چرا در کنار قهوه اب میگذارند

شاید برای شما هم سوال شده باشد که آب کنار قهوه برای چیست؟ چرا کنار اسپرسو آب می گذارند؟ دلیل قرار دادن آب در کنار قهوه اسپرسو چیست؟ دلیل آب بودن کنار قهوه چیست؟چرا یک لیوان آب کنار قهوه می گذارند؟ چرا باید بعد از قهوه آب بنوشیم؟

احتمالاً وقتی برای اولین بار قهوه سفارش می دهید، یک لیوان آب سرد نیز با آن سرو می شود که ممکن است شما را شگفت زده کند. باید بدانید که قهوه های قوی مانند قهوه ترک، اسپرسو یا قهوه فرانسوی معمولا با نوشیدنی سرو می شوند. از آب سرد این کاری است که آنها انجام می دهند.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا بعد از نوشیدن قهوه آب می نوشند. اگر به آداب و رسوم صحیح نوشیدن قهوه علاقه دارید، برای پاسخ به این سوال، این مقاله از قرنال قرچک را دنبال کنید.

چرا کنار اسپرسو آب می گذارند؟

قهوه نیز مانند خوردن آداب و رسوم خاص خود را دارد. قهوه هایی که غلیظ و تلخ هستند و معمولا بدون شیر یا شکر سرو می شوند باید با یک لیوان آب سرد سرو شوند. اسپرسو یک نفره، اسپرسو دو نفره و قهوه ترک همیشه با یک لیوان آب معدنی سرد سرو می شود.

دلیل قرار دادن یک لیوان آب در کنار قهوه این است که قهوه سنگین است و بعد از نوشیدن آن، دهانتان درد می کند. نوشیدن آب به تعادل طعم در دهان کمک می کند. بعد از نوشیدن قهوه آب بنوشید تا دندان هایتان سالم بماند.

نوشیدن آب سرد قبل از قهوه ترک نیز دهان شما را تمیز می کند تا طعم قهوه را بهتر احساس کنید. یکی از مهم ترین دلایل استقبال از قهوه کم کالری بودن و تاثیر کم چربی آن است. بهتر است از آب در دمای معمولی (نه گرم و نه سرد) استفاده کنید. می توانید مقاله بهترین زمان خوردن قهوه برای کاهش وزن را بخوانید و بیشتر بدانید.

چرا باید بعد از قهوه آب بنوشیم؟

دلایلی برای سرو یک فنجان آب با قهوه ترک

قهوه ترک قهوه ای سنگین است و بعد از نوشیدن آن دهانتان درد می کند. نوشیدن آب به تعادل طعم در دهان کمک می کند.

از آنجایی که برگ‌های قهوه مستقیماً در آب دم می‌شوند، همیشه ذرات قهوه وجود دارد که به آن لرد نیز می‌گویند و نوشیدن آب روی قهوه به تمیز کردن دندان‌های قهوه‌ساز کمک می‌کند.

دلیل دیگر قرار دادن آب در کنار فنجان قهوه ترک به آداب و رسوم سنتی ترک ها برمی گردد:

ترک ها بسیار مهمان نواز هستند و برای مهمانان خود احترام زیادی قائل هستند، به همین دلیل وقتی مهمان ناخوانده ای دارند و می خواهند از او بپرسند که غذا را دوست دارد یا نه، از قهوه ترک و یک فنجان آب در کنار او استفاده می کنند. اگر مهمان قبل از نوشیدن قهوه یک فنجان آب بخورد، پیام این است که او گرسنه است و می خواهد غذا بخورد.

چرا نوشیدن آب قبل از قهوه توصیه می شود؟

سطح زبان انسان جوانه های چشایی زیادی دارد که ما را به یاد طعم های مختلف غذاهایی که می خوریم می اندازد. و تنها ماده ای که می تواند طعم آن موها را محو کند. نوشیدن آب قبل از نوشیدن قهوه پرزهای سطح زبان و طعم های باقیمانده غذایی را که قبلاً خورده ایم تمیز می کند و بنابراین طعم واقعی و خالص قهوه را بهتر احساس خواهیم کرد.

آیا قبل از قهوه باید آب بنوشید یا بعد از آن؟

نوشیدن آب قبل یا بعد از نوشیدن قهوه کاملاً سلیقه ای است، اما برای سلامت و بهداشت دهان و دندان هایتان توصیه می شود این پاکسازی غذاهای رنگی از جمله قهوه را بعد از نوشیدن قهوه انجام دهید تا لکه بر روی دندان هایتان ایجاد نشود. نابودت کنه

آب کنار اسپرسو باید گرم باشد یا سرد؟

برخی افراد از آب سرد با یک فنجان قهوه و گاهی با تکه های یخ استفاده می کنند، باید گفت بدترین انتخاب است. آبی که در کنار قهوه قرار می گیرد نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشد، دمای آب لوله کشی بهترین گزینه است. اگر آب خیلی سرد باشد، تمیز کردن سطح زبان به درستی انجام نمی شود. پس از نوشیدن آب سرد، حسگرهای چشایی به 4-5 ثانیه زمان نیاز دارند تا عطرها را تجزیه و تحلیل کنند. آب بسیار داغ نیز می تواند به بافت های سطح زبان آسیب برساند. بنابراین بهترین گزینه آب با دمای یکسان با محیط است.

بخونیدش:  چرا بند ناف دور گردن جنین میپیچه

4/5 – (7 امتیاز)

چرا آب را به قهوه ترجیح می دهیم؟ اغلب گفته می شود نوشیدنی های کافئین دار شما را کم آب می کنند. با این حال، هنوز هیچ مدرکی در این مورد پیدا نشده است. درست است که شما بیشتر با کافئین ادرار می کنید، اما این بیشتر از مزایای آبرسانی خود نوشیدنی ها نیست. در نبرد آب در برابر قهوه، آب همیشه برنده است. از آنجایی که آب حاوی کافئین، شکر یا سایر مواد افزودنی نیست، خالص ترین شکل هیدراتاسیون است.

چرا آب را به قهوه ترجیح می دهیم؟

یکی دیگر از دلایلی که قهوه و چای با کم آبی مرتبط هستند، خشکی دهان است که پس از نوشیدن آنها ایجاد می شود. این به دلیل تانن های موجود در این نوشیدنی ها است. و اگرچه این ماده باعث خشکی دهان – و همراه با آن احساس کم آبی می شود – هنوز هیچ تحقیقی ارتباطی بین مصرف نوشیدنی های کافئین دار و کم آبی ایجاد نکرده است. بنابراین فقط یک “دهان خشک” است.

نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه و چای با کم آبی بدن ارتباطی ندارند. با این حال، در کنار سایر مشکلات سلامتی مانند ناراحتی معده، افزایش ضربان قلب و بی خوابی.

دکتر علی وبسترادجونکت-مدیر ارتباطات و تغذیه در IFIC (بنیاد شورای اطلاعات بین المللی غذا) در مصاحبه با Business Insider

قهوه و چای زیاد

اما این بدان معنا نیست که نوشیدن قهوه و چای در طول روز بی ضرر است. نوشیدن قهوه و چای (در بالا) می تواند باعث سایر مشکلات سلامتی مانند ناراحتی معده، سوزش سر دل، بی قراری، افزایش اضطراب یا عصبی شدن، بی خوابی و افزایش ضربان قلب شود.

از این نظر، مطمئناً مطلوب است که مصرف قهوه و چای خود را محدود کرده و آب آشامیدنی را جایگزین آن کنید.

آیا چای می تواند جایگزین آب شود؟

آیا آب به تنهایی کافی است؟

زمانی که ما عرق می کنیم، ادرار می کنیم، مدفوع می کنیم و نفس می کشیم، روزانه 2.5 لیتر مایعات از دست می دهیم. بنابراین Voedingscentrum نوشیدن 1.5 تا 2 لیتر آب در روز را توصیه می کند. این کافی است – علاوه بر آبی که از طریق رژیم غذایی خود مصرف می کنید – تا تعادل آب خود را به سطح مورد نیاز برگردانید.

تعادل آب خوب مهم است زیرا آب موجود در بدن ما بسیاری از فرآیندهای فیزیولوژیکی را کنترل می کند. به عنوان مثال، برای جذب مواد مغذی، دفع مواد زائد و کنترل دمای بدن ضروری است. بنابراین کمبود آب در دراز مدت منجر به سردرد، سرگیجه و حتی گرفتگی عضلات می شود.

قهوه و کالری

قهوه یا چای شیرین مانند کاپوچینو یا لاته کالری بالایی دارد. اصلا آب نداره ولی طعمش ملایم تره. آب بسیار سرد یا آب گازدار باعث می شود احساس کنید در حال نوشیدن چیزی هستید، اما بعد از آن چیزی بسیار سالم است.

آب به عنوان جایگزین قهوه

اگر می خواهید سطح انرژی خود را تحت کنترل نگه دارید، نوشیدن آب یک جایگزین بسیار معقول است. قهوه (و چای شیرین) باعث افزایش انرژی و به دنبال آن یک افت اجتناب ناپذیر می شود که ما را به نوشیدن قهوه ترغیب می کند. آب به بدن شما اجازه می دهد سطح انرژی شما را تنظیم کند تا در پایان روز کاملا خالی نشوید.

در نبرد آب در مقابل چای، آب همیشه برنده است. از آنجایی که آب حاوی کافئین، شکر یا سایر مواد افزودنی نیست، خالص ترین شکل هیدراتاسیون است.

اگر مانند اکثر آمریکایی ها هستید، هیدراته ماندن یک مبارزه دائمی است. هیدراتاسیون به یک صنعت تبدیل شده است – از آب بطری گران قیمت با هشدارهایی که نوشیدن را به شما یادآوری می کند تا نوشیدنی های تخصصی که ادعا می کنند آب با کیفیت بالاتری نسبت به ایستگاه های خدمات آب بطری شده در تمام ساختمان های ادارات. آنها یک فرودگاه و یک ایستگاه قطار دارند.

چرا آب را به قهوه ترجیح می دهیم؟

اما آیا آب بهترین نوشیدنی برای هیدراته ماندن است؟ آیا نوشیدن قهوه و چای را می توان مصرف آب دانست؟ واقعا چقدر آب برای هیدراته ماندن نیاز دارید؟

روزانه چند لیوان آب باید بنوشید؟

این که چند لیوان آب در روز نیاز داریم سال‌ها مورد بحث بوده است، اما برای همه یکسان نیست. وقتی مقدار مایعی که از بدن شما خارج می شود با مقدار مایعی که وارد بدن می شود یکسان باشد، شما هیدراته در نظر گرفته می شوید. برای بقیه، بهترین راه برای تشخیص هیدراته بودن، بررسی ادرار است. زرد روشن یا روشن نشان می دهد که شما به اندازه کافی هیدراته شده اید، در حالی که زرد تیره به معنای نیاز به مایعات اضافی است.

بخونیدش:  چرا در لاستیک خودرو از رشته های فولادی استفاده می شود

نوشیدن آب ساده تنها گزینه شما برای هیدراته ماندن نیست. شیر، آب‌میوه‌ها و سایر نوشیدنی‌ها همگی در مصرف کلی مایعات نقش دارند، مانند غذاهای «آبدار». میوه ها، سبزیجات و حتی حبوبات به شما کمک می کنند هیدراته بمانید. بسیاری از پزشکان آب را توصیه می کنند زیرا حاوی هیچ گونه افزودنی یا شیرین کننده ای نیست.

آیا نوشیدنی های کافئین دار شما را کم آب می کنند؟

عقل متعارف می گوید که نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه و چای نمی توانند شما را هیدراته نگه دارند، زیرا کافئین یک ادرارآور است، یک ماده شیمیایی که آب و املاح را از بدن انسان دفع می کند. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که نوشیدنی‌های کافئین‌دار ممکن است اثر ادرارآور خفیفی داشته باشند، اما فقط زمانی که به مقدار زیاد مصرف شوند.

بزرگسالان معمولاً می توانند حدود 400 میلی گرم کافئین در روز بدون هیچ گونه عوارض جانبی مصرف کنند. یعنی چهار یا پنج فنجان قهوه سیاه و هشت یا نه فنجان چای سیاه. اگر بیش از این مقدار کافئین مصرف کنید، ممکن است اثر ادرارآوری داشته باشید. این نوشیدنی ها همیشه آبرسان هستند، اما نباید تنها منبع آبرسانی شما باشند.

مصرف مکرر قهوه یا چای به کم آبی احتمالی کمک می کند. بدن شما می تواند در مدت زمان طولانی خود را با مقادیر زیادی کافئین سازگار کند و اثر دیورتیک را کاهش دهد.

چرا آب را به قهوه ترجیح می دهیم؟

آیا چای و قهوه می توانند جایگزین آب به عنوان منبع هیدراتاسیون شوند؟

به طور خلاصه: نه.

در نبرد آب با چای و قهوه، آب همیشه پیروز است. از آنجایی که آب حاوی کافئین، شکر یا سایر مواد افزودنی نیست، خالص ترین شکل هیدراتاسیون است. اگر به طور منظم چای می نوشید، می توانید به نوشیدن آن ادامه دهید و سطح کلی هیدراتاسیون شما را بهبود می بخشد. با این حال، نباید جایگزین آب شود، به خصوص اگر بیش از شش فنجان قهوه در روز بنوشید. مهم است که مقداری آب در مایعات مصرفی روزانه خود بگنجانید.

چای سبز همچنین حاوی کافئین است، اما حاوی کمتر از چای سیاه است که اثر ادرار آور را کاهش می دهد. همچنین دارای مزایای اضافی مانند آنتی اکسیدان هایی است که با آن مبارزه می کنند و حتی می توانند از آسیب سلولی جلوگیری کنند. همچنین ثابت شده است که کلسترول را کاهش می دهد، گردش خون را بهبود می بخشد و به مبارزه با برخی بیماری های قلبی کمک می کند. چای سیاه برخی از این فواید را دارد، اما افزودن چای سبز به رژیم روزانه چای ممکن است برای سلامتی شما بهتر باشد.

دمنوش های گیاهی به ویژه برای آبرسانی مفید هستند، بنابراین اگر طرفدار آب نیستید، چند فنجان از این چای را با چیزی گیاهی جایگزین کنید. بابونه قبل از خواب بسیار عالی است، همانطور که هیبیسکوس و دارچین هم هستند. تغییر به چای بعد از ظهر نیز می تواند با کاهش اضطراب و عصبانیت های شبانه، که می تواند از عوارض جانبی نوشیدن چای کافئین دار باشد، به خواب شما کمک کند.

مهم است که هیدراته بمانید. این به مو، پوست، خلق و خو، سطح هوشیاری و تقریباً تمام عملکردهای بدن شما کمک می کند. انواع دیگر مایعات مانند آب میوه، شیر و چای می توانند به هیدراتاسیون کلی شما کمک کنند، اما نباید آب را جایگزین قهوه یا چای کنید. هر دو را بنوشید و بدن خود را شاد نگه خواهید داشت.

آب غنی شده با اکسیژن بخرید

قبل از خرید آب غنی شده با اکسیژن، باید بدانید که آب غنی شده با اکسیژن چیست و چه فوایدی دارد؟

پراکسید هیدروژن یک محصول آبی نسبتاً جدید است که در فرآیند کنسرو کردن یا بطری سازی به آن اکسیژن اضافه می شود. اکسیژن اضافه شده دارای مزایای سلامتی از جمله کمک به بهبود انرژی بدن در حین ورزش، دفع سموم از کلیه ها و بدن است. آب غنی شده با اکسیژن کم کالری است.

یکی از مزایای قابل توجه آب غنی شده با اکسیژن کمک به بهبود ترشح لاکتات است. سوال شما این است که این چگونه به آن ترشحات در حین ورزش کمک می کند؟ جالب است بدانید که در طی یک ورزش کوتاه یا طولانی بیش از 10 دقیقه، بدن شما لاکتات تولید می کند تا انرژی تولید کند.

با تجمع لاکتات در عضلات شما اسیدیته ماهیچه ها نیز به همین نسبت افزایش می یابد و اگر ترشح لاکتات کنترل نشود باعث خستگی عضلات می شود. بنابراین حذف لاکتات و اسیدیته عضلانی در طول ورزش مداوم بسیار مهم است. بنابراین، اگر یک برنامه ورزشی در روال زندگی خود دارید، نوشیدن آب غنی شده با اکسیژن می تواند برای شما مفید باشد.

بخونیدش:  چرا نباید شب ها زیر درخت خوابید

بنابراین با خرید اینترنتی آب اکسیژنه از اگزاب شاپ، علاوه بر راحتی فرآیند خرید، می توانید با اطمینان از برندهای معتبر فروشندگان آب اکسیژن دار خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا