چرا نباید کاندوم را در توالت انداخت

تعداد بازدید این مطلب: ۳۹۹۱ بار

کاندوم لوله نازکی است که مردان برای داشتن رابطه جنسی آلت تناسلی خود را می پوشانند و یا زنان در حین رابطه جنسی آن را در واژن خود قرار می دهند تا از بارداری و بیماری های مقاربتی جلوگیری کنند.

استفاده درست از کاندوم کار سختی نیست، با این حال، در حین انجام این کار ممکن است اشتباهاتی نیز رخ دهد. در ادامه به نحوه استفاده از کاندوم مردانه و زنانه و کارهایی که باید و نباید انجام دهید پرداخته شده است، اما قبل از آن باید در مورد تاثیر کاندوم در دوران بارداری و بیماری های مقاربتی بیشتر بدانید.

اثربخشی استفاده از کاندوم در دوران بارداری و بیماری های جنسی

در صورت استفاده صحیح از کاندوم، این دستگاه بسیار موثر است. بنابراین، در صورت استفاده صحیح، کاندوم مردانه تقریباً 98 درصد در جلوگیری از بارداری مؤثر است، به این معنی که در عرض یک سال، از هر 100 زن، 2 زن باردار می شوند، اگر همسرانشان به درستی از کاندوم استفاده کنند. . اما اگر مردان به درستی از کاندوم استفاده نکنند، از هر 100 زن، 18 زن باردار می شوند.

کاندوم همچنین خطر انتقال بیماری های مقاربتی به دیگران را کاهش می دهد که برای هر بیماری متفاوت است. به عنوان مثال، کاندوم 100٪ در محافظت در برابر HIV موثر است، اما HPV، شایع ترین بیماری مقاربتی، می تواند مناطقی را که توسط کاندوم مردانه پوشانده نشده است، آلوده کند. بنابراین، کاندوم خطر ابتلا به HPV را کاهش می دهد اما به طور کامل از آن جلوگیری نمی کند.

حتما بخوانید: روش های پیشگیری از بارداری

نحوه استفاده از کاندوم مردانه

استفاده از کاندوم مردانه ساده و ارزان است و این کاندوم ها به طور گسترده در دسترس هستند و انواع مختلفی دارند که با نحوه استفاده از کاندوم مردانه آشنا خواهید شد.

اندازه کاندوم مناسب را انتخاب کنید

کاندوم ها انواع مختلفی دارند و اکثر مردم برای یافتن کاندوم با اندازه مناسب مشکلی ندارند. اندازه کاندوم بسته به طول و عرض متفاوت است و برای انتخاب سایز مناسب باید آلت تناسلی خود را اندازه بگیرید.

تاریخ انقضای کاندوم را بررسی کنید

مرحله دوم استفاده از کاندوم این است که مطمئن شوید کاندوم هنوز قابل استفاده است و تاریخ انقضای آن تمام نشده است. به همین دلیل مهم است که ابتدا تاریخ انقضا آن را بررسی کنید.

حباب هوا را احساس کنید

راه دیگر برای بررسی تازگی کاندوم این است که حباب های هوا را احساس کنید، ساده ترین راه این است که لفاف را بین انگشت شست و سبابه خود فشار دهید، اگر حباب هایی در بسته بندی وجود داشته باشد، به این معنی است که بسته بندی سوراخ نشده است. شرق . این حباب راهی برای محافظت از کاندوم در برابر آسیب تصادفی یا عمدی است.

بسته کاندوم را با دقت باز کنید

در مورد نحوه استفاده از کاندوم مردانه و نحوه باز کردن بسته کاندوم آن را با احتیاط از گوشه یا لبه پاره کنید و از قیچی یا میخ برای این کار استفاده نکنید زیرا استفاده از جسم تیز خطر پارگی کاندوم را افزایش می دهد.

بررسی کنید که سمت صحیح کاندوم را انتخاب کرده اید

اگر سمت راست کاندوم را انتخاب کرده اید، کاندوم باید به راحتی روی آلت تناسلی قرار گیرد. به خاطر داشته باشید که نباید انگشت خود را داخل کاندوم قرار دهید تا آلت تناسلی را بپوشاند و اگر اشتباهاً کاندوم را از داخل پوشانده اید، آن را دور بیندازید و دوباره شروع کنید زیرا در صورت تماس کاندوم با نوک آلت ممکن است عفونی شود. با ترشحات

کاندوم را روی آلت تناسلی قرار دهید

در مورد استفاده از کاندوم مردانه، قبل از رابطه جنسی و زمانی که کاندوم را روی آلت تناسلی قرار می‌دهید، مهم است که در انتها کمی فضای خالی بگذارید زیرا اگر این کار را نکنید، فضای کافی برای نگه داشتن انزال و انزال وجود نخواهد داشت. ممکن است باعث پارگی شود. کاندوم باشد

همچنین باید اطمینان حاصل شود که هوا در نوک کاندوم محبوس نشده است، زیرا خطر پارگی کاندوم را افزایش می دهد و نباید نوک کاندوم را شبیه به یک توپ کند.

کاندوم را کاملا باز کنید

انجام این کار با استفاده از کاندوم مردانه به کاهش احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی مانند سیفلیس کمک می کند، زیرا این بیماری ها از طریق پوست نیز قابل انتقال هستند.

در حین کشیدن آلت تناسلی، کاندوم را نگه دارید

استفاده صحیح از کاندوم مردانه خطر نشت کاندوم را کاهش می دهد و هرگونه ریزش را کنترل می کند. بنابراین، قبل از خارج کردن آلت تناسلی از واژن یا مقعد، کاندوم را با دست خود از پایه نگه دارید.

بخونیدش:  چرا باید نماز بخوانیم مگر خدا به نماز ما احتیاج دارد

کاندوم را دور بیندازید

کاندوم ها را باید در سطل زباله انداخت نه در توالت، زیرا اگر آنها را در توالت پرتاب کنید ممکن است چاه را مسدود کند. همچنین بهتر است آن را در یک حوله بپیچید تا از کثیف شدن و کثیف شدن آن جلوگیری کنید.

حتما بخوانید: نحوه صحیح رابطه جنسی

نحوه استفاده از کاندوم زنانه

کاندوم زنانه که به آن کاندوم داخلی نیز می‌گویند، یک ابزار پیشگیری از بارداری است که از ورود اسپرم به واژن جلوگیری می‌کند و می‌تواند از افراد در برابر بارداری و بیماری‌های مقاربتی محافظت کند. در ادامه با نحوه استفاده از کاندوم زنانه آشنا خواهید شد.

بسته را با دقت باز کنید

برای استفاده صحیح از کاندوم زنانه و باز کردن آن و از ابزار تیز، دندان و ناخن استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث پاره شدن کاندوم شود.

به یاد داشته باشید که از روان کننده استفاده کنید

می توانید با استفاده از روان کننده، کاندوم زنانه را به راحتی وارد واژن کنید و در این صورت اختلال در رابطه جنسی را به حداقل برسانید.

کاندوم زنانه را داخل واژن قرار دهید

انتهای کاندوم را با انگشت شست و وسط فشار دهید و آن را مانند تامپون قاعدگی وارد واژن کنید. سپس انگشت اشاره خود را داخل کاندوم قرار دهید و تا جایی که می توانید آن را فشار دهید.

اجازه ندهید کاندوم بپیچد

اطمینان حاصل کنید که انتهای بیرونی کاندوم زنانه خارج از واژن و حدود دو و نیم سانتی متر از لبه های آلت تناسلی زنانه فاصله دارد. می توانید تا 8 ساعت قبل از رابطه جنسی، کاندوم زنانه را در واژن خود قرار دهید.

حتما بخوانید: پوزیشن های رابطه جنسی

آلت تناسلی را به سمت کاندوم زنانه هدایت کنید

برای اطمینان از نحوه صحیح استفاده از کاندوم زنانه اطمینان حاصل کنید که آلت مردانه بین واژن و سطح خارجی کاندوم زنانه نمی لغزد و در حین مقاربت اطمینان حاصل کنید که انتهای بیرونی کاندوم داخل واژن فرو نرود. .

پس از رابطه جنسی، کاندوم زنانه را با احتیاط خارج کنید

انتهای بیرونی آن را بچرخانید تا مایع منی در کاندوم زنانه باشد و به داخل واژن نریزد و باعث بارداری نشود. سپس به آرامی کاندوم را از واژن خود بیرون بیاورید. همچنین، حتما کاندوم را در سطل زباله بیندازید، نه در توالت.

نتیجه

در پایان شایان ذکر است کاندوم نه تنها روابط جنسی شما را ایمن تر می کند، بلکه می تواند آن را بهبود بخشد، زیرا زمانی که بدانید از بارداری و بیماری های مقاربتی جلوگیری می کنید، آرامش را به دست خواهید آورد. بنابراین برای کاهش نگرانی خود حتما از نکات ایمنی و روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

استفاده از کاندوم یکی از روش های پیشگیری از بارداری است که توصیه می شود در کنار سایر روش های پیشگیری از بارداری مانند قرص های هورمونی برای داشتن رابطه جنسی ایمن استفاده شود تا در این صورت زوجین بتوانند خطر بارداری و ابتلا به بیماری های مقاربتی را کاهش دهند. مطمئن.

اگر می خواهید در مورد کاندوم و سایر قرص های ضد بارداری بیشتر بدانید، می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

در ادامه بخوانید: قرص ضد بارداری برای جلوگیری از حاملگی

اگر پس از مطالعه این مقاله همچنان در مورد استفاده از کاندوم سوالی دارید می توانید با کارشناسان سامانه مشاوره فیلیا تماس بگیرید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر کانال تلگرام مشاوره روانشناسی جنسی، زناشویی و خانواده را دنبال کنید.

سوالات متداول

1- ✔️ استفاده از کاندوم چقدر اثربخشی است ؟

✔️ استفاده از کاندوم در 98 درصد موارد از بارداری و در 100 درصد موارد از اچ آی وی جلوگیری می کند که در مقاله به طور مفصل به آن پرداخته شده است.

2- ✔️ در استفاده از کاندوم مردانه چه نکاتی مهم است ؟

✔️ اولین نکته مهم توجه به تاریخ انقضای کاندوم و حباب هوای آن است که در مقاله به طور مفصل به آن پرداخته شده است.

3- ✔️ آیا می توان از روان کننده برای استفاده از کاندوم زنانه استفاده کرد ؟

✔️بله با استفاده از روان کننده ها می توان کاندوم زنانه را به راحتی وارد واژن کرد که در مقاله به طور کامل به آن پرداخته شده است.

مطالب مرتبط:

#site-header img, .comment-content img, .entry-content img, .entry-summary img, .widget img, .wp-caption, img{ max-width:auto !important}

بخونیدش:  چرا در جی تی ای وی بچه نیست

نظرات کاربراننظر شما تا حداکثر 3 روز کاری تایید و نمایش داده خواهد شد.

کاندوم یک لوله نازک و نصب شده است که مرد در حین رابطه جنسی روی اندام تناسلی خود می پوشاند یا کاندوم زنانه است که زنان آن را در واژن خود قرار می دهند. کاندوم از بارداری و بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند. آنها سدی ایجاد می کنند که از ورود مایع منی و سایر مایعات بدن به واژن، روده یا دهان جلوگیری می کند. یکی می تواند به دیگری بچسبد و آن را از جای خود بیرون بکشد یا پاره کند.

کاندوم چقدر موثر است؟
کاندوم در صورت استفاده صحیح بسیار موثر است. اما توجه داشته باشید که یک زن حتی در صورت استفاده از کاندوم می تواند باردار شود.
در صورت استفاده صحیح، کاندوم های مردانه تقریباً 98٪ موثر هستند. این بدان معناست که در یک سال از 100 زنی که همسرانشان همیشه از کاندوم استفاده می کنند، تنها دو نفر باردار می شوند. 18 از هر 100 زن که شریک زندگی آنها به درستی از کاندوم استفاده نمی کنند باردار می شوند.
کاندوم زنانه در صورت استفاده صحیح حدود 95 درصد موثر است.
کاندوم همچنین خطر ابتلا به STD را کاهش می دهد. . میزان انتقال بسته به نوع بیماری متفاوت است.
برای مثال، کاندوم تقریباً 100% در محافظت در برابر HIV موثر است. اما HPV، شایع ترین بیماری مقاربتی، می تواند مناطقی را که کاندوم مردانه نمی تواند پوشش دهد، آلوده کند. آنها خطر ابتلا به HPV را کاهش می دهند، اما نه 100٪.

آیا باید برای رابطه جنسی دهانی یا مقعدی از کاندوم استفاده کنم؟ عفونت های مقاربتی از جمله HIV، سیفلیس، تبخال، سوزاک، HPV، تریکومونیازیس و کلامیدیا همگی می توانند از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل شوند. به همین دلیل، توصیه می شود در حین رابطه جنسی دهانی با استفاده از کاندوم (یا دم های دندانی) از خود و همسرتان محافظت کنید. کاندوم های طعم دار برای کسانی که طعم لاتکس را دوست ندارند در دسترس است
هنگامی که از کاندوم برای رابطه مقعدی با شریک HIV مثبت استفاده می شود، 70 درصد در جلوگیری از انتقال ویروس موثر است. استفاده از یک روان کننده شخصی نیز می تواند رابطه مقعدی را ایمن تر کند. استفاده از روغن یا روغن سیلیکون خطر پارگی کاندوم را در طول رابطه مقعدی کاهش می دهد، بر خلاف روغن های روغنی، بزاق یا بدون روغن اضافی، که همگی خطر پارگی کاندوم را افزایش می دهند.

آیا در صورت استفاده از قرص باز هم باید از کاندوم استفاده کنم؟ اگر من در یک رابطه تک همسری هستم
اگر می خواهید در برابر بیماری های مقاربتی در امان باشید، بله باید از کاندوم استفاده کنید. این قرص از شما یا شریک زندگیتان در برابر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند، اما کاندوم محافظت می کند. همچنین، اگر به هر دلیلی مصرف قرص یا استفراغ را فراموش کردید (مثلاً بیماری)، قرص اثر کمتری دارد و همچنان می توانید باردار شوید. یک رابطه مشترک به طور خودکار از شما در برابر بیماری های مقاربتی یا بارداری محافظت نمی کند. هر کسی ممکن است به یک عفونت مقاربتی مبتلا شود، حتی گاهی اوقات بدون علائم قابل توجه. اگرچه برخی از بیماری های مقاربتی باعث ترشحات یا سایر علائم قابل مشاهده می شوند. استفاده از کاندوم در دوران قاعدگی بسیار مهم است زیرا میزان انتقال بیماری های مقاربتی در دوران قاعدگی بیشتر است. استفاده از کاندوم در طول رابطه جنسی منظم می تواند از بارداری جلوگیری کند و از انتقال بیماری های مقاربتی محافظت کند. در دوران شیردهی، هورمون استروژن که هر ماه مسئول قاعدگی است، سرکوب می شود. علاوه بر این، هورمونی که تولید شیر مادر را تحریک می کند، پرولاکتین نیز از تخمک گذاری جلوگیری می کند زیرا هورمون رشد FSH را سرکوب می کند. از رشد تخمدان ها و تخمک ها جلوگیری می کند. بدون پریود، تخمک گذاری منظم نخواهید داشت، بنابراین احتمالاً باردار شدن غیرممکن نیست، بنابراین بهتر است در حین رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید.

در حالی که ما در اولین قاعدگی با حدود 1 تا 2 میلیون تخمک به دنیا می‌آییم و تا پایان سی سالگی با حدود 25000 تخمک به دنیا می‌آییم، حدود 300000 تخمک باقی می‌ماند. این بدان معنی است که شانس باردار شدن یک زن در اوایل دهه 40 زندگی بسیار کم است، اگرچه به هیچ وجه غیرممکن نیست. زنان بالای 44 سال کمتر از 5 درصد در هر ماه شانس باردار شدن دارند. باروری در زنان بین 40 تا 45 سال 95 درصد کاهش می یابد، اما احتمال آن صفر نیست، بنابراین بهتر است از کاندوم استفاده شود. 9888 بیشتر مردان از کاندوم لاتکس استفاده می کنند. اگر به این ماده حساسیت دارید، می توانید از پلاستیک ساخته شده استفاده کنید: پلی اورتان یا پلی اورتان. هم کاندوم های لاتکس و هم پلاستیکی می توانند شما را از هر نوع رابطه جنسی – واژینال، دهانی و مقعدی محافظت کنند. کاندوم طبیعی یا بره از ماده ای ساخته شده از روده بره ساخته می شود. آنها از بارداری جلوگیری می کنند، اما مانند پوست انسان دارای منافذ ریز هستند. این بدان معنی است که آنها از شما در برابر بیماری های عفونی محافظت نمی کنند. این می تواند از درد و سوزش در حین رابطه جنسی جلوگیری کند و از شکستن کاندوم جلوگیری کند. اگر در حال خرید محصولی هستید که در حال حاضر حباب ندارد، احتمالاً می خواهید چند مکعب به آن اضافه کنید تا رابطه جنسی آسان تر شود. برخی از کاندوم ها از قبل با آن پوشانده شده اند. ممکن است خطر بارداری را کاهش دهد، اما مقدار اسپرم کشی که با کاندوم ارائه می شود احتمالاً برای ایجاد تفاوت کافی نیست. اگر محافظت بیشتری می خواهید، یک محصول اسپرم کش جداگانه تهیه کنید.

بخونیدش:  چرا به دسته بعضی از ابزارها مثل انبردست و پیچ گوشتی دستگیره پلاستیکی میزنند

11 نکاتی برای استفاده صحیح از کاندوم مردانه
شما می توانید قبل یا در حین رابطه جنسی، کاندوم مردانه را وارد کنید.
هنگام باز کردن بسته بندی حتما کاندوم را پاره کنید.
اگر شکننده، سفت، چسبنده یا تاریخ مصرف گذشته است، آن را دور بیندازید.
بعد از سفت شدن آلت تناسلی خود و قبل از دست زدن به قسمتی از شریک جنسی خود آن را بپوشید. نگه دارید.
هر بار از یک مورد جدید استفاده کنید. یعنی برای هر نعوظ.
اگر کاندوم نوک مخزن ندارد، انتهای آن را فشار دهید تا حدود نیم اینچ فضا برای جمع آوری مایع منی در هنگام انزال وجود داشته باشد. از آن برای کشیدن کاندوم تا انتهای آلت تناسلی خود استفاده کنید.
اگر احساس کردید در حین مقاربت پاره شده است، بلافاصله رابطه جنسی را قطع کرده، آن را بردارید و یک کاندوم جدید بپوشید.
بعد از انزال و قبل از بین نعوظ، با دقت بکشید تا مطمئن شوید کاندوم در جای خود قرار دارد.
وقتی آن را بیرون می آورید، مطمئن شوید که مایع منی روی همسرتان نریزد.

روش صحیح قرار دادن کاندوم چیست؟
تاریخ انقضای چاپ شده روی بسته یا جعبه را بررسی کنید و مطمئن شوید که تاریخ انقضا سپری نشده است.
بسته را با احتیاط باز کنید – از دندان یا قیچی استفاده نکنید. به کاندوم نگاه کنید تا مطمئن شوید که خشک نشده یا آسیب دیده است. لبه کاندوم باید یک دایره در اطراف گنبد تشکیل دهد. اگر لبه داخل گنبد باشد، کاندوم داخل آن خواهد بود و به درستی جمع نمی شود. اگر به طور تصادفی کاندوم اشتباهی گذاشتید، آن را دور بیندازید و
کاندوم دیگر را باز کنید قبل از هرگونه تماس با دهان یا ناحیه تناسلی (واژن، مقعد، باسن و بالای ران). اسپرم ممکن است در مایع قبل از انزال وجود داشته باشد. می توانید قبل از پیچاندن کاندوم، چند قطره روان کننده پایه آب یا سیلیکون را روی نوک کاندوم بریزید. کاندوم را تا قاعده آلت تناسلی بغلتانید.
هنگام رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید.
کاندوم را در سطل زباله بیندازید – آن را در توالت نریزید.
کاندوم قابل استفاده مجدد نیست. هر بار که رابطه جنسی واژینال، دهانی یا مقعدی دارید از کاندوم جدید استفاده کنید.

آیا بهتر است به جای آن از یکی از دو کاندوم استفاده شود؟
کاندوم به اندازه کافی ایمن است که به طور کامل در برابر بارداری و انتقال بیماری محافظت کند. اگر دو کاندوم را همزمان وارد کنید، احتمال شکستن کاندوم بیشتر است.

اگر به لاتکس حساسیت دارم می توانم از کاندوم استفاده کنم؟
بله. حساسیت به لاتکس به این معنی نیست که باید رابطه جنسی را متوقف کنید یا اینکه رابطه جنسی محافظت نشده تنها گزینه است. بسیاری از کاندوم های غیر لاتکس در دسترس هستند: پوست بره، پلی اورتان و پلی ایزوپرن، رزین مصنوعی AT-10 یا لاستیک نیتریل مصنوعی.

اگر کاندوم پاره شد چه کار کنم؟ اگر کاندوم پاره شد و از هیچ روش دیگری برای پیشگیری از بارداری استفاده نمی کنید، در اسرع وقت به کلینیک، داروساز یا پزشک مراجعه کنید و در مورد پیشگیری از بارداری اضطراری سوال کنید. همچنین ممکن است لازم باشد برای بیماری های مقاربتی آزمایش شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا