چرا نباید آهنربا را نزدیک تلفن همراه کنیم

مضر بودن آهنرباها برای وسایلی که ما استفاده می کنیم به روزهایی برمی گردد که از تلویزیون ها و مانیتورهای دارای لامپ تصویری استفاده می شد. اگر قرار بود به این وسایل مغناطیسی نزدیک شود، تصویر آنها مخدوش می شد. رنگ ها ادغام می شوند و تصویر خراب می شود. دلیل آن این است که در این سیستم نمایش، تصویر با عبور نور از یک راهرو مغناطیسی ایجاد شده است.

مقاله مرتبط: تعمیر گوشی

عملکرد نمایش لامپ تصویر، Elban

جلوه مغناطیسی روی صفحه چراغ رومیزی Elban

اما امروزه خبری از لامپ تصویری نیست و صفحه نمایش ها ال سی دی و ال ای دی شده اند و با نزدیک شدن میدان مغناطیسی خارجی به تصویر آسیبی نمی رسد.

اما، آیا موبایل ما با نزدیکی آهنربا آسیب نمی بیند؟

در مورد عکس هم همانطور که در بالا توضیح دادم آهنربا مشکلی ندارد. اما قسمت های دیگر گوشی چطور؟ هارد یا مموری گوشی از نوع فلش است و توسط آهنربا و میدان مغناطیسی آسیب نمی بیند، البته این مشکل برای هارد کامپیوتر و لپ تاپ (SSD نیست) صادق نیست و میدان مغناطیسی روی آن تاثیر منفی می گذارد. . .

اثر آهنربا بر قطب نما، Elban

گوشی های امروزی از سیستم موقعیت یابی و موقعیت یابی استفاده می کنند، همانطور که یک قطب نما معمولی به دلیل نزدیک بودن میدان مغناطیسی خراب می شود، این مشکل در گوشی نیز وجود دارد و نزدیک بودن آهنربا باعث اختلال در سیستم موقعیت یابی می شود موقعیت یابی گوشی و قطب نما. بودن

یکی دیگر از مشکلات بزرگ در گوشی ها دوربین آنها است. دوربین هایی که به طور خودکار فوکوس می کنند، تحت تأثیر میدان های مغناطیسی به درستی کار نمی کنند.

علاوه بر نکاتی که در بالا ذکر شد، سامسونگ مدعی است که آهنرباها روی سیستم NFC اثر منفی می گذارند.

بنابراین هنگام استفاده از دوربین، قطب نما و موقعیت یابی گوشی، حتما آهنربای قوی را از گوشی جدا کنید. اگر محافظ گوشی شما نیز آهنربای قوی دارد، بهتر است هنگام استفاده از این ویژگی ها، گوشی را از قاب آن جدا کنید. برای نتایج دقیق تر اگر آهنربای قوی را به گوشی نزدیک کنید، ممکن است قطعات آهنی داخل گوشی مغناطیسی شوند و موارد ذکر شده در بالا به طور مداوم و دائمی در گوشی باقی بماند.

قسمت های صوتی گوشی (میکروفون و اسپیکر) نیز دارای آهنربای کوچکی هستند. اگر آهنربا به این قسمت ها نزدیک شود، ممکن است بر کیفیت صدای ارسالی و دریافتی تأثیر بگذارد.

کمی تجربه

شما می توانید یک آزمایش کوچک ساده در مورد تأثیرات منفی آهنرباها در محل قرارگیری انجام دهید. در جایی که جهات جغرافیایی را می دانید از آن استفاده کنید. تفاوت بین آنچه می دانید و آنچه تلفن به شما نشان می دهد را بررسی کنید. اگر تفاوتی ایجاد نکردند و گوشی به خوبی کار می کرد، آهنربایی که استفاده می کنید به اندازه کافی قوی نیست که بتواند با سیستم موقعیت یابی گوشی شما به هم بریزد، اما اگر نتایج متناقض هستند، مراقب باشید از آهنربا و موقعیت گیر استفاده کنید. همان زمان. زمان چون ممکن است با خطا همراه باشد.

مشکل را حل کنید

اگر فکر می کنید گوشی شما خراب است و نیاز به مشاوره دارید یا گوشی شما نیاز به تعمیر دارد، اصلا نگران نباشید. با سیستم تعمیر گوشی آلبان علاوه بر استفاده از مشاوره تلفنی رایگان، در صورت نیاز می توانید به راحتی گوشی خود را تعمیر کنید!

بسیاری از کاربران بر این باورند که آهنربا می تواند به انواع وسایل الکترونیکی آسیب برساند. اما آیا واقعا چنین باوری درست است؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

چرا مردم نگران آسیب آهنربا هستند؟

نگرانی در مورد آهنربا و آسیب به وسایل الکترونیکی کاملاً بی اساس نیست و در واقع از نظر علمی معتبر است. با این حال، اگر در این مورد نگران هستید، ابتدا باید گفت که آسیب رساندن به وسایل الکترونیکی با آهنربا بسیار سخت و بسیار نادر است.

ما می توانیم نگرانی در مورد این موضوع را با نگرانی در مورد امنیت Wi-Fi مقایسه کنیم. برای مثال، روتر Wi-Fi خانگی شما از فرکانس مایکروویو یکسان (2.4 گیگاهرتز) استفاده می کند. اما سطح قدرت و تمرکز انرژی ساطع شده توسط این دو کاملاً متفاوت است. شما می توانید در کمترین زمان یک فنجان آب را در مایکروویو خود بجوشانید، اما میزان انرژی مایکروویو ساطع شده توسط روتر Wi-Fi شما آنقدر کم است که نمی توانید همان فنجان آب را حتی یک درجه بالا ببرید.

بخونیدش:  چطور با همراه بانک ملت کارت به کارت کنیم

ما می توانیم همین مفهوم را در بحث آهنربا به کار ببریم. اکثر آهنرباهای موجود در محیط شما (مگنت های یخچال، قفل های مغناطیسی روی جعبه های تبلت و غیره) آهنرباهای بسیار ضعیفی هستند. آنها فقط به اندازه کافی قوی هستند که بتوانند کاری را که برای انجام آن طراحی شده اند انجام دهند و نه بیشتر.

اما از سوی دیگر، آهنرباهای الکترومغناطیس بسیار قوی و آهنرباهای نئودیمیومی وجود دارند که می توانند مشکلات زیادی را برای دستگاه های الکترونیکی ایجاد کنند و حتی گاهی اطلاعات دستگاه ها را حذف کنند. اما این نوع آهنرباهای قوی بیشتر در محیط های صنعتی، پزشکی و آزمایشگاهی یافت می شوند. در مرحله بعد، در مورد خطراتی که آهنرباها می توانند برای دستگاه های الکترونیکی ایجاد کنند صحبت می کنیم.

آیا آهنربا می تواند به کامپیوتر یا لپ تاپ من آسیب برساند؟

اگر کامپیوتر شما از هارد دیسک‌های قدیمی استفاده می‌کند، باز هم ممکن است توسط یک آهنربای قوی آسیب ببیند. البته این امکان بسیار کم است. بنابراین تا زمانی که یک آهنربای بزرگ نئودیمیم را مستقیماً روی هارد دیسک قرار ندهید یا لپ تاپ خود را در یک گازساز صنعتی قرار ندهید، مشکلی نخواهید داشت.

بنابراین اگر به عنوان مثال، فرزند شما آهنرباهای یخچال یا اسباب بازی های مغناطیسی را روی رایانه یا لپ تاپ شما گذاشته است، نباید نگران باشید. این آهنرباهای کوچک آنقدر ضعیف هستند که ربطی به قدرت آهنرباهای استفاده شده در هارد دیسک ندارند. از طرفی اگر از حافظه های SSD استفاده می کنید، این نوع حافظه ها کاملاً در برابر آهنربا مصون هستند و آسیبی نمی بینند.

آیا آهنربا می تواند به گوشی من آسیب برساند؟

در مورد اینکه آیا آهنرباها می توانند به تلفن آسیب برسانند، باید به چند نکته توجه داشت. در نگاه اول، پاسخ به این سوال منفی است. زیرا هیچ کدام از گوشی های هوشمند قطعاتی مانند هارد و موارد مشابه ندارند. بنابراین در اکثر مواقع هیچ آسیبی توسط آهنرباهای معمولی به گوشی وارد نمی شود. لازم به ذکر است که برخی از گوشی ها مانند آیفون از آهنرباهای نسبتا بزرگی استفاده می کنند و در مورد آیفون ها از این قابلیت برای MagSafe استفاده می شود.

با این حال، آهنرباها گاهی اوقات می توانند مشکلات جزئی و موقتی در تلفن ها ایجاد کنند. در داخل گوشی ها از آهنربا برای اهداف مختلفی مانند تثبیت لنز استفاده می شود. بنابراین، قرار دادن قاب مغناطیسی نزدیک به سنسورها ممکن است به طور موقت آنها را غیرفعال کند.

از طرفی در حال حاضر انواع مختلفی از لنزها برای دوربین موبایل به فروش می رسد که برخی از آنها از پایه مغناطیسی برای اتصال به گوشی استفاده می کنند. پس از استفاده از این دستگاه ها، ممکن است مشکلات مربوط به فوکوس خودکار و عملکرد تثبیت نوری را تجربه کنید. آهنرباها همچنین می توانند برای قطب نما داخل گوشی مشکل ایجاد کنند.

این مشکلات معمولاً بلافاصله پس از برداشتن آهنربا حل می شوند و گاهی اوقات خود گوشی با وضعیت جدید خود سازگار می شود. اگر به دنبال استفاده از چنین لوازم جانبی هستید، اما نمی خواهید مشکلی برایتان پیش بیاید، بهتر است از لوازم جانبی ساخت شرکت های معتبر انتخاب کنید.

در مورد گوشی ها نیز مانند کامپیوتر باید گفت که اگر این محصولات را در کنار آهنرباهای فوق العاده قوی قرار ندهید، مشکل جدی برای آن ها پیش نمی آید. از این رو، اگر تلفن، لپ تاپ، کامپیوتر و سایر ابزارهای خود را از آهنرباهای صنعتی دور نگه دارید، هرگز با مشکل مرتبط با این مشکل مواجه نخواهید شد.

منبع: How to Geek

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا