چرا وقتی ارضا میشم سوزش دارم

درمان سوختگی بعد از دخول، سوختگی واژن

از آنجایی که طول مجرای ادرار در زنان بسیار کوتاه است، به خصوص در هنگام اولین رابطه جنسی که ممکن است هر دو طرف تجربه کافی نداشته باشند (مثلاً ماه عسل)، در نتیجه التهاب و عفونت در این ناحیه و مثانه (سیستیت) ظاهر می شود. نزدیکی محتمل است یک چیز رایج . البته امروزه این شرایط منحصر به روابط اولیه تلقی نمی‌شود و می‌تواند در زمان‌های مختلف، حتی دیرتر در سنین بالا ایجاد شود. شرایط خاص احتمال این مشکل را افزایش می دهد:

1) رابطه جنسی مکرر (این بدان معنا نیست که باید تعداد دفعات رابطه جنسی را کاهش دهید).

2) روانکاری ناکافی (خیسی واژن و لغزندگی) و معاشقه ناکافی و تحریک جنسی مناسب قبل از نزدیکی.

۳) بکارگیری هر ماده صناعی اضافی (بجز ژل های ساده لوبریکانت محلول در آب) برای خانم یا آقا که امروزه به وفور تبلیغ می شوند.

4) وجود باکتری در ادرار، بدون علائم بالینی در یک زن سالم

۵) تغییرات واژن بعد از سن یائسگی (آتروفی واژن)

تشخیص عموماً بر اساس شرح حال کامل است و درمان آنتی بیوتیکی بلافاصله شروع می شود. اما برخی از همکاران، با پیروی از برخی منابع علمی، ممکن است قبل از تجویز دارو، آزمایشاتی مانند آزمایش کامل ادرار و کشت را نیز درخواست کنند. بسیاری از این موارد، به ویژه زمانی که ناراحتی بیمار خفیف است، معمولاً بدون هیچ مداخله ای خود به خود بهبود می یابند. اما برای دریافت چنین مجوزی، باید اطمینان حاصل کنیم که بیمار هوشیاری کافی دارد تا بتواند در صورت بدتر شدن علائم یا اضافه شدن علائم جدید، با او مشورت کند.

پزشک شما باید به تشخیص های افتراقی، از جمله دیسپارونی (درد در حین رابطه جنسی که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد)، عفونت های زنانه مانند کاندیدیازیس، و همچنین عفونت کلامیدیا که می تواند بسیار موذیانه و ناشناخته باشد، توجه کند.

راه حل های زیر را برای جلوگیری از تحریک واژن در نظر بگیرید:

– ادرار کردن بعد از رابطه جنسی با دفع باکتری هایی که وارد کانال شده اند، خطر عفونت را کاهش می دهد.

– در جریان رابطه جنسی بجز ژل معمولی محلول در آب موجود در داروخانه ها که قابل توصیه است و لغزندگی کافی را فراهم می کند، از هیچ ماده دیگری استفاده نکنید. البته استفاده از این ژل ها نباید جایگزین معاشقه و پیش نوازی کافی که این لغزندگی را به شکل طبیعی ایجاد می کند شود.

آخرین توصیه من به همکاران است. از آنجایی که عفونت های ادراری در بین خانم ها بسیار شایع است و شما به طور مرتب با این بیماران در پزشک یا کلینیک ها مواجه می شوید، از این فرصت برای ارائه اطلاعات کافی در مورد سلامت جنسی و باروری (از جمله روش های تنظیم بارداری، نیاز به انجام برخی غربالگری ها در این زمینه) استفاده کنید. . و همچنین پیشگیری از عفونت های مقاربتی).

در گذشته به این حالت سیستیت ماه عسل می گفتند و البته هنوز هم گاهی اوقات از آن استفاده می شود.

برنامه ریزی خانوادگی

با سلام و خسته نباشید دکتر من جوانی 25 ساله هستم که گاهی اوقات خودارضایی می کنم. اخیراً 3-4 دقیقه بعد از انزال احساس سوزش در مجرای ادرار و سر دارم. هر بار این اتفاق نمی افتد، اما من هر 4-6 بار خودارضایی می کنم. 1 بار حتما انقدر سوزش دارم که بعد از نیم ساعت کم کم خوب میشه… سوزش فقط تو مجرای ادراره بیضه و بقیه قسمتا درد ندارم… مجردم… از پاسخ به سوالم متشکرم.

بخونیدش:  چطور ته دیگ سیب زمینی درست کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا