چرا زیر چشم ها باد می کند

یکی از علائمی که می تواند نشان دهنده بیماری های مختلف باشد، افسردگی چشم است. گودی زیر چشم می تواند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد و چهره شما را چند سال پیرتر نشان دهد. کمتر کسی را می بینیم که مشکلی با حدقه چشم خود نداشته باشد. برای رهایی از این علامت باید به پزشک مراجعه کنید.

اکثر مردم وقتی در آینه نگاه می کنند متوجه چشم های گود رفته خود می شوند. ظاهر چشم ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اگر فکر می‌کنید که چشم‌هایتان به روشی غیرطبیعی فرورفته است یا اگر می‌خواهید چشم‌های فرورفته‌تان را از نظر زیبایی پاک کنید، باید به چشم‌پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید.

چشم های فرو رفته چیست؟

پوست زیر چشم ها ظریف است، به همین دلیل است که گاهی گود رفته یا تیره تر از بقیه قسمت های صورت به نظر می رسد. گود افتادگی چشم ها معمولاً نتیجه پیری یا مشکلات سلامتی است، اگرچه این موارد کمتر نگران کننده هستند.

گزینه های درمانی ممکن است شامل استفاده از لوازم آرایشی و داروهای پزشکی و خانگی (ساخته شده از مواد طبیعی) و جراحی باشد. همانطور که گفته شد سن نقش زیادی در گودی چشم دارد و گودی چشم در افراد مسن بیشتر دیده می شود. اما عوامل دیگری نیز می توانند در فرورفتگی چشم نقش داشته باشند. جوانان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

سن نقش زیادی در گودی چشم دارد و گودی چشم در افراد مسن بیشتر دیده می شود.

مدار در انگلیسی چیست؟

به چشم های فرو رفته، SUNSET EYES می گویند.

علائم فرورفتگی چشم چیست؟

وقتی در آینه نگاه می کنید، اولین چیزی که متوجه می شوید، چشم های فرو رفته است. اگرچه ظاهر دقیق آن می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، چشم فرورفته اغلب به شرح زیر توصیف می شود:

حفره خالی زیر چشم

سایه تیره روی پلک پایین

تاریکی زیر چشم

پوست نازک زیر چشم

چهره خسته

از آنجایی که سیاهی دور چشم معمولاً در نتیجه افزایش سن ایجاد می شود، بیشتر افراد در اواخر دهه 30 و اوایل دهه 40 زندگی خود متوجه گودی چشم و سیاهی زیر چشم می شوند.

اکثر موارد چشم‌های گودافتاده، به کیفیت غذا و شیوه‌ی زندگی فرد مربوط است.

علت مدار چیست؟ (نشانه مدار چیست؟)

بیشتر موارد فرورفتگی چشم به کیفیت رژیم غذایی و سبک زندگی مربوط می شود. پس از اصلاح این علل، گود افتادگی چشم ممکن است بدون درمان بیشتر ناپدید شود. این بدان معنی است که با درمان یا اجتناب از علل زمینه ای در زمان مناسب می توان از فرورفتگی چشم جلوگیری کرد.

1. کمبود آب; دلیلی برای مدارها

کم آبی شایع ترین علت گود رفتن چشم کم آبی است. مصرف قهوه، نوشابه و نوشیدنی های از پیش بسته بندی شده می تواند باعث ایجاد اثرات دیورتیک (افزایش تولید ادرار) شود که می تواند منجر به کم آبی بدن شود.

2. کمبود ویتامین: گودی زیر چشم ناشی از کمبود کدام ویتامین است؟

کمبود ویتامین C، ویتامین K و آهن می تواند باعث فرورفتگی چشم شود. در واقع فرورفتگی چشم ها نشانه سوء تغذیه است. ویتامین C به جذب آهن و کاهش کبودی کمک می کند، در حالی که ویتامین K مسئول لخته شدن خون است. کمبود هر یک از این ویتامین ها می تواند منجر به کبودی، پوست ناسالم و گودی چشم شود.

گودی چشم نشانه سوء تغذیه است و می تواند ناشی از کمبود ویتامین C، K و آهن باشد.

3. کیسه و گودی چشم ناشی از مشکلات خواب

کم خوابی یا کیفیت پایین خواب می تواند باعث گودی چشم و تغییر رنگ پوست ظریف زیر چشم شود. طبق گزارش بنیاد ملی خواب در سال 2017، خواب با کیفیت دارای عناصر ضروری زیر است:

بیشتر اوقات در رختخواب بمانید.

بیش از 30 دقیقه به خواب نروید.

بیش از یک بار در شب بیدار نشوید.

اگر از خواب بیدار شدید، شب ها بیش از 20 دقیقه بیدار نمانید.

4. پیری

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن انسان است و دلیل استحکام و انعطاف پذیری پوست است. با افزایش سن، بدن کلاژن خود را از دست می دهد. اولین جایی که از بین رفتن کلاژن بیشتر مشهود است پوست زیر چشم است. از دست دادن کلاژن باعث می‌شود که چشم‌ها به داخل حفره بروند و چشم‌ها گود رفته به نظر برسند.

یکی از مواردی که می‌تواند باعث گودی چشم شود، پیری است.

5. کاهش وزن

بیشتر افراد وقتی وزن کم می‌کنند، ابتدا وزن کم می‌کنند. گاهی کاهش وزن شدید باعث تورم رگ های زیر چشم و شفاف شدن پوست و در نتیجه گود رفتن چشم ها می شود. کاهش وزن شدید می تواند منجر به سوء تغذیه شود که می تواند منجر به فرورفتگی چشم شود.

6. ژنتیک

فرورفتگی چشم ها می تواند ناشی از ژنتیک یا DNA فرد باشد. به عنوان نمونه ای از تأثیر DNA، موقعیت چشم در مدار تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می شود.

7. سیگاری

سیگار کشیدن کلاژن را از بین می برد و خاصیت ارتجاعی پوست را کاهش می دهد که می تواند باعث چین و چروک و گودی چشم شود.

8. آلرژی

آلرژی می تواند باعث گودی چشم و سیاهی زیر چشم شود. این عوارض ناشی از التهاب رگ های خونی کوچک زیر چشم و گرفتگی بینی است که ممکن است مربوط به آلرژی باشد.

9. عفونت سینوسی

یکی دیگر از دلایل فرورفتگی چشم، التهاب سینوس ها است. گرفتگی و فشار در بینی از علائم عفونت سینوسی است و باید توسط پزشک بررسی شود.

ده تروما یا جراحت

هر گونه آسیب به صورت یا استخوان های اطراف چشم می تواند منجر به کبودی شود. شکستگی های اربیتال اغلب در عرض چند هفته تا چند ماه بهبود می یابند. با این حال، بسیاری از شکستگی ها شکستگی های تخریبی کره چشم هستند، لبه استخوانی کره چشم سالم است، اما استخوان نازک در کف کره چشم شکسته یا شکافته شده است.

درمان چشم گود‌افتاده با جراحی امکان‌پذیر است.

چه زمانی برای درمان گودی چشم باید به پزشک مراجعه کرد؟

به گزارش هلث لاین، گود افتادگی چشم ها معمولاً خطرناک نیستند و اگر به پیری یا ژنتیک مربوط باشند، معمولاً مشکلات دیگری ایجاد نمی کنند. با این حال، هر گونه نگرانی در مورد سیاهی زیر چشم که بر اعتماد به نفس فرد تأثیر می گذارد یا باعث افسردگی و اضطراب می شود، باید با مشورت پزشک برطرف شود.

بخونیدش:  چرا غضروف بینی از بین می رود

علائمی که نشان دهنده مشکلات دیگر هستند عبارتند از:

گرفتگی بینی

خارش، خشکی و قرمزی چشم

خستگی

کاهش وزن شدید و غیرمعمول یا مشکلات اشتها

حالت تهوع و سایر مشکلات گوارشی

سردرد.

هنگام مواجهه با یک مدار چشم باید با چه نوع پزشکی تماس بگیرم؟

در این زمینه مشاوره تلفنی با چشم پزشک می تواند بهترین گزینه باشد. اگر گود افتادگی چشم ها با گذشت زمان بدتر می شود، با وجود خواب بیشتر و نوشیدن آب کافی، یا اگر با علائم دیگری همراه باشد، باید برای بهترین درمان یا تجویز به متخصص پوست مراجعه کنید.بهترین کرم برای چشم های فرورفته.

شما می توانید با بهترین چشم پزشک شهر خود آشنا شوید، به صورت تلفنی یا آنلاین با آنها مشورت کنید و همچنین برای ویزیت حضوری وقت بگیرید.

تشخیص مداری چیست؟

گاهی ممکن است علت فرورفتگی چشم بیماری ها باشد. در چنین مواردی برای درمان باید با پزشک مشورت کرد. گاهی اوقات علت فرورفتگی چشم ممکن است شرایطی باشد که خطرناک نباشد. مثلاً فرد دچار کم آبی شده است. برای بررسی علت گودی چشم، پزشک ابتدا شما را معاینه می کند و شرح حال شما را می گیرد. با سوال در مورد علت کاسه چشم می توانید علت آنها را پیدا کنید.

در صورت مشکوک بودن به بیماری های دیگر، پزشک بررسی های بیشتری از جمله تصویربرداری و آزمایش را انجام خواهد داد.

درمان اربیت چیست؟

گودی چشم ناشی از شرایطی مانند آلرژی و مشکلات سینوسی را می توان با دارو درمان کرد. این درمان شامل آنتی بیوتیک برای عفونت سینوسی، آنتی هیستامین و قطره چشم برای آلرژی است.
جراحی زیبایی و تزریق پوست می تواند در درمان گودی چشم ناشی از افزایش سن یا ژنتیک مفید باشد. با این حال، جراحی هرگز بدون خطر نیست. تزریقات پوستی شامل تزریق اسید هیالورونیک به بافت حساس زیر چشم است و می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. در این صورت بهتر است علاوه بر متخصص پوست، با یک چشم پزشک نیز مشورت کنید.

در صورت آسیب چشم، درمان جراحی بهترین راه برای ترمیم شکستگی چشم، بازگرداندن نظم به چشم و متعادل کردن حجم کره چشم آسیب دیده است.

یکی از روش‌های پیشگیری و رفع گودی زیر چشم، استفاده از کرم است.

1. بهترین کرم برای سیاهی زیر چشم

در ادامه به چند کرم برای رفع سیاهی و سیاهی دور چشم می پردازیم:

مدل احیا کننده کرم دور چشم کیوی

کرم دور چشم سینره

کرم ضد تیرگی و التیام بخش دور چشم Vitalift Anti Dark

کرم دور چشم چند اثر نئودرم

کرم دور چشم دکتر شیلا

کرم دور چشم Face Dox سری Actisome مدل Actiflow

کرم دور چشم حاوی ضد آفتاب Sunsafe SPF30

کرم دور چشم Hydrodrem

کرم دور چشم الارو

کرم دور چشم Cléon Contorno Occhi.

2. رفع توخالی چشم با فیلر (حذف توخالی چشم با تزریق چربی)

پرکردن اربیت و پروتز اربیت روش هایی هستند که به سرعت اربیت را برداشته و نیازی به دوره درمانی ندارند. در این روش از فیلرها (که موادی هستند که زیر چشم و زیر پوست قرار می گیرند) برای رفع گودی چشم استفاده می کنند. پرکننده ها انواع مختلفی دارند. یکی از انواع فیلرها فیلر چربی و انواع دیگر آن تزریق ژل و موارد دیگر می باشد. برای استفاده از یکی از این پرکننده ها باید بررسی های لازم انجام شود.

3. برای رفع گودی زیر چشم ماساژ دهید

توصیه می شود استفاده از ماساژ می تواند در درمان گودی و سیاهی زیر چشم موثر باشد. پزشک تعیین می کند که آیا ماساژ می تواند در درمان این روش مناسب باشد یا خیر. ماساژ در جوانسازی پوست موثر است.

4. برداشتن حفره چشم با لیزر

از جمله روش های مختلفی که برای درمان سیاهی زیر چشم استفاده می شود، لیزر درمانی است. لیزر درمانی هم بر روی پوست و هم بر روی وریدهای زیر پوست انجام می شود.

5. درمان مداری در طب سنتی

در طب عامیانه از روش های مختلفی برای درمان سیاهی زیر چشم استفاده می شود که برخی از آنها خانگی است. به عنوان مثال در طب عامیانه استفاده از روغن خراطین توصیه می شود.

درمان خانگی گودی زیر چشم چیست؟

تغییر سبک زندگی و استفاده از درمان های خانگی می تواند به کاهش گودی چشم کمک کند. برای درمان هایی که شامل استفاده موضعی از مواد زیر چشم است، مطمئن شوید که فرد چشمان خود را بسته نگه می دارد و اطمینان حاصل کنید که این ماده وارد چشم نمی شود.

چگونه کاسه چشم را جدا کنیم؟ درمان های خانگی برای سیاهی زیر چشم عبارتند از:

1. با نوشیدن آب کافی مدار را از بین ببرید

آب ضروری ترین ماده برای حفظ سلامتی بدن است. آب بر تمام اندام های بدن تاثیر می گذارد که وسیع ترین آنها پوست است. معمولا افرادی که گودی چشم دارند، با افزایش مصرف آب و محدود کردن نوشیدنی های مدر و مدر، شاهد بهبود سیاهی زیر چشم هستند. نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب در روز می تواند از گودی چشم جلوگیری کند.

2. خواب با کیفیت خوب

چشم های فرورفته اغلب نشان دهنده این است که فرد به اندازه کافی و با کیفیت خوب نمی خوابد. به طور کلی، بزرگسالان به حدود 7-9 ساعت خواب در شب نیاز دارند، در حالی که نوزادان، کودکان، نوجوانان و سالمندان ممکن است به خواب بیشتری نیاز داشته باشند.

3. روغن بادام

فرورفتگی چشم ها نشان می دهد که پوست زیر چشم مواد مغذی دریافت نمی کند. ناحیه زیر چشم را می توان با روغن بادام غنی از ویتامین E (بهترین ویتامین برای سیاهی دور چشم و ویتامین حیاتی برای پوست) تغذیه کرد. یکی دیگر از گزینه های تغذیه کننده پوست، روغن ویتامین E یکی از بهترین ویتامین ها برای سیاهی دور چشم است.

بخونیدش:  چرا در خواب احساس تنگی نفس می کنیم

4. کاسه چشم را با سیب زمینی بردارید

سیب زمینی حاوی ویتامین C، آنزیم و نشاسته است که پوست نازک زیر چشم را تغذیه می کند. سیب زمینی خام سرد شده التهاب رگ های خونی را کاهش می دهد و در نتیجه تورم و ظاهر کدر را کاهش می دهد. سیب زمینی خام را می توان در حدود 20 دقیقه روی پوست قرار داد.

یکی از روش‌هایی که برای درمان گودی زیر چشم استفاده می‌شود، چای کیسه‌ای است.

5. چای کیسه ای

چای حاوی آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدها است. استفاده از چای کیسه ای با افزایش گردش خون و شل شدن اعصاب و ماهیچه های چشم، سیاهی زیر چشم را بهبود می بخشد. دو کیسه چای را حداقل به مدت 5 دقیقه در آب جوش قرار دهید تا دم بکشد. آنها را فشار دهید تا مایع آن خارج شود و مطمئن شوید که برای پوست نازک و حساس زیر چشم داغ نیستند. حداقل 10 دقیقه روی پوست زیر هر چشم قرار دهید.

6. خیار

خیار یک درمان خانگی محبوب برای سیاهی زیر چشم و گودی چشم است. برش های خیار را می توان زیر چشم قرار داد تا اثر خنک کنندگی داشته باشد و تورم و تغییر رنگ پوست را کاهش دهد.

7. روغن ماهی

روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب است که به آن خاصیت ضد التهابی می دهد و به بهبود سلول های آسیب دیده کمک می کند. روغن ماهی را می توان با بازکردن کپسول های حاوی روغن ماهی و قرار دادن روغن روی پوست زیر چشم استفاده کرد. این کار باید قبل از رفتن به رختخواب به مدت 4 هفته انجام شود.

8. آبلیمو

آب لیمو یک عامل سفید کننده طبیعی است و زمانی که روی پوست زیر چشم استفاده شود سلول های مرده پوست را از بین می برد و رنگ پوست را تغییر می دهد. برای کاهش سوزش پوست باید آبلیو را با آب رقیق کرد. حتما آبلیو را از چشمان خود دور نگه دارید.

درمان خانگی چشم گودافتاده

9. کراتینه برای حدقه چشم

روغن عرعر باعث افزایش کلاژن سازی و خاصیت ارتجاعی پوست می شود. این کار باعث تقویت پوست زیر چشم می شود. کسانی که از روغن گلرنگ استفاده می کنند، پوست زیر چشمشان تقویت شده و رنگ بهتری به خود می گیرد. با این حال، به خاطر داشته باشید که استفاده از آن نیاز به پشتکار دارد.

آیا می توان از گردش در مدار جلوگیری کرد؟

یکی از مهمترین چیزهایی که بر سلامتی شما تأثیر می گذارد، نوشیدن آب کافی است. اگر آب مصرفی شما کافی نباشد، بدن شما دچار کم آبی می شود. بنابراین یکی از راه های جلوگیری از سیاهی زیر چشم، نوشیدن آب کافی است. یکی از راه های دیگر برای پیشگیری از افسردگی زیر چشم، خوردن غذای کافی است. یک رژیم غذایی خوب می تواند در دریافت ویتامین ها و مواد معدنی کافی به بدن موثر باشد.

سوالات متداول شما

در ادامه به چند سوال متداول در مورد مدارها پاسخ داده ایم. با ما بمان.

رفع گودی چشم بعد از عمل لیزیک امکان پذیر است؟

آره. معمولا استفاده طولانی مدت از عینک می تواند اثرات متفاوتی بر روی پوست شما داشته باشد. یکی از این اثرات می تواند گودی زیر چشم باشد. برای درمان این عارضه، پس از درمان لیزیک یا اختلال بینایی، می توان گودی چشم را درمان کرد. یکی از روش های درمان می تواند استفاده از کرم های تقویت کننده چشم باشد.

گودی چشم بعد از عمل بینی ایجاد می شود؟

در برخی موارد ممکن است پس از جراحی بینی، کبودی زیر چشم و گودی زیر چشم ظاهر شود. این گودی پس از مدتی از بین می رود و لازم نیست نگران آن باشید.

جراحی گودی چشم چیست؟

یکی از روش هایی که پزشک برای بهبود گودی زیر چشم انجام می دهد، برداشتن گودی با بتونه است.

آیا عینک باعث گودی چشم میشود؟

نمی توان گفت که استفاده از عینک باعث ایجاد گودی در چشم می شود. میتواند برای هرکسی پیش بیاید. اما معمولا افرادی که برای مدت طولانی از عینک استفاده می کنند دچار گودی زیر چشم می شوند. هر چند ارتباط علمی بین این دو مورد وجود ندارد. اما ممکن است انتخاب اشتباه عینک و استفاده از عینک نامناسب باعث این عارضه چشم شود.

برای گودی چشم چی بخوریم؟

اگر می خواهید از شر سیاهی دور چشم خلاص شوید، سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که بدن شما را آبرسانی می کند. همچنین سعی کنید از غذاهای حاوی ویتامین استفاده کنید.

رفع سیاهی دور چشم چگونه انجام می شود؟

یکی از راه های رفع سیاهی زیر چشم لیزر است.

نتیجه گیری و راهنمایی برای مراجعه به پزشک

یکی از علائمی که می تواند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد سیاهی زیر چشم است. راه های مختلفی برای رفع این علامت بسته به علت وجود دارد. علت این علامت ممکن است یک بیماری یا شرایط خاص باشد. گودی زیر چشم می تواند ناشی از بیماری های زمینه ای باشد.

برای درمان گودی زیر چشم می توانید به چشم پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید. همچنین می توانید از مشاوره تلفنی چشم پزشک یا مشاوره پوست کمک بگیرید.

پزشک شما مراقب سلامتی شماست!

علت کیسه های زیر چشم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله پیری یا حتی بیماری در بدن. آیا می دانید چه بیماری هایی باعث ایجاد کیسه های زیر چشم می شوند؟ در این مقاله استار به بررسی علت این عارضه می پردازیم و همچنین راه های ساده کاهش آن را توضیح می دهیم.

به گزارش بهداشت نیوز: پف چشم و سیاهی دور چشم به دلایل زیادی از جمله ویژگی ها و ویژگی های صورت، احتباس مایعات، علائم آلرژی، استرس، فشار چشم، تغییرات هورمونی و ویژگی های بافت پوست رخ می دهد. چشم، زیرا غدد کوچک در پلک ها که اشک می ریزند بیش از حد فعال می شوند. اگرچه برخی از درمان‌های خانگی مانند حلقه‌های خیار یا حتی پماد هموروئید می‌توانند به طور موقت پف‌کردگی چشم‌ها را بهبود بخشند، اما بنا به برخی دلایل زمینه‌ای درمان می‌تواند طولانی‌مدت باشد. سدیم در رژیم غذایی شما همانطور که می دانید سدیم باعث احتباس آب می شود و می تواند باعث پف زیر چشم شود. افرادی که زیاد الکل می نوشند نیز از احتباس آب رنج می برند.

بخونیدش:  چطور جای زخم قدیمی را از بین ببریم

تورم اطراف چشم معمولا به دلیل تجمع بیش از حد مایع به نام ادم در بافت های اطراف پوست است، زیرا پوست اطراف چشم نازک است و تورم و تغییر رنگ آن به وضوح قابل مشاهده است. اما چرا مایع در اطراف چشم جمع می شود و باعث پف می شود؟ که باعث التهاب و تورم می شوند
3 – مشکلات سینوسی
4 – کمبود آب
5 – خستگی و کم خوابی
6 – استرس و تنش عصبی 75788 پیری – 757587599 757 5759 998888 9- خصوصیات ارثی صورت

علل دیگر پف چشم عبارتند از:
1 – روند طبیعی پیری
2 – بیماری های پوستی مانند درماتیت
3 – رژیم غذایی
4 – کم کاری تیروئید 757858759 – کم کاری تیروئید 99888 6 – سندرم نفریت; چشم های متورم می تواند اولین علامت این بیماری باشد. با افزایش سن، کیسه های چشم ظاهر می شوند و در این زمان بافت چربی که از قسمت استخوانی چشم محافظت می کند شروع به حرکت کرده و فضاهای خالی اطراف چشم را پر می کند، زیرا روند پیری باعث نازک شدن غشاء یا سپتوم می شود. این غشاء به طور کلی چربی پلک بالا و پایین را حفظ می کند. این غشا نازک می شود و چربی به سمت جلو حرکت می کند و باعث پف یا تورم زیر چشم می شود.

علت کیسه های زیر چشم بعد از بیدار شدن از خواب چیست؟
وقتی می خوابیم پلک نمی زنیم و این دلیل پف چشم است. باز و بسته کردن پلک مانند راه رفتن با پا است. هنگامی که هنوز و ساکن هستیم، پاها متورم می شوند و مایع محبوس شده در ماهیچه ها به دلیل راه رفتن دوباره به گردش در می آید و ورم از بین می رود. بسته شدن پلک هنگام خواب می تواند در افراد حساس این مشکل را ایجاد کند. بنابراین، اگر صبح با چشمان پف کرده و پف کرده از خواب بیدار می شوید، چشمان خود را باز کرده و شروع به پلک زدن کنید. برخی از این تورم ها در حدود یک ساعت از بین می روند.

چه زمانی چشم های پف کرده نشانه بیماری است؟ به عنوان مثال، افراد مبتلا به بیماری تیروئید چشمی تورم بیشتری در بافت ها و عضلات اطراف چشم دارند. همچنین، برجسته شدن چشم‌ها می‌تواند نشانه بیماری تیروئید چشمی باشد که به بیماری گریوز معروف است. انواع دیگر آلرژی ها، مانند واکنش به برخی غذاها یا مواد شیمیایی، باعث تورم پلک ها می شود.
در طی یک واکنش آلرژیک، سلول های خاصی در بدن ماده شیمیایی به نام آنتی هیستامین آزاد می کنند که اثرات مضر زیادی بر بافت های بدن از جمله نشت دارد. مایع از رگ های خونی. این مایعات در بافت های اطراف محبوس می شوند و باعث تورم می شوند. این چشم های پف کرده ناشی از التهاب است که با عفونت همراه است و به طور مستقیم بر پلک ها تأثیر می گذارد. خشکی چشم نیز می تواند پف کرده و پف کرده شود. بیماری های سیستمیک، از جمله نارسایی کلیه، می توانند باعث تورم در سراسر بدن، از جمله چشم ها شوند.

برای پف چشم و سیاهی دور چشم چه کنیم؟
چگونه از شر کیسه های زیر چشم خلاص شویم؟ یافتن بهترین راه حل برای پف دور چشم و سیاهی دور چشم، به شناسایی علت اصلی آن بستگی دارد. اگر مانند پدر یا مادرتان چشم های پف کرده دارید، احتمالاً این ویژگی را به ارث برده اید، بنابراین می توانید والدین خود را مقصر بدانید! پف چشم می تواند به دلیل افزایش سن ایجاد شود، اما می توان از لوازم آرایشی برای کاهش پف چشم استفاده کرد. در برخی موارد، می توانید با یک چشم پزشک یا جراح زیبایی برای رفع این مشکل صحبت کنید. پزشک گزینه هایی مانند لایه برداری شیمیایی، لیزر پوست، سفت کردن پوست و جراحی پلک که به بلفاروپلاستی معروف است را ارائه می دهد. بلفاروپلاستی شامل برداشتن بافت چربی اضافی از پلک بالا و پایین و سفت کردن پوست و ماهیچه ها برای کاهش پف و چین و چروک است.

بسیاری از راه حل های موقت می توانند به کاهش پف دور چشم کمک کنند، مانند:

از قطره چشم برای جلوگیری از تحریک آلرژی استفاده کنید (در صورت نیاز)
برای جلوگیری از کم آبی آب فراوان بنوشید
از کمپرس آب یخ در هنگام تورم پلک استفاده کنید سایر محصولات برای پوست اطراف چشم ها
کاهش مصرف نمک
خوردن غذاهای غنی از پتاسیم مانند موز برای از بین بردن مایعات اضافی بدن
شستن صورت و چشم ها با آب سرد

یکی از رایج ترین درمان های خانگی، همانطور که قبلا ذکر شد، استفاده موقت از کرم ها و پمادها برای کاهش پف پلک است. یک ماده فعال در این داروها فنیل افرین است که رگ های خونی را منقبض می کند و قطر آنها را کاهش می دهد. ابتدا حلقه‌های تیره دور چشم شبکه‌ای از رگ‌های خونی قابل مشاهده را در زیر پوست نازک ایجاد می‌کنند، سپس باریک شدن این رگ‌ها باعث سیاهی چشم‌ها می‌شود. و از این رو پف زیر چشم را کاهش می دهد. با این حال، توجه داشته باشید که استفاده از این کرم ها خطراتی دارد. اگر به طور تصادفی از هر یک از این نوع محصولات بر روی چشم خود استفاده کنید، التهاب شدیدی را تجربه خواهید کرد که به نام ورم ملتحمه شیمیایی شناخته می شود. قبل از انجام این کار، باید با چشم پزشک خود در مورد استفاده از این کرم ها یا سایر درمان های خانگی برای از بین بردن کیسه های چشم مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا