان‌های مقدسی مثل مسجد، کلیسا، معبد و از این قبیل با نهایت احترام رفتار کنید. اینها مکان‌هایی فرهنگی هستند که افراد برای رسیدن به آرامش درونی به آن پناه می‌برند. به آرامی وارد شوید و با ادب و احترام رفتار کنید. اگر مزاحمتی برای کسی ایجاد کرده‌اید عذرخواهی کنید.

بدون اجازه دیگران از آنها عکس نگیرید. از سیگار کشیدن در مکان های عمومی خودداری کنید. مکان های عمومی شامل ایستگاه های اتوبوس، مترو و قطار است. رفتار شما نیز باید در این مکان ها ملایم و محترمانه باشد و باعث دردسر دیگران نشود. وسایل خود را نزدیک خود نگه دارید و راه دیگران را با آنها نبندید.

هیچ کس دوست ندارد صداهای بلند اطراف خود را بشنود. به یاد داشته باشید که موسیقی خود را با صدای کم پخش کنید. با نادیده گرفتن آرامش دیگران، آرامش محیط را بر هم نزنید. ادرار کردن در مکان های عمومی یک عمل غیرقابل قبول است. هنگام بازدید از مکان های عمومی، بدن شما باید تمیز باشد. از رایحه های خیلی تند و تند که دیگران به آن حساس هستند استفاده نکنید

اگر تصمیم دارید با فرزندانتان جایی بروید، با آنها همراه باشید. اجازه ندهید آنها به تنهایی راه بروند و مزاحم دیگران شوند. آنها را کنترل کنید. هنگامی که مکانی را ترک می کنید، منطقه را پاک کنید. وقتی صحبت از رفتار در مکان‌های عمومی می‌شود، ایده‌های متفاوتی درباره خوب و بد بودن وجود دارد. قوانین اجتماعی در مکان های عمومی عموماً در اکثر مناطق یکسان است.

وقتی قرآن می‌خواند، باید به احترام سکوت کند.

از انداختن پوسته تخم مرغ یا چیزهای مشابه در ساختمان های عمومی خودداری کنید.

در توالت های عمومی و شلوغ به دیگران احترام بگذارید.

کسی را با صدای بلند صدا نکنید و سوت نزنید.

آدامس را در مکان هایی که دیگران راه می روند یا می نشینند پرتاب نکنید.

وقتی صحبت از رفتار در مکان‌های عمومی می‌شود، ایده‌های متفاوتی درباره خوب و بد بودن وجود دارد. قوانین اجتماعی در مکان های عمومی عموماً در اکثر مناطق یکسان است.

مقررات محل کار

 همانطور که گفتیم ، هرجایی که بخواهیم قدم بگذاریم باید قوانین و مقررات آنجا را رعایت کنیم . کی دیگر از نکانهایی که رعایت قوانی و مقررات آن از اهمیت زیادی برخوردار است، محل کار می باشد. قوانین و مقررات مربوط به محل کار و کارگاه تعاریف مشخصی دارد و کارفرما موظف است استاندارها و ایمنی لازم را برای حوادث ناشی از کار در کارگاه انجام دهد. البته یکی سری از مقررات مربوط که به خود افراد است ، بدون اینکه تبدیل به یک قانون شود، باید رعایت شود.

هنگامی که از روی صندلی بلند می شوید، صاف بایستید و سعی کنید صندلی خود را با کمترین صدای ممکن حرکت دهید. هنگام نشستن پاهای خود را روی هم بزنید تا وقار خود را حفظ کنید.

نکاتی که باید در محل کار به آن توجه داشت:هنگام ورود به محل کار همیشه «سلام» و «صبح‌به‌خیر» را بگویید و در زمان ترک محل کار «خداحافظ» و «خدانگه‌دار».

لباس های تمیز و معطر مطابق فرهنگ محل کار خود بپوشید و هر روز صبح دندان های خود را مسواک بزنید. (توصیه های آداب معاشرت را همیشه رعایت کنید.)

برای هر چیزی جایی هست. بنابراین از توالت برای آرایش و تمیز کردن صورت خود استفاده کنید. پشت میزت کاری نکن

هنگامی که از روی صندلی بلند می شوید، صاف بایستید و سعی کنید صندلی خود را با کمترین صدای ممکن حرکت دهید. هنگام نشستن پاهای خود را روی هم بزنید تا وقار خود را حفظ کنید.

در مورد آلرژی ها و حساسیت های همکاران خود بپرسید و از هر چیزی که ممکن است آنها را تشدید یا تحریک کند اجتناب کنید. عطرهای تند، غذاهای معطر، گوش دادن به موسیقی بلند از این قبیل است.


سوالات درس نهم مطالعات اجتماعی:

مقررات به چه معناست
مقررات یعنی چه کاری باید انجام دهیم یا چه کاری را نباید انجام دهیم.

قوانین خانواده شما چیست؟

کوچکترها به بزرگترها احترام می گذارند.

بزرگترها با کوچکترها مهربان هستند و به آنها کمک می کنند.

همه وسایل شخصی خود را جمع آوری کرده و کنار می گذارند.

جمعه ها به دیدار اقوام می رویم.

به موقع می خوابیم و به موقع درس می خوانیم.

چه قوانینی در خانواده شما رایج است؟
به بزرگترها احترام بگذارید – کوچکترها را دوست داشته باشید – وسایل جمع آوری کنید اعضای خانواده با یکدیگر عصبانی می شوند.

فایده پیروی از قوانین چیست؟
این باعث آرامش خانواده و ایجاد نظم می شود. چون همه در همه کارها همکاری می کنند و هیچکس خسته نمی شود و به لطف نظمی که وجود دارد کارها با سرعت بیشتری انجام می شود.

این به ما امکان می دهد در کار خود موفق باشیم.

نظم و موفقیت در کار ایجاد کرده است و هرکس کار خود را به درستی انجام می دهد و آیین نامه به ما می گوید که چه کار کنیم و چه کار نکنیم.

رعایت مقررات آثار فردی و اجتماعی دارد. در مرحله اول رعایت مقررات نظم و انضباط کاری ما را تربیت می کند و باعث می شود در تحصیل و کار موفق باشیم. در اجتماع و محیط خانه و محل کار باعث می شود به موفقیت های حرفه ای پی ببریم و کم کم مراحل پیشرفت را طی کنیم. مقررات می تواند شاخص اقدامات خوب و بد باشد.

رعایت قوانین باعث ایجاد نظم و موفقیت در کار می شود و هرکس کار خود را به درستی انجام می دهد و همچنین قوانین به ما می گوید که چه کار کنیم و چه کار نکنیم. رعایت قوانین باعث آرامش در خانواده و ایجاد نظم می شود. چون همه در همه چیز همکاری می کنند، به دلیل نظمی که وجود دارد، کارها سریعتر انجام می شود.

اگر اعضای خانواده قوانین را رعایت نکنند چه اتفاقی می افتد؟ اختلال در خانواده شکل می گیرد. هیچ کاری در یک زمان مشخص انجام نمی شود و چیزی جابه جا نمی شود. مردم وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند.

مزیت همکاری چیست؟ کارها را سریعتر و به موقع می کند. همه باید به وظیفه خود عمل کنند.

معایب عدم رعایت چیست؟ باعث آشفتگی بیشتر می شود، کارها به موقع انجام نمی شود و همه نسبت به چیزهای مختلف بی تفاوت هستند.

آیا مقررات به ما می گوید؟ او می گوید چه باید بکنیم و چه نکنیم.

آیا قوانین خاصی در مدرسه وجود دارد؟ وضع این مقررات چه فایده ای برای ما دارد؟
یک سری آیین نامه هست که در همه مدارس وضع می شود و آیین نامه های دیگری هم هست که مدیر مدرسه این آیین نامه را می سازد و خودش تعیین می کند. دانش آموز و آنها باید رعایت شوند، مثلاً بدون اجازه معلم از کلاس خارج نشوند، زیرا اگر فردی سر خود را پایین بیاورد و برود نظم کلاس به هم می خورد و تمرکز دیگران به هم می خورد. استفاده از طلا و جواهرات در مدرسه ممنوع است زیرا این اشیا برای مراسم مناسب هستند و بهتر است در مدرسه از آنها استفاده نکنید و ناخن های خود را کوتاه کنید.

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران حوزه رسانه بازنشر می شود و محتوای آن الزاما مورد تایید تبیان نمی باشد.

آیین نامه مدرسه برای ما در سال سوم چه فایده ای دارد

رعایت مقررات چه فایده ای دارد؟

رعایت مقررات چه فایده ای دارد؟ (مطالعات اجتماعی کلاس 3) قوانین به ما می گویند که چه کاری انجام دهیم و چه کاری را نباید انجام دهیم. درس نهم مطالعات اجتماعی سال سوم ابتدایی

بخونیدش:  چرا تو قران از برف حرفی زده نشده

رعایت قوانین کلاس سوم دستیار ویژه چه فایده.

سوال: رعایت مقررات درجه سه چه فایده ای دارد؟ جواب: باعث آرامش خانواده و ایجاد نظم می شود. چون همه در همه کارها همکاری می کنند و هیچکس خسته نمی شود و به دلیل نظمی که وجود دارد کارها به سرعت پیش می رود.

آیین نامه در سال سوم ابتدایی به چه معناست – ماده 98.

5) رعایت مقررات چه مزیتی دارد؟ جواب: باعث آرامش خانواده و ایجاد نظم می شود. چون همه در همه کارها همکاری می کنند و هیچکس خسته نمی شود و به لطف نظمی که وجود دارد کارها با سرعت بیشتری انجام می شود.

آیین نامه مدرسه برای ما در سال سوم چه فایده ای دارد

سوالات متنی درس نوزدهم درس 19 درس سوم ابتدایی با پاسخ – ماگرتا.

پاسخ: بله، هر قسمت از مدرسه قوانین خاص خود را دارد. 4) قوانین مدرسه چه مزایایی برای ما دارد؟ پاسخ: الف) برخی مقررات به حفظ سلامتی ما کمک می کند. ب) برای احترام به دیگران از قوانین خاصی پیروی می کنیم.

رعایت قوانین کلاس سوم – حب گرام چه فایده ای دارد.

فایده رعایت مقررات چیست؟در سایت هابگرام کلاس سوم را دریافت کنید. جزوه مطالعات اجتماعی سال سوم. 1) روی نواری که پرستار هنگام تولد روی دست نوزاد می گذارد چه ویژگی هایی ثبت شده است؟

آیین نامه سوم دبستان چیست – جام جم پرشین.

درس 9: خانه ما قانون دارد. 1) مقررات به چه معناست؟ پاسخ : منظور از قواعد این است که چه کاری باید انجام دهیم و چه کاری را که نباید انجام دهیم. 2) چه مقرراتی در خانواده شما وجود دارد؟ پاسخ: 1 – کوچکترین

پس انداز چه فایده درجه سه – اسک 98.

پس انداز چه مزیتی دارد، در اسک 98 درجه سه بگیرید آیا انباشت زباله برای ما مضر و خطرناک است؟ برای چی ؟ قوانین حیاط مدرسه: سریع ندوید، زباله ها را در حیاط زباله کنید

آیین نامه مدرسه برای ما در سال سوم چه فایده ای دارد

سوالات درس به درس مطالعات سوم ابتدایی – مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی.

5. رعایت مقررات چه فایده ای دارد؟ باعث آرامش خانواده و ایجاد نظم می شود و کار با سرعت و دقت انجام می شود. سوالات درس به درس از مطالعات ابتدایی 3: درس 10 چگونه نیازهای خانواده برآورده می شود؟

جواب درس نوزدهم مطالعات سوم دبستان مکان های مدرسه را بدانیم.

پاسخ جواب صفحه 60 درس 19 مطالعات سوم ابتدایی. پاسخ: پاسخ این سوال را در تصویر زیر مشاهده می کنید. 2) وقتی بچه ها مدرسه را شروع می کنند. کدام مکان در سمت راست و کدام مکان در سمت چپ آنها

مدرسه برای چی؟ فواید مدرسه و دلیل رفتن به مدرسه و فواید مدرسه رفتن.

مدرسه برای چی؟ فواید مدرسه و دلیل رفتن به مدرسه و فواید مدرسه رفتن همه موضوعاتی است که در این قسمت به آن اشاره کرده ایم. رفتن به مدرسه به کودک امکان اجتماعی شدن می دهد. افزایش اعتماد به نفس مطالب آموزشی

شبرنگ چیست و برای چیست سوم دبستان – کلاس درس.

شبرنگ چیست و چه فوایدی دارد، مدرسه سوم دبستان / کاربردهای شبرنگ به خوبی توضیح داده شده است. شبرنگ نوعی ماده درخشان و نورانی خاص است. شبرنگ حاوی ماده فلورسین است

آیین نامه مدرسه برای ما در سال سوم چه فایده ای دارد

فواید روزه در پایه سوم دبستان – نشریه روزانه.

مزایای روزه سوم دبستان را از سایت پست روزانه دریافت کنید. فواید روزه برای بدن چیست؟ با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و شروع روزه داری، خوب است فواید روزه را بدانیم

منظور از انطباق چیست – دیلی پست.

3- رعایت مقررات چه فایده ای دارد؟ نظم و موفقیت در کار ایجاد می کرد و هرکس کار خود را به درستی انجام می دهد و همچنین قوانین به ما می گوید که چه کار کنیم و چه کار نکنیم.

رعایت قوانین و مقررات مدرسه ضروری است.

سپهر 9 ساله نیز می گوید: وقتی کلاس اول بودم، قوانین و برنامه درسی مدرسه را نمی دانستم و وقتی زنگ به صدا درآمد، کیفم را برداشتم و به خانه رفتم، بدون اینکه به کسی بگویم. او ادامه می دهد: در خانه مادرم.

سوالات هدایای آسمانی سوم درس به درس – سوالات هدیه های آسمانی سوم.

جواب: چون نعمت های زیادی را برای ما آفرید. 4 به نظر شما باران چه فوایدی دارد؟ جواب: آب، زمین را تغذیه می کند. کشاورزان زمین های خود را آبیاری می کنند. هوا سالم و تمیز می شود.

آیین نامه مدرسه برای ما در سال سوم چه فایده ای دارد

انضباط در مدرسه لینک نما.

آنچه برای ما مهم است رابطه انضباط و مدرسه سالم است، آیا می توان بین این دو رابطه نزدیک برقرار کرد؟ تاثیر زیادی دارد. در چنین مدرسه ای دانش آموزان آموزش می بینند

جدول زمانی مدرسه سوم ابتدایی حامیار خاص چگونه است؟

رعایت مقررات درجه سه چه فایده ای دارد؟ در سایت همیار خاص ببینید سوال: رعایت مقررات سال سوم چه فایده ای دارد؟پاسخ: باعث دلجویی خانواده و ایجاد نظم می شود. چون همه در همه چیز همکاری می کنند

سوالات مهم مطالعات اجتماعی (دروس 18-21).

2- قوانین و مقررات در مدرسه برای چیست؟ سلامتی ما را حفظ می کند. به دیگران احترام بگذارید و از بی نظمی جلوگیری کنید. 3- قوانینی را برای کلاس یا مدرسه خود پیشنهاد کنید.

فواید مارها برای انسان های کلاس سوم • متن ساده.

در ادامه می خواهیم ببینیم مارها چه فوایدی برای انسان دارند. 1- کنترل آفات. مارها در هر اکوسیستمی نقش مهمی دارند. آنها جمعیت جوندگان، از جمله موش خانگی و موش صحرایی را کنترل می کنند

آیین نامه مدرسه برای ما در سال سوم چه فایده ای دارد

رعایت مقررات چه فایده ای دارد طلا د.ل.

رعایت مقررات چه فایده ای دارد از سایت پست روزانه دریافت کنید درس اجتماعی 92- اگر اعضای خانواده مقررات را رعایت نکنند چه اتفاقی می افتد؟ اختلال در خانواده شکل می گیرد. هیچ کاری در یک زمان مشخص انجام نمی شود و هیچ چیز سر جای خود نیست

مزیت گروه چربی بدن سوم دبستان – مجموعه مقالات و آموزش.

فواید گروه چربی ها برای بدن دسته سوم چیست. تا اینجای کار در مجله فرادرس. مقالات و آموزش های مختلفی را در مورد فواید چربی بدن درجه سوم منتشر کرده ایم برخی از موارد زیر

باران در سال اول برای چیست [پاسخ کامل و صحیح].

مزیت پاسخگویی درجه یک باران چیست؟ در ادامه می توانید دقیق ترین و صحیح ترین پاسخ ها را مشاهده کنید. با قسمت آموزش مجله اینترنتی باحال مگ همراه باشید.

فواید مارهای کلاس سوم • متن ناب.

مزایای مارهای درجه سه. مزایای مارهای درجه سه. فواید مارها درجه 3/ بیشتر مردم مارها را حیوانات خطرناکی می دانند. اما این حیوانات برای انسان نیز فوایدی دارند. این حیوانات برای چیست؟

آیین نامه مدرسه برای ما در سال سوم چه فایده ای دارد

شناسنامه درجه سوم – هاب گرم چه کاربردهایی دارد.

جواب: چون هنوز قدرتی ندارد و نمی تواند سرش را بالا بگیرد. 5) اهمیت «شناسنامه» چیست؟ پاسخ: نشان می دهد که این شخص کیست، از کدام خانواده و از کدام کشور است. 6) شناسنامه برای چه مواردی استفاده می شود؟

خوردن شیر و لبنیات چه فایده درجه دو • ملوپست.

2- بخشش خطاهای دیگران چه فایده ای برای انسان دارد؟ 1-خدا را خشنود می کند. 2- این امر باعث می شود که انسان از رحمت خداوند بهره بیشتری ببرد. 3- انسان را در میان مردم عزیز و سربلند می کند.

بخشش اشتباهات دیگران چه فایده ای دارد؟

سایت اقدام پژوهی – گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان. 1-با اطمینان خرید کنید پشتیبانی سایت همیشه در خدمت شماست. پس از خرید فایل ها به صورت متنی و قابل ویرایش به دست شما می رسد.

لانه حیوانات برای چیست – جام جم پرشین.

لانه برای حیوانات چه فایده ای دارد – همه حیوانات در کنار آماده شدن برای غذا خوردن سعی می کنند لانه بسازند البته باید گفت چند تست صرفه جویی در مصرف آب برای سال سوم در روز شنبه 31 آذرماه

آیین نامه مدرسه برای ما در سال سوم چه فایده ای دارد

چرا یادگیری زبان انگلیسی در مدرسه بی فایده است؟ : مدرسه زبان.

تاریخ انتشار: 24 جولای 2018. نویسنده: انتشارات ایرانمهر. امتیاز دهی: از 2. (و چه کاری می توانیم انجام دهیم که کمک کند؟) در سراسر جهان، صدها هزار نفر در مدارس یک یا دو زبان خارجی را مطالعه و یاد می گیرند.

نمونه سوال امتحانی علوم پایه نهم – مجله استادبانک.

9- هر یک از عناصر زیر چه فوایدی برای بدن ما دارد؟ الف) سدیم و پتاسیم ب) آهن ج) کلسیم د) ید. 10-نمونه سوالات علوم تجربی نهم دبیرستان پلیمر چیست؟ 11- مزایای هر یک از پلیمرهای مصنوعی زیر چیست؟

اگر خدا به ما چشم نمی داد چی؟ هدایای سوم آسمانی شماره

اگر خدا به ما چشم نمی داد، چه دوست خوبی! برای حفظ سابقه خرید به شماره موبایل (یا ایمیل) شما نیاز داریم. موبایل / ایمیل. انصراف از تلفن همراه / ایمیل. من قوانین و مقررات را خوانده و قبول دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا