چرا هیچکس با من دوست نمیشه نی نی سایت

من دختری آرام و ساکت هستم. یه دختر کله سنگین من در دانشگاه با همه رابطه خوبی داشتم، اما هرگز دوست صمیمی نداشتم… همه به من احترام می گذاشتند و غیره.

خیلی اعتماد به نفسم را از دست دادم و به خودم گفتم هیچکس با من دوست نخواهد شد و دوستم نخواهد داشت و…

من میرم پیش روانشناس، به من گفت سعی کن دایره ارتباطت رو بیشتر کنی. کم کم سعی کردم با همه دوستانه باشم، دسته جمعی حرف بزنم و بخندم. باید حرف بزنم و مثل قبل سکوت نکنم. از شما می خواهم که فیلم و کارتون را به من معرفی کنید، هر چند که همه فیلم می بینند. فقط یکی از آنها جواب من را داد، حتی بهترین دوستم هم چیزی نگفت

یا دیروز گفتم دلم برای همه دوستان و همکلاسی های آخرین کلاس لیسانس تنگ شده، هیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی،


مجله زندگی ایده آل: نزدیک يك سال است وارد دانشگاه شده‌ام، هیچ‌کس علاقه‌مند به دوستی با من نیست و این باعث می‌شود احساس بدی در مورد خودم داشته باشم. فکر می‌کنم زشت هستم، اما سعی خودم را می‌کنم که خوب بپوشم و همیشه آراسته و مرتب باشم. گاهی بعضی دوستانم به من می‌گویند فقط ظاهر كه مهم نيست. درست است: خودم دخترهایی را دیدم که اصلا جذاب و زیبا نیستند و وقتی خودم را با آنها مقایسه می‌کنم به نظرم از آنها زیباتر هستم ولی به‌نظر نمی‌رسد که مشکل من را داشته باشند.

می دانم که شخصیت کاملی ندارم، اما مشکل شخصی هم ندارم، گاهی عصبانی می شوم، اعتماد به نفس کمی دارم، به همین دلیل کمی گوشه گیر هستم، در غیر این صورت دختر فعال و باهوش، من دوست دارم بخوانم و راه بروم. من برای حفظ تناسب اندامم هر روز ورزش می کنم و گاهی با دوستان نزدیکم بیرون می روم. من کمی سخت گیر هستم و وقتی از چیزی خوشم نمی آید خیلی ناراحت می شوم و آنقدر عکس العمل نشان می دهم که گاهی بعداً از کارهایم پشیمان می شوم. من دوستان کمی دارم و بیشتر آنها مرا دوست دارند، اما هرگز نخواستند با من رابطه دوستانه برقرار کنند. گاهی فکر می کنم ممکن است پیر شوم و هیچ کس دوست نداشته باشد با من دوست شود!

دوست ندارم رفتاری کنم که طرف مقابلم فکر کند من به دنبال یک رابطه جدی هستم اما از طرفی هم دلم نمی‌خواهد بنشینم تا انتخاب شوم وقتی که احساسی به آن فرد ندارم!دلم نمی‌خواهد خودم را به خاطر کسی عوض کنم، می‌خواهم خودم باشم. اما انگار مشکلی در من هست…

جان کاچیپو، استاد روانشناسی در دانشگاه شیکاگو، تنهایی را اینگونه تعریف می کند: “یک نشانه آزاردهنده که هدف آن تشویق ما به برقراری ارتباط است”.

16 دلیل خوب برای اینکه کسی علاقه ای به دوستی با شما ندارد:

1- نشان ندهید که به ارتباط نیاز دارید. اگر هفته گذشته فرد مورد نظر خود را ملاقات کردید و در طول این هفته چند بار با او در تماس بودید، فقط این کار را انجام دهید و او را به حال خود رها کنید و همیشه تمایل خود را برای ارتباط با او نشان ندهید. سعی کنید جنبه های دیگر زندگی خود را برجسته کنید، مانند تحصیل، کلاس های مورد علاقه، ورزش و غیره. این نشان می دهد که شما برنامه خود را دارید و به آن وابسته نیستید. فردی که خود را دوست دارد می تواند دیگران را نیز دوست داشته باشد، بنابراین وقتی به سلامت روحی و جسمی خود اهمیت می دهید، به شما قدرت می دهد و دیگران متوجه می شوند و علاقه بیشتری نشان می دهند.

2- اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و بدانید که اگر شخصیت خود را تقویت کنید و خودتان باشید، بسیار جذاب تر از اینکه بخواهید نقشی را بازی کنید و مصنوعی باشید، خواهید بود. بدانید که شما نیز فضایل دارید که اگر آنها را در خود بیابید و آنها را پرورش دهید مردم به دنبال آنها خواهند رفت.

3- شما با هیچکس قابل مقایسه نیستید. بدانید که نباید خود را با شخص دیگری مقایسه کنید، زیرا شما موجودی منحصر به فرد هستید و هیچ دو نفری در این کره خاکی شبیه هم نیستند. این تفاوت هاست که شما را جذاب می کند، پس از مقایسه خود با دیگران دست بردارید.

4- به نظرات خود احترام بگذارید. وقتی به خودتان احترام می گذارید، این احساس را به دیگران منتقل می کنید و آنها نیز به شما و نظرات شما احترام می گذارند که باعث جذابیت بیشتر شما می شود.

بخونیدش:  چرا به پژمان جمشیدی پسر بد سینمای ایران می گویند

5- انعطاف پذیر باشید. اگر برنامه ای مطابق میل شما ساخته نشده است، سعی کنید تند نباشید و انعطاف خود را نشان دهید. خیلی سفت و سخت بودن راه حل نیست.

6- نترسید. هرگز به هدف خود نشان ندهید که از صدمه دیدن و وابسته شدن می ترسید، زیرا این پیام را به طرف مقابل می فرستد که چون من نمی خواهم صدمه ببینم، شما صدمه می بینید و هیچکس نمی خواهد با این حالت رابطه داشته باشد. ذهن بدانید که ظهور عشق هرگز بدون ریسک نیست، با این شناخت خودتان باشید و به جلو حرکت کنید و تمام تلاش خود را بکنید تا همه چیز آنطور که باید پیش برود.

7- مادی گرا نباشید. سعی کنید زیاد به مسائل سخت افزاری توجه نکنید.

8- قابل اعتماد باشید. اگر قولی می دهید، به آن عمل کنید و اعتماد شریک خود را جلب کنید. وقت شناس بودن سعی کنید به موقع باشید. این قدردانی شما را به او نشان می دهد.

9- گستاخ و پرخاشگر نباشید. خیلی خوب است که یک زن مستقل، جدی، نترس، جسور و قوی باشید، اما فراموش نکنید که علاوه بر همه این ویژگی ها، شما یک زن هستید و باید لطافت و ظرافت خود را حفظ کنید.

10- در عصبانیت و ناامیدی همیشه ادب را حفظ کنید و به هیچ وجه توهین نکنید. مردان از زنانی که با عصبانیت و ناامیدی درباره همه چیز صحبت می کنند، اجتناب می کنند.

۱۱- شما یک پرنسس نیستید و نقاط ضعف خاص خود را دارید، پس سعی کنید با آنها منطقی روبه‌رو شوید و سعی در برطرف کردن آنها داشته باشید.

12- او نیز انسانی است با نقاط ضعف خود و هیچ انسانی بدون عیب آفریده نشده است پس آنها را بپذیرید و از آنها به عنوان چکش استفاده نکنید.

13- زیاد خجالتی و تنبل نباشید.

14- ظاهر قابل تغییر است اما آنچه مهم است و ثابت می ماند شخصیت شماست پس سعی کنید شخصیتی سالم، زیبا، مستقل و قوی بسازید.

15- لبخند را فراموش نکنید. بدانید که هر فردی در زندگی شخصی خود مشکلاتی دارد و این بهترین احساس است که بتوانید در کنار شما آرام بگیرید.

16- گاهی دل درد را با غر زدن اشتباه می گیریم. آزار و اذیت نشان دهنده نزدیکی شما به آن شخص است و این خوب است، اما بدانید که هیچ کس دوست ندارد به دفعات آزار و اذیت بشنود، بنابراین از آزار و اذیت او خودداری کنید زیرا باعث ایجاد فاصله می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا