چرا شعله بخاری قرمز می سوزد

شعله بخاری باید آبی بسوزد و اگر رنگ دیگری داشته باشد نشانه مشکل است. در این مقاله می خواهیم در مورد رنگ شعله بخاری و دلیل قرمز شدن شعله بخاری صحبت کنیم و دلیل آن را ببینیم. شعله رادیاتور قرمز است

اجاق گاز یکی از لوازمی است که اخبار زیادی در مورد مضرات آن دریافت شده است. بنابراین برای استفاده صحیح از آن باید نکات خاصی را بدانید و رعایت کنید. اولین نکته این است که باید بدانید در چه نوع محیطی هستید. رادیاتور را برای

هرگز نباید برای یک محیط کوچک بخاری بزرگ تهیه کنید و همچنین گرفتن بخاری کوچک برای فضای بزرگ اشتباه است.

اگر نیاز به تعمیر پکیج در کرج دارید یا نیاز به سرویسکار پکیج در کرج دارید با ما در تماس باشید. 20درصد ارزانتر از همه جا 09123636909

چرا شعله رادیاتور قرمز است؟

هر ساله با شروع فصل سرما و آتش گرفتن وسایل گازسوز، خطرات احتمالی خفگی، انفجار و نشت گاز و همچنین مرگ و میر ناشی از این حوادث افزایش می یابد.

مصرف کنندگان در فصول سرد سال به برخی از وسایل گازسوز توجه بیشتری می کنند، اما غافل از این هستند که وسایلی مانند اجاق گاز آشپزخانه، آبگرمکن و … خطرناکتر از بخاری گازی و شومینه هستند. مطابق با استانداردها و استفاده از چند نکته مهم باعث کاهش خسارات جانی و مالی و اقتصادی و کمک به مصرف کنندگان در هنگام نصب و راه اندازی وسایل گازسوز می شود. آشنایی با روش های استاندارد صحیح تضمین کننده سلامت افراد یک جامعه و خانواده های آن.

شعله رادیاتور چه رنگی باید باشد؟

رنگ شعله وسایل گازسوز به چه عواملی بستگی دارد؟

وقتی گاز کاملا می سوزد، رنگ شعله آبی می شود. برای احتراق کامل گاز، اکسیژن کافی مورد نیاز است. هر متر مکعب گاز برای سوختن به حدود 10 متر مکعب هوا نیاز دارد و هر چه رنگ شعله آبی تر باشد نشان دهنده رسیدن هوای کافی به سوخت است. در وسایل گازسوز، رنگ شعله زرد به معنای احتراق ناقص گاز است. ناخالصی های موجود در گاز مصرفی، خروج ناقص محصولات احتراق و مکش ضعیف دودکش نیز از عوامل زرد شدن شعله ها هستند.

شعله بخاری های گازی اغلب در سه رنگ متمایز آبی، زرد و نارنجی دیده می شود که هر رنگ نشان دهنده چیزی است و از موقعیتی خبر می دهد.

شعله بخاری گازی یکی از قطعاتی است که رنگ آن به خوبی نشان دهنده وضعیت بخاری و احتراق سوخت موجود در آن است. تنها با کمی توجه، ممکن است بتوان از ضایعات یا خطرات جدی جلوگیری کرد.

رنگ زرد شعله رادیاتور چیست؟

یکی از نشانه های احتراق ناقص در شومینه های گازی وجود مونوکسید کربن (CO) زیاد و رنگ زرد شعله است.

در واقع، اگر هنگام سوختن گاز کمتر از مقدار معینی هوا وجود داشته باشد، بخشی از سوخت به طور کامل نمی سوزد و با باقیمانده آن خارج می شود.

رنگ آبی شعله رادیاتور

رنگ آبی نشان دهنده وجود هیدروژن است. اما در حین احتراق کامل گاز ابتدا گاز و هوای اولیه با هم مخلوط شده و به مشعل هدایت می شود و در حین احتراق مجدداً به هوای ثانویه نیاز است.

در صورت وجود هوای اولیه کافی، احتراق کامل شده و شعله های آبی ظاهر می شود. اگر هوای ثانویه کمی در اطراف سوراخ های مشعل وجود داشته باشد، احتراق ناقص رخ می دهد و شعله های زرد رنگ ظاهر می شود.

Tuché; رنگ نارنجی شعله را با رنگ زرد اشتباه نگیرید

وجود شعله های نارنجی در حین کار به دلیل عدم نگهداری به موقع مشعل گاز یا احتراق ذرات گرد و غبار یا ناخالصی های جذب شده به پخش کننده شعله است و بنابراین رنگ نارنجی نقشی در فرآیند احتراق ندارد و بنابراین با رنگ زرد ناشی از اشتباه گرفتن با احتراق ناقص است.

علت قرمز شدن شعله بخاری

با ما تماس بگیرید و از خدمات تخصصی البرز به صورت 24 ساعته بهره مند شوید. خدمت به شما عزیزان افتخار ماست.

تعمیر بخاری در کرج|خرید بخاری در کرج|سرویس بخاری در کرج

نکته مهم: طبیعتا و بدیهی است که لوله گرمایش باید داغ باشد. اگر غیر از این بود، به احتمال زیاد جریان هوای گرمی که از این لوله می آید به درستی انجام نمی شود و خطر آلودگی هوا توسط مونوکسید کربن وجود دارد.

تعمیر بسته بندی در کرج خدمات بسته بندی در کرج نصب پکیج در کرج خرید پکیج در کرج فروش پکیج در کرج نمایندگی بسته بوتان در کرج نمایندگی پکیج ایرانی رادیاتور در کرج نمایندگی بسته بندی ایساتیس کرج نمایندگی بسته بندی تاچی در کرج نمایندگی بسته بندی آریستون در کرج

بخونیدش:  چرا از کبد نمونه برداری میکنند

شعله بخاری و وسایل گازسوز نحوه تنظیم شعله شمع بخاری چرا 85858585858585858585858585858585 852 علت انتشار زرد 85 85852 شعله گاز با دود سرد احتراق ناقص گرمایش

اگر رنگ شعله وسایل گازسوز قرمز، زرد یا نارنجی باشد، علامت چیست؟

فهرست

رادیاتور یکی از خطرناک ترین لوازم خانگی است که نکات ایمنی مربوط به آن در هنگام استفاده و نصب و همچنین رنگ شعله های آتش باید رعایت شود. شعله بخاری و اجاق گاز در بهترین شرایط آبی می سوزد یا به عبارتی رنگ شعله بخاری یا اجاق گاز آبی است. اما اگر وضعیت آن مساعد نباشد یا مشکلی وجود داشته باشد ممکن است قرمز، زرد یا نارنجی بسوزد یا می توان گفت شعله شمع حرارتی و خود بخاری زرد می شوند، این نشان دهنده وجود مشکل است. در احتراق گاز شاید این سوال به ذهن شما خطور کند که چرا رنگ شعله آبی است؟

حتما اصطلاح سوختن کامل را شنیده اید، این کلمه به این معنی است که شعله به اندازه کافی اکسیژن دریافت می کند که بسوزد و کاملا می سوزد و در نهایت رنگ شعله آبی است. به طور کلی می توان گفت که پاسخ به این سوال که چرا شعله رادیاتور قرمز می شود یا دلیل زرد شدن شعله رادیاتور، دلیل زرد شدن شمع رادیاتور، دلیل زرد شدن شعله شومینه گازی و همه این دلایل به میزان اکسیژن موجود در محیط و وجود گاز مربوط می شود و مواد مضر موجود در هوا را نشان می دهد.

هر ساله اخبار زیادی در روزنامه ها منتشر می شود و اطلاعاتی میزان مرگ و میر ناشی از گاز گرفتگی و خفگی را نشان می دهد. دلیل این مشکل عمدتاً به عدم ایمنی و عدم توجه به شعله بخاری و اجاق گاز در هنگام استفاده مربوط می شود. پس باید به علت زرد شدن شعله گاز توجه کنید و مشکل را حل کنید. طبق استانداردها برای سوزاندن هر متر مکعب گاز باید تقریباً ده متر مکعب هوا وجود داشته باشد. هر چه مقدار اکسیژن بیشتر باشد، رنگ شعله آبی تر است.

دلیل زرد شدن شعله شمع رادیاتور و زرد شدن شعله شومینه گازی

در این قسمت دلیل زرد شدن شعله شمع رادیاتور و زرد شدن شعله شومینه گازی را بررسی می کنیم. همانطور که گفته شد دلیل زرد شدن شعله پیک نیک و اجاق گاز نیز در موارد ذکر شده رایج است بنابراین در صورت مواجه شدن با زرد شدن شمع اجاق گاز حتما اجاق گاز را چک کنید. توجه داشته باشید که پس از مطالعه علت زرد شدن شعله رادیاتور، در صورت داشتن اطلاعات کافی در این زمینه، می توانید شعله زرد رادیاتور را تعمیر کنید، در غیر این صورت برای داشتن تخصص در این زمینه با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

احتراق ناقص گاز

آنچه دیگران می خوانند

مهمترین و اصلی ترین دلیل زرد شدن شعله شمع حرارتی، زرد شدن شعله پیک نیک و زرد شدن شعله اجاق گاز، احتراق ناقص است. احتراق ناقص گاز به این معنی است که هوای کافی در محیط احتراق وجود ندارد و مونوکسید کربن در حین احتراق آزاد می شود. مونوکسید کربن یکی از سمی ترین زباله های حاصل از احتراق گاز است که باعث مرگ انسان می شود. توصیه می شود زمانی که گرمایش روشن است، هوای خانه به گردش درآید، مثلاً پنجره را کمی باز بگذارید تا هوای خانه با محیط بیرون تبادل شود.

دریچه های هوا مسدود شده است

گرفتگی دریچه های هوای بخاری یکی دیگر از دلایل زرد شدن شعله بخاری گازی است. اگر شیرها بسته باشند، نسبت هوا به گاز کاهش می یابد، سپس مشعل ها و اجاق گاز زرد می شوند. برای رفع این مشکل کافی است رادیاتور را خاموش کنید و منتظر بمانید تا بدنه آن خنک شود سپس شیرها را چک کنید تا گرفتگی برطرف شود.

دلیل زرد شدن شعله گاز با بخور سرد

علت شعله اجاق گاز یا بخاری همیشه کمبود اکسیژن یا هوا نیست، بلکه احتراق برخی عناصر شیمیایی است. هنگامی که بخارساز را روشن می کنید، آب به بخار تبدیل می شود، سپس ذرات آب در هوا پراکنده می شوند. در صورت وجود گرمایش در خانه یا روشن بودن شعله گاز، عناصر موجود در آب بخور شده مانند سدیم، کلسیم، منیزیم و غیره. در شعله می سوزند و نور رنگی ساطع می کنند. این نور رنگ شعله را به زرد، نارنجی یا قرمز تغییر می دهد و باعث می شود شعله گاز با دود سرد زرد شود.

بخونیدش:  چرا قناری به جوجه اش غذا نمی دهد

دلیل قرمز شدن بخاری

گاهی اوقات ممکن است دیده باشید که شعله بخاری قرمز یا نارنجی شده است. بر خلاف شعله زرد رادیاتور، شعله نارنجی و قرمز علامت خطرناکی نیست زیرا وقتی شعله به رنگ نارنجی می سوزد به این معنی است که گرد و غبار و ناخالصی ها در منافذ و در برخی از قسمت های رادیاتور جمع شده است، پس وقت سرویس است. رادیاتور گرمایش در ضمن علت قرمز شدن رادیاتور به دلیل ورود اجسام یا ذراتی به داخل شعله است که در بیشتر موارد به سرعت از بین می روند و مشکل جدی ایجاد نمی کنند.

تعمیر شعله زرد رادیاتور

رفع شعله زرد رادیاتور به این معنی است که ابتدا علت را پیدا کنید سپس آن را رفع کنید. تا اینجا با اکثر دلایل زرد شدن شعله های اجاق گاز و اجاق گاز آشنا شدید و حالا می توانید شعله زرد اجاق گاز را راحت تر رفع کنید. ابتدا دریچه های هوا را چک کنید تا هیچ چیز مانع عبور هوا نشود. گاهی اوقات مسدود شدن منافذ اجاق گاز یا بخاری باعث تغییر رنگ شعله می شود. بنابراین باید سر مشعل و داخل لوله های ورودی را تمیز کنید و لوله ها را به درستی تنظیم کنید تا هوا به راحتی از داخل لوله ها عبور کند.

نحوه تنظیم شعله شمع حرارتی

ممکن است شعله بخاری خود را روی کم تنظیم کرده باشید، اما سطح شعله همچنان بالاست و خانه شما بیش از حد گرم شده است. برای حل این مشکل باید بدانید که چگونه شعله شمع بخاری را تنظیم کنید تا با کاهش شعله شمع، شعله بخاری نیز کاهش یابد. باید بدانید که تنظیم شعله شمع هر رادیاتور ممکن است متفاوت باشد و بهتر است راهنمای آن را مطالعه کنید. اما عموماً تنظیم شعله رادیاتور با استفاده از ولوم پلاستیکی انجام می شود که با حذف این ولوم می توان آن را تنظیم کرد. زیر ولوم پلاستیکی، یک پیچ دو طرفه وجود دارد که به شما امکان تنظیم شعله شمع را می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا