چرا شجریان زن دوم گرفت

به گزارش ساعد نیوز، محمدرضا شجریان اولین بار در سال ۱۳۴۰ در سن ۲۱ سالگی با فرخنده گل افشان ازدواج کرد و حاصل آن سه دختر و یک پسر به نام همایون بود. گل افشان مانند شجریان معلم دبستان بود و هر دو در شهر قوچان تدریس می کردند و در همان شهر ازدواج کردند. این زندگی پس از سی سال به طلاق و جدایی ختم شد. در سال 1342 اولین فرزند محمدرضا شجریان (رهله)، در سال 1344 دومین دختر محمدرضا شجریان (افسانه) در مشهد متولد شد که بعدها همسر پرویز مشکاتیان شد. مژگان سومین دختر محمدرضا شجریان در 7 اردیبهشت 1348 در تهران و همایون در سال 1354 متولد شد. محمدرضا شجریان در سال 1370 در سن 53 سالگی با دختری 26 ساله به نام کتایون خوانساری ازدواج کرد و در سال 1355 فرزند دیگر شجریان به نام رایان از همسر دومش به دنیا آمد. استاد شجریان با همسر دومش 27 سال اختلاف سنی داشتند. اما عشق این زوج تا آخرین روزهای زندگی استاد شجریان ادامه داشت.

کنسرت شجریان با 5000 ریال در چهلستون اصفهان!

به گزارش استراتژی معاصر، کتایون خوانساری متولد ۱۳۴۴ در تهران، طراح و نقاش ایرانی است. او مدرک زبان فرانسه را از دانشگاه سوربن پاریس گرفت. وی در ازدواج دوم خود با استاد شجریان ازدواج کرد و اکنون صاحب یک پسر به نام فعلی کتایون شجریان است.

وضعیت تأهل و همسر کتایون خوانساری

خانم خوانساری اولین بار در سال ۱۳۶۳ در ۱۹ سالگی با یک آقا ایتالیایی ازدواج کرد و ثمره آن زندگی دختری به نام استفانی بود.

اما این زندگی پس از تولد دخترشان به طلاق ختم شد و سرپرستی استفانی به پدرش واگذار شد که هنوز در فرانسه زندگی می کند.

ازدواج با شجریان

کتایون خوانساری در سال ۱۳۷۰ در ۲۶ سالگی با استاد محمدرضا شجریان که او نیز از همسر اولش طلاق گرفته بود ازدواج کرد. ثمره این زندگی پسری به نام رایان متولد 29 اردیبهشت 1376 است.

چگونه همسر خود را بشناسیم

استاد شجریان را در مراسم بزرگداشت آقای نصرت الله کریمی که 24 ساعت پس از ورود ایشان به تهران پس از سالها دوری از ایران برگزار شد، ملاقات کردم. به محض آشنایی، رابطه خاصی بین ما ایجاد شد و به ازدواج ختم شد.

کار خانواده و پدر

کتایون خوانساری در خانواده ای بزرگ شد که به هنر و هنرمندان قدردانی می کردند. پدرش بنیانگذار هنر گرافیک در ایران بود. از جوانی در حزب پان ایرانیست فعال بود، از طرفداران دکتر مصدق، از روزنامه نگاران سابق ایرانی و مدیر هنری مجله زن روز و مردی بسیار روشنفکر بود.

مادربزرگش اشرف کاشانی از اولین بازیگران زن تئاتر قبل از انقلاب بود. او تنها یک خواهر به نام گیتا خوانساری دارد که با همایون شجریان ازدواج کرده است.

از ایران برای مهاجرت به فرانسه

در ایران به مدرسه سهیل رفت تا اینکه در نوجوانی با پدر و مادر و خواهرش به فرانسه و پاریس رفت و از آنجا وارد دانشگاه سوربن شد.

موفقیت کودک

پسر ما فرزند عشق است. عشق پدری در 56 سالگی سرشار از هوش و درک مسائل مختلف. علم کنونی ثابت کرده است که از نظر ژنتیکی در کودکان تأثیر نمی گذارد. او از نظر خصوصیات اخلاقی به پدرش شباهت دارد و قطعاً از هنر او بی بهره نمی ماند. من شخصا معتقدم که هر هنرمند و متفکری منحصر به فرد است.

صدای استاد

اولین کاست های موسیقی اورجینال را بعد از آشنایی با او گوش دادم چون این کاست ها را در پاریس نداشتم و اسمش را نمی دانستم. الان موسیقی سنتی با صدایش برای من جایگاه ویژه ای دارد و سعی می کنم خوب گوش کنم و قدرش را بدانم. » با سازهای ایرانی آشنایی ندارد.

طراحی جواهرات

در پاریس، کتایون به عنوان یک طراح جواهرات کار می کند و یک خانه جواهرسازی را اداره می کند. طلا و جواهرات همیشه بخشی از رویاها و خیالات مردم بوده است. داستان جویندگان طلا را می دانید که در مسیر رسیدن به این رویا چند نفر جان خود را از دست دادند. داستان زکریای رازی در فرهنگ ما نیز مشهور است. جواهرات همیشه ترکیبی از زیبایی، شکوه و طراحی هستند. نیرویی مرا به ادامه کار هنری در این مسیر سوق داد.

نقاشی و طراحی

خانم خوانساری در نقاشی هم خیلی خوب است. نقاشی بسیار جذاب است. وقتی شروع می کنی و رنگ را می ریزی، بلند شدن سخت است، وقتی شروع می کنم نمی توانم یک لحظه نقاشی را ترک کنم.

بخونیدش:  چطور در ورد یک صفحه را حذف کنیم

کتایون خوانساری و پسرش رایان شجریان

من آدم سرگرم کننده ای هستم اگر سرش شلوغ باشد!

ما هم مثل هر خانواده ی معمولی برای سینما، کوه، خرید و پیاده روی در پارک برنامه داریم که البته به خاطر مشکلات و دغدغه های زیادی که داریم زیاد تفریح ​​نمی کنیم.

آزاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا