چرا نباید نوزاد را قلقلک داد

غلغلک دادن به کودکان: بازی با کودکان تاثیر بسزایی بر روابط اجتماعی و شخصیت کودکان در بزرگسالی خواهد داشت. بازی قلقلک دادن کودکان می تواند اثرات ناخوشایندی برای کودک داشته باشد.

غلغلک دادن احساسی است که در اثر حرکات ملایم روی پوست در نواحی حساس مانند دنده ها، زیر بغل یا کف پا ایجاد می شود. این حرکات اغلب باعث خنده یا قهقهه می شوند و بسته به فرد می توانند خوشایند یا ناراحت کننده تلقی شوند. غلغلک دادن اغلب به عنوان نوعی پیوند اجتماعی یا برای برانگیختن پاسخی خوشایند استفاده می شود. با ما در مجله همراه باشید.

چرا نباید کودکان را قلقلک داد؟

دور کردن کودکان ممکن است یک سرگرمی بی ضرر به نظر برسد، اما مهم است که از خطرات احتمالی آگاه باشید و اقدامات احتیاطی را انجام دهید. در اینجا برخی از خطرات مرتبط آورده شده است:

1. هیجان بیش از حد کودک

غلغلک دادن به کودکان: تحریک بیش از حد کودک می تواند منجر به پریشانی، استرس و حتی بیش فعالی در بزرگسالی شود. نوزادان یک سیستم عصبی در حال رشد دارند و ممکن است نتوانند پاسخ های خود را به محرک های شدید تنظیم کنند و سیستم عصبی آنها ممکن است با این حرکات از تعادل خارج شود.

2. آسیب جسمی

قلقلک دادن کودکان: غلغلک دادن می تواند ناخواسته به کودک آسیب جسمی وارد کند. کودکان بدن حساسی دارند و حرکات زور بر روی پوست آنها می تواند منجر به آسیب هایی مانند خراش، کبودی یا حتی کشیدگی عضلات شود. مهم است که از آسیب پذیری فیزیکی کودک خود آگاه باشید.

3. مشکلات تنفسی

غلغلک دادن به نوزادان: خنده های طولانی گاهی اوقات می تواند در تنفس صحیح کودک اختلال ایجاد کند. در موارد نادر، خندیدن بیش از حد یا حبس نفس برای مدت طولانی می تواند منجر به کمبود اکسیژن شود. نظارت بر تنفس کودک و اطمینان از گردش هوای کافی در حین بازی بسیار مهم است.

4. اعتماد و مرزها

غلغلک دادن به کودکان: غلغلک دادن می تواند یک بازی قدرتی ایجاد کند که در آن کودک احساس ناامنی کند و موقعیت تحمیلی را غیرقابل کنترل درک کند. محدودیت ها و نشانه های کودک باید رعایت شود. به واکنش ها، زبان بدن و نشانه های ناراحتی کودکان توجه کنید و تعامل خود را با آنها تنظیم کنید.

5. تأثیر عاطفی

غلغلک دادن به کودکان: غلغلک دادن می تواند طیفی از احساسات از جمله خنده، تعجب و حتی ترس را در کودک برانگیزد. اگرچه خنده اغلب با شادی همراه است، اما مهم است که بدانیم همه خنده ها نشانه شادی نیستند. برخی از کودکان ممکن است به صورت انعکاسی یا به عنوان یک واکنش بدنی بخندند، حتی اگر ناراحت یا مضطرب باشند. توجه به سلامت عاطفی کلی کودک بسیار مهم است.

6. ملاحظات رشد

غلغلک دادن به کودکان: کودکان از طریق بازی با بدن، تجربیات حسی و تعاملات اجتماعی خود آشنا می شوند، اما اگر بازی با کودک به یک یا دو بازی محدود شود، فرصت های یادگیری کودک محدود می شود. فراهم کردن یک محیط بازی متعادل و متنوع که شامل انواع مختلف تجربیات حسی مانند لمس، بینایی، شنوایی و حرکت باشد برای رشد سالم کودک مهم است.

7. رضایت و استقلال

غلغلک دادن به کودکان: کودکان نیز مانند بزرگسالان شایسته احترام به مرزهای شخصی و استقلال خود هستند. غلغلک دادن می تواند بر کنترل کودک بر بدن خود تأثیر بگذارد زیرا شامل تماس فیزیکی بدون رضایت صریح است. احترام به استقلال کودک پایه و اساس مرزهای سالم در بزرگسالی است و به آنها می آموزد که ترجیحات و محدودیت های خود را بشناسند و از آنها دفاع کنند.

در نهایت، بسیار مهم است که در هر بازی با فردیت کودک با احترام رفتار شود، توجه به نشانه های کودکان، اطمینان از سلامت عاطفی و جسمی آنها و ایجاد محیطی مثبت و امن از جنبه های کلیدی برای ارتقای رشد و استقرار سالم است. یک پیوند قوی با کودک

در هر نوع بازی از جمله قلقلک دادن، راحتی و آسایش کودک را در اولویت قرار دهید. به نشانه های کودک توجه کنید و به محدودیت های آنها احترام بگذارید. ایجاد رابطه مثبت و قابل اعتماد با کودک برای رشد عاطفی و جسمی آنها بسیار مهم است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ نوزادان قلقلک بیش از آنکه خوب باشند بد هستند. شاید تعجب کنید اگر بدانید در مطالعه ای که در مورد قلقلک دادن انجام شده است، تنها 32 درصد از مردم گفتند که دوست دارند غلغلک کنند، 32 درصد اهمیتی نمی دهند و 36 درصد گفتند که از غلغلک دادن متنفرند. همه ما قبلاً غلغلک دادن را تجربه کرده ایم، به خصوص در دوران کودکی.

بخونیدش:  چرا در ابتدای ظهور اسلام مکه مهمترین شهر عربستان بود

بنابراین ما فرض می کنیم که قلقلک دادن نوزادان خوب و طبیعی است، اما به یاد داشته باشید که در سال های نه چندان دور نبستن کمربند ایمنی نیز طبیعی بود!

چرا نباید کودکان را قلقلک داد؟

برای خواندن در این زمینه؛

چرا قلقلک کردن باعث خنده شما می شود؟

مقابله با پیری با غلغلک درمانی!

اگر بچه دارید بخوانید! / نکات مهم در مورد سلامت کودکان

بچه‌ها، به‌ویژه حساس‌ترین‌شان، وقتی غلغلک می‌خورند، حتی اگر متنفر باشند، نمی‌توانند از خنده خودداری کنند. خنده آنها در پاسخ باعث می شود والدین به اشتباه فکر کنند که کودک واقعاً از قلقلک دادن لذت می برد در حالی که اینطور نیست. در مطالعه ای در سال 1997 در دانشگاه کالیفرنیا، دانشمندان دریافتند که احساسات ناشی از غلغلک دادن با احساسات ناشی از خندیدن به یک جوک خنده دار یکسان نیست. غلغلک دادن به سادگی تصور نادرست خنده را ایجاد می کند.

غلغلک دادن راهی برای نشان دادن تسلط است

فردی که قلقلک می دهد کنترل خود را از دست می دهد. این مبارزه برای کنترل می تواند برای کودک تحقیرآمیز باشد و خاطرات ناخوشایندی از خود به جای بگذارد که تا آخر عمر باقی بماند. وقتی یک بزرگسال کودکی را قلقلک می دهد، معمولا برای سرگرمی و خنده است، اما این بدان معنا نیست که اثرات ناخوشایند نخواهد بود. به گفته دانشمندان، غلغلک دادن به خوبی ممکن است نوعی تسلط باشد، و خنده ای که ایجاد می کند روشی تکاملی برای نشان دادن تسلیم است.

علاوه بر این واقعیت که کودک نوپا ممکن است نتواند به شما بگوید که قلقلک شما را دوست ندارد، مجبور کردن او به شما اجازه غلغلک دادن به او پیام خطرناکی در مورد کنترل بدنش می دهد. از دیدگاه کودک، قلقلک دادن ناخواسته به او این فکر را القا می کند که یک بزرگسال حق دارد هر کاری که می خواهد با بدنش انجام دهد، حتی اگر کودک از او بخواهد که این کار را نکند.

ممکن است فکر کنید که احمقانه است. اما والدین موظفند از سنین کودکی به فرزندان خود بیاموزند که کنترل و اجازه بر بدن فقط از آن آنهاست. کودک باید یاد بگیرد که به بدن و حریم خصوصی او احترام گذاشته می شود تا اگر زمانی در موقعیتی قرار گرفت که در معرض آزار قرار گرفت، بلافاصله آن را تشخیص دهد.

در گذشته های دور برای شکنجه مردم از قلقلک استفاده می کردند.

قبلاً در چین و ژاپن، قلقلک دادن راهی برای تنبیه و شکنجه اشراف بود، زیرا هیچ اثری از خود باقی نمی گذاشت و قربانی بلافاصله به حالت عادی خود باز می گشت.

مطالعه ای روی 150 بزرگسال که در کودکی توسط خواهر و برادرانشان مورد تجاوز قرار گرفته بودند، نشان داد که بسیاری از آنها شکنجه را نوعی آزار جسمی می دانستند. این مطالعه نشان داد که غلغلک دادن می تواند باعث واکنش های فیزیولوژیکی جدی در فرد شود، مانند حالت تهوع و از دست دادن هوشیاری، ناتوانی در تنفس.

ممکن است کودک نتواند به شما بگوید که قلقلک او را متوقف کنید

غلغلک دادن می تواند باعث خنده غیرقابل کنترلی شود که به سختی می توان آن را متوقف کرد. خنده ناشی از قلقلک دادن مداوم می تواند به جایی برسد که فرد غلغلک داده شده دیگر نتواند به درستی نفس بکشد یا بگوید وضعیت خوبی ندارد. در نتیجه، آنچه به عنوان یک شوخی شروع شده است، عواقب جدی برای فرد خواهد داشت. چرا غلغلک دادن وقتی راه های بسیار دیگری برای تفریح ​​و خندیدن وجود دارد؟!

غلغلک دادن می تواند فرد را تا آخر عمر محتاط کند

غلغلک دادن یک نفر می تواند باعث “درد شدید روحی” برای او شود و گاهی اوقات این درد تا آخر عمر با فرد باقی می ماند.

به گفته کارشناسان و روانکاوان، غلغلک دادن در دوران کودکی یکی از شایع ترین علل چالش های عاطفی است که حتی در بزرگسالان نیز قابل مشاهده است. بزرگسالانی هستند که هنوز تجربه قلقلک شدن در کودکی را به عنوان یک تجربه و خاطره ناخوشایند و آزاردهنده به یاد دارند. این خاطرات باعث می شود که فرد در تماس نزدیک با دیگران آشفته و نتواند آرام شود، زیرا احساس عدم اطمینان و مشکوک می کند و ناخودآگاه هر بار که کسی آنها را لمس می کند، حتی اگر از نزدیکانش رفتار کند، نگهبان او را می برد.

بخونیدش:  چرا اعدام در صبح زود انجام میشود

راه های بسیار بهتری وجود دارد که با خندیدن به کودک خود بگویید که او و او را دوست دارید.

والدین عموما فکر می کنند که می دانند چه چیزی برای فرزندشان خوب است و بر اساس تجربه خودشان معتقدند که قلقلک دادن یک شوخی طبیعی و طبیعی است. اما بهتر است غلغلک دادن را به کلی فراموش کنید و راه های دیگری برای مسخره بازی با کودک خود بیابید. اگر واقعاً از قلقلک دادن فرزندتان لذت می برید، حتماً ابتدا از او اجازه بگیرید.

راه های دیگری را برای معرفی فیزیک به فرزندتان انتخاب کنید

تماس فیزیکی و تماس فیزیکی بین والدین و فرزند بسیار مهم است. انسان ها برای زنده ماندن به تماس فیزیکی نیاز دارند و راه های زیادی برای ایجاد تماس فیزیکی بین والدین و فرزند وجود دارد که بسیار مناسب تر و دوست داشتنی تر از قلقلک دادن است.

کودک را روی بغل خود بنشینید و برای او بخوانید، برای او آواز بخوانید، داستانی تعریف کنید یا از او بخواهید برای شما داستانی تعریف کند.

چرا قلقلک دادن کودکان خطرناک است

بیشتر کودکان ماساژ را دوست دارند. ماساژ دادن نوزادان می تواند آنها را آرام کند، به افزایش وزن و تنظیم دمای بدن آنها کمک کند. می توانید تکنیک های ماساژ کودک را یاد بگیرید و کودک خود را با یک یا دو قطره لوسیون معمولی یا عصاره گیاهی ماساژ دهید.

اگر هدف شما بازی و تفریح ​​با کودک با کمی فعالیت بدنی است، موشک انداز، لی لی، بازی تعادل (از کودک بخواهید در یک خط مستقیم راه برود، می توانید موسیقی هم بگذارید)، گرگ در هوا، توپ در سبد، بولینگ یا هر بازی خلاقانه دیگری که کودک شما از آن لذت می برد، فعالیت های خوبی هستند. این مهم است که کودک شما کنترل بازی و نحوه لمس بدن خود را در دست دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا