چرا وقتی صدای ضبط شده پخش نمیشود

تمامی سیستم عامل ها قابلیت پخش صدا را دارند و رابط کاربری آن ها بسیار ساده است. زمانی که دو دستگاه صوتی به سیستم متصل هستند، باید مشخص کنیم که از کدام دستگاه برای پخش و کدام برای ضبط استفاده می شود. در این مقاله نحوه شکل گیری تنظیمات صدا در ویندوز 7، 8 و 10 و نحوه حل مشکلات آن را به شما می گوییم تا وقت خود را با آن ها تلف نکنید.

کجا دستگاه های پیش فرض ضبط و پخش صدا را در ویندوز تغییر دهیم؟

ساده ترین راه برای دسترسی به تنظیمات صدا در ویندوز از طریق نوار ابزار است. در گوشه سمت راست نوار ابزار، در کنار تاریخ و زمان، نمادی به شکل بلندگو وجود دارد. برای دسترسی به پنجره Sound روی این نماد کلیک راست کنید (همانطور که در شکل 1 نشان داده شده است).

شماره 1

پس از کلیک راست گزینه هایی مانند تصویر شماره 2 ظاهر می شود و باید روی گزینه Sounds کلیک کنید.

Open Volume Mixer: تغییر سطح صدای برنامه ها و سیستم.

دستگاه های پخش: لیستی از دستگاه های پخش صوتی متصل به سیستم را نمایش می دهد. برای تغییر دستگاه پخش پیش فرض صدا باید وارد این قسمت شوید.

دستگاه های ضبط: لیستی از دستگاه های ضبط صدا متصل به سیستم را نمایش می دهد. برای تغییر دستگاه ضبط صدا پیش فرض باید وارد این قسمت شوید.

صداها: تنظیمات صدای ویندوز در بخش های مختلف

عیب یابی مشکلات صدا: این گزینه فقط در ویندوز 10 قابل مشاهده است که برای رفع مشکلات پخش صدا در ویندوز استفاده می شود.

شماره 2

آخرین گزینه این منو در ویندوز 7 و 8 با ویندوز 10 متفاوت است این مورد در ویندوز 7 و 8 با عبارت Volume Control Options نمایش داده می شود. در این قسمت تنظیمات پخش کننده صوتی یکپارچه شده است و با کلیک بر روی آن وارد قسمت Volume Mixer می شوید.

شماره 3

تنظیمات مختلف صدا در پنجره صدا

پنجره صدا در تمامی ویندوزهای 7، 8 و 10 مشابه تصویر زیر است و تمامی تنظیمات صدا در ویندوز و تغییر دستگاه های ضبط و پخش پیش فرض در این پنجره انجام می شود. این بخش دارای چهار عنوان است که هر کدام را جداگانه بررسی می کنیم.

شماره 4

1. خواندن

در پنجره Sound و تب Playback می توانید دستگاه های پخش متصل به سیستم را مشاهده کنید. دستگاهی که یک تیک سبز در کنار آن دارد پخش کننده صوتی پیش فرض است. اگر یک فلش قرمز در کنار دستگاه وجود داشته باشد، به این معنی است که دستگاه متصل نیست. در این قسمت می توانید دستگاه پخش پیش فرض صدا را مشخص کنید یا منبع صدای خروجی را شخصی سازی کنید که در ادامه به شما خواهیم گفت.

تغییر دستگاه پیش فرض پخش صدا

برای تغییر دستگاه پیش فرض بر روی دستگاه مورد نظر کلیک کرده و در سمت راست پایین پنجره گزینه Set as default را انتخاب کنید تا دستگاه شما به عنوان پیش فرض انتخاب شود. در نهایت روی OK در پایین پنجره Sound کلیک کنید تا این تغییر ذخیره شود.

شماره 5

شخصی‌سازی منبع صدای خروجی

فرض کنید یک بلندگو با یک هدست به سیستم متصل است و شما تصمیم می گیرید هنگام برقراری ارتباط با اسکایپ صدای تماس را از هدست بشنوید. برای فعال سازی این قابلیت ابتدا باید روی هدست کلیک کنید. در مرحله بعد، برای انتخاب آن به عنوان دستگاه ارتباطی پیش فرض، روی فلش کنار دکمه Set as Default ضربه بزنید و گزینه Default Communication Device را انتخاب کنید. با این کار، دستگاه ارتباطی پیش فرض به هدست تغییر می کند.

شماره 6

همانطور که در عکس شماره 6 مشاهده می کنید، نماد سبز رنگ گوشی در کنار دستگاه ارتباطی انتخاب شده قرار دارد.

در این قسمت روی OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود و در حین ذخیره تغییرات از پنجره Sound خارج شوید.

رفع مشکل عدم نمایش دستگاه‌های ضبط و پخش

در مواردی که پخش کننده مشکلاتی مانند غیرفعال بودن، اتصال نامناسب یا نصب درایور اشتباه داشته باشد، در لیست دستگاه های پنجره صدا قابل مشاهده نیستند. برای مشاهده این دستگاه، روی تب Playback یا Recording در قسمت خالی پنجره کلیک راست کنید. نمایش دستگاه های غیرفعال شده یا نمایش دستگاه های قطع شده را برای نمایش همه دستگاه ها انتخاب کنید.

شماره 7

2. ثبت نام

می توانید دستگاه های ضبط صدا متصل به سیستم را در تب ضبط مشاهده کنید. دستگاه هایی که تیک سبز در کنار آنها وجود دارد، دستگاه های پیش فرض برای پخش صدا هستند. اگر یک فلش قرمز در کنار دستگاه وجود داشته باشد، آن دستگاه متصل نیست. در این قسمت می توانید دستگاه پیش فرض ضبط صدا را تنظیم کنید یا میکروفون را تست کنید.

بخونیدش:  چرا با کلومیفن باردار نشدم نی نی سایت

اگر دستگاهی دارید که در بخش پخش یا ضبط نمایش داده نمی‌شود، مراحل بخش «اصلاح دستگاه‌های ضبط و پخش نشان داده نمی‌شوند» را دنبال کنید.

تعیین دستگاه پیش فرض ضبط صدا در ویندوز

برای تنظیم دستگاه ضبط صدا پیش فرض، به پنجره Sound رفته و به تب Recording بروید تا دستگاه های ضبط موجود را ببینید. بر روی گزینه مورد نظر کلیک کرده و در پایین پنجره سمت راست گزینه Set as default را انتخاب کنید، دستگاه مورد نظر شما به صورت پیش فرض انتخاب می شود.

شماره 8

تست میکروفون و اسپیکر در ویندوز 10

در تست سلامت میکروفون ابتدا به پنجره Sound و تب Recording رفته و سپس روی میکروفون ضربه بزنید. اگر چراغ های دستگاه مورد نظر سبز شد، میکروفون به درستی کار می کند. اگر چراغ ها سبز نشدند، ابتدا بررسی کنید که میکروفون خاموش یا غیرفعال نباشد. برای بررسی این مورد روی گزینه Properties کلیک کنید و به تب Levels
اگر نشانگر سمت چپ است آن را به سمت راست بکشید و دوباره امتحان کنید (مطابق تصویر شماره 9).

شماره 9

اگر از انجام موارد فوق نتیجه ای حاصل نشد، در تب Sounds روی گزینه Configure کلیک کنید. با این کار در Control Panel وارد پنجره Ease of Access می شوید که در تصویر شماره 10 می بینید. با کلیک بر روی گزینه Configure Microphone تنظیمات میکروفون شما به صورت خودکار انجام می شود.

شماره 10

3. صداها

در این قسمت می توانید صداهای مختلفی را برای رویدادهای ویندوز انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید که برنامه ای هنگام باز شدن صدای خاصی داشته باشد (طبق تصویر شماره 11)، ابتدا در قسمت برنامه رویدادها گزینه Open program را انتخاب کنید، سپس در قسمت Sounds روی فلش رو به پایین کلیک کنید و یکی را انتخاب کنید. از صداهای پیشنهادی

شماره 11

با گزینه Browse می توانید صدایی خارج از این لیست و از یک پوشه جداگانه انتخاب کنید. در نهایت با انتخاب گزینه Apply تغییرات ذخیره می شود.

برای حذف صدایی که قبلا روی یک رویداد خاص تنظیم کرده اید، در قسمت برنامه رویدادها روی نام آن رویداد کلیک کنید، سپس در قسمت Sound روی فلش رو به پایین کلیک کنید و گزینه None را انتخاب کنید و سپس Apply (طبق تصویر شماره 12) را انتخاب کنید.

شماره 12

4. ارتباطات

در این بخش، 4 نوع تنظیمات برای کارکرد سیستم در هنگام تماس تلفنی وجود دارد.

Mute All Other Sounds: با انتخاب این گزینه، تمامی فعالیت های صوتی دیگر در حین تماس با سیستم قطع می شود.

کاهش حجم صداهای دیگر تا 80 درصد: با انتخاب این گزینه، هنگام برقراری تماس تلفنی با سیستم، سایر صداها 80 درصد کاهش می یابد.

کاهش حجم صداهای دیگر تا 50 درصد: با انتخاب این گزینه، هنگام برقراری تماس تلفنی با سیستم، سایر صداها 50 درصد کاهش می یابد.

هیچ کاری نکنید: با انتخاب این گزینه، در هنگام تماس تلفنی با سیستم، هیچ تغییری در سایر صداها ایجاد نمی شود.

پس از انتخاب هر یک از گزینه های بالا، روی گزینه Apply کلیک کنید.

شماره 13

عیب یابی مشکلات صدا

در این قسمت راه حل هایی برای رفع مشکلات تنظیمات صدا در ویندوز ارائه می دهیم، بنابراین اگر با مراحل قبلی به نتیجه نرسیدید، می توانید این روش ها را نیز امتحان کنید.

ابتدا بررسی کنید که صدای ویندوز قطع نشود. برای انجام این کار، روی نماد بلندگو در نوار ابزار کلیک راست کرده و Open Volume Mixer را انتخاب کنید. سپس اهرمی که در قسمت Drive and Applications قرار دارد را بکشید.

شماره 14

سخت افزار اسپیکر، میکروفون و کابل های صدا را بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

اگر ویندوز شما برای مدت طولانی آپدیت نشده است، آن را آپدیت کنید.

درایور صوتی ممکن است با سخت افزار سازگار نباشد. باید درایورهای خود را آپدیت یا دوباره نصب کنید. برای این کار، همانطور که در تصویر شماره 15 نشان داده شده است، ابتدا Device Manager را در منوی Start پیدا کرده و آن را باز کنید.

شماره 15

در مرحله بعد روی قسمت Sound, video and game controllers کلیک کنید تا زیرشاخه های آن مشخص شود. حال با کلیک راست روی درایورها می توانید آنها را آپدیت یا حذف کنید (تصویر شماره 16).

شماره 16

اگر درایور را حذف کردید، سیستم را مجددا راه اندازی کنید تا درایورها را دوباره شناسایی کنید.

بخونیدش:  چرا کیک من بعد از پخت پفش میخوابه

در نهایت اگر با مراحل بالا مشکل حل نشد با توجه به تصویر شماره 17 گزینه Fix sound troubles را انتخاب کرده و مراحل را طی کنید تا ویندوز به صورت خودکار مشکل را شناسایی و رفع کند.

شماره 17

اخرین حرف

برای استفاده از ویندوز، صدا نقش مهمی دارد، چه تماشای فیلم، چه برقراری تماس یا گوش دادن به موسیقی. اگر مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد و ندانیم چگونه آن را برطرف کنیم، بسیار آزاردهنده خواهد بود. در این مقاله سعی کرده ایم نحوه تنظیم تنظیمات صدا در ویندوز و رفع مشکلات صدا را به شما آموزش دهیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد؛ باز هم، اگر سوالی دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

دانلود فایل پی دی اف این مقاله:

فایل پی دی اف مقاله

سوالات متداول

چجوری به تنظیمات صدا در ویندوز دسترسی پیدا کنیم؟

روی نماد بلندگو در نوار ابزار کلیک راست کرده و گزینه Sounds را انتخاب کنید

چجوری دستگاه پیش فرض پخش یا ضبط صدا رو تغییر بدیم؟

در پنجره Sound در تب Playback یا Recording ابتدا بر روی دستگاه مورد نظر کلیک کرده و سپس بر روی گزینه Set as default کلیک کنید.

اگه دستگاه‌های ضبط و پخش در پنجره‌ی Sound نشون داده نشه چیکار کنیم؟

در تب Playback یا Recording، در قسمت خالی کلیک راست کرده و گزینه Show Disabled/Disconnected Devices را با کلیک کردن فعال کنید.

4.7/5 – (13 امتیاز)

می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید Google هنگام تعامل با «جستجوی Google»، «دستیار» و Maps، فعالیت‌های صوتی و صوتی را از حساب Google شما در سرورهای Google ذخیره کند یا نه. Google با استفاده از صدا و گفتار شما، فناوری‌های تشخیص گفتار و سرویس‌های Google را که از آنها استفاده می‌کنند، توسعه داده و بهبود می‌بخشد.

این تنظیم فعالیت صوتی و شنیداری غیرفعال است مگر اینکه آن را فعال کنید.

مهم: بسته به تنظیمات دیگر، صداهای ضبط شده ممکن است در مکان های دیگر ذخیره شوند.

فعال یا غیرفعال کردن “فعالیت صدا و شنیدن”

در تلفن یا رایانه لوحی Android خود، برنامه تنظیمات Google را باز کنید، حساب Google خود را مدیریت کنید.

در بالا، روی Data & Privacy ضربه بزنید؛

در قسمت تنظیمات سابقه، روی Web & App Activity ضربه بزنید؛

کادر کنار «فعالیت صوتی و شنیداری را در نظر بگیرید» علامت بزنید یا علامت آن را بردارید.

وقتی این تنظیم فعالیت صوتی و شنیداری خاموش است، ورودی‌های صوتی از تعامل با جستجوی Google، دستیار، و Maps در حساب Google شما ذخیره نمی‌شوند، حتی اگر وارد سیستم شده باشید. اگر این تنظیم فعالیت صوتی و شنیداری را غیرفعال کنید، صداهای ضبط شده قبلی حذف نخواهند شد. می‌توانید در هر زمان ضبط‌شده را از حساب Google خود حذف کنید.

صداهای ضبط شده را پیدا یا حذف کنید

پیدا کردن صداهای ضبط‌شده

حذف صداهای ضبط‌شده از «فعالیت وب و برنامه»

درباره این تنظیم فعالیت صوتی و صوتی

وقتی با سرویس‌های Google صحبت می‌کنید، Google از فناوری‌های تشخیص صدای خود برای پردازش صدای شما و پاسخ به شما استفاده می‌کند. برای مثال، اگر برای جستجوی صوتی روی نماد میکروفون ضربه بزنید، فناوری‌های تشخیص صدای Google آنچه را که می‌گویید به کلمات و جملات ترجمه می‌کنند. «جستجو» سپس این کلمات و عبارات را در نمایه جستجو می کند تا مرتبط ترین نتایج را به شما ارائه دهد.

Web & App Activity فعالیت در سایت‌ها، برنامه‌ها و سرویس‌های Google را در حساب Google شما در سرورهای Google ذخیره می‌کند. این داده ها ممکن است شامل اطلاعات مرتبط مانند مکان باشد. برخی از تعاملات ممکن است ثبت نشوند.

با این تنظیم اختیاری فعالیت صوتی و صوتی، می‌توانید هنگام تعامل با جستجوی Google، دستیار و Maps، ضبط‌های صوتی را در فعالیت وب و برنامه ذخیره کنید. این تنظیم فعالیت صوتی و شنیداری غیرفعال است مگر اینکه آن را فعال کنید.

این تنظیم در هر جایی که وارد «جستجو»، «دستیار» و Maps شده‌اید، اعمال می‌شود، مانند «دستیار» هم در برنامه «دستیار Google» و هم در بلندگوی هوشمند Google Home.

نحوه استفاده از صداهای ضبط شده

وقتی این تنظیم فعال باشد، Google از صدای ذخیره شده برای توسعه و بهبود فناوری‌های تشخیص صدای خود و سرویس‌های Google که از آن‌ها استفاده می‌کنند (مانند Google Assistant) استفاده می‌کند.

روند مرور صدا

برای بهبود برخی فناوری‌های صوتی، بازبین‌های آموزش‌دیده به نمونه‌های صوتی ذخیره‌شده در سرورهای Google گوش می‌دهند، وقتی این تنظیم فعال است، به‌طوری‌که سرویس‌های Google بتوانند صدا را بهتر تفسیر کنند، به‌عنوان مثال، چه کسی در یک محیط شلوغ است یا او در یک محیط صحبت می‌کند. زبان خاص ما اقداماتی را برای محافظت از حریم خصوصی شما به عنوان بخشی از این فرآیند انجام می دهیم. به عنوان مثال، هنگامی که مرورگرها صدای شما را تجزیه و تحلیل می کنند، ما صدا را از حساب شما قطع می کنیم.

بخونیدش:  چرا با امپول اچ سی جی باردار نشدم

این فرآیند به بخش ها کمک می کند تا بهتر بفهمند مردم چه می گویند. به عنوان مثال، گوگل با آموزش یک مدل واحد از صدای رونویسی شده از زبان‌های غنی از داده، تشخیص خودکار گفتار را برای زبان‌های ضعیف بهبود بخشید. از این مدل می توان برای تشخیص گفتار همزمان چند زبان استفاده کرد.

فناوری‌های صوتی

مهم: اگر فعالیت صوتی و صوتی را بعد از ۶ ژوئن ۲۰۲۲ فعال کنید، این اطلاعات اعمال می‌شود.

برخی از فناوری‌های صوتی Google، مانند Voice Match، می‌توانند صداهای مشابه را مطابقت دهند، صداها را تشخیص دهند یا با صدایی متمایز بهبود یابند. اگر از Voice Match در «دستیار Google» استفاده می‌کنید و تنظیم فعالیت صوتی و شنوایی را فعال کرده‌اید، ممکن است Google از مدل صدای شما از صداهای ضبط‌شده‌تان در حال پردازش موقت استفاده کند. عملکرد صدای خود را با تنظیمات دیگر ببینید.

ما اقداماتی را برای محافظت از حریم خصوصی شما به عنوان بخشی از این فرآیند انجام می دهیم. به عنوان مثال، اگر نمونه ای از صدای شما از صداهای ضبط شده گرفته شود، ارتباط آن با حساب شما قطع می شود، به طور موقت برای بهبود فناوری های تشخیص صدا پردازش می شود و سپس حذف می شود. هر نمونه از این پردازش صوتی می‌تواند تا ۷ روز طول بکشد. الگوهای صوتی ممکن است در برخی از حوزه های قضایی داده های بیومتریک در نظر گرفته شوند.

وقتی این تنظیم فعالیت صوتی و شنیداری روشن باشد

وقتی این تنظیم فعالیت صوتی و صوتی در فعالیت وب و برنامه شما فعال باشد، Google صداهای ضبط شده هنگام تعامل با جستجوی Google، دستیار و Maps را در حساب Google شما ذخیره می‌کند.

زمانی که دستگاه شما به نحوی فعال سازی را تشخیص دهد، صدا ضبط می شود. دستگاه‌ها می‌توانند انواع مختلفی از فعال‌سازی را پشتیبانی کنند، مانند «Ok Google»، عبارت سریعی که فعال می‌کنید، مکالمات در حال انجام، یا ضربه زدن روی میکروفون. برخی از دستگاه ها نیز چند ثانیه قبل از فعال سازی اجازه می دهند تا درخواست به طور کامل دریافت شود.

اگر دستگاه به اشتباه نوعی فعال‌سازی را تشخیص دهد (مثلاً صدایی شبیه «Ok Google»)، ممکن است صدا ضبط شود. ما دائماً در تلاش هستیم تا سیستم های خود را بهبود بخشیم تا فعال سازی های ناخواسته را کاهش دهیم.

اگر از دستگاه خود بدون اتصال به اینترنت استفاده می کنید، ممکن است وقتی آنلاین می شوید صدا در حساب Google شما ذخیره شود.

وقتی این تنظیم فعالیت صوتی و شنیداری خاموش باشد

اگر این تنظیم فعالیت صوتی و صوتی را خاموش کنید، Google دیگر صداهای ضبط شده هنگام تعامل با جستجوی Google، دستیار یا Maps را در حساب Google خود در سرورهای Google از طریق Web & App Activity ذخیره نخواهد کرد. Google همچنان صدای شما را پردازش می‌کند تا بتواند هر زمان که با سرویس‌های Google صحبت می‌کنید به شما پاسخ دهد.

غیرفعال کردن تنظیمات Audio and Listening Activity تنظیمات جداگانه صوتی دستیار را غیرفعال نمی کند.

وقتی فعالیت صوتی و شنیداری غیرفعال است، Google از صداهای ضبط شده قبلی (زمانی که این تنظیم فعال بود) برای بهبود فناوری‌های صوتی خود، مانند Voice Match، استفاده نمی‌کند. صداهای ضبط شده قبلی همچنان می توانند برای بهبود سایر فناوری های صوتی استفاده شوند مگر اینکه صداهای خود را حذف کنید.

می‌توانید صداهای ضبط‌شده قبلی را در «فعالیت وب و برنامه» در activity.google.com حذف کنید.

مکان های دیگری که می توان صداهای ضبط شده را در آنها ذخیره کرد

این تنظیم فعالیت صوتی و شنیداری بر موارد زیر تأثیر نمی گذارد:

صدایی که سایر سرویس‌های Google، مانند Google Voice و YouTube، ذخیره و مدیریت می‌کنند.

صدای ذخیره شده در دستگاه شما برای اهدافی مانند تنظیم و اصلاح یک تطبیق صدای شخصی یا سفارشی کردن فناوری‌های صوتی در دستگاه شما.

سایر فرآیندهای یادگیری ماشینی (که توسط این تنظیم کنترل نمی شود) می توانند برای تقویت فناوری های تشخیص گفتار با استفاده از یادگیری مشارکتی یا یادگیری گذرا استفاده شوند.

بیاموزید که چگونه گوگل مدل های صوتی را بهبود می بخشد.

منابع مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا