چرا وقتی رمز وای فای را میزنیم وصل نمیشود

امروزه گوشی های هوشمند به یکی از بهترین همراهان ما تبدیل شده اند. بدون شک اتصال به اینترنت را می توان مهم ترین جزء این گجت محبوب دانست. حال اگر مشکل پیدا نکردن یا عدم اتصال به وای فای اندروید را دارید چگونه آن را حل می کنید؟ آیا می توانید با کمبود اینترنت در گوشی اندرویدی خود کنار بیایید؟ امروز قصد داریم راه حل های ساده و کاربردی برای اتصال به شبکه وای فای را به شما معرفی کنیم.

حل مشکل روشن نشدن و وصل نشدن وای فای هواوی و سامسونگ و ….

اتصال وای فای اندروید و مشکل پیدا نشد را برطرف کنید

در عصر اطلاعات، رسانه های اجتماعی و وب سایت ها به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده اند. در این میان، مهم ترین وسیله ای که ما را به این حجم از اطلاعات متصل می کند، گوشی هوشمند ما است. اما گاهی ممکن است گوشی اندرویدی ما با مشکل عدم شناسایی وای فای مواجه شود، اگر مشکل پیدا نکردن نام روتر وای فای است، می توانید از آموزش رفع مشکل عدم اتصال به اینترنت با وجود استفاده کنید. امواج وای فای که قبلا در انزل وب توضیح دادیم. اما اگر مشکل از گوشی هوشمند اندرویدی شماست، این مقاله می تواند مشکل شما را حل کند. گاهی اوقات ممکن است این مشکل در تبلت ها و برخی از مدل های گوشی اندرویدی رخ دهد. در این صورت چند ساعت می توانیم این وضعیت را تحمل کنیم؟ مطمئناً یکی دو ساعت بیشتر نیست! پس برای بررسی این موضوع با انزل وب همراه باشید.

روش 1: تنظیمات را برای رفع مشکل اتصال وای فای اندروید بررسی کنید

پیش از این، مقاله مفیدی در مورد چگونگی رفع مشکل روشن شدن خودکار وای فای و داده های اینترنت گوشی هوشمند در انزل وب منتشر کرده بودیم. اکنون می خواهیم روش اول را برای رفع مشکل روشن نشدن وای فای اندروید بررسی کنیم. ساده ترین و ابتدایی ترین کاری که در این مواقع می توان انجام داد این است که تنظیمات گوشی را بررسی کنید تا ببینید آیا Wi-Fi آن فعال است یا خیر. برای انجام این کار، می توانید با کشیدن انگشت به سمت پایین نوار ابزار یا تنظیمات وای فای سامسونگ، هواوی و غیره، این مشکل را بررسی کنید.

یکی دیگر از مواردی که می توانید در تنظیمات بررسی کنید، روشن یا خاموش بودن حالت هواپیما است. اگر حالت هواپیما روشن باشد، همه اتصالات، از جمله اتصال Wi-Fi تلفن همراه شما، قطع خواهد شد.

اگر با قدم اول مشکل اتصال وای فای موبایل اندروید شما حل نشد، به روش های زیر توجه کنید.

روش دوم: بررسی نام و رمز عبور روتر خود برای روشن نشدن وای فای اندروید

عدم تطابق نام و رمز عبور وای فای می تواند یکی از دلایل عدم اتصال گوشی اندروید به وای فای باشد، این مشکل زمانی رخ می دهد که برای اولین بار سعی می کنید به وای فای شبکه متصل شوید و سعی می کنید رمز عبور آن را برای آن وارد کنید. اولین بار. با بررسی رمز عبور سایر گوشی های متصل به این وای فای می توانید این مشکل را حل کنید.گوشی های اندروید و آیفون.

مورد بعدی ممکن است شباهت نام یا به اصطلاح SSID چندین روتر از این محدوده باشد و سعی کنید به وای فای اشتباهی متصل شوید.

برای حل این مشکل، تا حد امکان به روتر مورد نظر نزدیک شوید تا سیگنال دریافتی از آن توسط تلفن همراه افزایش یابد و در لیست شبکه های وای فای اسکن شده در رتبه اول قرار گیرد.

روش سوم: Wi-Fi را از لیست شبکه های ذخیره شده حذف کرده و دوباره وصل کنید

اگر با مشکل احراز هویت، تیرگی و تنظیمات Wi-Fi شکست خورده اید، می توانید Wi-Fi خود را از لیست شبکه های ذخیره شده در گوشی خود حذف کرده و دوباره به عنوان یک شبکه جدید به آن متصل شوید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا تنظیمات را در قسمت Wireless and networks وارد کرده و تنظیمات Wi-Fi یا در برخی مدل ها با نام WLAN را انتخاب کنید.

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، نام وای فای مورد نظر را لمس کرده و Forget را انتخاب کنید.

مجدداً در منوی تنظیمات وای فای، شبکه مورد نظر را انتخاب کرده، رمز عبور را مجدد وارد کرده و به وای فای متصل شوید.

در مقالات قبلی اطلاعات مفیدی در مورد مشاهده و مسدودسازی افراد متصل به وای فای شما ارائه کرده ایم که می توانید از آنها نیز استفاده کنید.

روش چهارم: روتر و تلفن خود را روشن و خاموش کنید

اگر سه مرحله بالا را دنبال کرده اید اما همچنان با علامت تعجب روی نماد وای فای گوشی خود روبرو هستید، نگران نباشید، راه حل های دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. روش دیگری که در این مواقع می تواند مفید باشد، راه اندازی مجدد دستگاه های الکترونیکی است.

ابتدا روتر را از برق بکشید و سی ثانیه بعد دوباره وصل کنید. بسته به مدل روتر، پس از اتصال به برق، یک تا دو دقیقه صبر کنید تا سیستم Wi-Fi روتر به طور کامل فعال شود.

بخونیدش:  چرا داروها را در ظرف تیره نگهداری می کنند کلاس پنجم

در عین حال می توانید گوشی هوشمند یا اصطلاحا Restart خود را خاموش و روشن کنید و پس از شروع مجدد کار، اتصال وای فای را بررسی کنید.

روش پنجم: تست وای فای در حالت هواپیما

در انزل وب همراه شما بوده ایم تا نحوه اتصال همزمان به وای فای و دیتا اندروید برای افزایش سرعت اینترنت را به شما آموزش دهیم. اما اکنون می خواهیم با استفاده از حالت پرواز اندروید سیستم را روی یک شبکه ارتباطی متمرکز کنیم و مشکل عدم شناسایی وای فای گوشی را حل کنیم. برای این کار لطفا مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا نوار اعلان را پایین بکشید و روی نماد حالت هواپیما کلیک کنید.

با فعال سازی حالت هواپیما، تمامی ارتباطات تلفنی اعم از آنتن دهی سیم کارت، بلوتوث، وای فای و … غیرفعال می شود و عملاً موبایل هیچ ارتباطی با بیرون ندارد. در این صورت می توانید وای فای را از همان نوار ابزار فعال کرده و اتصال به روتر را بررسی کنید. در صورت موفقیت آمیز بودن اتصال، می توانید دوباره گوشی خود را از حالت هواپیما خارج کنید.

تاکنون با پنج روش متداول برای رفع مشکل عدم اتصال وای فای اندروید آشنا شده ایم. امیدواریم تا اینجا توانسته باشید مشکل را برطرف کنید، اما اگر همچنان با این مشکل مشکل دارید، روش های اساسی زیر را امتحان کنید.

روش ششم: تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

گاهی اوقات پیدا کردن دقیقاً مشکل عدم اتصال به وای فای در اندروید 6، 7، 8 و … از کجاست. می تواند مدت زیادی طول بکشد. به عنوان ششمین روش برای رفع عدم شناسایی اتصال وای فای گلکسی، هواوی و غیره، پیشنهاد می کنیم تنظیمات شبکه اندروید را ریست کنید. با این کار تمام اطلاعات بلوتوث مانند تاریخچه اتصال به دستگاه های دیگر، شبکه سیم کارت و شبکه وای فای حذف می شود. لطفا مراحل توضیح داده شده را با دقت دنبال کنید.

در تنظیمات گوشی به قسمت Backup & Reset بروید.

در صفحه باز شده Reset Network Settings را انتخاب کرده و Reset Settings را بزنید.

پس از اتمام ریست، به قسمت Wifi اندروید برگردید و دوباره به روتر مورد نظر متصل شوید. این روش به احتمال زیاد مشکل وای فای اندروید 4، 5، 6، 7 و 8 را برطرف می کند.

روش هفتم: آیا نسخه سیستم عامل اندروید گوشی شما به روز شده است؟

ظاهراً این روش یک راه حل معمولی برای رفع تیرگی تنظیمات وای فای اندروید و کار نکردن آن نیست. اما مشکل به‌روزرسانی سیستم‌عامل اندروید از دو جهت می‌تواند عامل بروز چنین باگی باشد.

اول از همه، اگر به تازگی سیستم عامل اندروید خود را به نسخه جدیدتر به روز کرده اید و سپس با این مشکل در وای فای مواجه شده اید، به احتمال زیاد این نسخه سیستم عامل دارای یک باگ نرم افزاری است. اگر مطمئن هستید که مشکل ناشی از به‌روزرسانی جدید سیستم‌عامل است، برای رفع این مشکل، می‌توانید نسخه اندروید گوشی خود را به نسخه قبلی (معروف به downgrading) برگردانید یا منتظر بروزرسانی جدید باشید تا این مشکل برطرف شود. حشره.

مشکل دوم با آپدیت این است که نسخه سیستم اندروید شما قدیمی است. مراحل زیر را دنبال کنید تا بررسی کنید آیا سازنده نسخه جدیدی از سیستم عامل را برای موبایل شما منتشر کرده است یا خیر.

برای بررسی به‌روزرسانی جدید به اتصال اینترنت نیاز دارید. از آنجایی که اتصال وای فای دستگاه شما با مشکل مواجه شده است، باید داده های اینترنت خود را در حین انجام این کار فعال کنید.

ابتدا وارد منوی تنظیمات شوید و به انتهای لیست بروید. گزینه About phone را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده وارد قسمت Software Updates شوید تا وجود آپدیت جدید را بررسی کنید. اگر آپدیت جدیدی وجود دارد، پیشنهاد می کنیم سیستم عامل اندروید خود را به روز کنید. در مقالات قبلی Enzel Web نحوه به روز رسانی سیستم عامل اندروید را به شما آموزش داده ایم.

روش هشتم: بازیابی کارخانه یا تنظیم مجدد کارخانه

به عنوان آخرین روش نرم افزاری برای رفع مشکل عدم اتصال اندروید به وای فای، پیشنهاد می کنیم اگر هیچ یک از روش های قبلی جواب نداد، گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. با انجام این کار تمامی تنظیمات کلی گوشی، تنظیمات شبکه و سایر اطلاعات حذف می شود و همه چیز مانند زمانی که گوشی موبایل خود را خریداری کرده اید خواهد شد. توصیه می کنیم قبل از انجام این کار یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید. اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید، نگران نباشید، آموزش بک آپ گرفتن از نرم افزارهای نصب شده و آموزش تهیه بک آپ از رام گوشی اندروید را برای شما مخاطبان گرامی قرار داده ایم. اکنون پس از ایجاد یک نسخه پشتیبان، مراحل زیر را برای بازنشانی به تنظیمات کارخانه دنبال کنید.

اگر این کار را با دقت انجام ندهید، اطلاعات شما از حافظه گوشی حذف می شود. در صورت بروز مشکل انزل وب هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

مانند روش ششم پس از ورود به تنظیمات وارد قسمت Backup & reset شوید.

بخونیدش:  چرا در حال حاضر سکه های ۱ ریالی یا ۱۰ ریالی کم است

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، در قسمت Reset phone یا Factory data reset می توانید اطلاعاتی را که می خواهید حذف و ریست کنید بررسی کنید، سپس روی OK یا Reset phone ضربه بزنید.

پس از پایان فرآیند ریست، گوشی ریستارت شده و دوباره شروع به کار می کند. اکنون می توانید اتصال Wi-Fi را بررسی کنید. امیدواریم آخرین راه حل نرم افزاری بتواند به شما کمک کند تا مشکل پیدا نکردن Wi-Fi اندروید را برطرف کنید.

روش نهم: مشکل ممکن است سخت افزاری باشد!

اگر تمام مراحل بالا را امتحان کرده اید و همچنان با اندروید مواجه هستید و اتصال به وای فای وجود ندارد و دستگاه های دیگر می توانند به روتر وای فای متصل شوند، پیشنهاد می کنیم گوشی خود را به یک متخصص بیاورید تا آن را از نظر سخت افزاری ارزیابی و بررسی کند. ممکن است مشکلی در سیستم سخت افزاری وجود داشته باشد که باعث شده اندروید شما مشکل Wi-Fi را روشن نکند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این آموزش 9 راه برای رفع اتصال نکردن گوشی اندرویدی به وای فای به شما داده ایم، آیا تا به حال با چنین مشکلی مواجه شده اید؟ چطور حلش کردی؟ آیا راه های دیگری برای حل این مشکل می شناسید؟ لطفا نظرات خود را با ما و دوستان خود در انزل وب به اشتراک بگذارید.

تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۳

فراموشی رمز وای فای برای همه اتفاق می افتد. شاید شما فردی فراموشکار هستید و مدام رمز وای فای خود را فراموش می کنید، اما نگران نباشید، بازیابی رمز وای فای بسیار آسان است. در این مقاله چند روش آسان برای بازیابی رمز وای فای را به شما می گویم که همه روش ها کارتون را راه اندازی می کنند اما توصیه می کنم همه روش ها را یاد بگیرید.

بازیابی رمز عبور Wi-Fi توسط فایل پشتیبان تنظیمات مودم

به یاد دارید که گفتم اگر تنظیمات مودم خود را ذخیره کنید، می توانید بعداً از آن برای بازیابی رمز وای فای استفاده کنید؟ اگر از تنظیمات مودم خود نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید، می توانید رمز عبور خود را در چند ثانیه پیدا کنید. بازیابی رمز وای فای با استفاده از فایل پشتیبان تنظیمات مودم بهترین راه برای بازیابی رمز وای فای است زیرا این روش روش خوبی است و روی همه سیستم عامل ها کار می کند. اگر فایل پشتیبان تنظیمات مودم دارید، می توانید رمز عبور خود را در ویندوز، لینوکس، مک و حتی اندروید و iOS پیدا کنید. بنابراین، من قطعاً استفاده از این روش را به شما توصیه می کنم. این روش دو عیب دارد: اولی اینکه باید از قبل از تنظیمات مودم نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید و برخی ممکن است اصلا این کار را نکرده باشند و دومین عیب این است که در برخی مودم ها مانند مودم ایسوس بک آپ گیری انجام می شود. فایل رمزگذاری شده است و شما نیستید می توانید محتویات فایل را بخوانید! دوستان حتما پست آموزش بک آپ گیری از تنظیمات مودم رو مطالعه کنید. برای بازیابی رمز عبور Wi-Fi با استفاده از فایل پشتیبان تنظیمات مودم، مراحل زیر را دنبال کنید:

بازیابی رمز عبور Wi-Fi توسط فایل پشتیبان تنظیمات مودم

■ فایل پشتیبان تنظیمات مودم خود را با نرم افزار واژه پرداز باز کنید. Notepad++ بهترین برنامه برای این کار است پس حتما این برنامه را دانلود و نصب کنید. مجموع 7.5 مگابایت است.وقتی Notepad++ را نصب کردید روی فایل پشتیبان کلیک راست کرده و گزینه Edit with Notepad++ را بزنید.

■ اکنون باید رمز وای فای خود را در فایل پشتیبان تنظیمات مودم خود پیدا کنید. رمز وای فای با یکی از این کلمات مشخص می شود، حالا نگاه کنید و ببینید کدام یک را پیدا می کنید: KeyPassphrase یا Passweord

😍 تخفیف ویژه نوروزی

کل دوره های آموزش زبان انگلیسی علم فردا فقط 850 تومن!
(قیمت اصلی : 1080 تومن یعنی 230 هزار تومن تخفیف)

یک بار برای همیشه تلفظ انگلیسی را یاد بگیرید!

■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!

■ آموزش مکالمه انگلیسی در موضوعات کاربردی

■ بر اساس انگلیسی آمریکایی!

■ بیش از 45 ساعت فیلم آموزشی!!!

اطلاعات بیشتر + نمونه درس

اکنون می توانید رمز عبور خود را مشاهده کنید. دوستان اگر فایل پشتیبان شما رمزگذاری شده و قابل خواندن نیست از روش های دیگری استفاده کنید که در ادامه توضیح خواهم داد.

بازیابی رمز عبور Wi-Fi در محیط ویندوز

اگر لپ تاپ دارید و لپ تاپ خود را قبلاً به شبکه وای فای خود متصل کرده اید، نگران نباشید زیرا به راحتی می توانید رمز وای فای خود را در ویندوز پیدا کرده و مشاهده کنید. برای بازیابی رمز وای فای در محیط ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید:

بازیابی رمز عبور Wi-Fi در محیط ویندوز

■ ابتدا باید تنظیمات شبکه بی سیم خود را وارد کنید. برای باز کردن تنظیمات شبکه بی‌سیم یا ویژگی‌های شبکه بی‌سیم، روی نام شبکه Wi-Fi مورد نظر کلیک راست کرده، سپس Properties را انتخاب کنید.

■ حال در پنجره Wireless Network Properties در تب Security در زیر کادر Network Security Key گزینه ای به نام Show characters وجود دارد این گزینه را تیک بزنید.

بخونیدش:  چرا نباید ایکس باکس سری اس را به اینترنت وصل کرد

■ انجام شد! اکنون می توانید رمز عبور وای فای خود را ببینید.

برنامه بازیابی رمز عبور وای فای برای ویندوز

روش بالا روش بسیار ساده ای است اما اگر حوصله این کار را ندارید یک نرم افزار بسیار خوب و ساده و البته رایگان را در خدمت شما معرفی می کنم تا بتوانید به رمز عبور دسترسی پیدا کنید وای فای رمز عبور تمام مودم هایی که تاکنون وصل کرده اید تنها با یک کلیک. . برنامه WirelessKeyView یک برنامه بسیار سبک و ساده است که با آن می توانید به تمامی مشخصات شبکه وای فای مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

WirelessKeyView – برنامه بازیابی رمز عبور Wi-Fi برای ویندوز

برای دانلود برنامه WirelessKeyView (حجم برنامه: 161 کیلوبایت) کلیک کنید. برنامه WirelessKeyView نیازی به توضیح و آموزش ندارد و برای بازیابی رمز وای فای خود با این برنامه کافیست بر روی آیکون برنامه دوبار کلیک کنید سپس نام شبکه وای فای خود را در لیست پیدا کنید. ستون Key Ascii رمز وای فای مودم شماست.

بازیابی رمز عبور وای فای با دستور netsh wlan در پوسته CMD ویندوز

راه دیگر بازیابی رمز وای فای در محیط ویندوز استفاده از دستور netsh wlan است که بسیار آسان است و توصیه می کنم این روش را نیز یاد بگیرید. برای بازیابی رمز وای فای از طریق CMD، مراحل زیر را دنبال کنید:

Win + R را فشار دهید و در کادر RUN عبارت CMD را تایپ کنید.

■ حالا دستور زیر را در پنجره CMD یا Command Prompt تایپ کنید و Enter بزنید:

netsh wlan نمایش مشخصات نام = “وای فای ssid شما” کلید = حذف

به جای ssid وای فای، نام شبکه وای فای خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که نام وای فای یا SSID باید داخل “” باشد. خروجی این دستور را در شکل زیر مشاهده می کنید:

بازیابی رمز وای فای با دستور netsh wlan در خط فرمان ویندوز

در ضمن این دستور را دقیقاً همانطور که می بینید تایپ کنید چون اگر اشتباه تایپی کنید این دستور اجرا نمی شود!

برنامه اندروید برای بازیابی رمز وای فای

اگر به کامپیوتر یا لپ تاپ دسترسی ندارید و نمی توانید رمز وای فای خود را از طریق ویندوز بازیابی کنید، نگران نباشید! برنامه های اندروید زیادی برای بازیابی رمزهای عبور وای فای وجود دارد که استفاده از آنها بسیار آسان است. به نظر من برنامه WiFi Key Recovery برنامه خیلی خوبیه چون حجمش کمه (کمتر از 150 کیلوبایت) و روی همه گوشی ها سریع اجرا میشه. فقط یک نکته مهم را باید به شما بگویم: این برنامه برای اجرا نیاز به مجوز روت دارد، بنابراین اگر گوشی شما روت نشده است، نمی توانید از این برنامه استفاده کنید.

برنامه اندروید بازیابی کلید وای فای برای بازیابی رمز وای فای

دوستان تمام این روش ها شما را به نتیجه می رساند. اگر در یافتن رمز وای فای (و نه رمز مودم) مشکل دارید، می توانید در این صفحه از ما بپرسید و در صورت فرصت مطمئناً به شما پاسخ خواهیم داد.

مطلب زیر را حتما بخوانید

با افزایش روش های هک وای فای، بررسی لیست دستگاه های متصل به مودم وای فای ضرورت بیشتری پیدا کرده است. هکرها از برنامه های هک و تکنیک های مختلف برای اتصال به شبکه وای فای شما بدون اجازه شما استفاده می کنند! اگر خوششانس باشی…

تقریباً می توان گفت خانه ای بدون گوشی یا تبلت اندرویدی وجود ندارد! بسیاری از کسانی که برای اولین بار با یک گوشی اندرویدی یا تبلت اندرویدی کار می کنند، ممکن است ندانند چگونه وای فای گوشی یا تبلت اندرویدی خود را روشن کنند. در…

مخفی کردن نام SSID وای فای یکی از راه های اساسی خوب برای افزایش امنیت شبکه وای فای شما تا حدودی است البته با مخفی کردن نام وای فای خود نمی توانید برای همیشه از ورود افراد غریبه به وای فای خود جلوگیری کنید. شبکه…

با افزایش دزدان شارژ اینترنت، همه به فکر تغییر رمز وای فای خود هر چند روز یکبار می افتند تا کسی نتواند شارژ اینترنت آنها را بدزدد. البته شاید موضوع سرقت شارژ اینترنت فقط در ایران مطرح باشد زیرا شما …

اطلاعات بیشتر + نمونه درس

گروه بندی

مطالب مرتبط

من ابراهیم درویش، وبلاگ نویس فناوری و مدرس زبان انگلیسی هستم. من در حال حاضر در استانبول (ترکیه) زندگی می کنم. من نرم افزار خواندم و تخصص اصلی من برنامه نویسی و برنامه نویسی است. البته من کمی در مورد برنامه نویسی اندروید هم می دانم. تقریباً از سال 2013 فعالیت اینترنتی خود را شروع کردم. همچنین زبان های ترکی، استانبولی و اسپانیایی را بلد هستم.

از علم فردا حمایت کنید

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه کار بسیار دشواری است. از طرفی نگهداری وب سایت آموزشی هزینه دارد! اگر برای شما مقدور است لطفا کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا با خیال راحت برای شما نامه بنویسیم و پاسخگوی سوالات شما باشیم. حمایت مالی از علم فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا