چرا نباید شمع را فوت کرد

کد تخفیف ویژه اولین خرید: Newfamily

چهارشنبه اول تیراندازی 1401

وقتی شمع را فوت می کنی؛ انرژی منفی در فضا پراکنده می شود، زیرا نفس یکی از عناصر چهارگانه است مانند آتش که یکی از آنها نباید با نیروی دیگری از بین برود.

وقتی شمع را فوت می کنید، فتیله شمع آسیب می بیند و دفعه بعد شمع شما به خوبی نمی سوزد. در همان زمان، با خاموش کردن شمع، جرقه ها می توانند پخش شوند و باعث آتش سوزی شوند.

بهترین راه برای خاموش کردن شمع استفاده از شمع گیر یا قرار دادن آن در ظرف همراه با شمع است.

اگر ندارید از قاشق استفاده کنید. علاوه بر این، زمانی که شمع را خاموش می کنید، فتیله دود می کند و این دود مضر بوی نامطبوعی را در محیط پخش می کند.

در اسلام مردن در کنار شمع منفور است و افراد مسن شعله شمع را یا با انگشتان خود یا با قاشق خمیده خاموش می کردند.

می خواهم بگویم برای روشن کردن شمع بهتر است از کبریت استفاده کنید.

تهیه و تولید شده توسط تیم محتوا در گالری ریور

محققان دانشگاه کلمسون در ایالات متحده با فوت شمع های تولد قبل از بریدن کیک، گسترش باکتری ها را بررسی کردند.

به گفته محققان، باکتری ها بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی هستند که تقریباً در تمام تماس های انسانی وجود دارند. چه مفید و چه بیماری زا، دانستن نحوه انتقال این باکتری ها و یادگیری راه های جلوگیری از آلودگی بسیار مهم است.

بیماری‌های ناشی از باکتری‌های بیماری‌زا که به سرعت در میان جمعیت گسترش می‌یابند، یک مشکل عمده بهداشت عمومی در جامعه امروزی است.

محققان می گویند پس از فوت شمع ها، امکان انتقال باکتری به کیک به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

به گفته محققان، با خاموش کردن شمع، احتمال 1400 درصد انتقال باکتری از دستگاه تنفسی فرد در حال مرگ به سطح کیک وجود دارد و این می تواند بعداً به فردی که کیک را می خورد منتقل کند.

محققان در این مطالعه با استفاده از فوم پلی استایرن یک کیک مصنوعی ساختند. پس از آن روی آن را با یک لایه فویل پوشانده و شمع ها را در آنجا قرار دادند. از برخی از شرکت کنندگان در این آزمون خواسته شد که پیتزا بخورند و شمع ها را فوت کنند. البته در کنار پیتزا ۱۱ نوع غذای دیگر نیز بین داوطلبان توزیع شد.

نتیجه این آزمایش نشان داد که خوردن هر نوع غذایی میزان باکتری های اضافه شده به سطح کیک را تا حدودی افزایش می دهد و البته میانگین آن 14000 برابر است.

البته محققان خاطرنشان می کنند که این باکتری ها معمولا باعث بیماری نمی شوند و این مقاله فقط برای اطلاع از میزان باکتری هایی است که هنگام خاموش کردن شمع به کیک اضافه می شود.

یکی از محققین این آزمایش مدعی شد که باکتری های روی کیک معمولاً باعث بیماری نمی شوند و در موارد خاصی که فرد مبتلا به بیماری عفونی است، احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

بخونیدش:  چطور در شاد گروه را ببندیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا