چرا شاد با نت گوشی وصل نمیشه

چرا شبکه شاد وصل نیست؟ در پی شیوع ویروس کرونا از مارس 2018 و تعطیلی مدارس، تصمیم گرفته شد که آموزش از راه دور جایگزین آموزش حضوری شود. شبکه دانش آموزی شاد به عنوان پیام رسان برتر آموزش مجازی در کشور معرفی شده است. زمانی که این برنامه برای اولین بار راه اندازی شد، مسائل زیادی وجود داشت که تا حد زیادی قابل قبول بود زیرا برنامه به تازگی راه اندازی شده بود و جای آزمون و خطا وجود داشت. بسیاری از این ایرادات طبق قول مسئولان در آپدیت شاد برطرف شده است اما اکنون که چند ماه از رونمایی آخرین نسخه برنامه شاد می گذرد، همچنان اکثر دانش آموزان و معلمان با مشکل این برنامه مواجه هستند. .

مشکلاتی مانند قطع و وصل شدن برنامه در حین اجرای زنده، سیاه شدن صفحه، خرابی اتصال برنامه و خرابی احراز هویت و مشکل در ورود به کلاس های درس که در ادامه به بررسی علل آن می پردازیم، این مشکلات و نحوه رفع آن ها.

چرا شبکه شاد وصل نیست؟

در حال حاضر بیش از 9 میلیون نفر از شبکه شاد استفاده می کنند و حدود 15 درصد از کاربران که جمعیت زیادی نیز دارند برای ورود به برنامه شاد و استفاده از آن مشکل دارند. برخی از مشکلات برنامه شاد مربوط به خود برنامه است، برخی از مشکلات ناشی از اتصال ضعیف اینترنت و استفاده از VPN و تعدادی از مشکلات نیز مربوط به مشخصات ضعیف برنامه است.

دوستان عزیز می توانید هرگونه سوال و ابهام در خصوص رفع مشکلات برنامه شاد را از مشاوران ارشد ما بپرسید.

الان تماس بگیر

از سراسر کشور با شماره 9099071612 تماس بگیرید

تماس از استان تهران 9092301611

حتی در روزهای تعطیل از طریق تلفن ثابت بدون کد و بدون صفر تماس بگیرید

برنامه Shad نصب نشد

اگر بعد از دانلود برنامه شاد نتوانستید برنامه را نصب کنید، احتمالا اتصال اینترنت شما مشکل دارد. به طور کامل از برنامه خارج شده و دوباره وارد شوید و شماره موبایل خود را وارد کنید. گاهی این مشکل برای دانش آموزان و معلمانی پیش آمده است که با وارد کردن شماره همراه برنامه وارد مرحله بعدی یعنی دریافت کد فعال سازی نمی شود و در مرحله شماره تلفن می ماند.

چند دقیقه صبر کنید تا به مرحله بعد برود، اگر باز هم به مرحله شماره موبایل رسیدید، یک بار شماره را حذف کنید و دوباره درج کنید، احتمالا مشکل حل می شود.

کد فعال سازی ارسال نشد

روال معمول به این صورت است که کد فعال سازی مبارک در عرض یک دقیقه به شماره موبایل کاربر پیامک می شود. اگر بعد از یک دقیقه کد فعال سازی ارسال نشد، گزینه ارسال مجدد کد فعال سازی را کلیک کنید و یک دقیقه دیگر صبر کنید. اگر کد ارسال نشود، احتمالاً پوشش آنتن در منطقه شما ضعیف است.

توجه داشته باشید که شماره موبایلی که در برنامه شاد وارد می کنید باید فعال باشد پس بررسی کنید که سیم کارت شما در موبایل فعال باشد و آنتن دهی داشته باشد.

چرا شبکه Shad وصل نمی شود – عدم احراز هویت

مشکل اصلی اکثر کاربران برنامه Shaad عدم احراز هویت است. احراز هویت در شاد با توجه به اطلاعات ذخیره شده برای هر دانش آموز و معلم توسط مدیر در سایت سناد انجام می شود. عدم اطلاع برخی از دانش آموزان و معلمان در سایت سناد باعث می شود که آنها نتوانند احراز هویت شوند و در این صورت مدیر مدرسه موظف است اطلاعات تمامی دانش آموزان و معلمان را در سامانه سناد ذخیره و به روز کند.

این مشکل عمدتاً دانش آموزانی را درگیر می کند که تغییر مدرسه داده اند و مشخصات آنها در سایت سناد به روز نمی شود. مدیران مدرسه باید نام معلم را حذف کنند یا دانش آموزان را در اسرع وقت از مدرسه به سایت سناد منتقل کنند تا نام آنها در پایگاه جدید مدرسه ثبت شود.

چرا شبکه شاد وصل نمی شود – اینترنت ضعیف

قطع و وصل مداوم برنامه شاد، تعلیق برنامه در حین اجرای زنده، عدم ارسال ویدیو یا فایل ساده و …. مشکلات مربوط به بانک اطلاعاتی سناد نیست و این مشکلات مربوط به زیرساخت های کشور است. اینترنت در ایران پوشش محدودی دارد، بنابراین بسیاری از دانش‌آموزان و معلمان به‌ویژه مردم استان‌ها و مناطق محروم که بیش از 3 میلیون نفر هستند، اساساً به برنامه شاد دسترسی ندارند و اگر دسترسی داشته باشند، به اینترنت دسترسی دارند. بسیار ضعیف است .

بخونیدش:  چرا واکنش پذیری روی از مس بیشتر است

طراحان برنامه شاد به خوبی می دانستند که زیرساخت های اینترنتی کشور قادر به استفاده بیش از 10 میلیون دانش آموز از برنامه شاد نیست و در حال حاضر به طور کلی در ساعات اوج استفاده از این برنامه در مدارس در دسترس نیست. . سرعت کم شاد حتی بسیاری از معلمان را بر آن داشته است که از برنامه های دیگر به صورت موازی برای برگزاری دروس مجازی استفاده کنند و عملا فقط حضور و غیاب در شاد ثبت می شود.

در نظر داشته باشید که برنامه شاد یک برنامه جدید است و به مرور زمان رفع مشکلات آن زمان می برد. نسخه قدیم شاد مشکلات زیادی داشت که روند تدریس دانش آموزان را مختل کرد و با وجود اینکه در شاد جدید اکثر مشکلات حل شده است اما هنوز مشکلات زیادی وجود دارد و امید است در آینده این مشکلات برطرف شود. به روز رسانی ها .

با تعطیلی مدارس در سال های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، نرم افزار شاد توسط وزارت آموزش و پرورش به منظور ارتقای کیفیت تدریس و یادگیری طراحی و به روز رسانی شده است و در اختیار دانش آموزان و معلمان مقاطع مختلف تحصیلی قرار می گیرد. از آنجایی که برنامه شاد در طول زمان به دلیل اضافه شدن امکانات مختلف کاربردهای زیادی برای دانش آموزان و مدارس دارد، همچنان می توان از آن با مدارس حضوری استفاده کرد و به عنوان مدرسه دانش آموز دانش آموز شناخته می شود.

با این حال، نرم افزار Shad مانند سایر برنامه ها ممکن است به دلایل خاصی هنگام احراز هویت و نصب برنامه با مشکل مواجه شود. به همین دلیل برنامه نویسان این برنامه در هر آپدیت به دنبال رفع مشکلات برنامه شاد هستند تا داوطلبان بدون مشکل در خصوص نصب اپلیکیشن و احراز هویت اقدامات لازم را انجام دهند.

اگرچه آموزش و پرورش با به روز رسانی این برنامه در طول سال تحصیلی سعی در رفع ایرادات و ایرادات اپلیکیشن شاد داشته است، اما همچنان ممکن است معلمان و دانش آموزان هنگام نصب نرم افزار شاد یا احراز هویت با مشکل مواجه شوند. در ادامه جزئیات مشکلات برنامه شاد مانند حل مشکل احراز هویت و نصب اپلیکیشن بررسی شده است.

مسائل برنامه شاد

زمانی که برنامه شاد برای اولین بار منتشر شد، مشکلات زیادی مانند نصب نشدن، عدم احراز هویت دانش آموزان و معلمان، مشکلات فنی، محدودیت نصب بر روی گوشی های اندروید و … وجود داشت. با آپدیت برنامه شاد بسیاری از این مسائل برطرف شده و راه حل هایی ارائه شده است. در ادامه این مقاله می توانید راه حل های برخی از مشکلات رایج برنامه شاد مانند رفع مشکل احراز هویت و نصب اپلیکیشن را مشاهده کنید.

مشکل: این برنامه فقط روی گوشی های هوشمند اندرویدی قابل نصب است.

راه حل: نسخه تحت وب نرم افزار شاد راه حلی مناسب برای دانش آموزان و معلمانی است که می خواهند از امکانات این برنامه در گوشی های آیفون یا کامپیوترهای شخصی استفاده کنند. همچنین دانش آموزان و معلمان می توانند با نصب نرم افزار شبیه ساز اندروید بر روی کامپیوتر شخصی خود اپلیکیشن شاد را نصب کرده و از عملکرد آن لذت ببرند.

دارای مشکلات فنی بسیاری از جمله اعلان خطای نصب است.

راه حل: برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه Shad باید چند نکته را در نظر گرفت که در زیر به آنها اشاره می شود.

این نرم افزار فقط برای گوشی های اندرویدی ارائه شده است و بر روی موبایل های دارای سیستم عامل آیفون قابل نصب نیست. دانش آموزان و اساتیدی که از گوشی های آیفون استفاده می کنند می توانند تا زمان انتشار نسخه آیفون این برنامه از نسخه تحت وب نرم افزار شاد استفاده کنند.

برای نصب برنامه شاد به یک دستگاه هوشمند با سیستم عامل اندروید نسخه 4.4 یا بالاتر نیاز است، بنابراین این برنامه بر روی گوشی های اندرویدی با سیستم عامل کمتر از 4.4 قابل نصب نیست.

حداقل فضای داخلی برای نصب هر برنامه مورد نیاز است. این فضا شامل حجم خود اپلیکیشن شاد (حدود 20 مگابایت) و همچنین اجرای برنامه و ذخیره اطلاعات زیر می باشد که توسط اساتید جهت دانلود در گروه ها و کانال ها قرار می گیرد.

عدم اجازه نصب برنامه شاد به تلفن همراه یکی دیگر از خطاهای رایج هنگام نصب برنامه شاد است. برای اینکه بتوانید هنگام نصب برنامه شاد این ارور را برطرف کنید کافیست به قسمت تنظیمات گوشی موبایل خود بروید و اجازه نصب نرم افزار شاد را بدهید.

بخونیدش:  چرا صابون در آب سخت کف نمی کند

مسائل فنی و 401، 403 و…

راه حل: هر کدام از این خطاها معنای خاص خود را دارند و برای رفع آن باید راه حل خاصی اتخاذ کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات برنامه شاد و راه حل های گام به گام برای رفع این خطاها می توانید مقاله را مطالعه کنید.

باید بخوانید: رفع خطای برنامه Shad

مشکل: هزینه اینترنت برنامه شاد برای دانش آموزان و معلمانی که از این برنامه استفاده می کنند بسیار بالاست.

راه حل: وزارت آموزش و پرورش رایزنی با شورای عالی فضای مجازی برای رایگان شدن برنامه درسی اینترنتی شاد انجام داد و با دستور رئیس جمهور برنامه درسی اینترنتی شاد رایگان می شود. برای اطلاع بیشتر از قیمت اینترنت رایگان شاد می توانید به مقاله نحوه فعال سازی اینترنت رایگان برنامه شاد مراجعه کنید.

مشکل: احراز هویت Shad ناموفق بود

راه حل: در صورت بروز هرگونه مشکل پس از احراز هویت در برنامه شاد، کافیست به برنامه برگردید و لیست دانشجویان را در این قسمت وارد کنید. راه حل دیگر برای این مشکل استفاده از سیستم Shad برای احراز هویت است. اگر با مشکل عدم احراز هویت در سیستم مواجه هستید، می توانید از طریق اپلیکیشن شاد اقدام کنید.

مشکل: فقط یک کاربر می تواند از برنامه شاد استفاده کند و در صورت وجود دو یا چند دانش آموز، هر کدام باید تلفن همراه یا تبلت مخصوص به خود را داشته باشند.

راه حل: اگر دو یا چند فرزند در حال تحصیل دارید، می توانید از اپلیکیشن کلون برای نصب دو نسخه شاد بر روی تلفن همراه یا تبلت استفاده کنید. علاوه بر این، با نصب آخرین نسخه شاد، می توانید چندین اکانت از جمله دانش آموزان، معلمان و … را در یک برنامه شاد داشته باشید، برای اطلاعات بیشتر در این مورد و راهنمای تصویری نصب دو نسخه از برنامه شاد یا اکانت های زیادی دارید، می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: دو نسخه از برنامه Shad را نصب کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار اپلیکیشن شاد در کانال تلگرام مدارس هیوا عضو شوید یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال کنید. همچنین می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره آموزش هیوا برای دریافت مشاوره و پاسخگویی به سوالات خود در زمینه عیب یابی برنامه شاد از جمله رفع مشکل احراز هویت و نصب اپلیکیشن تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

1- ✔️ آیا مشکلات برنامه شاد برای سال تحصیلی جدید برطرف شده است ؟

✔️ همانطور که در این مطلب اشاره شد، برنامه مبارک برای شروع سال تحصیلی آپدیت شده و بسیاری از مشکلات آن برطرف خواهد شد.

2- ✔️ چگونه می توان مشکل عدم احراز هویت در برنامه شاد را رفع نمود ؟

✔️ یکی از راه حل های حل این مشکل استفاده از سیستم شاد به جای برنامه شاد است که در این مقاله به راهنمای احراز هویت در برنامه شاد پرداخته شده است.

3- ✔️ آیا مشکل عدم نصب برنامه شاد در گوشی های آیفون برطرف شده است ؟

✔️ نسخه IOS برنامه شاد هنوز منتشر نشده است، اما همانطور که در این مقاله گفته شد، کاربران آیفون می توانند از نسخه تحت وب نرم افزار شاد استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا