چرا ضخامت عایق معدنی نباید از ۸۰ درصد فضای داخل دیوار بیشتر باشد

دیوار سازه ای پیوسته، یکپارچه، محکم و استوار است که از آجر، سنگ، بتن، چوب یا فلز و غیره ساخته شده است.
و ضخامت آن نسبت به طول و ارتفاع آن کم است. دیوار ساختمان یا محوطه را محصور و محافظت می کند یا فضاها را از یکدیگر جدا می کند.

دیوار با عایق حرارتی پلی استایرن داخلی

از پلی استایرن در عایق بندی حرارتی فضای داخلی ساختمان استفاده می شود. برای محافظت از این ماده در برابر آتش و تسهیل در عملیات نجاری معمولاً از قطعاتی استفاده می شود که از یک طرف گچ تخته به پلی استایرن چسبانده شده است و از طرف دیگر عایق روی شبکه چوبی یا توسط خمیر روی مخصوص پیچ می شود. چسب دیوار با مصالح بنایی یا بتنی نصب شده است.

دیوار با عایق حرارتی داخلی در پشم معدنی (پشم سنگ یا پشم شیشه)

معمولاً از پشم معدنی به صورت قطعات پیش ساخته با ابعاد استاندارد استفاده می شود. پشم سنگ و به خصوص پشم شیشه دارای ضرایب نفوذپذیری (بخار آب) بالایی هستند و به همین دلیل در بیشتر موارد توسط یک ورق کاغذ قیر یا فویل آلومینیومی در برابر تراکم محافظت می شوند.

عایق حرارتی دیوار از بیرون

در این نوع عایق بهتر است از موادی استفاده شود که آب را جذب نکنند.

دیوار با عایق حرارتی پلی استایرن

دیوار با عایق حرارتی پلی استایرن، قطعات پلی استایرن پیش ساخته با چسب های خمیری مخصوص روی دیوار نصب می شود. سپس یک شبکه فلزی مشبک روی عایق قرار داده و با پیچ های مخصوص به دیوار محکم می کنند و روی آن ملات ماسه سیمان می زنند.

دو جداره

دیوار دو لایه از مصالح بنایی با لایه ی میانی هوا

از این نوع دیوار در صورتی استفاده می شود که نیاز چندانی به عایق حرارتی دیوار نباشد و به جای عایق حرارتی از لایه هوا حداکثر 10 سانتی متر استفاده شود. در این نوع دیوارها باید جزئیات لازم برای دفع آبی که به لایه هوا می رسد ارائه شود.

دیواری دو لایه از مصالح ساختمانی با لایه میانی هوا و عایق حرارتی

در این روش پس از ساخت دیوار داخلی، عایق حرارتی به وسیله بست های مخصوص یا شبکه چوبی مربع شکل به لایه داخلی متصل شده و در فاصله کمتر از 10 سانتی متر از دیوار خارجی اجرا می شود. البته لایه بیرونی باید پوشش دیوار را ببندد تا آب به عایق نرسد.

دیوار با عایق حرارتی همگن

دیوارهای پیش ساختۀ صنعتی مانند ساندویچ پانل

در ساختمان های صنعتی پیش ساخته در اکثر موارد از قطعات بزرگ عایق مانند پلی اورتان یا پلی استایرن تشکیل شده است که بین دو لایه آهن گالوانیزه یا آلومینیوم یا بتن (الیاف یا معمولی) یا پلاستیک تقویت شده با فایبرگلاس (فایبرگلاس) قرار می گیرد. ، استفاده می شود، مانند بدنه تجهیزات برودتی مانند یخچال و … در مورد شیشه قطعات پلاستیکی تقویت شده با بتنی یا فایبرگلاس، باید سیستم سیم پیچی برای تقویت قطعات در برابر نیروهای خارجی ارائه شود این دیوارها در برابر آب صفر هستند. بخار و قطعات آن هوابند هستند. این نوع دیوار برای ساختمان های اداری، ساختمان های تجاری و غیره توصیه می شود.

دیوار با بلوک های توخالی سفالی عایق: در این نوع دیوارها عایق حرارتی که معمولاً پلی استایرن است به صورت پیش ساخته بین دو قطعه زمین فرورفته قرار می گیرد.

دیوارهای عایق صدا

معمولا بیشتر عایق های حرارتی عایق صدا نیز هستند با این تفاوت که برای جلوگیری از پژواک در برخی فضاهای ساختمانی از سطوح غیر موازی صیقل نخورده با شرایط خاص مانند سالن های سینما، آمفی تئاتر و … استفاده می کنند.

دیوارهای جداکننده پیش ساخته در ساندویچ پانل با فوم تزریقی

ساندویچ سپراتور اصطلاح ساندویچ سپراتور شامل دو لایه فلز یا فایبرگلاس است که بین آنها فوم پلی اورتان تزریق می شود و به آنها ساندویچ پانل می گویند. این دیوار یکی از بهترین و سبک ترین دیوارهای جداکننده محسوب می شود. از نظر عایق حرارت و صدا بسیار خوب است. این پانل ها در ضخامت های 3 تا 20 سانتی متر و عرض های 75، 100 و 120 سانتی متر تولید می شوند. ظاهر ورق های پوششی منحنی یا مسطح و جنس ورق ها گالوانیزه یا فایبرگلاس ساده و رنگارنگ است. فوم داخل آن که عایق است باید در برابر حلال ها، روان کننده ها، روغن های معدنی، اسیدها، ساختارها و قارچ ها مقاوم بوده و پوسیدگی نداشته باشد.

بخونیدش:  چرا از نظر شخصیت اصلی متن کتابفروشی مانند بهشت

مواد مورد استفاده در ساخت دیوارها را بشناسید

سیپورکس و هبلکس

آشنایی با مصالح به کار رفته در ساخت دیوارهای سیپورکس و هبلکس: بتن از نظر وزن به سه گروه بتن سبک، بتن متوسط ​​و بتن سنگین تقسیم می شود که هبلکس در دسته سبک وزن قرار می گیرد. بتن سبک نیز به سه دسته بتن سبک سازه ای، بتن سبک غیر سازه ای و بتن سبک با وزن متوسط ​​تقسیم می شود. هر دو HEBELEX و SIPOREX بتن سبک غیر سازه ای در نظر گرفته می شوند. هایلوکس و سیپورکس فقط به عنوان تیغه های جداکننده و دیوارهای نما استفاده می شوند. در بتن سلولی (هپلکس و سیپورکس) برای ساخت یک متر مکعب بلوک از 400 کیلوگرم ماسه سیلیس، 140 کیلوگرم پودر آهک زنده، 35 کیلوگرم سیمان، نیم کیلوگرم پودر آلومینیوم و کمی آب استفاده می کنند. حمام در اثر واکنش شیمیایی بین آهک و اطراف آلومینیوم گاز هیدروژن آزاد می شود که در بتن می نشیند و آن را پوک و سبک می کند. میزان جذب آب در هر دو ماده بین 10 تا 15 درصد است.

18- سوال: پشم سنگ چیست؟ چگونه تولید می شود ؟ خواص آن چگونه است؟

اسخ (مهندس مفیدی):
پشم سنگ عایق حرارتی الیاف معدنی سلول باز است.

مواد اولیه آن بازالت و دولومیت زبر و با دانه بندی معین و همچنین درصد کمی سرباره آهن (گرانول) وارد شده به کوره (کوک کک کوپلا) و پس از ذوب شدن در دمای 1500 درجه می باشد. دستگاه فیبر) به فیبرها پردازش می شوند.
درصد ناخالصی کمی دارد (شات) و قطر الیاف آن بین 4 تا 7 میکرون و طول الیاف 5 تا 70 میلی متر می باشد. سپس در مرحله افزودن رزین و فرم دهی و پخت محصول نهایی به رنگ سبز تیره و قهوه ای می شود و برای حفاظت در برابر آتش مناسب است. متر کلوین). حفاظت از آن در برابر نفوذ رطوبت و بخار آب ضروری است
در انواع پشم خام با توری، لحاف، تخته، لوله با تراکم های مختلف قابل تولید می باشد.

پوشش توری پشم سنگ برای عایق کاری، سطوح داغ، دودکش های با دمای بالا

:white_check_mark: تصویر شماتیک تولید پشم سنگ

پشم سنگ برای ساخت فضاهای عایق حرارتی و ضد حریق و ایجاد منطقه حریق

پشم سنگ لحافی، رول با روکش آلومینیوم تقویت شده یا کاغذ کرافت برای عایق کاری لوله های آب گرم و بخار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا