چرا وقتی عطسه میکنم کمرم درد میگیره

دردهایی که باید مراقب آنها بود: هر کسی که اصطلاح “شر ضروری” را ابداع کرد، بدون شک به درد فکر می کرد.

شما می توانید از پارامترهای بدن خود آگاه باشید و بنابراین دردهایی را که فقط در اثر جابجایی اشتباه به وجود می آیند را جدا و پاک کنید. دردهای دیگر

در هر صورت، به مشاوره بیشتری نیاز دارید. نتایج تحقیقات متخصصان قلب،
متخصص داخلی و روانپزشک به شما نشان می دهد که کدام دردها را نباید نادیده گرفت و چرا و چرا باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

محتوای مقاله (با استفاده از این لیست دسترسی سریع تری به موضوع مورد نظر دارید)

1- بدترین سردرد زندگی شما

این درد نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.
اگر سرما خورده اید، سردرد شما ممکن است ناشی از سینوس های مغزی باشد.
اما درد همچنین می تواند ناشی از خونریزی مغزی یا تومورهای مغزی باشد.
بنابراین اگر از علت سردرد خود مطمئن نیستید، مشورت کنید.

2- درد و ناراحتی در قفسه سینه، گلو، فک، شانه، بازو و شکم

درد قفسه سینه می تواند ناشی از التهاب ریه، ذات الریه یا حمله قلبی باشد. بنابراین، نباید انتظار درد داشته باشید.

اکثر بیماران قلبی در مورد فشاری که در قفسه سینه خود احساس می کنند صحبت می کنند درست مانند یک فیل که روی شکم آنها می نشیند و حتی ممکن است با حالت تهوع همراه باشد.

اگر فردی دارای درد مزمن یا دائمی و وصف ناپذیر
است و از طرفی می دانید که جزو افراد در معرض خطر است، نباید منتظر بمانید بلکه بلافاصله اقدام کنید.

خوددرمانی نکنید

بسیاری از افراد به دلیل تفسیر نادرست از درد احتمالی، که ممکن است ناشی از اختلالات گوارشی باشد، درمان را به تعویق می اندازند. اما بعداً متوجه منشأ بیماری می شوند. ناراحتی متناوب نیز باید جدی گرفته شود.

اینها می توانند نمونه هایی مانند ناراحتی مربوط به هیجان، ناراحتی عاطفی یا به دلیل فعالیت بدنی باشند.
برای مثال، ممکن است احساس کرده باشید هنگام باغبانی درد به سراغ شما می آید. به آن آنژین صدری گفته می شود و معمولا در هوای سرد و گرم بدتر می شود.

ناراحتی زنان با علائم و نشانه‌های ظریف‌تری همراه است.
بیماری قلبی می‌تواند با ظاهر پنهان یا به اصطلاح علائم دیگری که به خود ارتباطی ندارد ظاهر شود. همچنین ممکن است همراه با احساس خستگی ظاهر شود.

خطر بیماری قلبی بعد از یائسگی افزایش می یابد.
بنابراین این بیماری بیشتر از مردان جان زنان را می گیرد، در حالی که خطر ابتلا مردان به این بیماری بیشتر از زنان در هر سنی است.

3- درد در ناحیه پشتی بین دو تیغه شانه

در بیشتر موارد، به دلیل آرتروز یا مفاصل متورم ۷۵۷۵۷۵۹۹۹۸۸۸ است، اما می‌تواند ناشی از حملات قلبی یا ناراحتی‌های شکمی یا گوارشی نیز باشد.

یکی از خطرات می تواند دیسکسیون آئورت باشد که به صورت درد ناگهانی ظاهر می شود.
افراد در معرض خطر این بیماری شرایطی دارند که می تواند سلامت و یکپارچگی دیواره شریان ها را تغییر دهد.
اینها می تواند شامل فشار خون بالا باشد. ، مشکلات گردش خون، سیگار کشیدن و دیابت.

4- درد شدید شکم

اگر آپاندیسیت دارید، در هنگام بروز این درد سریع حرکت نکنید زیرا می تواند باعث پارگی شود.دردی که نیاز به توجه ویژه دارد.

5- پا درد

درد دیگری که خطر آن کمتر شناخته شده است، انسداد وریدهای داخلی یا عمقی است.
لخته های خون می توانند در وریدهای عمقی پا ایجاد شوند. این بیماری سالانه
دو میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند کشنده باشد.

این خطرناک است زیرا یک قطعه از لخته خون می تواند پاره شود و وارد ریه ها شود و وارد جریان خون شود و باعث آمبولی ریه شود که کشنده است.

سرطان، چاقی، عدم تحرک به دلیل بستری طولانی مدت یا مسافرت طولانی،
بارداری و کهولت سن خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. اگر در عضله ساق پا دچار درد و تورم شدید، فورا به پزشک مراجعه کنید.

6 پا و ساق پا می سوزد

حدود یک سوم از 20 میلیون آمریکایی مبتلا به دیابت هنوز تشخیص داده نشده است. این بیانیه مرکز دیابت آمریکا است.
در برخی از افرادی که نمی دانند دیابت دارند، درد عصب محیطی یکی از علائم و نشانه های اولیه این بیماری است. چیزی شبیه سوزن در کف پا فرو رفته است.

بخونیدش:  چطور در دریم لیگ به هم وصل شویم

7- دردهای مبهمی که در علم پزشکی شرح داده نشده است

دردها و علائم فیزیکی مختلف در افسردگی شایع است.
این بیماران از سردرد، درد شکم، درد در دست و پا و گاهی ترکیبی از این دردها شکایت دارند. ناتوان کننده نیست
بنابراین خود بیمار، خانواده و حتی پزشکان متخصص این دردها را جدی نمی گیرند و بیمار را ترخیص می کنند.

به هر حال هر چه فرد افسرده تر باشد مشکلات جسمی او بیشتر می شود
که منجر به خطاهای بالینی و پزشکی می شود. برخی از علائم قبل از تشخیص افسردگی ظاهر می شوند.

بنابراین، زمانی که علاقه خود را به فعالیت‌ها از دست دادید یا نمی‌توانید کارآمد فکر کنید یا فعالیت‌هایی انجام دهید یا نمی‌توانید افراد را تحمل کنید، به پزشک مراجعه کنید. به جای ساکت نشستن و تحمل این شرایط، مواردی که باعث افسردگی و بدتر شدن کیفیت زندگی می شوند، باید سریعاً مورد توجه قرار گیرند.

برای مشاوره آنلاین با پزشکان گروه پارسی طب در خصوص بیماری یا مشکل خود به سامانه مشاوره آنلاین پارسی طب مراجعه فرمایید.

درد روشی است که بدن سعی می کند به شما بگوید که چیزی اشتباه است و بخشی از آن به درستی کار نمی کند. وقتی صحبت از کمردرد می شود، ممکن است علت اصلی آن مشخص باشد. ممکن است اخیرا تصادف کرده باشید یا جعبه سنگینی را از روی زمین بلند کرده باشید. اما اگر کمر درد خود را بررسی کنید، اغلب می توانید آن را در دسته های مختلف قرار دهید و به بهبود وضعیت کمک کنید. در این مقاله قصد داریم 7 موردی که کمردرد در مورد بدن شما آشکار می کند را به شما بگوییم.

ممکن است تحت فشار و استرس باشید:

همانطور که می دانید استرس و فشار زیاد می تواند منجر به سفتی عضلات شود و اکثر عضلات گردن و کمر را درگیر کند. این باعث آسیب به این قسمت های بدن می شود. اضطراب همچنین می تواند منجر به اسپاسم کمر شود. اگر احساس می‌کنید استرس و فشار به بدن شما آسیب می‌زند، سعی کنید تکنیک‌های آرامش‌بخشی مانند مدیتیشن یا تنفس عمیق را در برنامه روزانه خود بگنجانید. مطالعات نشان می دهد که یوگای منظم یا حرکات کششی شدید به بهبود کمردرد و کاهش آن کمک می کند.

آیا به تکنولوژی معتاد هستید؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که ساعت ها پای تلفن یا تبلت می نشینید، بدانید که ممکن است دچار کمردرد و گردن درد شوید. خم کردن گردن و شانه ها می تواند 60 پوند وزن اضافی به ستون فقرات شما اضافه کند و به تدریج وضعیت شما را تغییر دهد. این می تواند منجر به کمردرد شود. اگر نمی توانید بازی با تلفن های همراه و تبلت ها را متوقف کنید، سعی کنید این وسایل را در سطح چشم نگه دارید و از خم شدن گردن و شانه ها خودداری کنید.

خوب نمی نشینی:

زمانی که با گوشی هوشمند خود کار می کنید یا سعی می کنید پشت میز بنشینید، باید وضعیت بدن خود را در نظر بگیرید. نشستن نادرست و طولانی مدت می تواند باعث کمردرد شود. این به دلیل افزایش فشار یا کشش روی استخوان ها، مفاصل، رباط ها و دیسک های بین مهره ای است. ترک شغل ممکن است گزینه خوبی نباشد، اما می توانید وضعیت خود را بهبود بخشید. سعی کنید ساعد خود را موازی با زمین نگه دارید، سر خود را در یک راستا با نیم تنه قرار دهید، پشت خود را حمایت کنید و ران های خود را موازی با زمین نگه دارید.

شما می توانید یک نوزاد تازه متولد شده داشته باشید:

در 80 درصد موارد، مادرانی که به تازگی زایمان کرده اند نیز از کمردرد رنج می برند. این به دلیل استرس و فشار وارده به بدن در دوران بارداری است. علاوه بر این، عادات بد نگهداری از کودک می تواند این دردها را بدتر کند. به عنوان مثال، نگه داشتن کودک با یک دست باعث ایجاد عدم تعادل در بدن می شود و می تواند بر انحنای طبیعی ستون فقرات تأثیر بگذارد. اگر نوزاد تازه متولد شده ای دارید، سعی کنید هنگام مراقبت از او وضعیت بدنی خوبی داشته باشید.

شما در سایر قسمت های بدن عدم تعادل ماهیچه ای دارید:

هر چیزی که در بدن اتفاق می افتد به یکدیگر مرتبط است. کمردرد شما ممکن است به دلیل سفت شدن همسترینگ یا ضعف عضلات شکم باشد. اگر سایر عضلات بدن به درستی کار نکنند، می توانند بر کل مکانیسم بدن تأثیر بگذارند. این امر ماهیچه های پشت را مجبور می کند تا برای قرار دادن ستون فقرات در موقعیت مناسب یا حرکت صحیح بدن، سخت تر از حد معمول کار کنند. ممکن است برای حل چنین مشکلاتی به یک پزشک متخصص نیاز داشته باشید.

بخونیدش:  چرا با اینکه زیاد میخوابم بازم خوابم میاد

ممکن است دیسک برآمده یا پارگی داشته باشید:

دیسک بین مهره ها به ستون فقرات کمک می کند کار خود را به درستی انجام دهد و به عنوان ضربه گیر عمل می کند، اما با گذشت زمان این دیسک ها می توانند صاف شوند یا به دلیل روند پیری، برخی حرکات یا سابقه خانوادگی بیماری مرتبط با دیسک، صاف شوند. پاره شده این همیشه باعث درد نمی شود، اما زمانی که ایجاد می کند، می تواند بسیار آزاردهنده باشد. هنگامی که دیسک برآمده مقصر اصلی کمردرد شما باشد، پزشک اغلب داروهای بدون نسخه را تجویز می کند. کیسه یخ یا گرما و فیزیوتراپی را توصیه می کند.

یک وضعیت حاد رخ می دهد:

پانکراتیت، زخم معده یا حتی عفونت کلیه می تواند باعث کمردرد شود. سرطان همچنین می تواند منجر به کمردرد شود. همچنین ممکن است بیماری به نام استئومیلیت داشته باشید. استئومیلیت یک عفونت ستون فقرات است. بیشتر کمردردها به خودی خود در عرض شش هفته بهبود می یابند. اما اگر در این مدت کمردردتان بهبود پیدا نکرد یا روز به روز بدتر شد بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. موارد دیگری که باید در نظر بگیرید عبارتند از تب، بی حسی و گزگز در مقعد، و از دست دادن کنترل روده یا مثانه. اگر ستون فقرات شما به لمس ناحیه یا نقطه خاصی حساس است یا اگر زمین خورده اید و ضربه خورده اید، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. اگر نمی توانید حرکت کنید، حتما با پزشک متخصص صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا