چرا نباید بعد عمل بینی سیگار کشید

به این بررسی امتیاز دهید

داوطلبان جراحی بینی باید یک سری نکات و مراقبت های بعد از جراحی را جدی بگیرند تا در اسرع وقت به نتیجه دلخواه برسند. یکی از موارد مهم عدم سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی است. زیرا استعمال دخانیات و قلیان بعد از جراحی بینی می تواند تاثیر زیادی روی نتایج داشته باشد و دوره نقاهت را طولانی کند. اگر شما هم سیگاری هستید و قصد انجام عمل بینی خود را دارید، بهتر است قبل از انجام این کار سیگار را ترک کنید.

اینفوگرافیک سیگار کشیدن بعد از عمل بینی

برای اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر قلیان بر نتایج جراحی بینی و پاسخ به سوالاتی از جمله اینکه تا چه زمانی بعد از جراحی بینی نباید قلیان نکشید؟ از شما دعوت می کنیم در خواندن این مقاله با ما همراه باشید.

تأثیر سیگار و قلیان بر نتایج جراحی بینی

اولین سوالی که برای افرادی که عادت به کشیدن سیگار دارند این است که آیا قلیان برای عملکرد بینی مضر است یا خیر؟ پاسخ این سوال قطعا مثبت است و همه این گونه افراد باید ابتدا سعی کنند آن را ترک کنند، در غیر این صورت توصیه می شود مدتی این عادت را کنار بگذارند زیرا کشیدن قلیان بعد از جراحی بینی یک سری عوارض و ضرر دارد. همراه خواهد بود که می تواند دوره نقاهت پس از عمل را برای فرد سخت کند.

علت این مشکل ممکن است به نیکوتین موجود در سیگار و قلیان و اثرات آن بر بدن مربوط باشد. از جمله این موارد می توان به تاثیر منفی سیگار بر روند گردش خون اشاره کرد که مشکلاتی مانند کبودی های متعدد، التهاب و تورم شدید، طولانی شدن دوره نقاهت و … را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر این، سیگار بر فعالیت سلول های پوست تأثیر منفی خواهد گذاشت. با توجه به این مشکل میزان تولید کلاژن و الاستین کاهش می یابد و سرعت بهبود زخم ها و بخیه ها بسیار کاهش می یابد.

اطلاعات بیشتر: جراحی انحراف بینی

بعد از جراحی بینی تا چه زمانی نباید قلیان کشید؟

چه مدت پس از جراحی بینی می توان قلیان کشید، سوالی است که پزشک متخصص در هر فرد باید پس از انجام آزمایشات و معاینات لازم به آن پاسخ دهد. اما به طور معمول برای جلوگیری از عوارض ناشی از مصرف دخانیات، حداقل دو هفته قبل از جراحی بینی و دو هفته بعد از آن، ترک سیگار و قلیان توصیه می شود. البته ترک سیگار گزینه ایده آل تری است که نه تنها به دلیل نتایج بعد از جراحی بینی، بلکه برای سلامت همه افراد باید مورد توجه قرار گیرد.

مطالب بیشتر: چاق کردن صورت بعد از جراحی بینی

تأثیر تنباکو بر بیهوشی

در این مقاله سعی شده است تاثیر سیگار بر نتیجه جراحی بینی از جنبه های مختلف بررسی شود. مهم است که بدانید سیگار بر روند بیهوشی شما نیز تأثیر می گذارد. در حین جراحی، متخصص از یک داروی بی حس کننده استفاده می کند که باعث افزایش فشار روی بدن، کاهش مقاومت بدن و در نتیجه آسیب پذیری قلب فرد می شود. اگر ظرف یک ماه قبل از جراحی سیگار را ترک نکنید، اثرات بیهوشی بر قلب افزایش می یابد و احتمال بروز مشکلات جدی وجود خواهد داشت زیرا سیگار باعث افزایش مونوکسید کربن در بدن می شود که منجر به اختلال در خون رسانی به قلب می شود. . خواهد داشت.

عوارض سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی

همه پزشکان و متخصصان توصیه می کنند پس از جراحی بینی، مدتی سیگار را ترک کنید و قلیان بکشید. دلیل این امر مربوط به عوارض جانبی جدی است که سیگار می تواند ایجاد کند. این عوارض علاوه بر ایجاد اختلال در روند بهبودی، می توانند بر نتایج مثبت نهایی پس از جراحی بینی نیز تأثیر بگذارند. برخی از شایع ترین عوارض جانبی قلیان پس از جراحی بینی و سیگار عبارتند از:

اختلال در سیستم گردش خون

اولین عارضه ناشی از سیگار، اختلال در سیستم گردش خون بدن است، زیرا باعث کاهش اکسیژن در بدن و همچنین باریک شدن رگ های خونی می شود. این امر بهبود زخم را به تاخیر می اندازد و روند بهبود را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

افزایش خطر عفونت

افرادی که به سیگار عادت دارند بیشتر از دیگران در معرض ابتلا هستند. بنابراین برای کاهش این احتمال و افزایش شانس موفقیت جراحی بینی، بهتر است از مصرف سیگار و قلیان به مدت طولانی خودداری کنید.

بخونیدش:  چرا شاعر به دماوند می گوید تو قلب فسرده زمینی

احتمال خونریزی

یکی دیگر از عوارض جانبی که نمی توان برای داوطلبان جراحی بینی انتظار داشت، خطر خونریزی در زخم است. همانند عفونت، احتمال خونریزی در افراد سیگاری بیشتر است.

تورم و کبودی شدید

به دلیل اختلال در سیستم گردش خون در افراد سیگاری، کبودی و تورم شدید دور از انتظار نیست. طبق آمار به دست آمده تورم و کبودی بعد از جراحی بینی در افرادی که عادت به سیگار کشیدن دارند می تواند تا 18 ماه ادامه داشته باشد.

دوره نقاهت طولانی

همانطور که گفته شد تنباکو به طور مستقیم بر فعالیت سلول های پوست تاثیر می گذارد. بنابراین تولید کلاژن که یکی از مهمترین وظایف سلول های پوست است با اختلالاتی همراه است. این مشکل منجر به تاخیر در بهبود زخم و در نهایت طولانی شدن دوره نقاهت می شود.

اسکارهای باقی مانده

رینوپلاستی یکی از روش های تهاجمی زیبایی است. بنابراین با ایجاد بریدگی و بخیه روی پوست همراه است. با توجه به اختلال در فعالیت سلول های پوست در افراد سیگاری، امکان مشاهده اسکار تا مدت ها بعد از جراحی بینی وجود خواهد داشت.

چه زمان می‌توان سیگار کشید؟
حداقل باید یک ماه بعد از عمل، صبر کنید و سپس با اجازه متخصص، دخانیات را مصرف کنید.

عواقب سیگار کشیدن

اختلال در خون رسانی و کاهش سرعت بهبود زخم

کاهش اکسیژن خون

افزایش تورم و کبودی

دوره نقاهت طولانی

تاثیر سیگار بر بیهوشی
بیهوشی، فشار زیادی به بدن و قلب وارد می‌کند و مصرف سیگار، این فشار را بیشتر خواهد کرد.

مطالب بیشتر: جراحی استخوان بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

با توجه به اینکه کیفیت دوره نقاهت بر نتیجه نهایی جراحی بینی تأثیر می گذارد، لازم دانستیم توصیه های مراقبتی بعد از جراحی بینی را به شما ارائه دهیم که عبارتند از:

بدون دستکاری بینی و اطراف آن

قرار دادن سر بالاتر از بدن در هنگام خواب برای کاهش تورم

از گرفتن کف دست و فشار دادن به بینی خودداری کنید

سبزیجات و میوه های تازه مصرف کنید و آب کافی بنوشید

چسب روی بینی را طبق توصیه متخصصان تغییر دهید

برای جلوگیری از خونریزی به محیط های گرم مانند سونا یا محیط های آفتابی نروید

در زمان های مشخص به متخصص مراجعه کنید

داروهای تجویز شده توسط جراح را مصرف کنید

حداقل یک ماه از مصرف الکل و تنباکو خودداری کنید

از مصرف داروهای رقیق کننده خون و مکمل ها به مدت دو هفته خودداری کنید

برای کاهش تورم پوست، مصرف نمک را در وعده های غذایی در دوره نقاهت کاهش دهید

چرا بعد از جراحی بینی سیگار نکشید؟

به گزارش سایت دکتر حمیدی:

عوارض و عوارض سیگار پس از جراحی بینی – دکتر سعید شیرنگی.

عوارض و عوارض سیگار پس از جراحی بینی – دکتر سعید شیرنگی.

اینفوگرافیک سیگار کشیدن بعد از عمل بینی برای اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر قلیان بر نتایج جراحی بینی و پاسخ به سوالاتی مانند تا چه زمانی بعد از جراحی بینی نباید قلیان نکشید؟از شما دعوت می کنیم مطالب این مطلب را مطالعه فرمایید.

چرا قبل و بعد از جراحی بینی سیگار نکشید؟

· چرا قبل و بعد از جراحی بینی سیگار نکشید؟ سیگار کشیدن قبل از جراحی بینی منجر به مشکلات ریوی و بیهوشی شدید می شود. از طرفی بعد از عمل. باعث نکروز و سیاه شدن نوک بینی و تورم شدید نوک بینی می شود.

چرا قبل و بعد از جراحی بینی سیگار نکشید؟دکتر کاظمی.

یک هفته قبل و حدود یک ماه بعد از جراحی بینی نباید سیگار بکشید. دکتر مجید کاظمی برنامه طلوع شبکه چهار سیما. 27 اردیبهشت 93

چرا بعد از جراحی بینی سیگار نکشید؟

عوارض سیگار و قلیان بعد از جراحی بینی – کلینیک هلیا.

مصرف قلیان و سیگار بعد از جراحی بینی برای بیماران به دلیل عوارضی که ممکن است ایجاد کنند اکیدا ممنوع است. به خصوص در روزهای اول بعد از عمل هرگز نباید سیگار بکشید و: 5 ثانیه

جراحی بینی برای افراد سیگاری – drhosnani.

بهتر است حداقل یک هفته قبل از عمل و یک ماه بعد از عمل از استعمال دخانیات خودداری کنید. پرسش و پاسخ دکتر حسنانی در مورد مضرات سیگار برای جراحی بینی. سوالات 5622. استعمال دخانیات و مشروبات الکلی بعد از عمل

19 توصیه مهم بعد از جراحی بینی از طرف جراح بینی تهران.

توصیه های مهم بعد از جراحی بینی و برخی توصیه های دیگر برای جراحی بینی حداقل 12 ساعت بعد از جراحی بینی. از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم استفاده کنید.در چند هفته اول از خندیدن و صحبت زیاد خودداری کنید.از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری کنید. مانند هویج سیب از استیک و غیره اجتناب کنید. به مدت 24 ساعت و بعد از آن از غذاهای مخلوط و نرم و همچنین آب میوه و سوپ در وعده های غذایی خود استفاده کنید تا زمانی که بینی شما شکل نگیرد. قرار گرفتن در محیط های شلوغ؛ مانند مترو و اتوبوس، جایی که امکان ملاقات با مردم وجود دارد

بخونیدش:  چرا باید سر مار را له کرد

چرا بعد از جراحی بینی سیگار نکشید؟

این مطلب در سایت دکتر حمیدی نوشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا