چرا فایل تو واتساپ دانلود نمیشه

واتس اپ گاهی اوقات کاربران خود را با مشکلاتی مواجه می کند. در این مقاله یاد گرفتیم که چگونه مشکل دانلود نشدن فایل در واتس اپ و نمایش ندادن عکس ها و فیلم های آن در گالری را برطرف کنیم.

با گذشت زمان، واتس اپ وب ویژگی های زیادی دریافت کرد و روز به روز بیشتر به یک اپلیکیشن موبایل تبدیل شد. از جمله امکان آپلود فایل های مختلف، از تصاویر و ویدئوها گرفته تا اسناد PDF یا حتی فایل های صوتی. در شرایط عادی، همه این فایل ها به سادگی و به راحتی دانلود می شوند. اما گاهی اوقات متوجه می‌شویم که WhatsApp Web در دانلود آن‌ها با مشکل مواجه است. کاربران با کلیک بر روی آن با گزینه دانلود مواجه نمی شوند یا پاسخ خاصی دریافت نمی کنند. این مشکل گاهی اوقات در واتس اپ وجود دارد. در ادامه پس از آموزش دانلود فایل در واتس اپ، نحوه رفع مشکل دانلود نشدن فایل ها در واتس اپ و همچنین رفع نمایش ندادن عکس ها و فیلم های واتس اپ در گالری را یاد گرفتیم. گوش به زنگ باشید.

نحوه آپلود فایل در واتس اپ

دانلود تصاویر و فیلم ها

حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتساپ

برای دانلود هر نوع تصویری از طریق واتس اپ وب، ابتدا با ورود به صفحه چت مورد نظر، مشاهده خواهید کرد که تصاویر بدون کلیک بر روی گزینه خاصی قابل مشاهده هستند اما هنوز دانلود نشده اند. برای مشاهده روی تصاویر کلیک کنید. سپس مطابق تصویر بر روی گزینه دانلود در بالای صفحه کلیک کنید.

همچنین می توانید با کلیک راست روی تصویر و انتخاب Save Image As و سپس گزینه Save، تصویر مورد نظر را در سیستم خود دانلود کنید. تمامی مراحل دانلود ویدیو نیز یکسان است. تنها تفاوت این است که باید کمی بیشتر برای ویدیو صبر کنید تا گزینه دانلود فعال شود. زیرا در ابتدا این گزینه ضعیف است و کلیک بر روی آن واکنش خاصی ایجاد نخواهد کرد.

دانلود اسناد به صورت PDF، Word و…

آپلود اسناد در واتس اپ وب چندان پیچیده نیست. باید با یک بار کلیک بر روی فایل، پنجره ذخیره فایل را باز کنید و با انتخاب مسیر دانلود فایل مربوطه را در گوشی خود ذخیره کنید.

فایل صوتی را از واتس اپ وب دانلود کنید

حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتساپ

برای دانلود فایل صوتی از این برنامه ابتدا روی فلش کوچک سمت چپ فایل کلیک کنید تا فایل بارگذاری شود. سپس می توانید بر روی فلش سمت راست کلیک کرده و گزینه دانلود را کلیک کنید تا فایل در رایانه شما ذخیره شود.

چگونه چندین تصویر را همزمان دانلود کنیم

شما نمی توانید همزمان چندین تصویر را در واتس اپ وب انتخاب و دانلود کنید. برای این کار به یک افزونه جداگانه نیاز دارید که بتوانید آن را برای مرورگر کروم دانلود کنید. این افزونه که Image Downloader نام دارد به شما این امکان را می دهد که چندین تصویر را همزمان از وب سایت ها دانلود کنید.

با دانلود این افزونه می توانید صفحه چت مربوطه را در واتس اپ وب باز کنید. با کلیک بر روی گزینه مربوط به افزونه که به صورت فلش آبی رنگ می باشد خواهید دید که تمامی تصاویر موجود در چت برای شما نمایش داده می شود. تصاویری که می خواهید دانلود کنید را با کلیک بر روی آنها انتخاب کنید و سپس روی گزینه دانلود کلیک کنید.

حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتساپ

پیامی ظاهر می شود که به شما می گوید باید No را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه تمامی تصاویر را به صورت یکجا دانلود خواهید کرد. اگر روی گزینه Yes کلیک کنید باید برای هر تصویر مکان خاصی را مشخص کنید.

و نحوه رفع مشکل دانلود نشدن فایل در واتس اپ وب…

برنامه (مرورگر) و کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید

ما با اساسی ترین راه حل برای هر مشکلی شروع می کنیم، یعنی بستن و اجرای مجدد برنامه یا راه اندازی مجدد دستگاه! به این ترتیب ابتدا برنامه را باز و بسته کنید و اگر مشکل شما حل نشد دستگاه را ریستارت کنید. اگر از طریق مرورگر از این برنامه استفاده می کنید، یک بار مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید تا مشکل دانلود نشدن فایل در واتس اپ برطرف شود.

بیشتر بدانید:

اتصال به اینترنت را بررسی کنید

در مرحله بعد، مطمئن شوید که دستگاه شما به اینترنت متصل است تا مشکل دانلود نشدن فایل در واتس اپ برطرف شود. صفحه ای را در مرورگر خود باز کنید و بررسی کنید که دستگاه شما در اتصال به اینترنت مشکلی ندارد. اگر مشکل از اتصال اینترنت نیست، باید مودم خود را مجددا راه اندازی کنید یا با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید تا مشکل خود را حل کنید.

تاریخ و زمان را بررسی کنید

حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتساپ

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما برای رفع عدم دانلود فایل در واتس اپ، باید مطمئن شوید که تاریخ و ساعت دستگاه شما صحیح است. برای انجام این کار در ویندوز، همانطور که در تصویر نشان داده شده است، بر روی قسمت زمان در نوار ابزار ویندوز کلیک کرده و گزینه Adjust date/time را انتخاب کنید. در پنجره باز شده گزینه های Set time automatically و Set time zone را فعال کنید تا ویندوز به طور خودکار منطقه زمانی و ساعت شما را تنظیم کند. در مرحله آخر بر روی گزینه Sync Now کلیک کنید تا همگام سازی نهایی انجام شود.

واتساپ وب را دوباره وصل کنید

سعی کنید از سیستم خارج شوید و دوباره وارد شوید. نه به معنای باز و بسته شدن برنامه. همانطور که در تصویر نشان داده شده است، زمانی که برنامه وب واتس اپ باز شد، روی سه نقطه بالا کلیک کرده و گزینه خروج را انتخاب کنید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، برنامه از شما می‌خواهد با اسکن یک کد QR با گوشی خود، دوباره متصل شوید. با کلیک بر روی سه نقطه در اپلیکیشن موبایل واتس اپ و انتخاب گزینه واتس اپ وب می توانید این کار را انجام دهید. پس از ورود مجدد، سعی کنید فایل خود را دانلود کنید.

بخونیدش:  چرا بعضی از حروف کیبورد کار نمی کند

حذف آگهی را غیرفعال کنید

اگر از افزونه حذف تبلیغات در مرورگر خود استفاده می کنید، آن را غیرفعال کنید تا مشکل دانلود نشدن فایل در واتس اپ برطرف شود. اگر با این کار مشکل شما حل شد، پس مشکل از سر شماست. البته، غیرفعال کردن حذف تبلیغات فقط می تواند روی این برنامه تأثیر بگذارد. هنگام بررسی تنظیمات حذف آگهی، مطمئن شوید که web.whatsapp.com در لیست وب سایت های امن است.

کش و کوکی ها را پاک کنید

در بسیاری از موارد، مشکلات دانلود فایل با پاک کردن کش و کوکی ها حل می شود. این به هیچ وجه اطلاعات مرورگر شما را حذف نمی کند و فقط فایل های موقت را حذف می کند. در اینجا برای حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتس اپ، مرورگر کروم و نحوه پاک کردن کش و کوکی ها در این مرورگر را بررسی می کنیم. مرورگر را باز کنید و روی سه نقطه سمت راست بالای برنامه کلیک کنید. در منوی باز شده بر روی گزینه Settings کلیک کنید تا به قسمت تنظیمات مرورگر دسترسی پیدا کنید.

حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتساپ

سپس به پایین اسکرول کرده و روی گزینه Advanced کلیک کنید. در این قسمت Clear browsing data را انتخاب کنید.

در منوی باز شده بسته به تصویر، گزینه های Cookies and other site data و Cached images and files را فعال کنید.

حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتساپ

سپس بر روی گزینه Clear data کلیک کنید و مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید. با ورود به برنامه، فایل را دوباره دانلود کنید.

DNS کامپیوتر را به Google DNS تغییر دهید

در برخی موارد، تغییر DNS کامپیوتر به DNS گوگل می تواند راه حلی برای مشکل دانلود نشدن فایل در واتس اپ باشد. برای این کار ابتدا باید مطابق تصویر بر روی گزینه Internet در نوار ابزار ویندوز کلیک راست کرده و سپس بر روی گزینه Open Network & Internet Settings کلیک کنید.

در صفحه باز شده روی Change adapter options کلیک کنید.

حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتساپ

سپس شبکه فعال خود را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید.

با انتخاب گزینه آخر مطابق تصویر وارد منوی Ethernet Properties می شوید که باید از طریق گزینه Internet Protocol Version 4 به صفحه مربوطه دسترسی داشته باشید.

حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتساپ

دو عبارت در انتهای منوی باز وجود دارد، باید گزینه Use the following DNS server address address را علامت بزنید سپس اعداد زیر را در جدول مقابل وارد کنید.

سرور DNS ترجیحی: 8.8.8.8
سرور DNS جایگزین: 8.4.4.8

در برخی موارد که اتصال اینترنت کامپیوتر به دلایل نامعلومی با مشکل مواجه می شود، استفاده از Google DNS می تواند راه حلی باشد.

بیشتر بدانید:

چگونه می توان عکس ها و ویدیوهای واتس اپ را در گالری نشان نداد؟

WhatsApp نه تنها یک پیام رسان بسیار خوب است، بلکه راه حلی مناسب برای تبادل عکس و فیلم بین دوستان، همکاران و اعضای خانواده است. البته مشاهده عکس ها و فیلم های ارسالی با استفاده از خود اپلیکیشن چندان جالب نیست، بنابراین ما تمایل داریم فایل های تصویری ارسال شده را با استفاده از گالری مرور کنیم.

اما گاهی اوقات همه چیز به این سادگی نیست و عکس ها و فیلم های دانلود شده از طریق واتس اپ در اپلیکیشن گالری گوشی نمایش داده نمی شوند. این مشکل در هر دو گوشی اندروید و iOS رخ می دهد، اما می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، زیرا این دو سیستم عامل با فایل های ویدیویی ارسال شده از طریق واتس اپ رفتار متفاوتی دارند. در ادامه این مقاله، نحوه رفع عدم نمایش عکس‌ها و ویدیوهای واتس‌اپ در گالری را یاد گرفتیم.

1. گوشی را ریستارت کنید

در ابتدا شاید بد نباشد که روش قدیمی راه اندازی مجدد گوشی را امتحان کنید که دردسر کمتری دارد و ممکن است راه حل مناسبی برای مشکل شما باشد. با روشن و خاموش کردن گوشی و استفاده از دکمه مخصوص ریستارت می توانید گوشی را ریستارت کنید.

2. تنظیمات مشاهده رسانه را در اندروید فعال کنید

در سیستم عامل اندروید پس از آپلود فایل ویدئویی یا تصویری در واتس اپ، این فایل ها به صورت خودکار در اپلیکیشن گالری گوشی موجود می شوند و فرقی نمی کند گوشی اندرویدی شما چه مدلی باشد.

با این حال، واتس اپ برای محافظت از حریم خصوصی کاربران، ویژگی جدیدی به نام Media Visibility را معرفی کرده است که عکس ها و ویدیوهای آپلود شده از طریق این برنامه را از گالری مخفی می کند. بنابراین یکی از دلایل عدم نمایش عکس های واتس اپ در گالری ممکن است به دلیل همین ویژگی باشد.

دو راه برای تغییر تنظیمات نمایان بودن رسانه وجود دارد که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

راه اول: فعال کردن Media visibility برای تمام مخاطبان

مرحله اول: WhatsApp را باز کنید و از طریق نماد سه نقطه در سمت راست بالای برنامه وارد بخش تنظیمات شوید.

مرحله دوم: با ورود به قسمت Chats، گزینه Media Visibility را با تغییر حالت سوییچ آن فعال کنید تا سوئیچ سبز شود. با این کار تمامی فایل های تصویری دریافتی از طریق واتس اپ در اپلیکیشن گالری شما مخفی می شوند و می توانید آن ها را مشاهده کنید.

راه دوم: فعال کردن Media visibility برای یک یا چند مخاطب خاص

اگر در دیدن تنها فایل‌های تصویری ارسال‌شده توسط اعضای خاصی از مخاطبان خود در گالری مشکل دارید، ممکن است ویژگی نمایان بودن رسانه فقط برای آنها غیرفعال شده باشد. با دنبال کردن مراحل زیر می توانید این ویژگی را برای این مخاطب(ها) فعال کنید.

مرحله 1: چت مخاطب مورد نظر را باز کنید و روی نام آنها (یا نام گروه) ضربه بزنید.

مرحله 2: روی گزینه Media Visibility ضربه بزنید و از پاسخ تایید گزینه Yes را انتخاب کنید.

اگر قابلیت مشاهده رسانه را فعال کنید، فقط فایل های تصویری که اکنون برای شما ارسال شده اند در گالری قابل مشاهده خواهند بود. برای مشاهده عکس ها و ویدیوهای قدیمی، باید از یک برنامه کاوشگر فایل استفاده کنید. شما می توانید این کار را به روش های مختلفی انجام دهید، مانند نکات زیر.

3. کش واتس اپ را در اندروید پاک کنید

مرحله 1: منوی تنظیمات گوشی را باز کنید و به بخش Apps یا Apps & Notifications بروید.

بخونیدش:  چطور با نوجوانی که دوست مجازی دارد رفتار کنیم

مرحله 2: WhatsApp را در زیر مجموعه All Apps پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.

مرحله 3: در صفحه نمایه ای که باز می شود، Storage و سپس Clear Cache را انتخاب کنید و سپس گوشی را ریستارت کنید.

توجه داشته باشید که پاک کردن کش واتس‌اپ، برخلاف پاک کردن فضای ذخیره‌سازی یا پاک کردن داده‌ها، چت‌ها و رسانه‌های آن‌ها را پاک نمی‌کند.

4. Save to Camera Roll را در آیفون فعال کنید

برخلاف اندروید، عکس‌های واتس‌اپ در آیفون پس از دانلود به‌طور خودکار در Photos یا هر برنامه گالری دیگری نمایش داده نمی‌شوند و برای مشاهده آن‌ها در برنامه گالری پیش‌فرض گوشی خود، باید هر عکس را به صورت دستی ذخیره کنید یا از عملکرد ذخیره استفاده کنید. رول دوربین را فعال کنید. فقط اگر یکی از این دو کار را انجام دهید، می توانید عکس های آپلود شده در واتس اپ را از طریق گالری مشاهده کنید.

برای فعال کردن این قابلیت، واتس اپ را باز کرده و وارد قسمت تنظیمات شوید. در صفحه باز شده روی گزینه Chats ضربه بزنید، Save to Camera Roll را پیدا کنید و سوییچ آن را روشن کنید.

5. دسترسی به عکس ها را در آیفون فعال کنید

برای اینکه واتس اپ بتواند عکس ها و فیلم های ارسال شده توسط واتس اپ را دانلود کند، باید به آنها دسترسی داشته باشد. بنابراین، اگر به دنبال راه حلی برای مشکل عدم نمایش عکس های واتس اپ در گالری هستید، باید مطمئن شوید که این دسترسی فعال است. برای این کار به تنظیمات گوشی خود بروید و به پایین اسکرول کنید تا WhatsApp را پیدا کرده و وارد تنظیمات آن شوید. سپس روی Photos ضربه بزنید و گزینه Read & Write را انتخاب کنید.

6. عکس های اضافی را حذف کنید

اگر تعداد زیادی عکس و فیلم در واتس اپ ارسال کنید، ممکن است فضای مورد نیاز برای ذخیره عکس ها و فیلم ها تمام شده باشد و در این صورت عکس ها در گالری نمایش داده نمی شوند. راه حل این مشکل واضح است: شما باید عکس های اضافی خود را با استفاده از یک برنامه کاوشگر فایل یا مستقیماً از طریق خود WhatsApp حذف کنید.

7. Google Photos را بررسی کنید

اگر از Google Photos به‌عنوان برنامه پیش‌فرض روی گوشی خود استفاده می‌کنید و از ویژگی‌های Delete local copy یا Free up storage device استفاده کرده‌اید، احتمالاً مشکل نمایش ندادن عکس‌های WhatsApp در گالری از اینجا ناشی می‌شود. اگر از موارد بالا استفاده کنید، عکس‌ها از دستگاه حذف می‌شوند، اما همچنان از طریق سرویس Google Photos در دسترس خواهند بود.

8. واتس اپ را به روز کنید

همیشه این امکان وجود دارد که اشکالات در برنامه ها ممکن است برای شما مشکلات مختلفی ایجاد کنند. در مورد واتس اپ هم همینطور است. اگر از نسخه به روز شده این اپلیکیشن استفاده نمی کنید، به بازار اپلیکیشن های سیستم عامل خود رفته و واتس اپ را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

آخرین راه حل: واتس اپ را دوباره نصب کنید

اگر روش‌های بالا را امتحان کرده‌اید و هیچ‌کدام مشکل نمایش نشدن عکس‌های واتس‌اپ در گالری گوشی شما را برطرف نکرد، به عنوان آخرین راه‌حل، واتس‌اپ را حذف و دوباره نصب کنید. احتمالاً پس از نصب مجدد می توانید عکس ها و فایل های تصویری دریافتی را در گالری خود مشاهده کنید.

اما قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که از طریق ویژگی پشتیبان گیری موجود در برنامه WhatsApp، از چت های خود در Google Drive (اندروید) یا iCloud (iPhone) نسخه پشتیبان تهیه کنید. زیرا با حذف واتس اپ تمام چت ها، تنظیمات، فایل ها و سایر داده ها از حساب شما حذف می شود.

بیشتر بدانید:

.

منبع: guidancetech and guidancetech

در این مقاله به مشکلات رایج دانلود فایل در اپلیکیشن واتس اپ می پردازیم و 7 راه حل برای رفع آن ها را به شما معرفی می کنیم.

با گذشت زمان، واتس اپ وب ویژگی های زیادی دریافت کرد و روز به روز بیشتر به یک اپلیکیشن موبایل تبدیل شد. از جمله امکان آپلود فایل ها، از تصاویر گرفته تا فیلم ها، اسناد به PDF یا حتی فایل های صوتی.

در شرایط عادی، همه این فایل ها به سادگی و به راحتی دانلود می شوند. اما گاهی اوقات متوجه می‌شویم که WhatsApp Web در دانلود آن‌ها با مشکل مواجه است. کاربران با کلیک بر روی آن با گزینه دانلود مواجه نمی شوند یا پاسخ خاصی دریافت نمی کنند.

در این مواقع دانلود این فایل ها روی گوشی بدون مشکل انجام می شود. یعنی مشکل از فایل نیست و باید در کامپیوتر خود به دنبال راه حل باشیم. در ادامه 7 روش برای حل این مشکلات ارائه می دهیم.

اول از همه، به این مورد می پردازیم که دانلود فایل ها در واتس اپ وب به روش های مختلفی انجام می شود.

نحوه آپلود فایل در واتس اپ وب

دانلود تصاویر و فیلم ها

برای دانلود هر نوع تصویری از طریق واتس اپ وب، ابتدا با ورود به صفحه چت مورد نظر، مشاهده خواهید کرد که تصاویر بدون کلیک بر روی گزینه خاصی قابل مشاهده هستند. اما هنوز آپلود نشده اند. برای مشاهده روی تصاویر کلیک کنید. سپس مطابق تصویر بر روی گزینه دانلود در بالای صفحه کلیک کنید.

همچنین می توانید با کلیک راست روی تصویر و انتخاب Save Image As و سپس گزینه Save، تصویر مورد نظر را در سیستم خود دانلود کنید. تمام مراحل برای ویدیو نیز یکسان است. تنها تفاوت این است که باید کمی بیشتر برای ویدیو صبر کنید تا گزینه دانلود فعال شود. زیرا در ابتدا این گزینه ضعیف است و با کلیک بر روی آن واکنش خاصی ایجاد نخواهد کرد.

دانلود اسناد به صورت PDF، Word و…

آپلود اسناد در واتس اپ وب چندان پیچیده نیست. با کلیک بر روی فایل، پنجره ذخیره فایل باز می شود و می توانید با انتخاب مسیر دانلود فایل مربوطه را در گوشی خود ذخیره کنید.

فایل صوتی را از واتس اپ وب دانلود کنید

برای دانلود فایل صوتی از این برنامه ابتدا روی فلش کوچک سمت چپ فایل کلیک کنید تا فایل بارگذاری شود. سپس می توانید بر روی فلش سمت راست کلیک کرده و گزینه دانلود را کلیک کنید تا فایل در رایانه شما ذخیره شود.

بخونیدش:  چرا در واتساپ چیزی ارسال نمیشود

چگونه چندین تصویر را همزمان دانلود کنیم

شما نمی توانید چندین تصویر را با هم در واتس اپ وب انتخاب و آپلود کنید. برای این کار به یک افزونه جداگانه نیاز دارید که می توانید از طریق این لینک برای مرورگر کروم دانلود کنید. این افزونه که Image Downloader نام دارد به شما این امکان را می دهد که چندین تصویر را همزمان از وب سایت ها دانلود کنید.

با دانلود این افزونه می توانید صفحه چت مربوطه را در واتس اپ وب باز کنید و با کلیک بر روی گزینه مربوط به افزونه که به صورت فلش آبی رنگ ارائه شده است، مشاهده خواهید کرد که تمامی تصاویر موجود در چت برای شما. با کلیک بر روی تصویر مورد نظر خود را برای دانلود انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه دانلود کلیک کنید.

پیامی ظاهر می شود که به شما می گوید باید No را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه تمامی تصاویر را به صورت یکجا دانلود خواهید کرد. اگر روی گزینه Yes کلیک کنید باید برای هر تصویر مکان خاصی را مشخص کنید.

و راه حل برای حل مشکلات چیست؟

برنامه (مرورگر) و کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید

ما با اساسی ترین راه حل برای هر مشکلی شروع می کنیم، یعنی بستن و اجرای مجدد برنامه یا راه اندازی مجدد کامپیوتر! به این ترتیب ابتدا برنامه را باز و بسته کنید و اگر مشکل شما حل نشد کامپیوتر را ریستارت کنید. اگر از این برنامه از طریق مرورگر استفاده می کنید، یک بار مرورگر خود را ریستارت کنید.

اتصال به اینترنت را بررسی کنید

در مرحله بعد، مطمئن شوید که رایانه شما به اینترنت متصل است. صفحه ای را در مرورگر خود باز کنید و بررسی کنید که کامپیوتر در اتصال به اینترنت مشکلی ندارد. اگر مشکل از اتصال اینترنت نیست، باید مودم خود را مجددا راه اندازی کنید یا با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید تا مشکل خود را حل کنید.

تاریخ و زمان را بررسی کنید

این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما مطمئن شوید که تاریخ و زمان رایانه شما صحیح است. برای انجام این کار در ویندوز، همانطور که در تصویر نشان داده شده است، بر روی قسمت زمان در نوار ابزار ویندوز کلیک کرده و گزینه Adjust date/time را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده گزینه های Set time automatically و Set time zone را فعال کنید تا ویندوز به طور خودکار منطقه زمانی و ساعت شما را تنظیم کند. در مرحله آخر بر روی گزینه Sync Now کلیک کنید تا همگام سازی نهایی انجام شود.

واتساپ وب را دوباره وصل کنید

سعی کنید از سیستم خارج شوید و دوباره وارد شوید. نه به معنای باز و بسته شدن برنامه. مطابق تصویر، هنگامی که برنامه وب واتس اپ باز شد، روی سه نقطه در بالا کلیک کنید و گزینه Sign Out را انتخاب کنید.

در پنجره‌ای که باز می‌شود، برنامه از شما می‌خواهد با اسکن یک کد QR با گوشی خود، دوباره متصل شوید. با کلیک بر روی سه نقطه در اپلیکیشن موبایل واتس اپ و انتخاب گزینه واتس اپ وب می توانید این کار را انجام دهید. با اتصال مجدد فایل را دانلود کنید.

حذف آگهی را غیرفعال کنید

اگر از افزونه حذف تبلیغات در مرورگر خود استفاده می کنید، آن را غیرفعال کنید. اگر این مشکل شما را حل کرد، پس مشکل از شماست. البته، غیرفعال کردن حذف تبلیغات فقط می تواند روی این برنامه تأثیر بگذارد. هنگام بررسی تنظیمات حذف آگهی، مطمئن شوید که web.whatsapp.com در لیست وب سایت های امن است.

کش و کوکی ها را پاک کنید

در بسیاری از موارد، مشکلات دانلود فایل را می توان با پاک کردن کش و کوکی ها حل کرد. این به هیچ وجه اطلاعات مرورگر شما را حذف نمی کند و فقط فایل های موقت را حذف می کند. در اینجا مرورگر کروم و نحوه پاک کردن کش و کوکی ها در این مرورگر را بررسی می کنیم.

مرورگر را باز کنید و روی سه نقطه سمت راست و بالای برنامه کلیک کنید. از منوی باز شده روی گزینه Settings کلیک کنید تا به قسمت تنظیمات مرورگر دسترسی پیدا کنید.

سپس به پایین اسکرول کرده و روی گزینه Advanced کلیک کنید. در این قسمت Clear browsing data را انتخاب کنید.

در منوی باز شده بسته به تصویر، گزینه های Cookies and other site data و Cached images and files را فعال کنید.

سپس بر روی گزینه Clear data کلیک کنید و مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید. با ورود به برنامه، فایل را دوباره دانلود کنید.

DNS کامپیوتر را به Google DNS تغییر دهید

در برخی موارد، تغییر DNS کامپیوتر به DNS گوگل ممکن است مشکل دانلود فایل را حل کند. برای این کار باید روی گزینه Internet در نوار ابزار ویندوز کلیک راست کرده و روی Open network and Internet settings کلیک کنید.

در صفحه باز شده روی Change adapter options کلیک کنید.

شبکه فعال خود را پیدا کنید و روی آن کلیک راست کنید.

با انتخاب گزینه آخر مطابق تصویر وارد منوی Ethernet Properties می شوید که با انتخاب Internet Protocol Version 4 وارد صفحه مربوطه می شوید.

دو عبارت در انتهای منوی باز وجود دارد، باید گزینه Use the following DNS server address address را علامت بزنید سپس اعداد زیر را در جدول مقابل وارد کنید.

سرور DNS ترجیحی: 8.8.8.8
سرور DNS جایگزین: 8.8.4.4

در برخی موارد که اتصال اینترنت کامپیوتر به دلایل نامعلومی با مشکل مواجه می شود، استفاده از Google DNS می تواند راه حلی باشد. همچنین می توانید آدرس 8.4.4.8 را در قسمت Alternate DNS امتحان کنید.

امیدواریم راه حل های بالا در حل مشکل شما مفید باشد. در صورت پابرجا ماندن مشکلات، می توانید از طریق این لینک اپلیکیشن تحت وب واتس اپ را دانلود کرده و آن را به عنوان یک اپلیکیشن مجزا تجربه کنید که به طور کلی مشکل خاصی ایجاد نمی کند.

منبع: guidetech

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا