چرا غفور در تیم ملی نیست

در مورد بازیکنان سابق تیم ملی والیبال ایران دو سوال وجود دارد. چرا سعید معروف در تیم ملی نیست؟ چرا غفور در تیم ملی نیست؟ در پاسخ باید گفت این دو بازیکن از تیم ملی خداحافظی کردند. در ادامه به جزئیات این خبر می پردازیم.

چرا سعید معروف در تیم ملی نیست؟

پس از حذف تیم ملی والیبال از المپیک توکیو، سعید معروف در پستی اینستاگرامی از خداحافظی خود از بازی های ملی خبر داد. خداحافظی او موجب تحلیل ها و نظرات متفاوتی شد. در آن زمان عده ای می گفتند که او باید برای تیم ملی ادامه می داد و عده ای هم فکر می کردند که این بازیکن باید زودتر از تیم ملی خداحافظی می کرد. تا اینکه در یک برنامه اینترنتی درباره این موضوع صحبت کرد. او هدفش از خداحافظی از تیم ملی را رفتن قبل از اخراج دانست.

امیر غفور هم در تیم ملی حضور ندارد

یکی دیگر از بازیکنان نسل قبلی تیم ملی والیبال که به تازگی از بازی های ملی خداحافظی کرده امیر غفور است. بازیکنی که در فصل گذشته لیگ برتر والیبال با تیم شهداب توانست برای اولین بار قهرمانی در این رقابت ها را تجربه کند، پس از دعوت به تیم ملی ترجیح داد این دعوت را رد کند. وی در خصوص خداحافظی این بازیکن گفت: قبل از فینال لیگ برتر با غفور صحبت کردم. او معتقد بود بازیکنی که از تیم ملی جدا شود و به این تیم برگردد، عموما موفق نخواهد بود.

شباهت معروف وداع و غفور

خداحافظی معروف با بازی های ملی در یک مورد مشابه است، یعنی ترس از خراب شدن خاطرات در ذهن ها. معروف صادقانه اعلام کرد که نمی‌خواهد کنار گذاشته شود و امیر غفور نیز از بازگشت ناموفقش می‌ترسید. این مشکل حتی در رفتن محمد موسوی قبل از قهرمانی جهان هم پیدا می شود. او در آن زمان شرایط بدنی و فنی خوبی نداشت و به نظر می رسد این مشکل تاثیر زیادی در تصمیم او برای کناره گیری از تیم ملی داشته است. از طرفی غیبت آنها در تیم ملی خلاء ایجاد کرده است. چرا که مربیان خارجی که سال ها هدایت تیم ملی را برعهده داشتند به بازیکنان جوان میدان ندادند و در نتیجه نسل قبلی تیم ملی پشتوانه ای نداشت. اما از سوی دیگر آخرین دوره رقابت های لیگ ملت ها نشان داد که بازیکنانی با کمترین تجربه بین المللی نتایجی مشابه دوران سعید معروف، محمد موسوی، امیر غفور، عادل غلامی و … کسب کردند. به دست آمد

ما به تصمیم این دو بازیکن تبریک می گوییم

که گفته شد باید به معروف و غفور حق خداحافظی از تیم ملی داده شود. چون در دو سال اخیر بازیکنانی به تیم ملی دعوت شده اند که از نظر فنی چیزی کمتر از این بازیکنان ندارند. والیبال ایران معدن استعدادی است که فقط باید به آن توجه کرد و بالاتر از همه به آن اعتماد کرد.

امیر غفور دعوت شد اما نیامد

در حالی که صبح روز سه شنبه اعضای تیم ملی کشورمان برای دریافت ویزای آمریکا راهی ترکیه شدند، خبری از امیر غفور که هم اکنون در عراق و در تیم گاز آمریکا بازی می کند در جمع اعضای تیم ملی نبود. . دعوت عطایی را رد کرد و برای حضور در تیم ملی “نه” گفت.
اما محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در خصوص آخرین وضعیت امیر غفور برای حضور در اردوهای تیم ملی گفت: غفور نامه ای ارائه کرد. به فدراسیون والیبال و دعوت او را رد کرد و از تیم ملی تشکر کرد و گفت که می خواهم این فرصت را به جوانان بدهم.

متن خداحافظی از امیر غفور

وی ادامه داد: در سال 86 برای اولین بار پیراهن گرانبهای تیم ملی را بر تن کردم، آنچه به یاد دارم شادی و شوری بی سابقه است، شک ندارم پوشیدن پیراهن تیم ملی چنین احساساتی را به هر بازیکن شریفی می دهد. کتاب زندگی ورزشی من در اردوها، زمین های تمرین، بازی ها و مسابقات نوشته شد، سعی کردم هرگز دست کم نگیرم و غفلت نکنم، کنار بایستم و با جان و دل بجنگم؛ لحظه ای نبود که احترام، شرافت و بازی جوانمردانه را فراموش کنم.
امروز بعد از 17 سال با وجود آمادگی فنی و بدنی، فکر می کنم زمان خداحافظی از تیم ملی کشورم فرا رسیده است، به نسل جدید والیبال کشورم ایمان دارم و قبول دارم که اگر درست هدایت شود، می تواند موفقیت های نسل قبل را تکرار کند
نسل قبل نسل طلایی والیبال ایران بود. نسلی که با ارزش ترین نتایج تاریخ ورزش کشور را کسب کرد. برای من، افتخار حضور در این نسل و خاطراتی که با آنها تجربه کردم باورنکردنی است. خاطراتی پر از دوستی، مشاجره، پیروزی و شکست. درس هایی که از این خاطرات روی لوح زندگی من نوشته شده است هرگز پاک نمی شود.
من معتقدم این زندگی است. ترک تیمی که سال‌ها در آن عضو بودم کار آسانی نخواهد بود، اما واقعیت‌ها خود را فراتر از سلیقه و علایق تحمیل می‌کنند. حالا چاره ای نیست، اینگونه با تماشاگران گرم و همیشه همراه خداحافظی می کنم.
از دوستان و همبازیان سابق تیم ملی صمیمانه تشکر می کنم. آنها بهترین بودند و همیشه خواهند بود. برای آیندگان آرزوی موفقیت، پیروزی و شادکامی دارم. البته تا زمانی که توان مالی داشته باشم، مثل قبل تمرین می کنم و در تیم های باشگاهی مسابقه می دهم. والیبال زندگی من است و به راحتی آن را ترک نمی کنم. مال شما امیر غفور”

بخونیدش:  چرا وقتی بسته اینترنت همراه اول فعال نمیشه

بیشتر بدانید:

امیر غفور در کدام تیم و کشور است؟

امیر غفور تصمیم جالب و غیرمنتظره ای گرفت و به طور موقت در عراق لژیونر شد تا در یکی از تیم های کشور همسایه بازی کند و به آنها در کسب عنوان قهرمانی کمک کند. این یک امر عادی در لیگ های آسیایی است.
تیم گاز جنوب عراق به طور رسمی در اینستاگرام خود اعلام کرد که امیر غفور ملی پوش والیبال ایران برای حضور در لیگ والیبال عراق به این تیم پیوست. گاز سوددایراک از حضور این بازیکن ایرانی راضی است و این انتقال را فوق العاده دانست. طبق اعلام باشگاه غفور روز گذشته با کادر فنی این تیم جلسه ای داشت. باشگاه عراقی درباره این انتقال نوشت: امپراطور والیبال ایران برای حضور در فینال فور لیگ عراق به تیم گاز سود پیوست.

امیر خوش خبر: جای سعید معروف در تیم ملی خالی است

بازیکنان نسل طلایی والیبال ایران که با موفقیت های خود این رشته را به یکی از پرطرفدارترین ورزش های جامعه ایران تبدیل کردند، حالا باتجربه هستند و آخرین روزهای خود را به عنوان بازیکن سپری می کنند و یا وارد عرصه تمرین شده اند. اما برخی از این بازیکنان هنوز هم می درخشند و روی تیم هایشان تاثیر می گذارند. سعید معروف، کاپیتان سابق تیم ملی امروز یکی از ارکان اصلی تیم فنرباغچه ترکیه است.
امیر خوش خبر، سرمربی سابق تیم ملی که سال ها با نسل طلایی والیبال ایران همکاری کرد، گفت: ایسنا درباره وضعیت فعلی سعید معروف: آقای معروف با کیفیتی که نشان می دهد و به لطف تاثیر ستاره ها و تیم بزرگ فنرباغچه، هنوز جای بازی وجود دارد. معروف نه تنها یک بازیکن بلکه بازیگر است و دوران جدیدی را در عرصه بازیگری خود آغاز کرده است.

انگیزه عالی از سعید معروف

وی افزود: تمام مسابقات او را دنبال می کنم و هر چند روز یک بار با او در ارتباط هستم، انگیزه هایی که از صحبت هایش می فهمم و بحث هایی که درباره اتفاقات بازی می کند، نشان از انگیزه زیاد او دارد. با وجود علاقه ای که به مربیگری دارد، فکر نمی کنم بخواهد به این زودی ها وارد این عرصه شود. در حال حاضر او با قدرت و انگیزه بازی می کند و امیدوارم شرایط خوبی به دست بیاورد.
امیر خوشخبر، مربی سابق تیم ملی که سال ها با نسل طلایی والیبال ایران همکاری کرد، از وضعیت فعلی سعید به ایسنا خبر داد. معروف: آقای معروف با کیفیتی که نشان می دهد و به لطف تحت تاثیر قرار دادن ستاره ها و تیم بزرگ فنرباغچه، هنوز جایی برای بازی وجود دارد. معروف نه تنها یک بازیکن بلکه بازیگر است و دوران جدیدی را در عرصه بازیگری خود آغاز کرده است. او با حوادث بازی می کند، این نشان دهنده انگیزه زیاد او است. با وجود علاقه ای که به مربیگری دارد، فکر نمی کنم بخواهد به این زودی ها وارد این عرصه شود. در حال حاضر او با قدرت و انگیزه بازی می کند و امیدوارم فصل خوبی داشته باشد.
خوش خبر با بیان اینکه جای سعید معروف در تیم ملی بسیار خالی است، ادامه داد: با توجه به بازی هایی که در فنرباغچه انجام می دهد، تیم ملی ما با این وجود می تواند از هنر خود بهره مند شود. معروف کوه به تجربه و انگیزه معروف است و به اطرافیانش انگیزه می دهد. من همیشه نسبت به بازی او احساس خوبی داشته ام و مطمئنم که افراد زیادی با من موافق هستند. به هر حال این تصمیم آقای معروف است و تیم ملی با این شرایط ادامه خواهد داد. امیدوارم تیم ملی در مسابقات آینده عملکرد خوبی داشته باشد.

تالیف: تابناک جوان

منابع: ایسنا/فارس/ایمنا/ایرنا

امیر غفور یکی از والیبالیست های حرفه ای ایران است. او در تیم ملی والیبال مردان ایران و باشگاه والیبال سپاهان اصفهان بازی می کند. امیر غفور بازی خود را در کاشان آغاز کرد و پس از تلاش و گام های توسعه ای هدایت تیم ملی جوانان را بر عهده گرفت و در لیگ در کنار باریج اسان کاشان به خوبی دیده شد و به تیم ملی ایران دعوت شد. .

امیر غفور کیست؟

بیوگرافی امیر غفور به شرح زیر است. امیر غفور، والیبالیست حرفه ای ایرانی، یکی از بازیکنان تیم ملی والیبال ایران، در ۲۵ خرداد ۱۳۷۰ در شهر کاشان به دنیا آمد. او یکی از بهترین والیبالیست های حرفه ای ایران است. قد این بازیکن 2.02 متر و وزن 90 کیلوگرم است. وی دانشجوی رشته مترجمی بود و بازی را از کاشان شروع کرد و پس از بازی در چند تیم ایرانی مانند پیکان در سال 1396 به مونزا ایتالیا پیوست و در آن بازی کرد و پس از کسب افتخارات در آن تیم از سوی تیم لوبه ایتالیا پیشنهاد شد که برنده شد. فصل. قبل از اینکه اروپا باشد، او پاسخ مثبت داد.

بخونیدش:  چرا وقتی استوری گذاشتم نمیتونم لایو بزارم

آدرس صفحه اینستاگرام امیر غفور چیست؟

امیر غفور والیبالیست معروف در اینستاگرام فعالیت می کند. با جستجوی آدرس صفحه این بازیکن می توانید او را در اینستاگرام پیدا کنید. دسته صفحه اینستاگرام امیر غفور amirghafour.official می باشد. امیر غفور عکس هایی از خودش و بازی هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کند.

عکس های امیر غفور را کجا ببینیم؟

اگر علاقه مند به دیدن عکس ها، فیلم ها و اخبار این والیبالیست هستید، می توانید با جستجوی نام امیر غفور عکس های او را مشاهده کنید و یا ادامه مطلب را در ویکی پدیا بخوانید. می توانید عکس های مسابقات و حتی زندگی خصوصی او را در گوگل پیدا کنید. عکس های امیر غفور و همسرش را ببینید. علاوه بر این این بازیکن در اینستاگرام و یوتیوب فعال است که با فالو کردن او می توانید عکس هایی که منتشر می کند را تماشا کنید.

آیا این والیبالیست هنوز هم بازی می کند؟

غفور والیبالیست سرشناس مصدوم شد و از ناحیه کتف احساس درد می کند. محمدرضا تندروان گفت غفور اکنون در شرایط خوبی است و به گفته ولادیمیر آلکنو در حال استراحت است تا بتواند در مسابقات تیم ملی ایران شرکت کند. آلکنو به غفور اجازه بازی نداده است زیرا نمی خواهد مصدومیتش بدتر شود.

درآمد این والیبالیست بالاست؟

غفور والیبالیست را در حال حاضر می توان گران ترین لژیونر ایرانی دانست. او انتقال خود را به لوبه با متمایز شدن در تیم ایتالیایی مونزا تکمیل کرد. امیر غفور 28 ساله می تواند سال ها در بالاترین سطح بازی کند.

امیر غفور در چه تیمی است؟

غفور بسکتبالیست حرفه ای هم اکنون در باشگاه والیبال سپاهان اصفهان به عنوان خط دفاع بانوان بازی می کند. وی از سال 2018 تا 2019 در ایتالیا برای تیم های والی میلانو و لوبه بازی کرد.

امیر غفور استقلالی است یا پرسپولیسی؟

والیبالیست ها مانند همه رشته های ورزشی دربی را دنبال می کنند و طرفدار پرسپولیس و استقلال هستند و در این میان دو طرفدار هستند. غفور بازیکن حرفه ای والیبال تیم ملی و از هواداران تیم فوتبال پرسپولیس است.

چرا امیر غفور بازی نمی کند؟

غفور به دلیل مصدومیت در حال حاضر بازی نمی کند تا پس از ریکاوری بیشتر در تیم ملی حضور داشته باشد. آلکنو به غفور اجازه بازی نداد تا از بدتر شدن مصدومیتش جلوگیری کند.

سوالات متداول

امیر غفور کیست؟

غفور والیبالیست حرفه ای تیم ملی ایران است که در حال حاضر برای باشگاه والیبال سپاهان اصفهان در پست خط دفاع بانوان بازی می کند.

بزرگترین شیطنت امیر غفور چه بوده است؟

غفور گفت من خیلی شیطنت کردم، مثلاً در فرودگاه با بازیکنان صحبت کردیم که سوار ریلی شویم که چمدان ها در آنجا قرار می گیرد یا یک روز در سرمای زمستان تصمیم گرفتیم در دریا شنا کنیم.

این بازیکن چند سال دارد؟

25 خرداد 1370 در شهر کاشان به دنیا آمد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا