چرا در مسافرت یبوست می گیریم

رفتن به سفر برای بسیاری از ما یک مشکل اساسی دارد: یبوست. چه به تنهایی سفر کنیم و چه همراه، عادت ما به دستشویی رفتن کمی ناراحت است. از دست دادن نظم طبیعی است، حتی ممکن است از اسهال و ناراحتی معده رنج ببرید.

اما ما نمی‌خواهیم این کلیدی برای بدبخت کردن اقامت شما در هر کجا که می‌روید باشد، بنابراین ما در مورد عوامل کلیدی که مدفوع شما را دیوانه می‌کنند به شما خواهیم گفت.

7 دلیلی که در سفر باعث یبوست می شود

برای دستشویی رفتن برنامه خود را تغییر می دهید

ریتم شبانه روزی موتوری است که بدن ما را در 24 ساعت شبانه روز به حرکت در می آورد.طبیعت باعث شده است که انقباضات روده بزرگ ما به بهترین شکل در اول صبح باشد. به همین دلیل، برای اکثر ما عادی است که بلافاصله بعد از صبحانه به دستشویی برویم. با این حال، ممکن است حوالی ساعت 12:00 بعد از ظهر یا حوالی زمان شام نیز هوس کنید.

متاسفانه جت لگ و تغییر در برنامه معمولی شما (خوابیدن و غذا خوردن در زمان های مختلف) می تواند همه چیز را خراب کند.

کاری که می خواهید انجام دهید این است که مطمئن شوید اول صبح چند دقیقه فرصت دارید تا از حرکات طبیعی روده خود لذت ببرید. و ما می دانیم که اگر صبح مجبور به گرفتن پرواز شوید، بسیار پیچیده است.

پرواز

سوار شدن به هواپیما و رسیدن به ارتفاع زیاد می تواند حرکات روده شما را کند کند. در واقع، اگر از سندروم روده تحریک پذیر رنج می برید، قطعا متوجه خواهید شد که علائم شما در سفر با هواپیما بدتر می شود.هیدراتاسیون در این در سفر بسیار مهم است.

اگر در طول پرواز نمی توانید آب بنوشید، این کار را قبل از سوار شدن انجام دهید. اگر مشکل گوارشی دارید، با پزشک خود در مورد مدیریت آن در سفر صحبت کنید.

آیا از رفتن به حمام جدید می ترسید یا خجالت می کشید؟

بسیاری از ما از استفاده از توالت دیگران می ترسیم یا خجالت می کشیم. این باعث می شود تا آنطور که باید تخلیه نشوید و دچار یبوست نشوید.

نکته کلیدی این است که اضطراب خود را در مورد حضور در یک سرویس جدید بپذیرید و به مشکل اساسی فکر کنید. آیا از بوی بد توالت دیگران خجالت می‌کشید؟ پس حتما از خوشبو کننده یا عطری استفاده کنید که بو را بپوشاند. نگران میکروب ها هستید؟ Save Wipes ضد عفونی کننده ها قبل از اینکه بنشینید فنجان را تمیز کنید.

شما رژیم غذایی معمول خود را تغییر می دهید

همه ما عاشق روال و ثبات، به خصوص غرایز شما هستیم. دستگاه گوارش شما دوست دارد هر روز در یک زمان معین غذاها را ببیند. برای ما طبیعی است که وقتی به مسافرت می رویم و بیشتر روز بیرون غذا می خوریم، رژیم غذایی خود را تغییر دهیم. همچنین ما تمایل به خوردن غذاهای آماده داریم و این تغییر می تواند باعث یبوست شود.

اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان نزدیک به رژیم غذایی معمول خود غذا بخورید. به عبارت دیگر، اگر به طور معمول وعده های غذایی خود را با میوه ها و سبزیجات می خورید، سعی کنید آنها را دنبال کنید. اگر روزی سه وعده غذا بخورید، باز هم همان تعداد است.

شما حرکت می کنید و نمی خواهید متوقف شوید

چه کسی هرگز تجربه حضور در جاده یا هواپیما و نیاز به دستشویی رفتن را نداشته است؟ مشکل اینجاست که نمی‌توانید وسط بزرگراه توقف کنید و نمی‌خواهید سوار هواپیمای کوچک شوید.

بهترین استراتژی این است که صبح‌ها آماده شوید و استراحت کنید تا راحت باشید. نادیده گرفتن این خواسته ایده خوبی نیست، اما بعداً در روز برمی گردد. پس از انجام این کار، شما خوب هستید که بروید. نادیده گرفتن آن فقط اوضاع را بدتر می کند.

شما استرس دارید

استرس اثرات زیادی بر بدن دارد، از پرخوری گرفته تا اسهال یا یبوست. علیرغم اینکه مغز پیام «جنگ» می فرستد، گاهی اوقات ممکن است دچار یبوست شوید.

استرس سفر ممکن است اجتناب ناپذیر باشد، اما آنچه را که دارید کنترل کنید. مثلا:

زمان زیادی را برای رسیدن به فرودگاه و گرفتن پرواز خود در نظر بگیرید.

اگر حضور در هواپیما اضطراب شما را افزایش می دهد، با اپلیکیشنی مانند Headspace تنفس عمیق را تمرین کنید.

الکل را برای آرامش ننوشید، زیرا ملین است و نمی خواهیم بعدا مشکلی ایجاد کنیم.

بخونیدش:  چرا در روز باید ایستاده آب خورد

اگر استرس کافی برای ایجاد مشکلات معده وجود دارد، به جای اقامت در کنار همسرتان، اتاق هتل رزرو کنید.

شما مستعد یبوست هستید

همچنین ممکن است در حال حاضر از خانه به یک سفر یبوست بروید. اگر روزانه با اجابت مزاج مشکل دارید، جای تعجب نیست که در روزهایی که بیرون می روید به دستشویی نروید. بدی این است که یک روز می تواند سه یا یک هفته شود.

سعی کنید از قبل برنامه ریزی کنید تا کمی به بدن خود کمک کنید. به عنوان مثال، می توانید صبح ها با coffee شروع کنید، به خصوص اگر آن را به طور منظم مصرف نکنید. اگر دوست دارید بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب این نوشیدنی را بنوشید، کمی بیشتر بنوشید. اگر جواب نداد، از نرم کننده مدفوع نرم کننده مدفوع ملایم مانند میکرولکس استفاده کنید از سایر ملین های بدون نسخه خودداری کنید زیرا می توانند باعث اسهال شوند و ما هم نمی خواهیم.

همچنین خوردن آب آلو یا کمی کیوی برای فعال کردن ترانزیت روده ضرری ندارد.

به گزارش مشرق، اگر در سفر دچار یبوست شدید، بهتر است بدانید تنها نیستید. یبوست در طول سفر تقریباً 40 درصد افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. مردم حمام و توالت خود را در خانه دوست دارند و وقتی وارد محیط جدیدی می شوند و برنامه روزانه شان تغییر می کند، گاهی اوقات وارد منطقه ای با زمان محلی متفاوت می شوند. سیستم گوارشی از کنترل خارج می شود و مشکلاتی مانند نفخ ایجاد می شود. اما قرار نیست همیشه در سفر با این مشکل ناراحت کننده مواجه شوید. در ادامه به چند روش موثر برای رفع یبوست در سفر اشاره می کنیم.

1. درمان یبوست با مصرف مقدار کمی سرکه سیب در روز سفر، روش های درمانی برای حل مشکلات گوارشی را کمی پیچیده تر می کند. یکی از بهترین راه ها استفاده از کمی سرکه سیب است. یک قاشق چای خوری سرکه سیب را در کمی آب حل کنید و 15 تا 30 دقیقه صبر کنید و قبل از هر وعده غذایی این محلول را بنوشید. این روش به روده ها کمک می کند تا بهتر کار کنند. سرکه سیب به تولید مایعات گوارشی کمک می کند. مایعات گوارشی برای تجزیه غذا ضروری هستند. این روش با بهبود هضم غذا و عملکرد روده، نفخ و گرفتگی معده را از بین می برد. سرکه سیب حل شده در آب گاهی اوقات می تواند به هضم مشکل کمک کند، به خصوص اگر در حال تلاش برای خوردن غذاهای جدید در سفر هستید.

بیشتر بدانید:

زمان هایی که ترازو به شما دروغ می گوید

همیشه یک آنزیم گوارشی خوب توصیه می شود. یک دستگاه گوارش خوب حاوی چندین آنزیم مختلف است که برای تجزیه تمام قسمت‌های یک وعده غذایی (مثلاً پروتئاز برای تجزیه پروتئین، لیپاز برای چربی و (آمیلاز برای کربوهیدرات) مورد نیاز است. یک یا دو کپسول از این آنزیم‌ها را قبل از بعد از غذا می تواند تمام مشکلات گوارشی را حتی قبل از شروع آنها حل کند. وقتی روده ما سالم است، این آنزیم ها به طور طبیعی ایجاد می شوند، اما گاهی اوقات برای تجزیه برخی از غذاهای غنی یا غذاهایی که دستگاه گوارش به آنها عادت ندارد به کمک بیشتری نیاز داریم.

* پروتئاز: پروتئاز یا پروتئین گوار آنزیمی است که پروتئین را تجزیه می کند. این آنزیم که در آنزیم های بزاق، پانکراس و روده کوچک یافت می شود، زنجیره های پلی ساکارید مانند نشاسته را به اجزای کوچکتر و دی ساکاریدهایی مانند مالتوز تجزیه می کند و نقش مهمی در هضم کربوهیدرات ها ایفا می کند. .

2. درمان یبوست با چای زنجبیل در سفرهای هوایی چای زنجبیل فراوان بنوشید. در سفر می توانید از چای زنجبیل استفاده کنید. تا می توانید چای زنجبیل بنوشید. زنجبیل رطوبت را از بدن دفع می کند، بدن را هیدراته می کند، گردش خون را بهبود می بخشد، التهاب پا را به حداقل می رساند و حرکت مواد مغذی را در بدن تسهیل می کند. وقتی به مقصد رسیدید میوه و سبزیجات فراوان بخورید و در هفته اول سفر غذاهای سبک تری بخورید. هر زمان که وقت آزاد دارید، به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را به شکم خم کنید، روی شکم خود فشار دهید و روده های خود را برای اجابت مزاج بیدار کنید.

3. درمان یبوست با مصرف منیزیم و دوش آب گرم با پودر سیترات منیزیم کمک زیادی به شما در سفر می کند. این شکل از منیزیم به سرعت توسط خون جذب می شود و بنابراین تأثیر بسیار سریعی دارد. منیزیم به سیستم عصبی مرکزی کمک می کند و در نتیجه به آرامش عضلات و هضم غذا کمک می کند و نفخ را تسکین می دهد. 20 دقیقه قبل از سفر دوش بگیرید و به محض رسیدن به مقصد، دوش بدن را آرام می کند و به بدن اجازه استراحت می دهد. به دلیل گرمای وارد شده به بدن، پروتئین هایی آزاد می شوند که از بدن در برابر استرس ناشی از حوادث محافظت می کنند.

بخونیدش:  چرا طارمی از تیم ملی دعوت نشد

4. درمان یبوست با ماساژ منظم ما همیشه زمانی برای ماساژ حرفه ای نداریم، اما می توانید نواحی مانند پایین ستون فقرات را با طب فشاری ماساژ دهید که انرژی جنبشی تولید می کند و یبوست را برطرف می کند. دو توپ کوچک کدو حلوایی را در یک جوراب قرار دهید و آن را ببندید. توپ ها باید به خوبی به هم بچسبند تا به درستی کار کنند. توپ ها را در دو طرف ستون فقرات قرار دهید و آنها را به سمت ستون فقرات حرکت دهید و در حین انجام این کار عمیق نفس بکشید. از یک بالش برای محافظت از سر خود استفاده کنید و روی یک تشک یوگا (یا یک سطح کاملاً صاف) دراز بکشید. نقطه دیگری که فشار در رفع یبوست موثر است، بین انگشت شست و اشاره است. این قسمت را به مدت چند دقیقه به طور مداوم و پیوسته فشار دهید.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا