چرا صابر در ستایش ۳ بازی نکرد

با توجه به مهاجرت رامسین کبریتی به شبکه جم که در فصل اول و دوم این سریال نقش ستایش را بازی می کرد، یاسر حقشانش به عنوان جایگزین در ستایش 3 نقش صابر را بازی می کند اما این بازیگر این نقش را در سریال در سکوت و آرامش مطلق تا حدی که هیچ دیالوگی از او در این سریال پخش نمی شود و بیشتر اوقات تصویر او از راه دور یا از پشت ضبط می شود.

به گزارش خراسان، وقتی خبر فصل سوم سریال ستایش منتشر شد، یکی از شبهات سریال این بود که پس از مهاجرت رامسین کبریتی که نقش «صابر» را بازی می کرد، سرنوشت این شخصیت چه می شود. شبکه جام جم.

از آنجایی که این شخصیت در داستان فصل اول و دوم نقش تاثیرگذاری داشت، امکان حذف او از داستان فصل سوم وجود نداشت و به همین دلیل بازیگر دیگری به نام یاسر حق شناس جایگزین او شد. اما نکته عجیبی که در سریال شاهد آن هستیم، تار شدن تصویر شخصیت «صابر» است!

یاسر حق شناس و رامسین کبریتی

حضور شبح صابر فردوس در فصل سوم

شخصیت لال و ساکت «صابر» از همان قسمت چهارم دیده شد. در یکی از سکانس های سریال، این شخصیت از پشت نشان داده شد که از پنجره به بیرون نگاه می کند و زمانی که روی صندلی خود می نشیند به عنوان فلو دیده می شود. «جریان» یک اصطلاح عکاسی است و به نقطه ای از تصویر اطلاق می شود که سوژه اصلی در آن قرار ندارد و به دلیل دور بودن از سوژه تمرکز روی آن نیست. بنابراین به طور خودکار مات در نظر گرفته می شود.

در قسمت پنجم این شخصیت از دور در یک سکانس کوتاه و دوباره در نقش فلو دیده شد. این در حالی است که او هیچ دیالوگی در این سکانس ها نداشت.

وقتی بازیگری به جای رامسین کبریتی در نظر گرفته و اتفاقا شبیه او گریم شده، دیگر چه لزومی دارد که چهره‌اش نشان داده نشود و به طرز عجیبی حتی یک کلمه هم حرف نزند؟ اصلاً حضور فیزیکی شخصیتی که نه چهره‌اش دیده می‌شود و نه دیالوگ می‌گوید، چه فایده خاصی در قصه دارد و مهم‌تر از آن، چطور می‌تواند برای مخاطب باورپذیر باشد؟!

از سه گانه «نرگس» تا «بتمن» معمولاً در سریال های چند فصلی، زمانی که بازیگر بنا به دلایلی تمایلی به ادامه همکاری با پروژه ندارد، بازیگر دیگری جایگزین می شود و نقش این شخصیت را ادامه می دهد. معروف ترین نمونه ایرانی سریال نرگس است که بعد از مرگ پوپک گلدره در اواسط سریال سهرا اسکندری نقش نرگس را بازی کرد یا در فصل اول سریال روزهای بی قراری کامران تفتی. نقش برادر سارا را بازی کرد اما در فصل دوم مجید واشقانی در نقش این شخصیت دیده شد.

حتی در همان سریال «ستایش 3» که حدیث میرامینی دیگر نقش «نازگل» را بازی نمی کرد و تمایلی به همکاری با فصل سوم سریال نداشت، بازیگر جدیدی به نام لاله مرزبان جایگزین او شد و آب از آب تکان نخورد. .

این اتفاق نه تنها در ایران بلکه در همه جای دنیا می افتد و طبیعی است که در ادامه سریال جایگزین بازیگر دیگری شود. مثلاً در فیلم «بتمن آغاز می‌کند» به کارگردانی کریستوفر نولان، کیتی هلمز نقش «ریچل داوز» را بازی می‌کند، اما در فیلم بعدی بتمن «شوالیه تاریکی» مگی جیلنهال این شخصیت را بازی می‌کند. اما در «ستایش» این تصمیم عجیب برای ایفای نقش این بازیگر مهاجر گرفته شد. تصمیمی که دلیلی برای بودن ندارد.

چرا صابر در سریال ستایش 3 (رامسین کبریتی) حضور ندارد؟

سریال ستایش که در 3 فصل تولید و از شبکه سه سیما پخش شد. فصل اول این سریال با حضور مهدی پاکدل در نقش طاهر که بر اثر سانحه تصادف جان خود را از دست داد ساخته شد و در سال 1389 پخش شد.همچنین فصل سوم ستایش در تاریخ 24 مرداد 1392 پخش شد. کانال سه سیا

و اما خبر پخش فصل سوم سریال ستایش در 31 شهریور 1397 با حواشی زیادی همراه بود زیرا بازیگر نقش صابر در سریال ستایش (رامسین کبریتی) به دلیل ممنوعیت تصویربرداری. به مهاجرتش به خارج از کشور و بازیگر فیلم های شبکه GEM این سوال پیش آمده که در ستایش 3 دنباله صابر پسر بزرگ حشمت فردوس چه خبر است؟ چه کسی برای نقش صابر انتخاب می شود؟

دلیل ممنوعیت بازی صابر در سریال ستایش (رامسین کبریتی)

رامسین کبریتی در ششم اردیبهشت 1348 در تهران به دنیا آمد شاید برایتان جالب باشد که او برادر سپیده بازیگر قبل از انقلاب است. وی تحصیلات عالی خود را در رشته بازیگری به پایان رساند و در مصاحبه ای اعلام کرد که به شغل خود که بازیگری است بسیار علاقه مند است.

بخونیدش:  چرا پزشکان در اتاق عمل لباس سبز می پوشند

رامسین کبریتی با بازی در سریال «ولایت عشق» که به زندگی نامه امام رضا (ع) می پردازد، وارد دنیای تئاتر شد. او در سریال های موفقی چون مدار صفر درجه با شهاب حسینی ظاهر شد.

همانطور که می بینید در سریال ستایش 3 نقش صابر در سکانس های کمتری حضور دارد و تصویر واضحی از او به نمایش نمی گذارد و حتی صدا و دیالوگ خاصی هم ندارد. چرا که رامسین کبریتی در سال 1394 به دعوت مهدی مظلومی برای ایفای نقش در سریال جدید این کارگردان به گروه جم تی وی پیوست. ناگهان با ترور مدیر GEM سعید کریمان این شبکه به شدت سقوط کرد و به گفته رامسین کبریتی نتوانست دستمزد بازیگران خود را پرداخت کند.

دلیل پیوستن رامسین کبریتی به گروه جم جی ام تی وی

به گزارش رامسین کبریتی، پس از پایان فیلمبرداری سریال ستایش 2 به او پیشنهاد کاری داده نشد و 1.5 سال بیکار بود.

رامسین کبریتی برای دو فیلمی که بعد از سریال ستایش در آنها بازی کرد، مبالغ بسیار ناچیزی (2 میلیون و 4 میلیون) دریافت کرد.

جالب است بدانید که پس از مهاجرت وی به ترکیه و بازی در سریال شبکه جم، تهیه کنندگان دو فیلم سفر به کارگردانی مسعود یزدانی فر و تنه شرقی به کارگردانی احسان صدیقی با رامسین کبریتی تماس گرفتند و از او خواستند که به مهاجرتش توهین شده است. .

سرانجام رامسین کبریتی در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد که می خواهد به ایران بازگردد و مشغول به کار شود. اما طی پیگیری ها متوجه شد که این کار حرام بوده و مشخص نیست تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

رامسین کبریتی در پاسخ به ممنوعیت فیلمبرداری خود گفت: من به هیچ سازمانی وابسته نیستم وگرنه می توانم مانند سایر همکارانم دوباره کار کنم و مشکلی نداشته باشم به گمرک جمهوری اسلامی ایران و فقط بازیگران خانم حجاب بودند.

رامسین کبریتی با محمدرضا شریفی نیا مخالفت کرد، به گفته آنها این محمدرضا شریفی نیا است که تعیین می کند چه کسی کار کند و چه کسی بیکار بماند. او به رانت خواری در فیلم ها و روابط کثیف در فیلم ها اشاره کرد و گفت: من بیکار می مانم چون جزو آن روابط نیستم و چرا باید دختران جوان را مجبور به بازی در نقش آدم های بد کنند. از کار افتاده.

در نهایت رامسین کبریتی به همه تبعیض ها و نابرابری ها در سینما اعتراض کرد و گفت همه بازیگران ما مانند رابعه اسکویی به خارج از کشور رفته اند و در فیلم های خارجی بازی کرده اند یا در کنار بازیگران زن برهنه در فیلم های خارجی بازی کرده اند. کردند و به راحتی کارشان را ادامه دادند و نشد. مشکلی برایشان پیش آمد و فیلمشان در سینماهای سراسر کشور اکران شد، چرا توقیف نمی شوند؟

من در گوشه ای از دنیا زندگی آرامی دارم و سعی می کنم با شغلی به دور از موقتی از وادی ممنوعیت بگذرم و از مسئولان می خواهم که ممنوع الکارم را ببخشند و به من اجازه کار در ایران را بدهند. ممکن است.

افشاگری رامسین کبریتی در پشت صحنه شبکه جم

رامسین کبریتی از پشت صحنه جم افشاگری کرد و گفت: بسیاری از عوامل پشت صحنه شبکه جم نیز در ایران فعال هستند و هیچکس نمی داند آب تکان نمی خورد و ممنوعیت فقط برای کسانی است که جلو هستند. از دوربین و قابل مشاهده است.

مگ تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا