چرا وقتی بسته اینترنت همراه اول فعال نمیشه

یکی از بهترین اپراتورهای تلفن همراه کشور را می توان به عنوان همراه اول معرفی کرد. بسیاری از کاربران در سراسر کشور به عنوان مشترکین همراه اول شناخته می شوند و خدمات قابل توجهی از اینترنت همراه دریافت می کنند. یکی از مشکلاتی که گاهاً کاربران اولیه موبایل روی گوشی های هوشمند خود دارند، عدم امکان اتصال و دریافت اینترنت از اپراتور همراه اول است. در این مقاله به بررسی دلایل عدم اتصال به اینترنت همراه اول و تنظیمات مربوط به آن می پردازیم. همچنین توجه داشته باشید که برای داشتن اینترنت سریعتر در آینده نزدیک، می توانید جدیدترین گوشی های 5G را از وب سایت تکنولایف خریداری کنید.

دلایل عدم اتصال به اینترنت در موبایل اول

اگر با مشکل عدم اتصال تلفن همراه به اینترنت در شبکه همراه اول دست و پنجه نرم می کنید، بهتر است روش های زیر را برای رفع مشکل در نظر بگیرید.

وضعیت تعرفه اینترنت را بررسی کنید

قبل از اینکه بخواهید وارد بحث تنظیمات نرم افزار شوید، بهتر است به مراکز خدمات مجاز همراه اول مراجعه کنید یا از طریق کد USSD اعتبار اکانت اینترنتی خود را بررسی کنید. هنگامی که نرخ اینترنت شما تمام شود، احتمالاً با قطع اینترنت تلفن همراه خود مواجه خواهید شد. در صورتی که تعرفه اینترنت همراه اول منقضی شده باشد، امکان تمدید و خرید بسته های جدید به راحتی وجود خواهد داشت، اما اگر از موجود بودن تعرفه اینترنت خود مطمئن هستید، مراحل زیر را بررسی کنید.

تلفن همراه را ریستارت کنید

اگر با اولین قطع اینترنت همراه در گوشی هوشمند خود مواجه شدید، بهتر است دستگاه را در اسرع وقت ریست کنید. معمولاً ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه برای رفع مشکل قطع اینترنت تلفن همراه، ریست کردن دستگاه است. با روشن شدن تلفن همراه، شبکه اینترنت ریست می شود.

اینترنت موبایل را غیرفعال و دوباره فعال کنید

یکی از ابتدایی ترین اقداماتی که باید هنگام قطع اتصال اولین تلفن همراه یا تلفن هوشمند انجام دهید، روشن و خاموش کردن داده تلفن همراه است. برای این کار باید از بالای صفحه به پایین بکشید تا منوی مورد نظر ظاهر شود. سپس می توانید با انتخاب نماد داده تلفن همراه اینترنت را روشن و خاموش کنید. اگر با این کار شرایط عادی اینترنت بازیابی نشد، مراحل بعدی را دنبال کنید.

وای فای را غیرفعال کنید

یکی دیگر از مواردی که می تواند بر قطع اینترنت موبایل تاثیر بگذارد فعال بودن وای فای است همانطور که می دانید فعال بودن وای فای می تواند هنگام اتصال به شبکه اینترنت همراه اول مشکل ایجاد کند. به راحتی می توانید وارد تنظیمات شوید و در قسمت Connections گزینه Wi-Fi را انتخاب و غیرفعال کنید. همچنین یک راه ساده تر برای انجام این کار وجود دارد. می توانید از بالای صفحه به سمت پایین بکشید تا منو باز شود و سپس روی نماد Wi-Fi ضربه بزنید.این روش را می توان یکی از اولین تنظیمات اینترنت موبایل سامسونگ و ارتباطات آن دانست.

حالت هواپیما را فعال کنید

راه دیگر بررسی و رفع مشکل اینترنت همراه اول، روشن کردن حالت هواپیما است. هنگامی که حالت هواپیمای گوشی هوشمند خود را فعال می کنید، ارتباط تلفن با شبکه های تلفن همراه به طور کامل قطع می شود. این عمل به عنوان راه اندازی مجدد شبکه در نظر گرفته می شود. پس از چند ثانیه، می توانید حالت هواپیما را خاموش کنید تا همه چیز به حالت عادی بازگردد. پس از انجام این کار و بازیابی شبکه تلفن هوشمند، مشکل اتصال به اینترنت باید حل شود و در غیر این صورت مراحل بعدی را در نظر بگیرید.

باید بدانید: اینترنت نامحدود با همراه اول

شبکه سازی

ابتدا باید وارد تنظیمات شده و قسمت Connections را انتخاب کنید. در ادامه کار، گزینه Mobile networks را انتخاب کرده و با ضربه زدن روی اپراتورهای شبکه، جستجوی شبکه را انجام دهید.

APN را بازنشانی کنید

ارتباط بین گوشی هوشمند و اینترنت از طریق APN برقرار می شود و اختلال در آن را می توان یکی از دلایل اولین قطع شدن اینترنت موبایل در گوشی هوشمند دانست. برای رفع مشکل قطع اینترنت می توانید تنظیمات APN را دوباره تغییر دهید.

برای این کار وارد تنظیمات شده و در قسمت سیم کارت ها و شبکه های موبایل اپراتور همراه اول را انتخاب کنید تا بتوانید به قسمت APN ها یا Access Point Names دسترسی پیدا کنید. در این بخش لیستی از نام های APN را مشاهده خواهید کرد. سپس باید روی گزینه reset ضربه بزنید. با این کار تمامی تنظیمات ریست می شوند و می توانید وضعیت اینترنت خود را بررسی کنید.

بخونیدش:  چرا غدیر در سریال خواهران و برادران میمیرد

به یاد داشته باشید که در مراحل ذکر شده نیز باید آیکون کنار APN را انتخاب کرده و بر روی گزینه Change Access Point کلیک کنید تا امکان تنظیم پروتکل APN بر روی IPv4/IPv6 وجود داشته باشد. با انجام این کار و ذخیره تغییرات انجام شده می توانید ابتدا وضعیت اینترنت همراه خود را بررسی کنید.

تنظیمات اینترنت همراه اول

لازم به ذکر است که تنظیمات خاصی برای اینترنت همراه اول در نظر گرفته شده است که می توانید در صورت قطع شدن آن را بررسی و ارزیابی کنید.

وارد منوی تنظیمات شوید.

گزینه Cellular را انتخاب کنید.

در مرحله بعد باید وارد بخش Cellular Data Options شوید.

پس از آن باید گزینه Cellular Data Network را انتخاب کنید.

مقدار APN را روی mcinet قرار دهید و قسمت های Username و Password را خالی بگذارید.

با انجام مراحل بالا می توانید تنظیمات خاصی را برای اینترنت همراه اول انجام دهید. در واقع می توان این را پاسخی به این سوال دانست که چرا اینترنت موبایل در ابتدا وصل نمی شود. توجه داشته باشید که کد قطع اینترنت همراه اول فقط برای جلوگیری از تمدید یا مسائل مرتبط استفاده خواهد شد. در صورت قطع شدن اینترنت همراه اول باید روش های مختلف ذکر شده در مقاله را بررسی کنید.

تنظیم حالت شبکه (3G، 4G و غیره)

یکی دیگر از دلایل قطع شدن اینترنت همراه اول می تواند تغییر حالت شبکه در گوشی های هوشمند باشد. برای مثال ممکن است شبکه تلفن در حالت 2G باشد و شما از چنین مشکلی بی اطلاع باشید.

برای تنظیم مجدد حالت شبکه، باید تنظیمات را وارد کنید. سپس باید روی Connections کلیک کنید تا Mobile Networks را انتخاب کنید. وقتی وارد این قسمت می شوید حالت شبکه سیم کارت همراه اول خود را مشاهده می کنید و با انتخاب آن باید حالت شبکه را روی بالاترین سطح پشتیبانی شده که در حال حاضر 4G است تنظیم کنید. البته این مشکل به قابلیت های گوشی هوشمند شما بستگی دارد. برای مثال ممکن است گوشی هوشمند شما از شبکه 4G پشتیبانی نکند که در این صورت شبکه 3G را مشاهده خواهید کرد و باید از آن به عنوان بالاترین سطح شبکه اینترنت خود استفاده کنید.

رفع محدودیت های استفاده از اینترنت موبایل

یکی دیگر از دلایل قطع اینترنت تلفن همراه می تواند محدودیت های احتمالی در استفاده از داده تلفن همراه باشد. به عنوان مثال، دستگاه ممکن است پس از مصرف مقدار مشخصی از داده، به طور خودکار قطع شود. برای حل این مشکل، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

به تنظیمات بروید و Connections را انتخاب کنید.

سپس گزینه استفاده از داده را انتخاب کنید.

در این قسمت گزینه Mobile data usage را انتخاب کنید.

در قسمت بعدی گزینه تنظیمات جدید را مشاهده می کنید که با انتخاب آن امکان تنظیم و حذف محدودیت (Set data limit) وجود خواهد داشت.

توصیه می کنیم برای اینکه شاهد بروز مجدد مشکل نباشید، عدد بسیار بالایی را به عنوان محدودیت استفاده از اینترنت همراه خود در نظر بگیرید و تعیین کنید.

به روز رسانی تلفن همراه

یکی دیگر از مواردی که می تواند در صورت عدم اتصال گوشی هوشمند به اینترنت موثر باشد، به روز رسانی نکردن گوشی هوشمند شما است. سامسونگ، شیائومی و سایر شرکت های فعال در زمینه تولید گوشی های هوشمند همواره فایل های به روز رسانی را منتشر می کنند که تاثیر زیادی در بهبود عملکرد دستگاه خواهد داشت.

برای بررسی وضعیت به روز رسانی گوشی هوشمند خود و بررسی فایل های آپدیت احتمالی از قسمت آپدیت دستگاه (Software Update) می توانید وارد تنظیمات شوید. توجه داشته باشید که بهتر است همیشه با استفاده از Wi-Fi به روز رسانی کنید. همچنین برای انجام به روز رسانی گوشی خود را بیش از 50 درصد شارژ کنید تا در حین به روز رسانی با مشکل خاموش شدن دستگاه مواجه نشوید. خاموش کردن دستگاه در حین به روز رسانی ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.

بازیابی تنظیمات کارخانه (بازنشانی کارخانه)

اگر برای رفع مشکل عدم اتصال اینترنت موبایل به گوشی هوشمند ابتدا تمام روش های ذکر شده را دنبال کرده اید و نتیجه مثبت نبود، بهتر است به عنوان آخرین راه حل، ریست فکتوری را انجام دهید. توجه داشته باشید که با انجام تنظیمات کارخانه، تمام اطلاعات دستگاه از بین می رود. توصیه می کنیم قبل از بازگرداندن تنظیمات کارخانه از تمام اطلاعات مورد نیاز خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بخونیدش:  چرا کژال از سریال نون خ حذف شد

برای انجام بازنشانی به تنظیمات کارخانه، به سادگی مراحل زیر را دنبال کنید:

پارامترها را وارد کنید.

در مرحله بعد باید به انتهای صفحه رفته و گزینه General Management را انتخاب کنید.

گزینه reset را انتخاب کنید.

پس از آن روی Factory data reset ضربه بزنید.

صفحه را به پایین اسکرول کنید و دوباره Reset را انتخاب کنید.

پس از آن، با صفحه جدیدی روبرو می شوید که رمز عبور یا آدرس جیمیل شما را می خواهد. اطلاعات مورد نیاز را برای تکمیل فرآیند وارد کنید.

سپس باید گزینه حذف همه اطلاعات (Delete All) را انتخاب کنید.

اکنون گوشی وارد فرآیند فکتوری ریست می شود، بنابراین باید منتظر بمانید تا دستگاه روشن شود و دوباره وضعیت اینترنت را بررسی کنید.

نتیجه

قطع شدن اینترنت همراه اول به عنوان یکی از اپراتورهای معروف کشور مشروط به شرایط و دلایل خاصی بود که در این مقاله سعی شده است به آنها پرداخته شود. روش های ذکر شده از مهم ترین روش ها برای رفع خطاهای احتمالی گوشی های هوشمند حول قطع اینترنت محسوب می شوند. برای رفع مشکل با توجه به شرایط می توانید مراحل ذکر شده را دنبال کنید. اگر قصد خرید گوشی را دارید می توانید محصول مورد نظر خود را از تکنولایف خریداری کنید.

مقایسه Macbook air و Pro ساخته شده در سال های 2022 و 2023 را در مقاله بالا از دست ندهید.

تفاوت مک بوک ایر و پرو

می توانید ابتدا سوالات خود را در مورد فعال سازی اینترنت موبایل بپرسید

می توانید ابتدا سوالات خود را در مورد فعال سازی اینترنت موبایل بپرسید

موضوعات اصلی این مقاله:

معرفی

سیم‌کارت‌های همراه اول اکنون با اینترنت پرسرعت نسل سوم عرضه می‌شوند و می‌توانید به راحتی با راه‌اندازی گوشی خود از اینترنت پرسرعت همراه اول استفاده کنید.

روش فعال سازی اینترنت همراه اول در اکثر گوشی ها یکسان است. “

بسته های اینترنت همراه اول

First Companion طرح های مختلفی را ارائه می دهد که به شما کمک می کند در هزینه های اینترنت خود صرفه جویی کنید. اگر بدون برنامه از اینترنت استفاده می کنید، بر اساس هر کیلوبایت مبلغ آزادانه محاسبه می شود که اصلا به صرفه نیست.

در حال حاضر همراه اول دو نوع بسته اینترنتی ارائه می دهد: 1- آلفا با سرعت محدود 2- آلفا پلاس بدون محدودیت سرعت.

برای فعال سازی این طرح ها می توانید کد دستوری 100* را شماره گیری کرده و برای اطلاع از طرح های اینترنت همراه به این آدرس مراجعه کنید.

تنظیمات اینترنت همراه اول در گوشی

برای فعال کردن اینترنت همراه اول در گوشی های اندرویدی خود، باید وارد تنظیمات گوشی شده و سپس مشخصات اتصال شبکه خود را به صورت زیر که توسط همراه اول ارائه شده تغییر دهید:

در گوشی های آیفون، مقدار APN به صورت خودکار شناسایی می شود و نیازی به ریست کردن آن نیست.

“اگر اینترنت همراه اول وصل نیست، پس از انجام تنظیمات گوشی را یکبار ریست کنید.”

سوالات متداول

1- چرا با وجود بسته اینترنت فعال همراه اول باز هم از شارژم کم می شود؟

بسته های اینترنت مدت زمان و حجم محدودی دارند. به احتمال زیاد بسته اینترنت شما تمام شده و از از شارژ آزاد هزینه اینترنت محاسبه می شود.

2- چطور بسته های اینترنت همراه اول را فعال کنم ؟

کد دستوری #100* را شماره گیری کنید .

3- در صورت وصل نشدن اینترنت همراه اول چه کنم ؟

در صورت وصل نشدن اینترنت همراه اول بعد از انجام تنظیمات یک بار گوشی را ریست کنید .

می توانید ابتدا سوالات خود را در مورد فعال سازی اینترنت موبایل بپرسید

می توانید ابتدا سوالات خود را در مورد فعال سازی اینترنت موبایل بپرسید

علیرضا

همه تنظیمات رو طبق سایت همراه اول وارد کردم اما سایت ها باز نمیشن ولی تلگرامم باز میشه. باید چکار کنم

پاسخ مشاور هیواتک: سلام. مقاله ما با عنوان دلیل باز نشدن سایت با اینترنت گوشی رو بخونین مشکل شما حل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا