چرا وبلاگ من در گوگل نیست

چرا وبلاگ من در گوگل ثبت نشده است؟

4.5/5 – (22 امتیاز)

ثبت وبلاگ در گوگل اولین قدم برای نمایش آدرس وبلاگ شما در نتایج این موتور جستجو و کلیک دیگران بر روی آن است. اما بسیاری از وبلاگ نویسان تازه کار سوالی دارند که مدام از خود یا دیگران می پرسند: چرا وبلاگ من در گوگل ثبت نشده است؟ اگر چنین سوالی دارید بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا از طریق گوگل بازدید کننده بهتری برای وبلاگ خود داشته باشید.

در بیشتر موارد، این نگرانی برای ثبت وبلاگ در گوگل ضروری نیست. دلایل در زیر آورده شده است:

دلیل اول این است که ثبت وبلاگ در موتورهای جستجو زمان می برد و باید منتظر بمانید. معمولاً این ممکن است بین یک تا دو هفته طول بکشد، بسته به آنچه که پست می‌کنید و سرعت آن کار می‌کند. حتی ممکن است خارج از این محدوده باشد. اما واقعیت این است که دیر یا زود وبلاگ شما مطمئناً در گوگل ظاهر می شود.

اگر تعداد مطالب وبلاگ کم باشد، ممکن است این مشکل نیز ظاهر شود: ثبت نام در گوگل دیر شده است. پس به محتوای منحصر به فرد و با کیفیت فکر کنید و روی آن کار کنید.

اگر فکر می کنید که وبلاگ شما باید در هنگام جستجوی هر کلمه ای که می خواهید در بالای گوگل ظاهر شود، این نیز یک انتظار نابجا است. قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نیازمند تلاش زیاد و مقالات با کیفیت است.

اگر وبلاگ شما تخصصی است و حاوی کلمات کلیدی است، اگر عنوان آن را جستجو کنید ممکن است در گوگل ظاهر شود. بیشتر مردم انتظار دارند کلماتی را پیدا کنند که مقاله با کیفیتی برای آنها منتشر نکرده اند.

سوال تعداد مطالب وبلاگ برای ثبت در گوگل بسیار مهم است. اگر به تازگی تعدادی مقاله منتشر کرده اید و انتظار دارید وبلاگ شما به سرعت در گوگل ایندکس شود و به کاربران نمایش داده شود، اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. توجه داشته باشید که وب سایت تازه راه اندازی شده برای هیچکس قابل اعتماد نیست. مخصوصاً برای موتور جستجویی که صفحاتی از وب را به میلیون ها کاربر توصیه می کند که اگر کیفیت پایینی داشته باشند به خود موتور جستجو ضربه می زنند. پس طبیعی است که مدتی منتظر بمانید تا وبلاگ در گوگل ثبت شود که دقیقا به دلیل خود گوگل است. اما معمولا زیاد طول نمی کشد.

اگر وبلاگ خود را به روشی که در گذشته ذکر شد در گوگل یا سایر موتورهای جستجو ثبت می کنید، باید توجه داشته باشید که باید سه چهارم محتوا را داشته باشد و هر چه این تعداد بیشتر باشد به موفقیت نزدیکتر خواهید شد.

اگر می خواهید بدانید که آیا وبلاگ شما در گوگل یا سایر موتورهای جستجو ثبت شده است، بهترین گزینه این است که بپرسید. این موضوع در مقاله «تعداد صفحات فهرست شده در موتور جستجو» به طور کامل پوشش داده شده است. اگر می بینید که تعداد افراد لیست شده افزایش یافته است، به این معنی است که وبلاگ شما در گوگل ثبت شده است و هنوز باید منتظر بمانید تا رتبه گوگل را کسب کنید. از این لحظه به بعد بازدید شما از گوگل آغاز خواهد شد.

مراحل مشاهده سایت در گوگل

قبل از اینکه بخواهید به سوال “چرا سایت من در گوگل نیست” پاسخ دهید، باید مطمئن شوید که سایت واقعاً در این موتور جستجو وجود ندارد. برای نمایش یک سایت در گوگل مراحل زیر باید طی شود:

جستجو یا کشف سایت توسط خزنده های گوگل با استفاده از لینک به سایت های دیگر یا نقشه سایت

برای یافتن موضوع اصلی و زمینه فعالیت، سایت را کاوش یا تجزیه و تحلیل کنید

سایت را فهرست کنید و در لیست جستجوهای مرتبط قرار بگیرید

اگر یکی از این مراحل انجام نشود، سایت در گوگل نمایش داده نمی شود و خطای ایجاد شده باید توسط کارشناس سئو بررسی شود. پس از رفع خطا، دسترسی خزنده‌های گوگل به سایت شما و ایندکس کردن آن زمان می‌برد.

دلایل عدم نمایش سایت در گوگل

اکنون که متوجه شدیم یک سایت برای نمایش در گوگل چه مراحلی را باید طی کند، می خواهیم به این سوال بپردازیم که چرا سایت من در گوگل نمایش داده نمی شود؟ مهمترین دلایل عدم نمایش سایت در گوگل عبارتند از:

بخونیدش:  چرا افراد چاق آلتشان کوچک است

فهرست جدید سایت

گاهی اوقات طراحان سایت را از مراحل اولیه طراحی تا تکمیل مجدد فهرست می کنند. به این ترتیب، حتی اگر ربات ها سایت را بخزند، باز هم آن را ایندکس نمی کنند. بنابراین در شروع کار باید کدهای سایت را بررسی کرده و از ایندکس نشدن آن مطمئن شوید. اگر سایت فروشگاهی دارید و از Color Meth برای سئو استفاده می کنید، تمام صفحاتی که محصولی ندارند دوباره به صورت پیش فرض ایندکس می شوند. بنابراین، قبل از امتحان روش های دیگر، مطمئن شوید که مسیر سایت و صفحه شما باز است.

سایت تازه ایجاد شده

یکی از دلایلی که سایت در گوگل نمایش داده نمی شود این است که اخیرا ساخته شده و هنوز در سه ماهه اول فعالیت خود است. معمولا در این مدت با جستجوی نام برندهای خاص و در صورت ایندکس شدن سایت، می توانید آن را در نتایج مشاهده کنید. اما در بیشتر موارد، حتی ایجاد نام تجاری نیاز به سئو دارد و حدود 3 ماه طول می کشد. بنابراین، پس از طراحی سایت، حتما باید خدمات سئوی سایت در اصفهان را انتخاب کنید تا زودتر در گوگل نمایش داده شوید.

فایل txt بهینه نیست

یکی از راه‌های تعیین مسیر دسترسی روبات‌های گوگل به سایت، استفاده از فایل robot.txt است. اگر این فایل به درستی بهینه نشده باشد، خزنده ها متوجه تغییرات سایت شما نمی شوند و آن را ایندکس نمی کنند. اگر مطمئن نیستید که چگونه متوجه شوید، بهتر است به کنسول جستجوی خود مراجعه کنید و پیام هایی را که گوگل برای شما ارسال کرده است بررسی کنید یا با یک متخصص سئو مشورت کنید.

نداشتن نقشه سایت یکی از مهم ترین دلایل عدم نمایش سایت در گوگل است.

یکی از دلایلی که سایت در گوگل نمایش داده نمی شود این است که نقشه سایت خود را در کنسول جستجو تنظیم نکرده اید. به همین دلیل نمی تواند متوجه تغییرات اعمال شده روی آن شود. افزونه های سئو مانند Color Meth و Yoast SEO ابزاری برای تنظیم sitemap.xml دارند و این مسیر را برای شما ساده کرده اند. اما اگر از آنها استفاده نمی کنید، باید این کار را به یک متخصص بسپارید.

انتخاب کلمات کلیدی دشوار

ما در مشاوره سئو در اصفهان به مشتریان خود می گوییم که کلمات کلیدی کم رقابت را انتخاب کنند که پاسخگوی نیاز کاربر باشد. زیرا انتخاب کلمات کلیدی کوتاه و سخت به این معنی است که با صرف زمان و هزینه زیاد نمی توانید به رتبه های برتر موتورهای جستجو دست پیدا کنید و مسیر سئوی شما را بسیار سخت می کند. بنابراین، اگر بعد از چندین ماه فعالیت همچنان در نتایج ظاهر نشدید، احتمالاً کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب نکرده اید.

اعتبار پایین دامنه سایت

یکی دیگر از دلایل عدم نمایش سایت در گوگل این است که صفحات شما از اعتبار کافی برخوردار نیستند. این بدان معنی است که سایت برای مدتی غیرفعال بوده است یا Google اغلب از آن بازدید می کند تا سایت را بخزد.

در این حالت نیاز به استفاده از سئو خارجی دارید؛ یعنی باید با ساخت بک لینک یا انتشار رپورتاژ اعتبار سایت خود را افزایش دهید. برای سفارش تولید محتوای رپورتاژ آگهی بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

نداشتن محتوای مناسب

اگر هیچ یک از موارد بالا در مورد وب سایت شما صدق نمی کند و هنوز پاسخی برای اینکه چرا سایت من در گوگل نیست را پیدا نکرده اید، به محتوای خود بروید. امروزه گوگل اهمیت زیادی برای رضایت کاربران قائل است و شما باید در محتوای خود به سوالات کاربران پاسخ دهید. اگر محتوای غیر مرتبط با کلمه کلیدی ارسال کنید یا از تکنیک های کلاه سیاه استفاده کنید، توسط گوگل جریمه می شوید و سایت شما در نتایج نمایش داده نمی شود. برای جلوگیری از این مشکل می توانید خدمات تولید محتوا در اصفهان را به ما بسپارید و محتوایی منحصر به فرد با ارزش سئوی بالا تولید کنید.

عدم استفاده از برچسب عنوان

یکی دیگر از دلایل عدم نمایش سایت در گوگل این است که از تگ های عنوان به درستی استفاده نکرده اید. در نتیجه گوگل موضوع سایت را به درستی درک نمی کند و در عین حال کاربر به دلیل یکنواختی محتوا خیلی سریع صفحه را می بندد. در نتیجه گوگل تشخیص می دهد که سایت شما برای کاربر مفید نیست و آن را رتبه بندی نمی کند.

بخونیدش:  چطور باید وضعیت واتساپ را مخفی کنیم

جریمه شدن توسط موتورهای جستجو

اگر قوانین و الگوریتم های گوگل را به درستی رعایت نکنید یا تکنیک های سئو کلاه سیاه را انتخاب کنید، توسط موتورهای جستجو جریمه می شوید و در نتایج ظاهر نمی شوید. به طور معمول، این جریمه ها با استفاده از الگوریتم های گوگل اتفاق می افتد و توسط کنسول جستجو به شما اطلاع داده می شود. اما گاهی اوقات Google HR ممکن است به صورت دستی سایت را جریمه کند که نشان می دهد شکایتی علیه شما ثبت شده است یا اشتباه کرده اید.

در نهایت باید گفت…

دلایل عدم نمایش سایت در گوگل بسیار متنوع است. اما مهمترین آنها مربوط به عدم رعایت اصول سئو در سایت است. اگر سئوی سایت خود را به یک شرکت تخصصی نسپارید، زمان و هزینه شما هدر می رود و سایت شما هیچ رتبه ای کسب نمی کند. بنابراین، شما باید در انتخاب یک شرکت سئو دقت کافی داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که آنها کار شما را بر اساس اصول سئو کلاه سفید پیش می برند. در این مقاله 9 دلیل را بررسی کرده ایم که به شما پاسخ این سوال را می دهد که چرا سایت من در گوگل نیست.

سوالات متداول

بهترین راه برای فهمیدن اینکه چرا سایت در گوگل نمایش داده نمی شود چیست؟

بهترین راه برای انجام این کار استفاده از Search Console است. زیرا ربات های موتورهای جستجو از این طریق برای شما پیغام خطا ارسال می کنند و از این طریق می توانید خیلی سریع آنها را اصلاح کنید.

آیا همه صفحات ایندکس شده در گوگل نمایش داده می شوند؟

آره. با استفاده از دستور site:domain می توانید تمام صفحات ایندکس شده را مشاهده کنید. همچنین امکان جستجوی یک صفحه خاص در کنسول جستجو وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا