چرا قناری به جوجه اش غذا نمی دهد

چگونه می توان به مرغ قناری غذا داد؟

تغذیه دستی جوجه ها نیاز زیادی به فداکاری و پشتکار شما دارد زیرا اگر فعالیت های روزانه شما را مختل کند،

سرعت رشد جوجه ها نیز کمتر از حد نرمال است و مدت زمان بیشتری شما را درگیر می کند.

گاهی در حالی که والدین در کنار جوجه ها هستند به آنها غذا نمی دهند و در واقع آنها را می کشند در این صورت باید مراقب بود و جوجه ها را از قفس خارج کرد و روزانه به آنها غذا داد.

اطلاعات بیشتر::

چگونه می توان فهمید که قناری نر است یا ماده؟

آیا می دانید فلفل چقدر برای قناری مفید است؟

همه چیز درباره غذا دادن به قناری ها

چگونه به یک مرغ بسیار کوچک غذا دهیم

اگر جوجه ها خیلی کوچک هستند باید آنها را در دستگاه جوجه کشی قرار دهید و دمای دستگاه را در چهار روز اول زندگی در حدود 5.38 درجه سانتیگراد نگه دارید.

اگر دستگاه جوجه کشی در دسترس نیست، می توانید از جعبه ای استفاده کنید که داخل آن یک لامپ 60 وات قرار دارد.

همانطور که جوجه ها رشد می کنند و پرهای بدن آنها پرتر می شود، دمای دستگاه را به حدود 21 درجه سانتیگراد برسانید.

هنگامی که پرهای بدن آنها به جایی رسید که می توانند دمای بدن خود را حفظ کنند، می توانید آنها را به قفس منتقل کنید.

هر 15 دقیقه به پرندگان کوچک غذا بدهید، به طوری که یک طرف سینی همیشه پر باشد.

می توانید غذای رشد را مرطوب کرده و با قاشق کوچک یا قطره چکان به پرنده بدهید.

به تدریج فاصله بین دو وعده غذایی را تا یک ساعت افزایش دهید، اما در عین حال تغذیه پرنده را در طول روز کاملاً پر نگه دارید.

دهان پرنده را بعد از هر وعده غذایی با یک پارچه مرطوب یا حوله کاغذی پاک کنید. اگر غذای اطراف دهان پرنده خشک شود، تمیز کردن آنها بسیار مشکل خواهد بود و باعث ایجاد زخم در اطراف منقار و دهان می شود.

ظروف آب و غذا باید همیشه در دسترس پرنده باشد.برای آشنایی پرنده با دانه های پر شده، دانه های خرد شده یا خیس شده را روی تکه ای نان ریخته و جلوی آن قرار دهید. جوجه ها در 21 سالگی می توانند به طور مستقل غذا بخورند. روزهای سن

البته پرندگانی که با دست تغذیه شده اند بعداً مستقل می شوند و مدت بیشتری از دست انسان تغذیه می کنند.

ویدئویی در مورد نحوه غذا دادن به مرغ قناری

تغذیه دستی جوجه قناری زمانی انجام می شود که بنا به دلایلی نخواهیم قناری ماده جوجه پرورش دهد. گاهی اوقات قناری های ماده نمی خواهند روی جوجه ها بخوابند. جوجه ها به طور منظم تغذیه نمی شوند. اغلب می بینیم که جوجه ها را می زنند. در چنین شرایطی پرورش جوجه توسط والدین کار خوبی نیست و باید خودتان به فکر پرورش جوجه باشید.

البته ناگفته نماند. اگر پرستار قناری دارید حتما جوجه ها را به پرستار قناری بدهید. اما اگر قناری شیر خوار نبود. یا قناری پرستار توانایی نگهداری از جوجه ها را ندارد، باید خودتان این کار را انجام دهید.

شاید با خود بگویید دلیل پرخاشگری قناری پرورش دهنده و طرد شدن مرغ ها چه می تواند باشد؟ در پاسخ باید بگویم ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. اما به نظر من مهمترین دلیل پرخاشگری یک قناری ماده بر هم زدن آرامش اوست.

متأسفانه برخی از پرورش دهندگان آنقدر سریع به لانه ها سر می زنند و جوجه ها را در دست می گیرند که باعث استرس و تنش در قناری می شود. به طوری که جوجه ها را از لانه بیرون می اندازند و زخمی می کنند.

برخی معتقدند که مرغ و تخم مرغ توسط دست انسان خورده می شود. مرغ ها بوی انسان می دهند و قناری ماده دیگر نه تخم می پذیرد و نه مرغ! در پاسخ باید بگویم که این باور اشتباه است. قناری ماده به دلیل بوی افراد دیگر جوجه یا تخم خود را رها نمی کند.

به دلیل تنش های ناشی از حرکت و جدا شدن جوجه از مادر. قناری ماده پرخاشگر می شود و جوجه ها یا تخم ها را دفع می کند. طرد جوجه توسط قناری پرورش دهنده اقدامی نگران کننده و حساس است! چون اگر به جوجه ها رسیدگی نشود هدر می رود و تمام زحمات شما بی نتیجه می ماند!

بخونیدش:  چرا اگر بادکنک را زیاد باد کنیم میترکد علوم نهم

با توجه به این مشکل تصمیم گرفتم این مقاله را بنویسم و ​​به شما آموزش دهم که اگر قناری جوجه ها را پس زد چگونه با دست غذا دادن به جوجه قناری برخورد کنید!

بنابراین شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنم.

جوجه های قناری چگونه با دست تغذیه می شوند؟

پرورش دهندگان حرفه ای قبل از رسیدن به مرحله طرد مرغ توسط پرورش دهنده خود! آنها در حال حاضر تعدادی قناری پرستار آماده کرده اند.

قناری پرستار به قناری هایی گفته می شود که از نظر تولید مثل در مرحله فرزند پروری جوجه ها هستند.

تا بتوانید با خیال راحت جوجه ها یا تخم مرغ ها را زیر پای آنها بگذارید تا از آنها مراقبت کنید.

اما اگر پرستار قناری نداشتید و شرایط به گونه ای بود که باید با دستی به غذا دادن به جوجه ها رسیدگی کنید، باید این کارها را انجام دهید.

توجه داشته باشید که جوجه ها برای زنده ماندن به گرمای بدن مادرشان نیاز دارند. وقتی خودت باید ازشون مراقبت کنی دیگه نمی تونی تو قفس نگهشون داری! جوجه ها را باید در محیط گرم مانند انکوباتور با دمای 38 درجه سانتیگراد و رطوبت حدود 70 درصد قرار دهید.

اگر دستگاه جوجه کشی ندارید، می توانید یک جعبه مقوایی، ظرف یا قوطی کوچک تهیه کنید و بسته به اندازه آن، یک لامپ 60 یا 100 واتی در آن قرار دهید.

همانطور که مرغ رشد می کند و پرواز می کند، به تدریج دما را کاهش دهید. مثلا در چنین زمانی دمای 20 درجه سانتیگراد برای جوجه ها کافی است.

در طول مدت نگهداری جوجه ها باید هر 15 دقیقه به آنها غذا بدهید تا بستر آنها نسبتا پر شود.

در ابتدا که خیلی کوچک هستند باید به آنها غذای نرم بدهید. می توانید با بزرگتر شدن دانه های جوانه زده و خیس شده به آنها بدهید.

و بعد وقتی رشد کردند به آنها دانه کامل بدهید مراقب باشید وقتی به مرغ ها غذا می دهید غذا دور دهانشان خشک نشود! بلافاصله پس از تغذیه، دهان او را با یک پارچه نرم پاک کنید.

در واقع جوجه ها باید بیشتر روز سیر شوند.

یکی از دوستان از من پرسیده بود که چه کار کنم که مرغ ها زودتر مستقل شوند و خودشان غذا بخورند؟!

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم که جوجه ها معمولا در سن 21 روزگی مستقل می شوند و شروع به جمع آوری بذر می کنند.

برای کمک به مستقل شدن جوجه ها، سعی کنید آب و دانه های خیس شده را آزادانه جلوی جوجه ها بریزید.

مطمئن شوید که محل ریختن دانه ها کاملا تمیز باشد. این جوجه ها سریعتر شروع به جمع آوری بذر کرده و مستقل می شوند.

در عوض جوجه هایی که دائماً توسط پرورش دهنده تغذیه می شوند و پرورش دهندگان دانه یا آب را جلوی جوجه نمی ریزند، پس از 21 روزگی به طور طبیعی مستقل می شوند.

بعد از 21 روزگی، زمان مستقل شدن جوجه ها و پرواز است.

جوجه ها را در یک قفس بزرگتر بگذارید و اجازه دهید آزادانه پرواز کنند.

جوجه ها به طور غریزی به تخت ها پرواز می کنند و روی تخت می نشینند. این لحظه برای هر پرورش دهنده لحظه ای شیرین و دلپذیر است.

چرا که پرورش دهنده می دانست چگونه تغذیه دستی جوجه های قناری را به صورت حرفه ای و متعهدانه مدیریت کند و حالا شاهد استقلال و پرواز جوجه های قناری است.

امیدوارم شما پرورش دهنده عزیز بتوانید در تغذیه دستی جوجه های قناری خود به خوبی عمل کنید و استقلال و پرواز جوجه های قناری خود را تماشا کنید.

خلاصه و کلمات پایانی

همانطور که در این مقاله متوجه شدید، مهم ترین دلیلی که قناری های ماده جوجه ها را طرد می کنند و نمی خواهند آنها را بزرگ کنند، برهم زدن آرامش قناری مولد است.

البته دلایل دیگری هم دارد از جمله بیماری قناری پرورش دهنده یا مرگ ناگهانی قناری ماده! اما اگر می خواهید قناری پرورش دهنده شما مرغ های خود را به خوبی پرورش دهد. در فصل تولید مثل مرغ ها زیاد به لانه قناری نزدیک نشوید و به تخم ها و جوجه های قناری دست نزنید!

دست زدن مداوم شما به جوجه های قناری باعث استرس و تنش مادر قناری می شود. تا بتواند جوجه خود را بکشد و از لانه پرتاب کند.

بخونیدش:  چرا نباید موقع غذا خوردن حرف بزنیم علوم هفتم

بنابراین، بزرگترین وظیفه شما به عنوان یک پرورش دهنده این است که محیطی آرام برای پرورش قناری تا حد امکان فراهم کنید.

به شما توصیه می کنم در زمان نگهداری جوجه ها برای قناری مادر یک مخزن آب تهیه کنید. قناری مادر با نوشیدن آب خنک تر و آرام تر می شود.

جدا از این نکات شخصی، توصیه کرده ام که تغذیه دستی جوجه های قناری را به خوبی مدیریت کنید. محیطی گرم و مرطوب برای جوجه ها فراهم کنید. باید تا جایی که می توانید به جوجه های قناری غذا بدهید.

برای مستقل شدن جوجه ها، جوانه بذر و آب را جلوی جوجه ها قرار دهید تا بتوانند نوک بزنند و یاد بگیرند که بذر را سریعتر درآورند و مستقل شوند.

امیدوارم از این مقاله بهره کافی را برده باشید. و اصول تغذیه دستی جوجه قناری را یاد بگیرید.

از شما همکاران پرورش دهنده می خواهم تجربیات، سوالات و نظرات خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا