چرا نباید آهنربا را نزدیک تلفن همراه یا کارت اعتباری قرار دارد

مضر بودن آهنرباها برای وسایلی که ما استفاده می کنیم به روزهایی برمی گردد که از تلویزیون ها و مانیتورهای دارای لامپ تصویری استفاده می شد. اگر قرار بود به این وسایل مغناطیسی نزدیک شود، تصویر آنها مخدوش می شد. رنگ ها ادغام می شوند و تصویر خراب می شود. دلیل آن این است که در این سیستم نمایش، تصویر با عبور نور از یک راهرو مغناطیسی ایجاد شده است.

مقاله مرتبط: تعمیر گوشی

عملکرد نمایش لامپ تصویر، Elban

جلوه مغناطیسی روی صفحه چراغ رومیزی Elban

اما امروزه خبری از لامپ تصویری نیست و صفحه نمایش ها ال سی دی و ال ای دی شده اند و با نزدیک شدن میدان مغناطیسی خارجی به تصویر آسیبی نمی رسد.

اما، آیا موبایل ما با نزدیکی آهنربا آسیب نمی بیند؟

در مورد عکس هم همانطور که در بالا توضیح دادم آهنربا مشکلی ندارد. اما قسمت های دیگر گوشی چطور؟ هارد یا مموری گوشی از نوع فلش است و توسط آهنربا و میدان مغناطیسی آسیب نمی بیند، البته این مشکل برای هارد کامپیوتر و لپ تاپ (SSD نیست) صادق نیست و میدان مغناطیسی روی آن تاثیر منفی می گذارد. . .

اثر آهنربا بر قطب نما، Elban

گوشی های امروزی از سیستم موقعیت یابی و موقعیت یابی استفاده می کنند، همانطور که یک قطب نما معمولی به دلیل نزدیک بودن میدان مغناطیسی خراب می شود، این مشکل در گوشی نیز وجود دارد و نزدیک بودن آهنربا باعث اختلال در سیستم موقعیت یابی می شود موقعیت یابی گوشی و قطب نما. بودن

یکی دیگر از مشکلات بزرگ در گوشی ها دوربین آنها است. دوربین هایی که به طور خودکار فوکوس می کنند، تحت تأثیر میدان های مغناطیسی به درستی کار نمی کنند.

علاوه بر نکاتی که در بالا ذکر شد، سامسونگ مدعی است که آهنرباها روی سیستم NFC اثر منفی می گذارند.

بنابراین هنگام استفاده از دوربین، قطب نما و موقعیت یابی گوشی، حتما آهنربای قوی را از گوشی جدا کنید. اگر محافظ گوشی شما نیز آهنربای قوی دارد، بهتر است هنگام استفاده از این ویژگی ها، گوشی را از قاب آن جدا کنید. برای نتایج دقیق تر اگر آهنربای قوی را به گوشی نزدیک کنید، ممکن است قطعات آهنی داخل گوشی مغناطیسی شوند و موارد ذکر شده در بالا به طور مداوم و دائمی در گوشی باقی بماند.

قسمت های صوتی گوشی (میکروفون و اسپیکر) نیز دارای آهنربای کوچکی هستند. اگر آهنربا به این قسمت ها نزدیک شود، ممکن است بر کیفیت صدای ارسالی و دریافتی تأثیر بگذارد.

کمی تجربه

شما می توانید یک آزمایش کوچک ساده در مورد تأثیرات منفی آهنرباها در محل قرارگیری انجام دهید. در جایی که جهات جغرافیایی را می دانید از آن استفاده کنید. تفاوت بین آنچه می دانید و آنچه تلفن به شما نشان می دهد را بررسی کنید. اگر تفاوتی ایجاد نکردند و گوشی به خوبی کار می کرد، آهنربایی که استفاده می کنید به اندازه کافی قوی نیست که بتواند با سیستم موقعیت یابی گوشی شما به هم بریزد، اما اگر نتایج متناقض هستند، مراقب باشید از آهنربا و موقعیت گیر استفاده کنید. همان زمان. زمان چون ممکن است با خطا همراه باشد.

مشکل را حل کنید

اگر فکر می کنید گوشی شما خراب است و نیاز به مشاوره دارید یا گوشی شما نیاز به تعمیر دارد، اصلا نگران نباشید. با سیستم تعمیر گوشی آلبان علاوه بر استفاده از مشاوره تلفنی رایگان، در صورت نیاز می توانید به راحتی گوشی خود را تعمیر کنید!

تقریباً اکثر مردم در مورد تأثیر منفی و از دست دادن آهنرباها بر روی دستگاه هایی مانند تلفن های همراه، کارت های اعتباری و سایر دستگاه های الکترونیکی شنیده اند. به همین دلیل برخی بسیار مراقب هستند که گوشی را در کنار آهنربا قرار ندهند. اما آیا آهنربا واقعا برای گوشی مضر است؟ امروز در Enzelweb قصد داریم بررسی کنیم که آهنربا چه تأثیری روی گوشی دارد و چگونه این تأثیر را دارد.

بررسی معایب و اثرات آهنربا برای گوشی

آیا آهنربا برای موبایل مضر است؟

تاثیر آهنربا بر وسایل و ابزار الکترونیکی مانند بردهای الکترونیکی و غیره. به تلفن گذشته می رسد. برخی این تاثیر را برای گوشی شدیدتر می دانند و فکر می کنند آهنربا می تواند گوشی را به طور کامل نابود کند! به همین دلیل تاثیر آهنربا روی گوشی برای برخی خطرناک به نظر می رسد! در ادامه به تاثیر آهنربا بر روی باتری و گوشی خواهیم پرداخت.

بخونیدش:  چرا گوشی هواوی با کابل به کامپیوتر وصل نمیشه

تاثیر آهنربا بر روی گوشی، آهنربا چه تاثیری روی گوشی موبایل دارد؟

به گفته مت نیوبی از متخصصان first4magnets، در تحقیقات در مورد آسیب آهنربا به تلفن‌ها، وسایل الکترونیکی قدیمی‌تر مانند نمایشگرهای CRT و تلویزیون‌های قدیمی می‌توانند از نزدیکی آهن‌رباها تأثیرات منفی داشته باشند. زیرا صفحه نمایش های قدیمی با استفاده از میدان مغناطیسی کار می کردند و آهنربا می توانست در کار آنها اختلال ایجاد کند. اما وسایل الکترونیکی جدید و مدرن به دلیل ساختار متفاوتی که دارند اینگونه نیستند و حتی در قطعات و لوازم جانبی خود از آهنرباهای متفاوتی استفاده می کنند. به عنوان مثال در شارژ بی سیم از نیروی القایی مغناطیسی استفاده می شود که بستگی به آهنربا دارد.

پس می توان گفت آهنرباهای معمولی و ضعیف برای گوشی های امروزی خطرناک نیستند. البته باید توجه داشت که آهنربا ممکن است به طور موقت باعث از کار افتادن قطب نمای گوشی شود. لازم به ذکر است که این اثرات برای آهنرباهای کوچک و متوسط ​​به دست آمده است که ممکن است در زندگی روزمره با آنها مواجه شویم. اما در مورد آهنرباهای بسیار قوی، مطالعات کمی روی آنها انجام شده است.

تاثیر آهنربا بر قطب نما گوشی معایب ساپورت مغناطیسی

بنابراین می دانیم که به جز مختل شدن موقت قطب نما گوشی و از دست دادن کالیبراسیون آن، آهنرباهای معمولی تهدید دیگری محسوب نمی شوند. تحقیقات مختلفی در زمینه قطب نما انجام شده است. مهندسان K&J Magnetics این را با آزمایش آیفون نشان می دهند که می توانید در ویدیوی زیر مشاهده کنید.

این اثر، که ممکن است ناشی از ناراحتی پایه مغناطیسی و غیره باشد، در نهایت ممکن است باعث بروز مشکلات موقت در سایر برنامه‌ها، مانند جهت‌گیری نقشه و کالیبراسیون قطب‌نما شود. اگرچه این مشکل موقتی است و با برداشتن آهنربا و کالیبره کردن قطب نما می توان مشکل را حل کرد اما به همین دلایل بدون وجود مشکل خطرناک بهتر است گوشی خود را از باتری خارج کنید. مخصوصاً زمانی که به جهت و غیره نیاز دارید) دور شوید.

در ضمن آیا از عصر تا صبح گوشی خود را به شارژر وصل می کنید؟ ما به شما این مطلب را پیشنهاد می کنیم: آیا شارژ گوشی از عصر تا صبح مضر است؟ همچنین بخوانید

قطعاتی که ممکن است با قرار دادن آهنربا در کنار گوشی، اشکالات قاب مغناطیسی و غیره مشکل داشته باشند.

در شایعات آسیب آهنربای گوشی، برخی از قطعات تلفن همراه معرفی شده است که در صورت قرار گرفتن در معرض آهنربا معیوب می شوند. در این بخش به این خواهیم پرداخت که چرا مغناطیس آهنربا نمی تواند باعث از کار افتادن این قطعات شود.

حافظه: تلفن‌های همراه از تراشه‌های فلش برای ذخیره‌سازی استفاده می‌کنند و برخلاف هارد دیسک، آهن‌رباها نمی‌توانند روی آن تأثیر بگذارند. تنها در صورتی که تلفن همراه شما از هارد دیسک استفاده کند، آهنربا روی آن تاثیر منفی می گذارد.

صفحه نمایش: صفحه نمایش های قدیمی با استفاده از میدان مغناطیسی کار می کردند و آهنرباها می توانند در کار آنها اختلال ایجاد کنند. اما صفحه نمایش های جدید از فناوری جدیدتری بهره می برند و از این نظر مشکلی نخواهند داشت.

GPS و قطب نما: همانطور که گفته شد، آهنربا به این سنسورها آسیب نمی رساند، اما می تواند به طور موقت در عملکرد قطب نما اختلال ایجاد کند و جهت اشتباه را نشان دهد. در مورد GPS، از آنجایی که از اطلاعات ماهواره ای استفاده می کند، آهنرباها روی آن تأثیری ندارند.

باتری، آیا آهنربا برای باتری تلفن همراه مضر است؟ : تلفن های همراه جدید از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند. این باتری ها با واکنش های شیمیایی کار می کنند که مغناطیسی نیستند. بنابراین آهنربا هیچ تاثیری بر باتری (مدل های لیتیوم یونی) ندارد. برخی از کاربران شکایت دارند که وقتی گوشی را با پایه مغناطیسی به خودرو متصل می کنند و از آن برای مسیریابی استفاده می کنند، باتری آنها سریعتر خالی می شود. دلیل این امر تنها استفاده از GPS و روشن ماندن صفحه نمایش برای ناوبری و پردازش نقشه است.

اسپیکر: بلندگوها در ساختار خود از آهنربا استفاده می کنند. طبق آزمایشات، آهنرباهای معمولی استفاده شده ضعیف هستند و نمی توانند آن را مختل کنند، اما اگر آهنربای بسیار قوی وجود داشته باشد، ممکن است در عملکرد اسپیکر در زیر میدان مغناطیسی اختلالاتی ایجاد شود.

بخونیدش:  چرا به سنگ های رسوبی کتاب تاریخ زمین میگویند

در پایان اگر می خواهید از اثرات مضر امواج الکترومغناطیسی بر بدن بدانید مقاله کدام امواج الکترومغناطیسی برای انسان مضر است را بخوانید؟ چگونه از خود در برابر این تشعشعات محافظت کنیم؟ فراموش نکن

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به بررسی تاثیر آهنربا بر روی تلفن همراه پرداختیم. آیا به غیر از اختلال قطب نما، اختلال دیگری دارید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه مضر بودن آهنربا برای گوشی در نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا