چرا فنچ در لانه نمیرود

سرویس گیاهان و حیوانات ستاره – فنچ ها در بین پرندگان اهلی معروف هستند. این پرندگان زینتی کوچک و نسبتاً ارزان هستند و به راحتی در آپارتمان ها و ویلاها نگهداری می شوند. اگر از فنچ ها به درستی مراقبت شود، حتی تا 10 سال عمر می کنند. در ادامه با فرآیند لانه سازی فنچ ها آشنا می شویم.

مراقبت از فنچ

نگهداری از فنچ به دو صورت امکان پذیر است:

در قفس نگه دارید

در تراس یا گلخانه نگهداری شود

روش اول: نگهداری از این پرنده به دلیل شخصیت بازیگوش و پرش های متعددش نیاز به قفسی با میله های مناسب دارد، فاصله میله ها باید به گونه ای باشد که پرنده بین آنها گیر نکرده و آسیبی به آن وارد نشود.خفگی. همچنین باید یک لانه برای فنچ در داخل قفس وجود داشته باشد. برای فنچ قفسی به طول 25 سانتی متر و عرض 20 سانتی متر کافی است. اما برای یک زوج باید قفسی با طول حداقل 50 سانتی متر و عرض 30 سانتی متر برای پرنده انتخاب کنید.

روش دوم: اگر می خواهید پرنده خود را در تراس یا گلخانه نگهداری کنید، جدا از اینکه پرنده شما به دلیل پرواز از استحکام خاصی برخوردار است، عوامل دیگری نیز وجود دارد که این روش نگهداری را از نگهداری در قفس متمایز می کند.

فنچ ها لانه سازی می کنند

اگرچه لانه های آماده زیادی در بازار وجود دارد، اما بهترین کار این است که پرندگان لانه خود را بسازند. فرآیند لانه سازی فنچ به این صورت است که وقتی یک جفت فنچ می خواهند لانه کنند، رفتاری از خود نشان می دهند که در آن شروع به جمع آوری تهاجمی اشیا برای لانه سازی می کنند.

بهتر است کاغذ خرد شده و شاخه های کوچکی مانند جارو یا برگ در اختیار آنها قرار دهید. اگر چیزی برای جمع آوری پیدا نکردند از پر و دانه استفاده می کنند. همه چیز را می توان برای ساختن لانه در گوشه قفس یا حتی در لانه ای که صاحب پرنده تهیه کرده یا در ظرف غذا روی هم چید. هنگامی که این رفتار در یک جفت فنچ مشاهده می شود، باید لانه ای به اندازه یک سیب یا پرتقال بزرگ تهیه کنند.

این لانه باید همیشه در بالاترین قسمت گوشه قفس قرار گیرد. ضمناً این لانه باید در جلوی ظرف غذا و در فاصله نزدیک و معمولی از چوب در نظر گرفته شده برای نشستن فنچ ها قرار گیرد. اگر این ساقه از لانه دور باشد، فنچ نر روی آن نمی نشیند و در دوران تخم گذاری، ماده ترجیح می دهد بالای لانه بنشیند. در طول فصل لانه سازی، دو فنچ وقت خود را در نزدیکی لانه شب می گذرانند.

پس از لانه سازی فنچ ها، وقتی لانه پذیرفته می شود و هر شب را در آنجا می گذرانند، از برگ ها و رشته ها مانند سیم و شاخه های نرم، قطعات نرم زیادی برای ته لانه جمع می کنند. آنها موادی را ترجیح می دهند که در آنها یک جفت بیشتر از 2.5 سانتی متر نباشد. اگر طول سیم بیشتر از 2.5 سانتی متر باشد باعث درهم تنیدگی در انگشت فنچ می شود. در هفته قبل از تخم گذاری، لانه با کمترین چیز ممکن برای لانه سازی پر می شود. در هر دوره تخم ریزی بین 3 تا 12 تخم گذاشته می شود.

لوازم جانبی برای لانه سازی فنچ قرار دهید

برای لانه سازی فنچ ها باید این وسایل را در پایین قفس یا پایین لانه قرار دهید. حتی اگر خودتان این وسایل را در لانه قرار دهید، فنچ نر تمام محتویات لانه را خالی می کند و مطابق سلیقه خود می سازد و ممکن است قبول کند.

اول: دانه های پنبه (نه پنبه سفید) را در قفس قرار دهید و غیره مانند پنبه تشک که از لحافی قابل خرید است. نرم تا لیز نخورند.

در صورت احراز شرایط فوق، فنچ نر سرزنده می شود و شروع به لانه سازی می کند و ماده به جفت گیری خود در کار کمک می کند.

نکات لانه سازی فنچ

1. فنچ های تودرتو به این معنی است که فنچ های شما باید جفت گیری کرده باشند.

2. پس از اتمام لانه سازی فنچ ها که بین یک تا چهار روز طول می کشد، پرندگان برای خواب به لانه می روند.

3. توجه داشته باشید که فنچ های نر و ماده باید با هم در لانه بخوابند و اگر یکی از آنها بیرون باشد، نشانه خوبی نیست. زیرا ممکن است هنوز جفت نشده باشند اما اگر هر دو شب در لانه ای که فنچ نر ساخته است بخوابند این مرحله با موفقیت به پایان می رسد.

بخونیدش:  چرا عروس هلندی نر نمیزاره ماده بره تو لونه

4. معمولا فنچ های جوان حتی در زمان تخم گذاری و حتی پس از تولد جوجه ها به لانه سازی ادامه می دهند.

5. لانه فنچ را در بالاترین نقطه قفس قرار دهید تا پرنده نتواند روی آن بنشیند.

6. اگر از لانه های آماده استفاده می کنید، بهتر است نوع چوب را انتخاب کنید که با طبیعت پرنده سازگارتر باشد.

7. در نظر داشته باشید که چوب را در داخل قفس قرار دهید تا پرنده به راحتی وارد لانه شود، مخصوصا پرندگانی که هنوز وارد لانه نشده اند.

یک جفت فنچ وقتی می خواهند لانه بسازند رفتاری از خود نشان می دهند، یعنی شروع به جمع آوری تهاجمی اشیا برای لانه سازی می کنند. بهتر است برای آنها کاغذ خرد شده و شاخه های کوچک مانند جارو با برگ تهیه کنید. اگر چیزی برای برداشت نیافتند، از پر و پوست دانه ها استفاده می کنند. همه چیز را می توان روی هم چید تا در گوشه قفس یا حتی در لانه ای که صاحب پرنده در اختیارش قرار می دهد یا در ظرف غذا لانه درست کرد. هنگامی که این رفتار در یک جفت فنچ مشاهده می شود، باید لانه ای به اندازه یک سیب یا پرتقال بزرگ تهیه کنند. این لانه باید همیشه در بالاترین قسمت گوشه قفس قرار گیرد، این لانه باید جلوی ظرف غذا و در فاصله نزدیک و معمولی از چوب در نظر گرفته شده برای نشستن فنچ ها باشد. اگر این ساقه از لانه دور باشد، فنچ نر روی آن نمی نشیند و در دوران تخم گذاری، ماده ترجیح می دهد بالای لانه بنشیند. در طول دوره لانه سازی، هر دو وقت خود را در نزدیکی لانه در شب می گذرانند. هر آنچه که باید در مورد لانه سازی فنچ بدانید در زیر توضیح داده شده است.

لانه سازی فنچ

این مرحله یکی از حساس ترین مراحل بعد از جفت گیری است که نیاز به کمک بسیار مورد نیاز شما به فنچ های شما دارد.

شما باید اقلام زیر را آماده کنید و آنها را برای لانه سازی فنچ خود در قفس در دسترس قرار دهید، یعنی:

لانه مخصوص فنچ ها که به صورت پلاستیکی در پرنده فروشی ها موجود است.

یکی از مشکلات اصلی مردم در هنگام پرورش فنچ این است که چرا فنچ من در لانه نمی رود؟

راه حل های کلی برای این مشکل وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می شود:

ابتدا لانه فنچ را در بالاترین نقطه قفس قرار دهید تا پرنده نتواند روی آن بنشیند، حتی اگر میله نصب لانه در بالای قفس نیست، آن را با سیم فلزی ببندید.

دوم اینکه ورودی لانه ها کوچک و فضای داخلی لانه تاریک است. اگر فنچ های شما به طور معمول وارد لانه نمی شوند، باید با برداشتن لانه از پایین و سپس برداشتن پوشش پشتی لانه، ترکیب لانه خریداری شده را مدیریت کنید. از لانه

حالا پشت لانه کاملا باز است، حالا از برچسب های شیشه ای بزرگ استفاده کنید تا حالت مشابهی در جلوی لانه ایجاد کنید و یک دریچه کمی بزرگتر با چسب نصب کنید و با سیم محکم در بالاترین نقطه لانه را برعکس نصب کنید. از قفس اکنون لانه فنچ شما در داخل روشن شده و سایر فنچ ها به راحتی وارد لانه می شوند.

سوم اینکه هنگام قرار دادن لوازم لانه سازی فنچ باید این وسایل را در پایین قفس یا ته لانه قرار دهید، حتی اگر خودتان آنها را در لانه قرار دهید، فنچ نر تمام محتویات لانه را خالی می کند. و این کار را طبق سلیقه خود انجام دهید.

هنگامی که لانه پذیرفته شد و هر شب را در آنجا سپری کردند، مقدار زیادی تکه های نرم برای ته لانه از برگ ها و نخ هایی مانند سیم و شاخه های نرم جمع می کنند. آنها موادی را ترجیح می دهند که جفت آنها 2-5 سانتی متر بیشتر نباشد و طول سیم بیشتر از 2 سانتی متر باشد. اگر 5 سانتی متر باشد انگشت فنچ را زخمی می کند و از هر نوع و از مواد نرم استفاده می کنند. هر رنگی. لانه با کوچکترین چیزهای ممکن پر می شود که برای ساختن لانه در هفته قبل از تخم گذاری مناسب است. در هر دوره تخم ریزی بین 3 تا 12 تخم گذاشته می شود.

نکته: بر خلاف گفته دیگران، به هیچ وجه از پنبه استفاده نکنید زیرا پنبه دور پای فنچ می پیچد و باعث شکستن یا حتی فلج شدن پای ظریف فنچ می شود.

بخونیدش:  چطور در بورس کالا خرید کنیم

در صورت احراز شرایط فوق، فنچ نر سرزنده می شود و شروع به لانه سازی می کند و ماده به جفت گیری خود در کار کمک می کند. لانه سازی یعنی فنچ های شما باید جفت گیری کرده باشند.

پس از لانه سازی که بین 1 تا 2 روز طول می کشد، پرندگان برای خواب به لانه می روند.

توجه داشته باشید که فنچ های نر و ماده باید با هم در لانه بخوابند و اگر یکی از آنها بیرون بود این نشانه خوبی نیست زیرا ممکن است هنوز جفت نشده باشند اما آیا هر دو شب در لانه ساخته شده توسط فنچ نر می خوابند. این مرحله موفقیت به پایان می رسد و شما باید منتظر بمانید. جوجه فنچ های نر و ماده زیبا می توانند در طول مدتی که برای تخم گذاری فعال هستند 3 تا 12 تخم بگذارند.

مرغ ها به ترتیب تخم گذاری از تخم بیرون می آیند. معمولاً یک یا دو تخم بدون بیرون آمدن جوجه باقی می ماند تا والدین بتوانند غذا دادن به جوجه ها را شروع کنند. لانه را باید کاملاً خلوت کرد، در واقع پس از شروع دوره تخمگذاری و تا زمانی که جوجه ها جرات بیرون آمدن خود به خود را نداشته باشند، با لانه پرنده کاری انجام نشود. زیرا آنها می توانند از تخم خود بلند شوند و دیگر روی آن ننشینند. فاصله زمانی بین تخم گذاری و زمانی که جوجه ها جرات خروج از لانه را دارند متفاوت است.

اما معمولاً 14-16 روز طول می کشد تا تخم های خوب جوجه شوند و 3-4 هفته برای جوجه ها. فنچ ها عموماً والدین بسیار خوبی هستند و با خوشحالی به نوبت روی تخم ها می نشینند و سپس به جوجه ها غذا می دهند.

تا زمانی که همه جوجه ها از لانه بیرون نیایند و بدون وابستگی به والدین خود روی سوف ننشینند، نباید لانه را از قفس خارج کرد. هنگامی که تمام جوجه ها از تخم بیرون آمدند، فنچ مادر به سرعت برای دوره تخم گذاری بعدی به لانه باز می گردد. هنگامی که ماده شروع به تخم گذاری می کند، فقط جفت او اجازه ورود به لانه را دارد. شروع کلاچ بعدی در حالی که جوجه های قبلی هنوز در لانه هستند باعث استرس و فشار زیادی به پرندگان می شود. پرنده نر در هنگام تخم گذاری به هیچ پرنده دیگری اجازه نمی دهد به لانه نزدیک شود. در این هنگام پرنده نر شروع به بحث و مشاجره با پرندگان دیگر می کند و سر و صدا می کند و به آنها حمله می کند.

نکته: هرگز سعی نکنید فنچ را به زور وارد لانه کنید، به موقع بیرون می آید.

این تجربه است که کمک می کند در هر تجارتی موفق شوید، ما بدون هیچ چشم داشتی تجربه خود را در اختیار شما خواهیم گذاشت
گروه تولیدی پژوهشی نیازی

امتیاز شما در مقاله

[: 3 امتیاز از مجموع: 3.7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا