چرا زیر ماشین لباسشویی جرقه میزند

علت(های) جرقه زدن زیر ماشین لباسشویی می تواند بسیار متفاوت باشد. به همین دلیل سعی می کنیم در این مقاله تمامی علل و دلایل جرقه زدن زیر ماشین لباسشویی و همچنین راه های رفع آن را با شما در میان بگذاریم. با خواندن این مقاله، اگر شما یک تکنسین یا یک DIYer هستید، می توانید مشکل ماشین لباسشویی خود را تشخیص داده و آن را حفظ کنید. اگر این مشکل برای شما جالب نیست، با مطالعه این مطلب می توانید اطلاعات خود را در مورد رفع مشکل جرقه های زیر ماشین لباسشویی افزایش دهید تا زمانی که تعمیرکار برای تعمیر ماشین لباسشویی به منزل شما می آید، بر عملکرد آن نظارت داشته باشید. .

9 علت جرقه زدن زیر لباسشویی در یک نگاه :

جرقه زدن زیر ماشین لباسشویی می تواند ناشی از عدم پمپاژ آب و چرخاندن دیگ بخار، تجمع گرد و غبار و کثیفی روی قطعات و موتور، یاتاقان های آسیب دیده، مشکلات تسمه، سیم پیچ های فرسوده، بار الکتریکی زیاد، گرم شدن بیش از حد باشد. موتور، لرزش بیش از حد ماشین و مقدار نامناسب لباس.

آب پمپاژ نمی شود و دیگ چرخش ندارد

اولین دلیل توجه به جرقه های زیر ماشین لباسشویی عدم پمپاژ آب و نچرخ نشدن دیگ است. اگر ماشین لباسشویی نتواند آب را به داخل دیگ وارد یا از آن خارج کند، این مشکل از چرخش دیگ جلوگیری می کند. این مشکل باعث آسیب به موتور و در نتیجه بر سلامت موتور می شود. برای حل این مشکل باید بررسی کنید که چرا آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود. شیر برقی، لوله ورودی آب، فشار آب ساختمان، لوله تخلیه، پمپ تخلیه و سایر عوامل مرتبط را بررسی کنید.

اگر شیر برقی دیگر کار نمی کند، ممکن است به دلیل خرابی قسمت الکتریکی آن باشد و باید توسط تعمیرکار تعمیر شود. اگر شیلنگ ورودی آب سفت یا آسیب دیده باشد، می تواند جریان آب و ورود آب به دیگ را محدود کند. در این صورت باید لوله را تعویض کنید.

فشار آب ساختمان نیز می تواند عاملی برای از بین رفتن آب ورودی به دیگ باشد. اگر فشار آب کافی نیست، باید با مسئولان ساختمان تماس بگیرید تا این مشکل برطرف شود.

شلنگ تخلیه نیز ممکن است به دلیل آسیب یا انسداد اجازه تخلیه آب را به درستی ندهد. در این صورت باید شلنگ تخلیه را بررسی و تعویض کنید.

علاوه بر این، پمپ تخلیه ممکن است خراب باشد و نتواند آب را از دیگ تخلیه کند. در این صورت باید پمپ را تعمیر یا تعویض کنید.

در نهایت اگر قادر به تشخیص و رفع ایراد نیستید، توصیه می شود برای تشخیص ایراد و ارائه راه حل مناسب با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

گرد، خاک و آلودگی تجمع پیدا کرده است

تمیز نکردن منظم دستگاه و تجمع گرد و غبار و آلودگی را نیز می توان از عوامل ایجاد جرقه در زیر ماشین لباسشویی دانست. تجمع گرد و غبار و کثیفی می تواند به راحتی به کلید استارت آسیب برساند و باعث بسته شدن کنتاکت های محرک و گیرکردن سیم پیچ شود.

علاوه بر این، استفاده نادرست از مواد شوینده و استفاده بیش از حد از آنها نیز می تواند باعث ایجاد جرقه در زیر ماشین لباسشویی شود. برخی از مواد شوینده حاوی مواد قابل اشتعال هستند و در صورت استفاده نادرست می توانند باعث ایجاد جرقه شوند.

تمیز نکردن ماشین لباسشویی باعث نشت آب و تماس آب با قطعات الکتریکی داخل ماشین می شود که باعث ایجاد جرقه نیز می شود.

علاوه بر این، وجود ترک یا خراش روی قطعات الکتریکی ماشین لباسشویی نیز می تواند باعث ایجاد جرقه شود. اگر قطعات الکتریکی دستگاه آسیب ببیند یا ترک خورده باشد، جرقه های الکتریکی به راحتی ایجاد می شود و باعث آتش سوزی می شود.

بنابراین برای جلوگیری از جرقه زیر ماشین لباسشویی، ابتدا باید ماشین لباسشویی را به طور مرتب تمیز کنید و گرد و غبار و کثیفی را از روی ماشین پاک کنید. همچنین از مواد شوینده مناسب و به مقدار مناسب استفاده کنید و قبل از شروع عملیات شستشو از سالم بودن قطعات الکتریکی دستگاه و بدون ترک و خط و خش مطمئن شوید.

بلبرینگ ها خراب شده است

یکی دیگر از دلایل جرقه در زیر ماشین لباسشویی که می توان به آن اشاره کرد خرابی بلبرینگ است. زیرا یاتاقان های فرسوده یا آسیب دیده به راحتی می توانند به موتور ماشین لباسشویی فشار بیاورند و باعث ایجاد جرقه در زیر ماشین لباسشویی شوند.

بخونیدش:  چرا نباید قلب آدم خالی بماند

این جرقه ها می توانند به ماشین لباسشویی از جمله سیم ها و قطعات الکترونیکی داخل ماشین آسیب جدی وارد کنند. علاوه بر این، این جرقه ها می توانند باعث آتش سوزی شوند. بنابراین بسیار مهم است که به طور منظم یاتاقان ها را برای جلوگیری از این مشکلات نگهداری و تعویض کنید.

علاوه بر آسیب یاتاقان، دلایل دیگری می تواند باعث ایجاد جرقه در زیر ماشین لباسشویی شود. برخی از این دلایل عبارتند از:

1. استفاده از مواد شیمیایی قوی در حالت شستشو: استفاده از مواد شیمیایی قوی مانند سفید کننده ها و لکه برها می تواند باعث ایجاد جرقه در زیر ماشین لباسشویی شود. این مواد شیمیایی می توانند اثرات الکتریکی را تشدید کرده و باعث ایجاد جرقه های الکتریکی شوند.

2. وجود آب در داخل ماشین لباسشویی: وجود آب در داخل ماشین لباسشویی باعث ایجاد جرقه در زیر ماشین لباسشویی می شود. آب می تواند به عنوان یک سیال الکتریکی عمل کند و جرقه های الکتریکی را تسهیل کند.

3. وجود یک وسیله برقی دیگر در نزدیکی ماشین لباسشویی: وجود یک وسیله برقی دیگر در نزدیکی ماشین لباسشویی ممکن است باعث ایجاد جرقه در زیر ماشین لباسشویی شود. این دستگاه ممکن است باعث تداخل الکتریکی شود و جرقه الکتریکی را تسهیل کند.

به طور کلی، نگهداری و تعویض منظم یاتاقان ها و استفاده از مواد شیمیایی ملایم تر در حالت لباسشویی می تواند به جلوگیری از جرقه زدن زیر ماشین لباسشویی کمک کند. همچنین مطمئن شوید که هیچ وسیله الکتریکی دیگری در نزدیکی ماشین لباسشویی قرار نگیرد.

تسمه ها مشکل دارند

یکی دیگر از دلایل جرقه زدن زیر ماشین لباسشویی که باید بررسی شود معیوب بودن تسمه ماشین است. تسمه های ماشین لباسشویی به مرور زمان فرسوده می شوند و یکی از نشانه های این سایش تکان شدید ماشین لباسشویی در هنگام خشک شدن است. اگر مشکوک هستید که علت این مشکل در دستگاه تسمه است، بهتر است آنها را با تسمه های اصلی تعویض کنید.

تسمه‌های ماشین لباسشویی عمدتاً از لاستیک ساخته شده‌اند و به دلیل استفاده مکرر و اصطکاک با سطوح دیگر ممکن است به مرور زمان فرسوده شوند. اگر کمربندها بسته شوند، خشک شدن ناهموار و ارتعاشات شدید را تجربه می کنند که می تواند صداهای بلند و ناخوشایند ایجاد کند.

برای تعویض تسمه ها ابتدا باید مدل و اندازه مناسب ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید. پس از خرید تسمه جدید، ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کرده و برق آن را قطع کنید. سپس درب ماشین لباسشویی را باز کرده و کمربند قدیمی را با دقت جدا کنید. آسیب دیدن سایر قسمت های ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

پس از بررسی، کمربند جدید را به حالت قبلی برگردانید و مطمئن شوید که به درستی قرار گرفته است. سپس درب ماشین لباسشویی را ببندید و برق را دوباره وصل کنید. در نهایت ماشین لباسشویی را روشن کرده و عملکرد تسمه جدید را تست کنید. اگر تسمه صداهای بلند یا ارتعاشات شدید ایجاد نکند، احتمالا مشکل حل شده است.

تعویض تسمه ماشین لباسشویی می تواند به بهبود عملکرد و طول عمر ماشین لباسشویی شما کمک کند. علاوه بر این، به دلیل سادگی این کار، می توانید آن را به صورت خودکار انجام دهید و نیازی به خدمات تعمیرگاه ندارید.

سیم پیچ ها فرسوده شده اند

با توجه به توضیحات ارائه شده می توان خرابی کویل ها را عامل جرقه زدن زیر ماشین لباسشویی دانست. اگر سیم پیچ های قسمت موتور بیش از حد فرسوده شوند، گرمای بیش از حد اتفاق می افتد. این گرما به راحتی می تواند فشار زیادی به موتور وارد کند و باعث سوختن یا سوختن آن شود. در نتیجه با جرقه های زیر دستگاه مواجه خواهید شد.

برای جلوگیری از این مشکل، باید به طور دوره ای سیم پیچ های قسمت موتور را تعویض کنید. علاوه بر این، باید به طور منظم موتور را تمیز کرده و خرابی های احتمالی را بررسی کنید. از جمله موارد دیگر، باید خم شدن یا شکستگی در سیم پیچ ها و همچنین هرگونه آسیب به قسمت های مکانیکی موتور را بررسی کنید. در صورت لزوم می توانید با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید تا این عملیات را برای شما انجام دهد.

اضافه بار الکتریکی وجود دارد

بار الکتریکی بیش از حد نیز می تواند باعث ایجاد جرقه در زیر ماشین لباسشویی شود. اگر شدت جریان اضافی وارد شده به موتور ماشین لباسشویی خیلی زیاد باشد، موتور از کار می افتد. این مشکل بر قدرت موتور ماشین لباسشویی نیز تاثیر می گذارد. در این حالت کارکرد موتور مشکل می شود و موتور غیر قابل کنترل می شود. اگر این مشکل به موقع حل نشود، به راحتی می تواند منجر به فرسودگی موتور شود.

بخونیدش:  چرا رفتی منو از هم بپاشی

برای جلوگیری از ورود جریان بیش از حد به موتور ماشین لباسشویی می توان از روش هایی مانند استفاده از محافظ جریان (فیوز) یا قطعه ای به نام مقاومت متغیر (واریستور) استفاده کرد. این قطعات با کنترل و محدود کردن جریان الکتریکی از خرابی موتور جلوگیری می کنند.

علاوه بر این، آموزش و آگاهی کاربر نیز برای جلوگیری از شدت جریان بیش از حد بسیار مهم است. باید از کاربران خواسته شود که به حداکثر ظرفیت بار مجاز در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی احترام بگذارند و از قرار دادن لباس های سنگین تر در ماشین خودداری کنند.

علاوه بر این، مراقبت و نگهداری منظم از موتور ماشین لباسشویی نیز بسیار مهم است. تمیز کردن موتور از گرد و غبار و روغن کاری قطعات متحرک آن می تواند در جلوگیری از خرابی و سوختن موتور موثر باشد.

در نهایت اگر علائمی از خرابی موتور ماشین لباسشویی مشاهده شد، باید با تعمیرکار حرفه ای تماس گرفته و مشکل را به آنها اطلاع دهید. این عمل می تواند به جلوگیری از فرسودگی موتور و همچنین تعمیر به موقع آن کمک کند.

موتور بیش از حد گرم شده است

مشکلات مربوط به گرم شدن بیش از حد موتور ماشین را نیز می توان یکی از دلایل جرقه زدن زیر ماشین لباسشویی دانست. اگر از آن دسته خانواده هایی هستید که تمام لباس های خود را به مدت یک هفته جمع آوری کرده و به صورت نمادین در روز جمعه با چند بار روشن کردن ماشین لباسشویی آنها را می شویید، بد نیست به این نکته توجه کنید که این امر باعث گرم شدن بیشتر از سایز لباسشویی می شود. موتور دستگاه خواهد بود و به لطف این گرما دیدن جرقه زیر دستگاه نباید چندان عجیب به نظر برسد.

اگر موتور دستگاه بیش از حد گرم شود، می تواند مشکلات جدی ایجاد کند. اول، ممکن است موتور بیش از حد آسیب دیده باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. علاوه بر این، گرم شدن بیش از حد موتور می تواند باعث گرما و آتش سوزی شود. گاهی اوقات این مشکل می تواند زندگی خانواده را به خطر بیندازد.

پس بهتر است لباس ها را به طور منظم و در فواصل زمانی مناسب بشویید تا اینکه همه لباس ها را در یک روز جمع کنید و یکباره بشویید. این می تواند به شما کمک کند از گرم شدن بیش از حد موتور جلوگیری کنید و همچنین طول عمر دستگاه را افزایش دهید.

علاوه بر این، مصرف انرژی مورد نیاز برای شستن همه لباس ها به طور همزمان می تواند بسیار بالا باشد. در واقع شستن تعداد زیادی لباس به یکباره می تواند مصرف برق و آب را افزایش دهد. برای صرفه جویی در مصرف انرژی، بهتر است لباس ها را به طور منظم و در فواصل زمانی مناسب بشویید.

در نهایت، برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موتور و حفظ عمر دستگاه، همیشه دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید. همچنین در صورت مشاهده خرابی دستگاه، بهتر است با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

لرزش بیش از حد وجود دارد

یکی دیگر از دلایل جرقه زدن زیر ماشین لباسشویی لرزش بیش از حد ماشین است. اگر در هنگام نصب ماشین لباسشویی به تنظیم پاها توجه کافی نداشته باشید در هنگام خشک شدن با لرزش و لرزش شدید همراه خواهد بود که تنظیم پاهای نگهدارنده موتور را مختل کرده و باعث آسیب می شود. زیر دستگاه .خواهد بود

علاوه بر این، خشک شدن با لرزش های قوی می تواند باعث ایجاد صداهای ناخوشایند در ماشین لباسشویی شود. این صداها ممکن است شامل صدای جیر جیر قسمت های داخلی ماشین لباسشویی یا صدای تکان درب و لرزش های شدید باشد.

علاوه بر این، اگر پایه های ماشین لباسشویی به درستی تنظیم نشده باشند، می توانند به مرور زمان باعث شکستگی قطعات داخلی ماشین لباسشویی شوند. به عنوان مثال، اگر پاها خیلی نرم باشند، ماشین لباسشویی ممکن است به جلو یا عقب حرکت کند و باعث شکستن لولاهای داخلی شود.

بنابراین، قبل از استفاده از ماشین لباسشویی، توصیه می شود پایه ها را تنظیم کرده و از پایداری آنها اطمینان حاصل کنید. این می تواند به جلوگیری از آسیب و صداهای ناخوشایند در هنگام خشک کردن کمک کند و عمر مفید ماشین لباسشویی را افزایش دهد.

حجم لباس ها نا مناسب است

ریختن لباس های زیاد در دیگ ماشین نیز می تواند باعث ایجاد جرقه در زیر ماشین لباسشویی شود. هنگام شروع به کار ماشین لباسشویی، حتما آن را به اندازه ظرفیت ماشین لباسشویی پر کنید. پر شدن بیش از حد وان ماشین لباسشویی می تواند فشار زیادی به موتور وارد کند و باعث سوختن یا خاموش شدن آن شود. در بیشتر موارد، نیمی از موتور داغ باعث ایجاد جرقه در زیر دستگاه می شود.

بخونیدش:  چرا به حضرت رقیه بی بی میگویند

علاوه بر این، قبل از قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی، باید مطمئن شوید که تمام زیپ ها و دکمه های روی لباس ها بسته هستند. این می تواند از پارگی یا گیر کردن لباس در دستگاه جلوگیری کند.

همچنین برای جلوگیری از آسیب رساندن به لباس، ترجیحاً از برنامه های متناسب با هر نوع لباس استفاده شود. به عنوان مثال، برای پارچه های حساس مانند ابریشم یا پارچه های نرم، باید از برنامه شستشوی ظریف استفاده کنید. اما برای لباس های نرم مانند پلی استر، برنامه شستشوی قوی تری را انتخاب کنید.

هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید به مقدار مواد شوینده توجه کرد. استفاده بیش از حد از مواد شوینده می تواند به لباس آسیب برساند و باعث ایجاد حساسیت پوستی شود. همچنین برای جلوگیری از رسوب سفت در ماشین لباسشویی، بهتر است از شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید.

در نهایت بعد از شستن می توانید لباس ها را به راحتی از ماشین لباسشویی خارج کنید. اما برای حفظ عمر ماشین لباسشویی بهتر است درب آن باز باشد تا هوا وارد ماشین شود و از رطوبت زیاد جلوگیری شود. علاوه بر این، برای جلوگیری از بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی، می توانید از محلول های مخصوص شستشو برای تمیز کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید.

با رعایت این نکات می توانید از ماشین لباسشویی خود به درستی استفاده کنید و طول عمر آن را افزایش دهید.

برطرف کردن علت جرقه زدن زیر لباسشویی :

کارشناسان مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی دنیا متشکل از تکنسین های مجرب، تعمیرکاران ماهر و نیروهای نظامی مجرب تمام تلاش خود را کرده اند تا در این مقاله تمامی علل جرقه زیر ماشین لباسشویی را برای شما توضیح دهند. برای رفع این مشکل به تعمیرکار در محل نیاز دارید تا ماشین لباسشویی شما را عیب یابی و تعمیر کند. اما اگر مشکوک هستید که علت جرقه زیر ماشین لباسشویی هیچ یک از موارد ذکر شده در این مقاله نیست، می توانید از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان مرکز تلفن دنیا سرویس با شماره تلفن 2900 8886 021 استفاده کرده و یا درخواست ارسال را ثبت کنید. تعمیرکار با ثبت سفارش به منزل شما. تکنسین های ما در اسرع وقت برای رفع این مشکل به منزل شما اعزام خواهند شد.

سلام امروز عصر ماشین لباسشویی گذاشتم تو ماشین لباسشویی انگار سنگینه. بعد لامپ ها را خاموش کردم تا بخوابم. پسرم متوجه جرقه های زیر ماشین لباسشویی شد. ترسیدم و خاموشش کردم. فکر میکنی چرا این اتفاق افتاد؟ او نمی خواهد بسوزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا