چرا من ترس از دست دادن دارم

قبل از اینکه خیلی دیر شود، علائم خود را به من بگویید:

قبل از اینکه خیلی دیر شود علائم خود را به متخصص گوش و حلق و بینی گزارش دهید و یک مشاوره آنلاین دریافت کنید

دریافت مشاوره

گلو و دهان درهای بدن هستند. وجود مشکلات در آنها برای بقیه اندام ها مشکل ایجاد می کند. قبل از اینکه خیلی دیر شود علائم خود را به متخصص گوش و حلق و بینی گزارش دهید و یک مشاوره آنلاین دریافت کنید

دریافتِ مشاوره

علل خون در مدفوع می تواند بواسیر، هموروئید، کولیت روده و غیره باشد. برای تشخیص و درمان صحیح و به موقع، قبل از اینکه دیر شود، علائم خود را به متخصص گوارش گزارش دهید و مشاوره آنلاین دریافت کنید.

دریافت مشاوره

اگر اختلالات خواب جدی گرفته نشود، بر سلامت جسمی و روانی تأثیر می گذارد. قبل از اینکه دیر شود به متخصص مغز و اعصاب در مورد علائم خود بگویید و یک مشاوره آنلاین دریافت کنید

دریافت مشاوره

درد اسکلتی یکی از شایع ترین علائم در بین ایرانیان است، قبل از اینکه دیر شود علائم خود را به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گزارش دهید و مشاوره آنلاین دریافت کنید.

دریافت مشاوره

سردرد علل مختلفی دارد. از اضافه وزن گرفته تا اختلالات هورمونی. برای تشخیص درست علت سردرد، قبل از اینکه دیر شود علائم خود را به متخصص مغز و اعصاب گزارش دهید و یک مشاوره آنلاین دریافت کنید.

دریافت مشاوره

سرطان معده سومین سرطان شایع در ایران است. در مورد علائم خود به متخصص گوارش خود بگویید و یک مشاوره آنلاین دریافت کنید

دریافتِ مشاوره

قبل از اینکه خیلی دیر شود علائم خود را به متخصص گوش و حلق و بینی گزارش دهید و یک مشاوره آنلاین دریافت کنید

دریافت مُشاوره

قبل از اینکه خیلی دیر شود به متخصص ریه در مورد علائم خود بگویید و یک مشاوره آنلاین دریافت کنید

دریافت مشاوره

قبل از اینکه خیلی دیر شود علائم خود را به یک روانشناس گزارش دهید و یک مشاوره آنلاین دریافت کنید

دریافت مشاوره

FOMO یا ترس از دست دادن چیزی، یک پدیده واقعی است که روز به روز در حال افزایش است و می تواند اضطراب قابل توجهی را به زندگی شما تزریق کند. این اختلال می تواند هر فردی را درگیر کند، اما خطر بروز آن در برخی افراد بیشتر است. در ادامه اطلاعاتی در مورد تاریخچه FOMO، تحقیقات انجام شده در این زمینه، تشخیص آن در زندگی و نحوه مدیریت FOMO برای جلوگیری از تاثیر منفی آن بر شادی ارائه می دهیم. درمان و مدیریت ترس از دست دادن با کمک روانشناسان و روانپزشکان امکان پذیر است. برای درمان اضطراب به اینجا مراجعه کنید.

FOMO یا ترس از دست دادن چیست؟

وقتی فردی احساس یا درک می کند که دیگران بیشتر از آنها سرگرم می شوند، زندگی بهتری دارند یا چیزهای بهتری را تجربه می کنند، می گوییم ترس از دست دادن رخ داده است. در این حالت فرد به شدت احساس حسادت می کند و عزت نفس او آسیب می بیند. شبکه های اجتماعی مجازی مانند اینستاگرام و فیسبوک سهم زیادی در پیدایش این احساس دارند.

اختلال FOMO فقط این نیست که احساس کنید می‌توانید در حال حاضر چیزهای بهتری داشته باشید، بلکه احساس می‌کنید چیزی مهم و اساسی را از دست می‌دهید که افراد دیگر درگیر آن هستند.

اینها شامل هر چیزی است، از مهمانی شب جمعه گرفته تا ترفیع در محل کار، اما همیشه با این احساس درماندگی که چیزی بزرگ را از دست می دهید.

مطب پزشک روانشناس مورد نظرتان را آنلاین رزرو کنید
بهترین کارشناسان و متخصصین روانشناسی را در درمانکده بیابید و زمان مراجعه به مطب را آنلاین انتخاب کنید
دریافت نوبت روانشناسی

تاریخچه مختصری از فومو

این ایده که ممکن است زمان خوبی را از دست بدهید، چیز جدیدی در این زمینه نیست. با این حال، اگرچه ظاهراً این تفکر قرن‌هاست که وجود داشته است (نمونه‌هایی از FOMO را در متون باستانی می‌بینید)، مطالعه آن در دهه‌های اخیر با مقاله‌ای در سال 1996 توسط استراتژیست بازاریابی دکتر دان هرمان آغاز شد که اصطلاح “ترس از گم شدن” را ابداع کرد. البته از زمانی که شبکه های مجازی شروع به کار کردند، اختلال FOMO رایج تر و بیشتر مورد مطالعه قرار گرفت.

رسانه های اجتماعی پدیده FOMO را از طرق مختلف سرعت بخشیده اند. در واقع این رسانه ها به شما بستری می دهند تا زندگی عادی خود را با لحظات عالی دیگران مقایسه کنید. در نتیجه، درک شما از “عادی” تغییر می کند و به نظر می رسد که زندگی بدتری نسبت به همسالان خود دارید. شما می توانید عکس های دوستان خود را با جزئیات ببینید که در حال تفریح ​​هستند در حالی که در نسل های گذشته مردم چندان از زندگی دیگران آگاه نبودند.

رسانه‌های اجتماعی بستری برای آشپزی فراهم می‌کنند و به محیطی تبدیل می‌شوند که در آن چیزها، رویدادها و حتی خود شادی با هم رقابت می‌کنند. مردم بهترین و بهترین تجربیات خود را با هم مقایسه می کنند، که باعث می شود به چیزهایی که در زندگی تان گم شده فکر کنید.

بیشتر ببینید: فهرست روانشناسان

پژوهش

با افزایش تحقیقات در مورد FOMO و در دسترس بودن آن، تصویر واضح تری از این اختلال و تأثیر آن بر خود خواهیم داشت. تصویر اصلاً زیبا نیست زیرا تأثیر منفی FOMO بسیار رایج‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. موارد زیر را در نظر داشته باشید

شبکه های اجتماعی مجازی هم علت و هم معلول FOMO هستند

جای تعجب نیست که میزان استفاده از شبکه های مجازی در بین نوجوانان بیشتر است و بنابراین آنها می توانند از FOMO رنج ببرند. اما جالب است بدانید که فومو به عنوان مکانیزمی عمل می کند که باعث افزایش استفاده از شبکه های مجازی می شود. دختران افسرده عموماً بیشتر از شبکه های مجازی استفاده می کنند، در حالی که اضطراب در پسران منجر به استفاده بیشتر از شبکه های مجازی می شود. این نشان می دهد که افزایش استفاده از شبکه های مجازی منجر به افزایش سطح استرس ناشی از اثر FOMO می شود.

بخونیدش:  چرا در ابتدای ظهور اسلام مکه مهمترین شهر عربستان بود

بروز FOMO به دلیل استفاده از شبکه های مجازی با سن و جنسیت بیشتر است

بر اساس مطالعات متعدد، ثابت شده است که افراد در هر سنی می توانند FOMO را تجربه کنند. بر اساس مطالعه ای در مجله تحقیقات روانپزشکی، ترس از دست دادن با استفاده بیشتر از گوشی های هوشمند و شبکه های مجازی مرتبط است و این پیوند هیچ ربطی به سن و جنسیت ندارد. مسئله دیگر این است که استفاده از رسانه های مجازی و استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند با تجربه FOMO شدیدتر همراه است. استفاده از تلفن هوشمند با ترس از قضاوت منفی یا حتی مثبت دیگران و تأثیر منفی بر خلق و خوی مرتبط است.

FOMO و رضایت کم از زندگی با هم مرتبط هستند

مقاله دیگری که در مجله Computer and Human Behavior منتشر شد، گرایش های دیگری را در رابطه با FOMO نشان داد. نشان داده شده است که ترس از دست دادن با احساس نیازهای برآورده نشده و رضایت کم از زندگی مرتبط است. همانطور که تحقیقات دیگر نشان می دهد، ارتباط قوی بین FOMO و افزایش استفاده از شبکه های مجازی وجود دارد. به نظر می رسد فومو هم با احساس نیاز به حضور در صفحات مجازی و هم با افزایش این مشارکت پیوند خورده است. این بدان معنی است که FOMO و عادت به استفاده از صفحات مجازی منجر به چرخه زندگی غیرقابل برگشت و منفی می شود.

ترس از دست دادن می تواند خطرناک باشد

علاوه بر افزایش نارضایتی، ترس از دست دادن می تواند منجر به مشارکت بیشتر در رفتارهای ناسالم شود. به عنوان مثال، طبق همین تحقیقات در مجله کامپیوتر و رفتار انسانی، اختلال FOMO با حواس پرتی رانندگی همراه است که در برخی موارد کشنده است.

FOMO را به حداقل برسانید

خوشبختانه اگر از FOMO رنج می برید می توانید با چندین راه حل از ادامه آن جلوگیری کنید.
طبق تحقیقات، ترس از دست دادن می تواند ریشه در نارضایتی و عدم رضایت از زندگی داشته باشد و این احساسات ما را به سمت استفاده بیشتر از شبکه های مجازی سوق می دهد. منجر به.

از سوی دیگر، استفاده بیشتر از رسانه های مجازی باعث می شود احساس بدتری نسبت به خود و زندگی مان داشته باشیم، نه بهتر. به همین دلیل، باید بدانیم که شاید تلاش‌های ما برای کاهش FOMO در واقع منجر به بدتر شدن آن می‌شود، اما اگر بدانیم مشکل کجاست، اولین قدم را برای غلبه بر FOMO برداشته‌ایم.

موارد زیر ممکن است مفید باشد

روی چیز دیگری تمرکز کنید

به جای تمرکز بر چیزهایی که ندارید، سعی کنید روی چیزهایی که دارید تمرکز کنید. گفتن آسانتر از انجام آن است. آن وقت است که صفحات مجازی پر از تصاویر چیزهایی است که ما نداریم، اما قابل اجرا هستند. افراد مثبت اندیش را دنبال کنید، کسانی را که بیش از حد می دهند یا از شما حمایت نمی کنند پنهان کنید. می‌توانید صفحه پست‌های جدید را تغییر دهید تا موارد کمتری را که باعث ایجاد فومو می‌شوند نشان دهد و در عوض چیزهایی را نشان دهد که باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. چیزهایی را در صفحات مجازی بدانید که شادی شما را کاهش می دهد. با افزودن چیزهایی به رسانه های اجتماعی (و زندگی خود) که شما را خوشحال می کند، چیزهای ناراحت کننده را به حداقل برسانید.

مشاورۀ آنلاین با دکتر روانشناس مورد نظرتان را رزرو کنید
به صفحه مشاورۀ آنلاین روانشناسی بروید و زمان مشاوره دلخواهتان را (تصویری، صوتی و متنی) آنلاین رزرو کنید.
رزرو مشاورۀ روانشناسی

دفتر خاطرات داشته باشید

ارسال در صفحات مجازی برای ثبت لحظات شاد طبیعی است. با این حال، ممکن است احساس کنید که دیگران به حریم خصوصی شما نفوذ کرده اند. در این صورت، بهتر است برخی از عکس ها و خاطرات خود را منتشر نکنید و یک دفترچه از بهترین رویدادهای خود را به صورت آنلاین یا چاپی برای خود نگه دارید. به این ترتیب تمرکز شما از تحسین دیگران به قدردانی شخصی شما از چیزهایی که زندگی شما را لذت بخش می کند تغییر می کند. گاهی اوقات این تغییر به شما کمک می کند تا از شبکه مجازی و چرخه FOMO خارج شوید.

بیشتر ببینید: فهرست روانپزشکان

به دنبال برقراری ارتباط واقعی باشید

معمولا وقتی افسرده یا مضطرب هستید به دنبال ارتباط قوی تری هستید که از نظر روانشناسان و روانپزشکان کاملا طبیعی است. مغز در واقع از احساس تنهایی و انزوا استفاده می کند تا این پیام را به ما بدهد که می خواهیم رابطه واقعی تری با دیگران برقرار کنیم و احساس تعلق را افزایش دهیم. متأسفانه، ارسال پست در صفحات مجازی همیشه راهی برای رسیدن به این ارتباط نیست و ممکن است از گودالی به گودال بیفتید. در مورد داشتن یک جلسه حضوری به جای برقراری ارتباط مجازی چطور؟ برنامه ریزی با یک دوست خوب، پیدا کردن یک ملاقات، یا انجام کاری اجتماعی که به شما امکان می دهد با دوستان خود معاشرت کنید، تغییر خوبی است و به شما کمک می کند احساس از دست دادن را فراموش کنید. به این ترتیب شما در مرکز عمل خواهید بود. اگر زمان برای برنامه ریزی ندارید، ارسال پیام به یک دوست صمیمی ارتباط بهتر و صمیمی تری نسبت به ارسال پست برای همه دوستانی که امیدوار به لایک هستند ایجاد می کند.

روی قدردانی تمرکز کنید

تحقیقات نشان داده است که شرکت در فعالیت‌هایی که باعث قدردانی می‌شود، مانند نوشتن چیزهایی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید یا به دیگران گفتن چیزهایی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید، روحیه شما و اطرافیانتان را بالا می‌برد، زیرا وقتی روی موهبت‌هایی که دارید تمرکز می‌کنید. تمرکز می‌کنید، فکر کردن به چیزهایی که در زندگی ندارید سخت‌تر می‌شود و همچنین وقتی دیگران را خوشحال می‌کنید، احساس بهتری به شما دست می‌دهد. خلق و خوی بهتر چیزی است که برای رهایی از افسردگی و اضطراب به آن نیاز دارید. احتمالاً وقتی متوجه شوید چه دارید، وسوسه نمی شوید که به شبکه های مجازی بروید و گرفتار FOMO شوید، بلکه کم کم احساس می کنید که نیازهای شما در زندگی برآورده می شود و دیگران هم همینطور. این احساس به سلامت عاطفی و روانی شما کمک می کند.

بخونیدش:  چرا در خواب ضربان قلب بالا میرود

[sibwp_form id=1]

خلاصه

اگرچه فومو ارتباط زیادی با استفاده از شبکه های مجازی دارد، اما باید به خاطر داشته باشید که این حس واقعی و رایج در تمام سنین است. سلام، همه ما در مقطعی از زندگی خود از FOMO رنج می بریم. اگر احساس می‌کنید از ترس از دست دادن رنج می‌برید، بهتر است با یک دوست تماس بگیرید یا زمانی را به فکر کردن در مورد چیزهایی که در زندگی برای آنها سپاسگزار هستید اختصاص دهید. چنین فعالیت هایی به ما کمک می کند تا دیدگاه خود را تغییر دهیم، زیرا احساس می کنیم به خود تعلق داریم و اضطراب ناشی از «از دست دادن» را رها می کنیم.

10,906 بازدید

افکار منفی یکی از مهم ترین عوامل مخرب فعالیت های انسان است. همه ما این مشکل را در زندگی خود تجربه کرده ایم. معمولا وقتی تصمیم به انجام کاری می گیریم یا حتی زمانی که در چارچوب انجام کاری هستیم، افکار منفی به ذهنمان خطور می کند. این افکار منفی به اشکال مختلف ظاهر می شوند. یکی از بزرگترین آنها FOMO یا ترس از دست دادن است.

استرس از دست دادن گاهی ما را از اجرای یک تصمیم کاملاً منصرف می کند. در برخی موارد این امر ما را از دستیابی به نتایج مطلوب باز می دارد. منشأ ماهیت ترس از دست دادن هرچه که باشد، باید بدانید که چنین افکار منفی هیچ درک مثبتی برای شما به ارمغان نمی آورد. بنابراین برای یافتن راه حلی برای حذف FOMO باید راه حلی وجود داشته باشد. در ادامه به آخرین دستاوردهای متخصصان علوم روانشناسی در غلبه بر ترس از دست دادن می پردازیم. با ما بمان.

نگاهی به مفهوم ترس از دست دادن

وقتی استرس از دست دادن به ذهن شما هجوم می آورد، تصمیمات شما دیگر بر اساس علایق شما نیست، بلکه به دلیل ترس از دست دادن تصمیم می گیرید کاری را انجام دهید یا ترک کنید. اگر این احساس را تجربه کرده باشید، به طور کامل فشار روانی سنگینی را که بر شخص وارد می کند، درک می کنید. شاید بتوان این احساس را با خوردن یک تکه چوب توسط مورچه ها مقایسه کرد. در ابتدا هیچ آسیبی به چوب قابل مشاهده نیست. اما پس از مدتی، چوب بلافاصله متلاشی می شود. اگر ترس از دست دادن در انسان کنترل نشود، آسیب های روانی سنگینی به همراه خواهد داشت.

ترس از دست دادن می تواند بر تمام جنبه های زندگی یک فرد تأثیر بگذارد. والدین، دوستان و اقوام، عشق، همسر، پول، کار و غیره. یکی از مهمترین چیزهایی است که هر فردی در زندگی خود با آن سروکار دارد. اما چگونه می توان بر این احساس منفی غلبه کرد؟

آیا ترس از دست دادن یک رفتار طبیعی انسان است؟

پاسخ این پرسش “بلی” است. هر فردی در زندگی خود دارایی های مادی و معنوی گرانبهایی دارد که به هیچ وجه نمی خواهد از دست بدهد; بنابراین، اگر به دلایلی احساس ترس از دست دادن عزیزان، شغل و همسرتان دارید، نگران نباشید. مشکل از زمانی شروع می شود که این احساس به مانعی برای فرد تبدیل می شود و او را از تصمیم گیری در زندگی باز می دارد.

اگر احساس می کنید که نمی توانید به عنوان مثال بدون والدین خود به زندگی ادامه دهید، باید برای رفع این مشکل چاره ای بیندیشید. زیرا این احساس مانع تصمیم شما برای مهاجرت، ازدواج، استفاده از موقعیت های مناسب و … می شود. درمان استرس و اضطراب ناشی از FOMO امکان پذیر است. به شرطی که فرد دارای اراده کافی برای غلبه بر ترس از دست دادن باشد.

علائم ترس از دست دادن در افراد چیست؟

به عنوان مثال، وقتی ترس از دست دادن همسرتان ذهن شما را فرا می گیرد، اضطراب بارزترین علامتی است که در رفتار شما ظاهر می شود. این اضطراب به اشکال مختلفی ظاهر می شود که برخی از آنها عبارتند از:

افکار مخرب و غیرمنطقی ذهن شما را به خود مشغول می کند.

عوارض جسمی نیز در درون شما رخ می دهد. تپش قلب و درد معده مهم ترین آسیب های ناشی از اضطراب هستند.

رژیم غذایی شما مختل شده است. برخی سعی می کنند با پرخوری اضطراب خود را کنترل کنند و برخی دیگر از بی اشتهایی رنج می برند.

الگوهای خواب در زندگی افراد کاملاً به هم ریخته است.

هر یک از این علائم در ابتدا در سطح محدودی ظاهر می شوند، اما اگر برای مقابله با استرس ناشی از از دست دادن همسر و سایر عزیزان خود برنامه ای فکر نکنید، شاهد تشدید این مسائل خواهید بود.

چه عواملی در ترس از دست دادن موثر است؟

شاید بتوان تعریف رایج تری از فومو ارائه داد: ترس از دست دادن به معنای بودن در کنار عزیزان است، اما لذت بردن از آن حضور. زیرا می ترسید هر لحظه آنها را از دست بدهید. اما بررسی علل ترس از دست دادن شغل، عزیزان و پول، اشتباه نیست. این عوامل را می توان به اختصار به شرح زیر خلاصه کرد:

بخونیدش:  چرا در تاریخ ایران نامی از کوروش نیست

ترس از تنهایی؛

نگران پذیرش بار مسئولیت چیزها به تنهایی باشید.

عدم درک خوب از توانایی های شخصی؛

ناآگاهی از نحوه انجام کارها؛

طیف گسترده ای از موقعیت های تصمیم گیری.

شاید بهتر باشد عنصر آخر را کمی توضیح دهیم. تصمیم گیری در دنیای امروز به یکی از سخت ترین کارها تبدیل شده است. دلیل این امر ظهور گزینه های زیادی برای انتخاب است. بنابراین، تعداد گزینه های روی میز برای نسل های امروزی هر روز بیشتر و بیشتر می شود. از طرفی محدودیت زمانی که انسان ها در آن حضور دارند اجازه نمی دهد چیز زیادی را تجربه کنند. این مشکل انتخاب بین بسیاری از گزینه های موجود را دشوار می کند.

سوال مهاجرت را در نظر بگیرید. انتخاب گزینه مهاجرت با ترس از دست دادن والدین تصمیم سختی است. علاوه بر این، کشورهای زیادی در جهان وجود دارد که انتخاب مناسب آن کار آسانی نیست. برخی از کارشناسان آموزش معتقدند که این تنوع گسترده افراد برای انتخاب در مراحل مختلف زندگی به یک تهدید بزرگ تبدیل می شود تا فرصت.

6 گام موثر برای کنترل و غلبه بر ترس از دست دادن

با وجود تمام مشکلات و چالش هایی که تا به حال به آن اشاره کردیم، باید بدانید که ترس از دست دادن قابل کنترل است. در اینجا 6 مرحله اساسی وجود دارد که می توانید برای کاهش FOMO انجام دهید:

۱- یک سوال مهم از خود بپرسید

هر زمان که این احساس به سراغ شما آمد، یک سوال مهم از خود بپرسید: چه چیزی من را از دست دادن می ترساند؟ به عقیده بسیاری از روانشناسان، پاسخ به این سوال نقش مهمی در کنترل احساسات و عواطف زودگذر دارد. وقتی دقیقاً بدانید که چه چیزی باعث ترس از دست دادن شما می شود، گام مهمی برای غلبه بر این احساس برداشته اید.

2. آیا تصویر درستی از موقعیتی که در آن قرار گرفته اید دارید؟

گاهی ترس از دست دادن شغل باعث می شود تا مدت زیادی در شغلی بمانید که با آن احساس راحتی نمی کنید. اما نکته اینجاست که نگاهی از بالا به شما فرصت های فراوان دیگری را در پیش روی شما نشان می دهد. به این ترتیب متوجه خواهید شد که پایه ترس شما اشتباه است. داشتن تصویری صحیح از موقعیت هایی که در زندگی با آن روبرو هستیم، نقش مهمی در کنترل FOMO ایفا می کند.

3. یک برنامه مکتوب برای خود تنظیم کنید

برنامه ریزی به زندگی انسان جهت می دهد. فرد بدون برنامه نمی داند که چقدر از اهداف خود فاصله دارد و چه زمانی به آنها خواهد رسید. وقتی از یک برنامه زندگی مکتوب صحبت می کنیم، منظورمان این است که کجا و چه زمانی می خواهید باشید. در عین حال متعهد به اجرای برنامه باشید. داشتن برنامه تصمیم گیری در زندگی را آسان تر می کند و افراد از ترس از دست دادن چیزی متوقف نمی شوند.

حتی اگر شکستی در زندگی رخ دهد، برنامه هدفمند همیشه شما را به جلو می برد. شعر معروفی نیز در این باره وجود دارد:

هر که شهامت داشته باشد شکست شکست نمی خورد / تیغ جوهرکاری که می شکند خنجر می شود

4. به طور مداوم اهداف خود را در زندگی زیر نظر داشته باشید

اغلب چیزی که با ترس از دست دادن از دست می‌رود، بسیار بیشتر از آن چیزی است که با گرفتن یک تصمیم بد از دست می‌رود. این بستگی به اهداف و برنامه هایی دارد که برای خود در زندگی دارید. سعی کنید چند روز از زندگی خود را به مرور زمان خود اختصاص دهید. اگر از اهداف برنامه ریزی شده خود عقب مانده اید، انگیزه ای برای جبران و کاهش استرس تصمیم گیری ایجاد کنید.

5. نحوه مشاهده ضرر را تغییر دهید

آیا کسی را می شناسید که توانسته است همه عزیزان خود را زنده نگه دارد؟ قطعا نه؛ پس برد و باخت را در میان زیبایی های زندگی در نظر بگیرید. اگر ضرری وجود نداشته باشد، سودی وجود ندارد. انسان ها به طور طبیعی به دنبال جاودانگی هستند، اما شما باید بپذیرید که هیچ چیز در این دنیا ماندگار نیست و هرگز پایان نخواهد یافت. چرخه زندگی به حرکت خود ادامه می دهد. اگر می خواهیم از زندگی لذت ببریم، باید این چرخه را دنبال کنیم.

6. روی چیزهایی که دارید تمرکز کنید

ترس از دست دادن اغلب شامل پدیده هایی می شود که خارج از کنترل ما هستند. وقتی عزیزانمان را از دست می دهیم سوال روشنی نیست و نمی توانیم تصمیم بگیریم. به جای ترس از دست دادن عزیزان، می توانیم هر لحظه ای را که با آنها سپری می کنیم به بهترین لحظات زندگی خود تبدیل کنیم. در این صورت نه تنها اضطراب به سراغ ما نمی آید، بلکه شیرینی زندگی کام ما را نرم می کند.

کلام آخر: حتما از مشاوران متخصص کمک بگیرید

در این مقاله، نگاهی دقیق به هر چیزی که باید در مورد ترس از دست دادن بدانید، انداخته ایم. برای درمان استرس و کنترل احساس ترس از دست دادن، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. کارشناسان مشاوره کاهش استرس ما آماده گفتگوی آنلاین با شما هستند. نگرانی شما دغدغه اوست. تا زمانی که ترس از دست دادن به طور کامل از بین برود با شما هستیم.

شاید هیچ چیز بهتر از این شعر ژاله اصفهانی برای پایان دادن به این مقاله نباشد:

زندگی صحنه بی نظیر هنر ماست / هرکس آهنگ خودش را می خواند و صحنه را ترک می کند / صحنه هنوز سر جایش است / آهنگ همان آهنگی است که مردم به یاد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا