چرا زیر شکمم اب نمیشه

از بین بردن چربی های شکم برای بسیاری از ما مهم ترین چیز برای خوش اندام شدن است. علاوه بر چربی های شکمی، چربی احشایی اندام ها را احاطه کرده و باعث تورم و بیرون زدگی شکم می شود که منجر به بروز بیماری های مختلف می شود. اگر رژیم غذایی و ورزش به کاهش این چربی ها کمک نکند، هورمون ها، سن و سایر عوامل ژنتیکی ممکن است دخیل باشند. در این مقاله به برخی از دلایل احتمالی برای آب نشدن چربی شکم و باقی ماندن آن می پردازیم.

فهرست مطالب (کلیک کنید)

علت سفت شدن چربی شکم چیست؟

یکی از علل سفت شدن شکم، تجمع زیاد چربی احشایی است که در فضای خالی اندام های داخلی شکم قرار دارد. این چربی ها به قدری به هم چسبیده اند که جایی برای حرکت وجود ندارد، بنابراین شکم منقبض می شود. با تجمع این چربی ها در ناحیه شکم، دیواره شکم به سمت بیرون رانده می شود. اگرچه خود چربی سفت نیست، اما بافتی که دیواره شکم را تشکیل می دهد سفت است. به همین دلیل است که هنگام لمس آن ناحیه احساس سختی می کند.

چه چیزی باعث تجمع چربی احشایی می شود؟ خب دلایل متعددی وجود دارد. برخی از آنها با ژنتیک مرتبط هستند. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که سه ژن وجود دارد که بر نسبت دور کمر به ران شما تأثیر می گذارد، که تعیین می کند چقدر چربی احشایی دارید.

سایر یافته‌های تحقیقاتی نشان داده‌اند که در حالی که زنان بیشتر مستعد مشکلات سلامتی مرتبط با افزایش چربی شکمی هستند، مردان بیشتر مستعد افزایش چربی هستند که در فرم بدن آنها نیز دیده می‌شود (زن‌ها عموماً گلابی‌شکل هستند و مردان سیبی هستند. شکل گرفته). ). ). رژیم غذایی و سبک زندگی نیز نقش دارند. سبک زندگی بی تحرک با چربی احشایی بیشتر همراه است. رژیم غذایی سرشار از چربی های ناسالم نیز خطر را افزایش می دهد.

تفاوت بین چربی سخت شکم و چربی شکم نرم چیست؟

چربی احشایی باعث ایجاد شکمی بزرگ و سفت می‌شود، اما شکم شل و شل شده توسط چربی زیر پوستی نزدیک به سطح پوست ایجاد می‌شود. اگر چربی زیر پوستی دارید، شکم شما به راحتی حرکت می کند و در لمس نرم احساس می شود. بر خلاف چربی احشایی، چربی زیر جلدی را می توان نیشگون گرفت.

مانند چربی احشایی، علت چربی زیر جلدی، ورزش نکردن و رژیم غذایی پرچرب و غذاهای فرآوری شده است. زنان بیشتر احتمال دارد چربی را به صورت زیر جلدی ذخیره کنند تا احشایی. با این حال، هنگامی که آنها به یائسگی می رسند، چربی را به روش احشایی تری ذخیره می کنند.

مقایسه خطرات چربی زیر جلدی و احشایی

داشتن چربی زیر پوست خطرناک نیست. اما اکثر افرادی که چربی زیر پوستی زیادی دارند، چربی احشایی زیادی نیز خواهند داشت. این چربی ها خطرات زیادی برای آنها به همراه دارد، از جمله بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2. در واقع، چربی احشایی مقدار زیادی مولکول مرتبط با التهاب و مقاومت به انسولین ترشح می کند.

خطرات سلامتی مرتبط با چربی شکم، حتی اگر اضافه وزن نداشته باشید، همچنان وجود دارد. در مطالعه ای که بر روی تعداد زیادی از مردان و زنان انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدند که حتی اگر اضافه وزن نداشته باشید، اما درصد چربی شکمی بالایی داشته باشید، باز هم در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی و سایر مشکلات هستید.

چگونه از شر چربی احشایی خلاص شویم؟

از دست دادن 5 تا 10 درصد وزن بدن، 50 تا 40 درصد چربی احشایی را آب می کند. این به معنای خوردن غلات کامل و حذف غذاهای پر قند و فرآوری شده است. تمرینات هوازی منظم را انجام دهید که ثابت شده است به کاهش چربی احشایی کمک می کند. اگر شکم سفت دارید، نترسید. این را نشانه ای در نظر بگیرید که باید در اسرع وقت سبک زندگی سالم تری را در پیش بگیرید.

رژیم دکتر کرمانی تنها رژیمی است که هیچ غذایی را از دست نمی دهد، فقط همین حالا تصمیم بگیرید که می خواهید وزن کم کنید و به اندامی که همیشه آرزویش را داشتید برسید! از این لحظه به بعد در کنار شما هستیم تا با هم به هدفتان برسیم.

ثبت نام و دریافت رژیم
مشاوره خرید رژیم

چرا چربی شکم آب نمی شود؟

1- غذاهای فرآوری شده زیادی می خورید

غلات تصفیه شده مانند نان سفید، چیپس، قندهای تصفیه شده در نوشیدنی های شیرین باعث افزایش التهاب در بدن می شوند. چربی شکم با التهاب همراه است. با خوردن بیش از حد غذاهای فرآوری شده، مانع از توانایی بدن خود در آب کردن چربی های شکم می شوید. غذاهای طبیعی مانند میوه ها، سبزیجات و غلات کامل سرشار از آنتی اکسیدان هستند که خاصیت ضد التهابی نیز دارند و از چربی شکم جلوگیری می کنند.

بخونیدش:  چگونه وقتی دو بسته اینترنت داریم از یکی استفاده کنیم

۲- چربی های اشتباهی را برای خوردن انتخاب می کنید

واکنش بدن به همه چربی ها یکسان نیست. تحقیقات نشان داده است که بین مصرف زیاد چربی های اشباع شده (گوشت و لبنیات) و افزایش چربی احشایی ارتباط وجود دارد. از سوی دیگر، چربی های غیراشباع (مانند روغن زیتون) و انواع خاصی از چربی های حلقه اشباع نشده (به طور عمده امگا 3 موجود در آجیل، تخمه آفتابگردان و ماهی های چرب مانند سالمون) دارای خواص ضد التهابی در بدن هستند. .

استفاده صحیح از این چربی ها تأثیر مفیدی بر بدن دارد، اما به یاد داشته باشید که مصرف بیش از حد هر نوع چربی باعث افزایش کالری دریافتی شما و در نهایت افزایش وزن می شود.

3- تمریناتی که انجام می دهید به اندازه کافی نیاز ندارند

برای آب کردن چربی های سرسخت شکم، باید سطح تمرینات خود را افزایش دهید. در یک مطالعه، محققان به این نتیجه رسیدند که افرادی که یک برنامه تمرینی با شدت بالا را دنبال می‌کنند، نسبت به افرادی که یک برنامه ورزشی سبک را دنبال می‌کنند، چربی بیشتری در ناحیه شکم می‌سوزانند. (در واقع، کسانی که برنامه تمرینی سبک دارند، تغییر چندانی نمی بینند).

برای سوزاندن کالری بیشتر، باید بیشتر ورزش کنید، بنابراین تا حد امکان پیشرفت کنید. ورزش با شدت بالا یعنی سوزاندن بیشترین کالری در کمترین زمان و استفاده از هر ماهیچه بدن.

4- خوب نمی خوابید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که کمتر از 6 ساعت در شب می خوابید، یک راه ساده برای کاهش شکم و داشتن خواب بیشتر دارید. یک مطالعه 16 ساله بر روی 70000 زن نشان داد کسانی که 5 ساعت یا کمتر در شب می خوابند 30 درصد بیشتر از کسانی که 7 ساعت در شب می خوابند در معرض افزایش وزن هستند. موسسه ملی بهداشت توصیه می کند که بزرگسالان 7 تا 8 ساعت در شب بخوابند.

5- بدن شما سیبی شکل است

اگر بیشتر وزنی که اضافه می‌کنید به جای باسن و ران‌ها در شکم شماست، بدنی به شکل سیب دارید. این استعداد ژنتیکی به این معنی است که از بین بردن چربی شکم دشوار است، اما غیرممکن نیست.

6- شما مریض هستید

اگر سطح تستوسترون شما بالا باشد، به سندرم تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستید که کاهش وزن را دشوار می کند. اگر بدن شما شبیه سیب است و اضافه وزن دارید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است از پیش دیابت یا دیابت رنج می برید.

7- انگیزه کافی ندارید

آیا به کاری که برای از بین بردن چربی شکم انجام می دهید متعهد هستید؟ از دست دادن چربی شکم نیازمند یک رژیم غذایی کم کالری سرشار از فیبر، کربوهیدرات و قند و همچنین تمرینات هوازی و قدرتی است. اگر به کاری که انجام می دهید ایمان داشته باشید و با جان و دل برنامه را اجرا کنید، بر موانع ژنتیکی و هورمونی غلبه کرده و به هدف خود خواهید رسید.

8. رژیم غذایی شما کم چربی است

برای کاهش چربی شکم بهتر است از چربی ها به ویژه اسیدهای چرب غیراشباع استفاده کنید. در یک تحقیق، کارشناسان از زنان آزمایش شده خواستند که رژیم غذایی حاوی 1600 کالری و اسیدهای چرب غیراشباع بالا داشته باشند. نتیجه این بود که آنها یک سوم چربی شکم خود را در یک ماه از دست دادند. اسیدهای چرب غیر اشباع سیر کننده هستند، به همین دلیل است که باعث می شوند کمتر غذاهای ناسالم بخورید.

آب شکم: یک وعده اسیدهای چرب غیراشباع مانند یک مشت آجیل یا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را همراه با وعده های غذایی دیگر مصرف کنید.

9. مدتی غمگین بودی

تحقیقات نشان داده است که زنانی که علائم افسردگی دارند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به چربی اضافی شکم هستند زیرا افسردگی با کم تحرکی و عادات غذایی نادرست مرتبط است.

آب شکم: ورزش کنید! ورزش سطح مواد شیمیایی مغز را که متابولیسم چربی را تنظیم می کنند، بهبود می بخشد. این مواد روی خلق و خو نیز تأثیر می گذارند. افزایش سطح این مواد باعث افزایش انگیزه برای انجام کارهایی می شود که به پیشگیری از افسردگی کمک می کند. مانند دیدن دوستان است، اما اگر به نقطه ای رسیدید که دیگر نمی توانید این کارها را انجام دهید، وقت آن است که از یک درمانگر کمک بگیرید.

10. غذای شما از جعبه بیرون می آید

کربوهیدرات های ساده (مانند چیپس) و قندهای اضافه شده (در مورد نوشیدنی های شیرین) باعث افزایش فشار خون و تحریک انسولین می شوند. انسولین هورمونی است که کبد را تشویق می کند تا چربی را در وسط قسمت ذخیره کند.

بخونیدش:  چرا به همه چیز شک دارم

لاغری: به جای تمرکز بر حذف غذا، تلاش خود را بر روی افزودن غذاهای سالم متمرکز کنید، مانند یک وعده سبزیجات به هر وعده غذایی. بهتر است بدن خود را با غذاهای با کیفیت پر کنید.

11. مواد معدنی معجزه آسا را ​​به اشتباه جا انداختید

منیزیم بیش از 300 عملکرد را در بدن تنظیم می کند. غافلگیر نشو ؟!! تحقیقات نشان داده است افرادی که مقدار زیادی از این ماده معدنی را مصرف می کنند، سطح قند خون پایین و سطح انسولین متعادلی دارند.

آب شکم: حداقل دو بار در روز، غذاهای غنی از منیزیم مانند سبزیجات با برگ سبز تیره، موز و سویا مصرف کنید.

12- به نوشابه های رژیمی معتاد شده اید

نتایج نظرسنجی نشان داد که مصرف‌کنندگان نوشابه رژیمی درصد بیشتری از چربی شکمی دارند. محققان بر این باورند که مصرف کنندگان این نوشیدنی ها فکر می کنند کالری زیادی ذخیره کرده اند و بنابراین آزادانه غذا می خورند.

آب معده: بهتر است مصرف این گونه نوشیدنی ها را کاهش دهید زیرا با نوشیدن آنها بدن طعم شیرین را درک کرده و انسولین تولید می کند. اما قندی در آن نیست! و انسولین خون بی جهت افزایش می یابد. این حالت حتی اجازه می دهد تا چربی در وسط بدن ذخیره شود.

13. شما همبرگر را دوست دارید

به مدت هفت هفته، محققان سوئدی به گروهی از بزرگسالان 750 کالری اضافی در روز بر اساس چربی های اشباع شده و به گروهی دیگر به همان میزان کالری، اما بر اساس اسیدهای چرب چند غیراشباع، دادند. در نهایت، گروهی که چربی‌های اشباع شده مصرف می‌کردند، دو برابر چربی احشایی ذخیره کرده بودند.

شکم را چاق می کند: سعی کنید یک بار در هفته ماهی سالمون بخورید تا دوز خوبی از اسیدهای چرب اشباع نشده چندگانه دریافت کنید. بقیه روز مصرف گوشت قرمز را کاهش دهید. از پروتئین های کم چربی اشباع شده مانند لوبیا و مرغ استفاده کنید.

14- در دوران یائسگی هستید

تغییرات هورمونی مرتبط با یائسگی (که معمولاً در حدود 40 سالگی شروع می شود) کاهش چربی شکم را دشوارتر می کند، اما انجام حرکات شدید یوگا می تواند این اثرات را خنثی کند. مطالعه ای در سال 2012 نشان داد که زنان یائسه ای که سه روز در هفته یک ساعت یوگای شدید انجام می دادند، پس از 16 هفته بیش از یک اینچ دور شکم خود را از دست دادند.

آب شکم: آیا شما طرفدار آفتاب گرفتن نیستید؟ برای یک ساعت کاری انجام دهید که برای شما مفید است زیرا هورمون های استرس را کنترل می کند.

15- غذایی که می خواهید بی رنگ است

میوه ها و سبزیجات رنگارنگ سرشار از ویتامین C هستند که باعث کاهش کورتیزول می شود. مطالعات نشان داده است افرادی که بیشتر مواد مغذی قرمز، نارنجی و زرد مصرف می‌کنند، شکم باریک‌تری دارند.

آب شدن معده: به بشقاب خود رنگ اضافه کنید، از سبزیجات، فلفل و میوه ها استفاده کنید.

16- در حین ورزش عرق نمی کنید

مطالعات نشان داده اند که انجام تمرینات سریع و با شدت بالا و حداقل استراحت بین تمرینات، توانایی ذوب معده را افزایش می دهد. به نظر می رسد چنین تمریناتی باعث کاهش سطح انسولین، چربی خون و کورتیزول می شود. همچنین در مدت زمان کوتاهی کالری زیادی می سوزانند.

آب شکم: اگر دوچرخه سواری یا دویدن را دوست دارید، دو دقیقه آنقدر سریع بروید که حتی نمی توانید صحبت کنید. سپس برای یک دقیقه سرعت خود را کم کنید و این کار را تکرار کنید تا زمانی که انرژی لازم برای ادامه را داشته باشید. آیا تمرین مقاومتی را دوست دارید؟ تمریناتی مانند شنا و اسکات را به صورت متوالی به مدت دو دقیقه انجام دهید و بین هر کدام یک دقیقه استراحت کنید.

عضله سازی می تواند به سوزاندن چربی شکم کمک کند

برای سوزاندن چربی های شکمی، ماهیچه ها نیز بسیار مهم هستند زیرا میزان متابولیسم شما را بالا نگه می دارند و حساسیت به انسولین را افزایش می دهند تا از تجمع چربی در ناحیه میانی بدن جلوگیری شود. محققان دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسیدند که تمرینات قدرتی برای مبارزه با چربی شکم بهتر از تمرینات هوازی است. سعی کنید تمرینات قدرتی را سه تا چهار بار در هفته انجام دهید. در حالی که وزنه زدن و به طور کلی انجام تمرینات قدرتی بمبی برای چربی شکم است. این تمرینات را با یک رژیم غذایی غنی از پروتئین ترکیب کنید تا بیشترین بهره را از آنها ببرید.

بخونیدش:  چرا گشت ارشاد مهسا امینی را دستگیر کرد

محققان دریافتند زنانی که 30 درصد کالری روزانه خود را از پروتئین دریافت می کنند، دو برابر زنانی که از رژیم غذایی کم پروتئین پیروی می کنند، چربی شکمی خود را از دست می دهند. با این طرز فکر سعی کنید در هر وعده غذایی حداقل از 25 تا 300 گرم پروتئین استفاده کنید.

چربی شکم حتی برای کسانی از شما که وزن طبیعی دارند مضر است

چربی اضافی دور کمر خطر ابتلا به بیماری های تهدید کننده زندگی را حتی در افراد با وزن طبیعی افزایش می دهد. جالب است بدانید که خطر مرگ در افراد با وزن طبیعی اما چربی شکمی بالا بیشتر از افراد دارای اضافه وزن است. دکتر پل پویریه معتقد است که چربی شکم با افزایش چربی خون، التهاب، بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت مرتبط است. به عنوان مثال، اگر دور شکم خود چربی دارید، بسیار بدتر از همان مقدار چربی در ران شما است. اگر وزن شما نرمال است، اما وزن در وسط بدن زیاد است، این نشانه بدی است. اگر شکم در مردان از 101 سانتی‌متر و در زنان از 89 سانتی‌متر بیشتر شود، چاقی است، حتی اگر ابزار اندازه‌گیری وزن نشان دهد که وزن طبیعی است.

احتمال مرگ یک مرد با وزن طبیعی با چربی شکمی 87 درصد بیشتر از یک مرد با وزن طبیعی بدون چربی شکمی است. احتمال مرگ زودهنگام زنان با وزن طبیعی اما چربی شکمی 50 درصد بیشتر از زنان با وزن طبیعی بدون چربی شکمی است.

پاسخ دکتر کرمانی به وجود شکم و پهلو بعد از رژیم:

4.4/5 – (121 امتیاز)

آخه منم همین مشکل رو داشتم بعد دکتر گفت باید آزمایش بدی! اگر حوصله رفتن به آزمایشگاه و شلوغی بیرون را ندارید، جایی هست که در خانه یا هر جایی می توانید آزمایش بدهید، با کمترین هزینه لینک را برایتان ارسال می کنم.

امیدوارم مشکلت حل بشه توهم

https://zaya.io/59crk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا