چرا مرغ از خروس فرار میکند

چرا خروس مرغ را می زند؟ این سوال یکی از سوالات متداول دنبال کنندگان سایت پرور صنعت از طریق قسمت نظرات مقالات مختلف است. در این مطلب از سایت پرور صنعت قصد داریم به این اقوام کمک کنیم و دلایل مختلفی که باعث بانگ زدن خروس می شود را بررسی کنیم. اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید که چرا دیک ما گاز می گیرد تا انتهای این مطلب در سایت پراور صنعت باشید. پرور صنعت به همه عوامل مختلف در این زمینه می پردازد. خواندن این مقاله 6 دقیقه طول می کشد.

دلیل حمله خروس به مرغ

اولین و مهم ترین مورد خشونت در بین خروس ها آدم خواری است. آدمخواری رفتار خشونت آمیزی در پرندگان به ویژه خروس ها است که به دلیل عدم کنترل رفتار در آنها رخ می دهد. آدمخواری می تواند رفتار خروس ها را به حدی تحت تاثیر قرار دهد که منجر به از دست دادن فعالیت و قربانیان زیادی شود. کسانی که به طور همزمان از خروس و مرغ نگهداری می کنند باید در تمام مراحل پرورش به رفتار خروس ها توجه ویژه ای داشته باشند. هرگاه تغییر رفتار بسیار خشن و خشن را در خروس مشاهده کردید، بدانید که پرنده شما دچار آدمخواری شده است. یکی از پاسخ های این سوال که چرا خروس مرغ را می زند؟ آدمخواری است.

برای اینکه خروس مرغ را نزند چه باید کرد؟

حالا چطور رفتار خروس را در این مواقع تغییر نمی دهید؟ برای جلوگیری از عصبانی شدن خروس ها با مرغ ها، باید تراکم بالای نگهداری مرغ و خروس ها را در کنار هم به حداقل برسانید یا عواملی که باعث ایجاد استرس در خروس ها می شوند را کاملا از بین ببرید. در بسیاری از موارد توصیه می شود خروس آدم خوار را از سایر مرغ ها و خروس ها جدا کنید تا به مرغ ها آسیبی نرسد.

چکار کنیم خروس مرغ را نزند

بیشتر بخوانید: پرورش جوجه در تابستان

عوامل موثر بر آدمخواری خروس

عوامل زیادی وجود دارد که باعث بانگ زدن خروس می شود. در ادامه به این عوامل خواهیم پرداخت.

تراکم پرورش

اگر استانداردهای موجود در مورد تراکم مرغ و خروس را به خوبی رعایت نکنید، اقدامات برخورد خروس ها با مرغ ها را پیش بینی کرده اید. پاسخ دیگر به این سوال که چرا خروس مرغ را می زند؟ استفاده از محل پرورش کوچک با تراکم بالا برای پرورش مرغ و خروس در نظر گرفته شده است.

تغییر ناگهانی دما

اگر مرغ و خروس را کنار هم نگهداری می کنید، باید به تغییر دمای محیط توجه کنید. معمولاً تغییر ناگهانی دما باعث ایجاد استرس در خروس ها می شود. این باعث می شود که خروس پس از عصبانی شدن با منقار خود به مرغ های دیگر ضربه بزند.

نور کافی نیست

در بسیاری از موارد خروس ها به نور کم حساس هستند. نور کم می تواند روی سیستم عصبی خروس ها تاثیر منفی بگذارد و بلافاصله پس از ایجاد نور، مرغ ها و خروس ها با هم دعوا می کنند. یکی از مهمترین پاسخ ها به این سوال: چرا خروس بانگ می زند؟ نبود نور مناسب است !!! نورپردازی محیط پرورش مرغ و خروس را جدی بگیرید.

کمبود آب و کود

توجه داشته باشید که هنگام نگهداری مرغ و خروس در یک مکان، آب و کود کافی برای آنها تهیه کنید. وقتی خروس نتواند آب و کود کافی بدن خود را تامین کند، دچار خشونت و استرس می شود. وجود خشونت در بین خروس ها باعث دعوای آن و مرغ می شود!!!

استفاده از غذاهای نامناسب

پاسخ قطعی دیگر به این سوال که چرا خروس مرغ را می زند؟ استفاده از غذا نامناسب است. تغذیه نامناسب سیستم عصبی خروس ها را مختل می کند و باعث حمله آنها و کشتن جوجه ها می شود.

زندگی با مرغ ها و خروس های بیمار

معمولا جوجه ها و خروس هایی که دچار آدم خواری هستند این بیماری را در سریع ترین زمان ممکن به مرغ و خروس های دیگر منتقل می کنند. لازم به ذکر است در صورت مشاهده بیماری در مرغ و خروس بلافاصله آنها را از بقیه گله جدا کنید.

مهمترین نکته در مبارزه خروس و مرغ

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند در مبارزه بین مرغ و خروس تاثیر بگذارد، محیط پرورش است. حتی در صورت امکان سعی کنید این پرندگان را در محیط پرورش از یکدیگر جدا نگه دارید. در این موارد مرغداری بهترین گزینه برای شماست. با استفاده از قفس مرغ به راحتی می توانید مدیریت بی نظیری در پرورش جوجه و خروس داشته باشید. همچنین با استفاده از قفس می توانید پرندگان را در هنگام مواجهه با بیماری از یکدیگر جدا کنید تا به سایر پرندگان گله آسیبی نرسد.

بخونیدش:  چرا در دماسنج جیوه استفاده می شود

چرا خروس مرغ را می زند ؟

بیشتر بخوانید: درمان سرماخوردگی مرغ خانگی

روشهای پیشگیری از آدمخواری در خروس و مرغ

برای جلوگیری از برخورد خروس ها به مرغ ها باید شرایطی را در محیط پرورش آنها ایجاد کنید که در آن احساس آرامش کنند. استفاده از محیط مناسب پرورش مانند قفس، تغذیه مناسب، افزایش فیبر در خوراک مرغ و منقار چینی می تواند از برخورد خروس ها جلوگیری کند.

روش های درمانی در صورت حمله خروس به مرغ

اگر می خواهید از حمله خروس ها به مرغ ها جلوگیری کنید، توصیه می کنیم تمام عوامل استرس زای خروس را حذف کنید. برای کنترل این بیماری می توان محیط پرورش مورد نظر را به چراغ قرمز مجهز کرد و دمای اتاق پرورش را در حد ثابت نگه داشت و پرندگان بیمار را از پرندگان سالم جدا کرد.

شما برای ما بنویسید که چرا خروس مرغ را می زند

در این مقاله سایت صنعت خود را با پاسخ این سوال پر کنید که چرا خروس مرغ را می زند؟ ما ملاقات کردیم اگر در بین گزینه های ذکر شده گزینه خالی پیدا کردید، می توانید آن را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. امیدوارم با استفاده از این مطلب بتوانید به بهترین نحو از برخورد خروس به مرغ جلوگیری کنید.

علائم بیماری در جوجه ها و خروس ها بسیار است. اگر مدت زیادی است که به پرورش جوجه می پردازید، به راحتی می توانید علائم بیماری ها را در مرغ و خروس تشخیص دهید.

اگر جوجه ها را در محیط های کوچک نگهداری می کنید، باید همیشه مراقب هرگونه فعالیت یا رفتار غیرعادی باشید.

بیشتر علائم بیماری مرغ و خروس به راحتی قابل تشخیص است. علاوه بر این، شناخت علائم می تواند به شما کمک کند تا در مورد مشکل اصلی بیشتر بدانید.

علائم بیماری مرغ و خروس

گاهی اوقات یافتن دامپزشک برای مرغ ها دشوار است، بنابراین بهتر است خودتان بتوانید مرغ و خروس های بیمار را شناسایی کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

با این حال، در اینجا علائم بیماری مرغ را بیشتر توضیح می دهیم.

اگر متوجه هر یک از این علائم شدید، احتمالاً مرغ های شما بیمار هستند و باید در اسرع وقت اقدام کنید.

اگر مرغ های شما خوب غذا نمی خورند، احتمالاً مریض هستند. از دست دادن اشتها یکی از علائم احتمالی این بیماری در حیوانات است.

جوجه های شما در صورت داشتن مشکلات تنفسی مانند خس خس سینه یا عطسه بیمار هستند.

اگر مرغ های شما حباب یا آب در چشم یا بینی دارند، نشانه بیماری مرغ است.

تورم شدید اطراف چشم.

بوی عجیبی از پرندگان می آید.

اسهال و مدفوع خونی با بوی متفاوت در طیور نشانه بیماری است.

اگر پرندگان شما لنگ هستند یا نمی توانند به درستی بایستند.

وجود آسیب غیر معمول در تاج و ریش مرغ.

وجود تخم مرغ و انگل در مدفوع مرغ.

پرهای مرغ آشفته و نامنظم است.

وجود لکه های طاس در بدن مرغ.

افتادن بال و پرش از علائم بیماری مرغ است.

یکی دیگر از علائم بیماری مرغ پریدن مرغ در زمانی که هوا سرد نیست است.

علائم بیماری محلی مرغ

موارد ذکر شده در بالا علائم و نشانه های یک مرغ بیمار است. اگر این علائم را در مزرعه خود مشاهده کردید، مرغ بیمار را در اسرع وقت خارج کنید و با دامپزشک مشورت کنید. همچنین برای مطالعه بیشتر در مورد بیماری های طیور اینجا را کلیک کنید.

مجتمع طیور پرورش دهنده اصیل ترین نژادهای مرغ و خروس های زینتی می باشد. برای در دسترس بودن از طریق شبکه های اجتماعی تایورکده با ما تماس بگیرید.

نمایش نوشته شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا