چرا طارمی از تیم ملی دعوت نشد

منبع تصویر: آی اسنا

مهدی طارمی یکی از بهترین های حال حاضر فوتبال ایران به اردوی تیم ملی برای مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر دعوت نشد .

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اسامی 27 بازیکن را برای دو بازی آینده مقابل تیم ملی لبنان در بیروت و تیم ملی سوریه در اردن (20 و 25 آبان) اعلام کرد. مهدی طارمی شامل نمی شود.

خبرگزاری های ایرنا و ایسنا و دیگر رسانه های ورزشی نوشتند که اظهارات مهدی طارمی علیه دراگان اسکوچیچ باعث اخراج وی از اردوی تیم ملی شد.

تیم ملی فوتبال ایران تاکنون در گروه اول 10 امتیازی شده و نسبت به تیم های کره جنوبی، لبنان، امارات، عراق و سوریه برتری دارد.

ایسنا در گزارش خود نوشت مهدی طارمی بهترین گلزن ایران در مرحله سوم مقدماتی جام جهانی بود، اما به دلیل اظهاراتش علیه سرمربی تیم ملی مورد عصبانیت این سرمربی کروات قرار گرفت.

گفته می شود این توئیت آقای طارمی باعث شد تا وی از دو بازی بعدی تیم ملی ایران اخراج شود که در آن گفته است: بازیکنان ایرانی از نظر علمی و تاکتیکی درک بالایی دارند اما متاسفانه مشکلات وجود دارد. جای دیگری دراز بکش

این توئیت آقای طارمی پس از آن منتشر شد که رسانه های ایرانی به نقل از دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال در مصاحبه ای اعلام کردند: فوتبالیست های ایرانی از نظر فنی و بدنی قوی هستند و در سطح رشک برانگیزی قرار دارند. چیزی که آنها کم دارند و جایی برای پیشرفت می بینم، توانایی تاکتیکی است. بازیکنان ایرانی هنوز از نظر توانایی تاکتیکی چندان خوب نیستند، اما این به مرور زمان آموخته می شود.

اما در هفته‌های اخیر روزنامه‌های ورزشی اخباری درباره اختلافات برخی بازیکنان با او به‌ویژه نیمکت‌نشینان منتشر کرده‌اند.

دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات در فوریه 2018 به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد. وی پیش از آن در چندین تیم باشگاهی ایرانی مانند ملوان بندر انزلی، باشگاه فوتبال خوزستان و خونه به خونه بابل به عنوان مربی فعالیت می کرد.

تاریخ انتشار: 16 آبان 1400 – زمان مطالعه 3 دقیقه

دلیل دعوت نشدن طارمی به تیم ملی توسط اسکوچیچ فاش شده است، جزئیات را در این صفحه از مجله شبونه ببینید.

دلیل دعوت نشدن طارمی به تیم ملی

دلیل اصلی دعوت نشدن طارمی به تیم ملی توییت مهدی طارمی بعد از بازی مقابل میلان است که متنی خطاب به اسکوچیچ نوشت.

ماجرا از این قرار است که بعد از بازی ایران و کره جنوبی، آقای اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی کشورمان در مصاحبه خود گفت که بازیکنان ایرانی در تکنیک خلاق نیستند و پس از چند روز مهدی طارمی که بازی کرد. با پورتو مقابل میلان، توانست بازی بسیار خوبی را به نمایش بگذارد. اسکوچیچ در توئیتی نوشت: بازیکنان ایرانی دانش تاکتیکی بالایی دارند و متاسفانه مشکلات از جای دیگری است. این توئیت باعث شد که اسکوچیچ طارمی را از تیم ملی کنار بگذارد و باید دید سرنوشت مهدی رحمتی در تیم ملی بر مهدی طارمی هم تاثیر می گذارد یا خیر.

پس از دعوت نشدن مهدی طارمی به اردوی تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار مقابل تیم های ملی لبنان و سوریه، سایت خبری پرتغالی ابولا به این موضوع واکنش نشان داد.

سرمربی تیم ملی همچنین مهاجم پورتو را از ترکیب خود حذف کرد و سردرگمی عمیقی در بین هواداران ایرانی ایجاد کرد. این اولین بار نیست که طارمی با سرمربی کروات اختلاف پیدا می کند. مهاجم آبی و سفید پیش از این گفته بود که تیم ملی ایران با سرمربیگری کارلوس کی روش فضای متفاوتی داشت که برای این تیم بهتر بود.

این احتمال وجود دارد که مسئولان فدراسیون وارد عمل شوند و از طارمی بخواهند که از اسکوچیچ عذرخواهی کند تا ماجرا به خوبی به پایان برسد.

بخونیدش:  چطور کک و مک را از بین ببریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا