چرا پست در اینستا بلاک میشود

اکشن بلاک و لایک بلاک کردن در اینستاگرام بزرگترین مشکلی است که مانع از افزایش فالوور و لایک سریعتر در این پلتفرم می شود. پس از رسیدن به 100000 فالوور در اینستاگرام، اکشن بلاک کردن بسیار رایج است و می تواند در آینده به حساب اینستاگرام شما آسیب برساند.

1. اکشن بلاک اینستاگرام چیست؟

بلاک کردن اکشن در اینستاگرام به این معنی است که شما اقدامات زیادی انجام می‌دهید، مانند فالو کردن چند نفر به طور همزمان، لغو فالو کردن چندین نفر در یک زمان، یا حتی لایک کردن چندین پست به طور همزمان. بلوک اکشن از 24 ساعت تا 24 روز متغیر است و مدت زمان آن به قوانین خود اینستاگرام بستگی دارد.

2. عواقب یک عمل مسدود کردن

عمل مسدود کردن عواقبی دارد. اولین بلوک اکشن را می توان به راحتی حل کرد و قابل کنترل است.

با این برنامه ساده، با گوش دادن به آن به مدت 5 دقیقه در روز، در 80 روز به هر زبانی مانند بلبل صحبت کنید! بهترین روش روز ضمن تقویت حافظه آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

اگر به طور کلی در اینستاگرام بلاک هستید، بخوانید: ۶ دلیل برای بلاک شدن در اینستاگرام و یک راه آسان برای رفع مشکل

1-2 بلوک اقدام موقت – مرحله اول.

اکشن های مسدود شده موقت رایج ترین بلاک اینستاگرام هستند و اولین مرحله ای هستند که اینستاگرام حساب شما را برای 24 ساعت آینده مسدود می کند.

اگر در این مرحله هستید، می توانید با اجرای راه حل اکشن بلاک رفع مشکل زیر فورا از شر آن خلاص شوید.

راه آسان برای تغییر شماره اینستاگرام (آموزش گام به گام)

پس از رها شدن از اولین بلوک اکشن، اگر به دستکاری پلتفرم اینستاگرام با استفاده از ابزارهای خودکار یا ربات‌ها ادامه دهید، اینستاگرام بلوک اکشن را به مرحله بعدی منتقل می‌کند، یعنی:

2-3. از ممنوعیت دائمی اینستاگرام خودداری کنید

مرحله اول مسدود کردن فقط یک “بلاک موقت” بدون 24 ساعت است.

کادر قرمز تاریخی است که اینستاگرام به شما می دهد.

3 روز

7 روز

24 روز

ممنوعیت دائمی

به این تهدید Reddit نگاهی بیندازید. البته، هیچ کس نمی خواهد این نوع عمل مسدود کردن را تجربه کند.

این قفل اکشن 24 روزه زمانی اتفاق می‌افتد که به اشتباهات زیر ادامه دهید، می‌دانید کدام یک بدترین است؟ حتی اگر به مدت 7 روز بلاک شده باشید، این باعث می شود تعامل شما با صفحه از بین برود.

3. چرا با مسدود کردن عمل مواجه می شویم؟

بسته به نوع فعالیت‌هایی که بیشتر انجام می‌دهید، اینستاگرام مدت زمان بلاک‌های اکشن متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما اول از همه، این مورد است.

1-3. اکانت اینستاگرام کاملا جدید

اینستاگرام به اندازه کافی به شما اعتماد ندارد و تعداد اقداماتی که می توانید انجام دهید محدود است، بنابراین اینستاگرام به سرعت شما را مسدود می کند.

اینستاگرام حساب ها را بر اساس تعداد فالوورها رتبه بندی می کند که مهم ترین آن زمان استفاده از اکانت است.

مدت زمان حساب را مطابق تصویر زیر می توانید مشاهده کنید.

2-3. ندانستن محدودیت های اینستاگرام

اگر در حال ایجاد یک حساب کاملاً جدید هستید، می توانید انتظار داشته باشید که اقدامات بسیار کمی برای حساب شما در دسترس باشد.

وقتی سعی می کنید تعداد زیادی را به طور همزمان فالو کنید، بلاک می شوید یا حتی اگر بخواهید همزمان افراد زیادی را لایک کنید، توسط اینستاگرام بلاک می شوید.

بزرگترین مشکل افرادی که سعی در رشد یک صفحه اینستاگرام دارند، استفاده از فالو و آنفالو کردن است که در نهایت منجر به بلاک شدن اقدامات می شود. اما چیزی که آنها باید بدانند این است که راه های زیادی برای ویروسی کردن صفحه اینستاگرام و به دست آوردن هزاران فالوور اول هر روز وجود دارد.

3-3. محتوای بزرگسالان را ارسال کنید

اگر در زمینه تناسب اندام دخترانه فعالیت می کنید، اکثر عکس های شما به راحتی اینستاگرام را گیج کرده و پاک می شوند.

هیچ اشکالی ندارد که پسرها درباره خودشان پست بگذارند. اما برای دختران، اگر جدید باشند و عکس های برهنه ارسال کنند، حذف یا بلافاصله مسدود، تشویق یا بلاک می شوند.

19 نکته برای افزایش تعداد فالوور در اینستاگرام (10000 فالوور واقعی در یک ماه)

4-3. نقض قوانین جدید اینستاگرام

این یکی از قوانین جدید اینستاگرام برای جلوگیری از بلاک شدن اقدامات است. تعداد اکشن هایی که می توان روزانه در اینستاگرام انجام داد از 900 به 600 و سپس به 200 و 300 اکشن افزایش یافت. برخی افراد بین 200 تا 300 اکشن درخواست می کنند. اما اگر از برنامه ها یا ابزارهای خودکار و ربات های اینستاگرام استفاده کنید بلافاصله متوجه مسدود شدن اکشن خواهید شد. .

بدون استفاده از ربات ها و ابزارهای خودکار، باید 200-300 کار یا عمل در روز انجام دهید، اما توصیه ما 50 عمل در روز است. اگر به طور موقت مسدود شده اید یا به تازگی از عمل مسدود کردن رها شده اید، محدودیت روزانه شما کمتر خواهد بود، در این صورت می توانید حدود 25 عمل در روز انجام دهید.

5-3. استفاده بیش از حد از دایرکت اینستاگرام

سریع ترین راه برای بلاک شدن استفاده بیش از حد از دایرکت اینستاگرام و ارسال پیام های بسیار زیاد در زمان بسیار کم است. خوبی این موضوع این است که اگر اکشن شما در دایرکت اینستاگرام مسدود شود، به هیچ وجه محدودیت روزانه شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد. همیشه می توانید بدون مشکل فالوورها، لایک ها و پول بیشتری دریافت کنید، اما مهم است که از محدودیت روزانه خودداری کنید.

6-3. زمان صرف شده برای فعالیت اینستاگرام

اینستاگرام قابلیتی دارد که به شما امکان می دهد زمان فعال خود را ردیابی کنید و ببینید چه مدت از قبل در برنامه بوده اید.

بخونیدش:  چرا در زمان هخامنشیان تجارت رونق گرفت مطالعات هفتم

اینستاگرام همچنین می‌تواند سطح فعالیت شما را در برنامه ردیابی کند. یعنی هر چه مدت بیشتری در برنامه بمانید، اقدامات بیشتری می توانید انجام دهید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید در اینستاگرام فعالیت کنید، فقط می توانید از محتوای به اشتراک گذاشته شده لذت ببرید.

4. عمل مسدود کردن اینستاگرام: ابزارهای خودکار یا برنامه های شخص ثالث

اگر قصد دارید از ابزارها و ربات های خودکار یا برنامه های شخص ثالث استفاده کنید، مهم است که آنها با اینستاگرام به اشتراک گذاشته شوند. اگر برنامه‌ای که حساب خود را به آن متصل می‌کنید مجاز نباشد، بلافاصله تحریم می‌شوید.

6 راه برای مشاهده استوری های اینستاگرام بدون شناخت طرف مقابل

1-4. آدرس IP یا VPN متفاوت

این نیز راه حلی برای رفع اکشن بلوک است که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد. اما فقط زمانی از آن استفاده کنید که واقعاً گیر کرده اید و اگر مجبور نیستید هرگز از آن استفاده نکنید.

برای چی؟

اسپمرهای اینستاگرام و توسعه دهندگان اپلیکیشن از این روش بسیار استفاده کرده اند. اینستاگرام برای حفظ کیفیت پلتفرم آنها را جدی خواهد گرفت.

2-4. شکایات کاربران

این یک سوال مهم است. شما باید بدانید که چه چیزی را می خواهید منتشر کنید. اگر قصد دارید از عکس های دیگران استفاده کنید، حتماً مجوز کپی رایت بدهید. یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که یک بیو بد مانند Direct Ban یا Direct=Block بنویسید. جالب نیست و وقتی عکسی می گذارید لایک زیادی نخواهید گرفت.

5. راه حل هایی برای رفع Action Freeze

اگر با یک خرابی اقدام موقت مواجه هستید، فقط از یکی از این راه حل ها استفاده کنید تا در کوتاه ترین زمان از شر آن خلاص شوید.

1-5. برنامه اینستاگرام را حذف و سپس دوباره نصب کنید

برنامه اینستاگرام را حذف نصب کنید تا با شما به عنوان یک ورود به حساب کاربری جدید رفتار کنید. حذف اپلیکیشن اینستاگرام به این معنی است که کوکی ها و داده های جمع آوری شده توسط اینستاگرام حذف خواهند شد. به خصوص اگر یک بلوک اکشن موقت دارید، می توانید بلافاصله از شر آن خلاص شوید. پس از خلاص شدن از شر آن، مانند یک هرزنامه عمل نکنید و حداقل 24 ساعت صبر کنید. اگر بلافاصله پس از خلاص شدن از شر بلاک به ارسال هرزنامه ادامه دهید، اینستاگرام الگوی مسدودسازی قبلی شما را از سر می گیرد و شما یک بلوک طولانی تر وارد خواهید کرد.

2-5. برای گزارش یک مشکل

با عمل مسدود کردن موقت، گزینه گزارش مشکل یا دکمه “به ما بگویید” را نخواهید دید. شما فقط زمانی این گزینه ها را مشاهده خواهید کرد که با یک عمل بلاک که دارای تاریخ است مواجه شوید.

با گزارش یک مشکل، به اینستاگرام می گویید که انسان هستید و سعی می کنید فالوورها و لایک های بیشتری را در این پلتفرم به دست آورید. از طرفی از انجام زیاد آن خودداری کنید، توصیه ما 5 بار است. اگر همچنان دکمه گزارش را فشار دهید، بلوک را برای مدت زمان طولانی تری ارتقا می دهند.

3-5. از داده تلفن همراه 3G/4G/5G استفاده کنید

Wi-Fi خود را به داده تلفن همراه (3G، 4G، 5G) تغییر دهید. اینستاگرام آدرس IP و دستگاه شما را تشخیص می دهد. وقتی به طور مکرر گیر می کنید، تمام روش های این آموزش به شما کمکی نمی کند.

13 عکسی که بیشترین لایک را در تاریخ اینستاگرام دریافت کردند!

4-5. برنامه های شخص ثالث غیرمجاز اینستاگرام

اگر قبلاً حساب خود را به برنامه‌های شخص ثالث، ابزارهای خودکار و ربات‌هایی که با اینستاگرام به اشتراک گذاشته نشده‌اند پیوند داده‌اید، زمان آن رسیده است که آنها را از حساب خود حذف کنید و روشی را برای اثبات اینکه شما انسان هستید و نه ربات، پیاده‌سازی کنید.

مردم دوست دارند از برنامه های برتر به عنوان ربات استفاده کنند که حساب اینستاگرام آنها را چالش برانگیز می کند.

5-5. حساب اینستاگرام خود را به فیس بوک پیوند دهید

نه فقط فیسبوک، بلکه نگاهی به لیست زیر بیندازید.

به تمام برنامه های لیست شده در اینجا فیس بوک، توییتر، Tumblr، Ameba، VKontakte و OK.ru متصل شوید. اینستاگرام با این سایت‌های رسانه‌های اجتماعی شریک است و به همین دلیل است که در برنامه‌ها فهرست شده‌اند.

6-5. حذف هشتگ های اخیر اینستاگرام

هشتگ ها بیشترین تاثیر را در اینستاگرام دارند و اگر یک حساب کاربری جدید دارید یا اگر یک اکشن قبلا مسدود شده است، حذف تمام هشتگ های اخیر اینستاگرام برای حذف اکشن بلوک یا بهبود تعامل اکانت شما مفید خواهد بود.

5-7. رمز عبور را تغییر دهید

تغییر رمز عبور یک چیز کاملاً غیر ضروری است که در ابتدا فهرست می شود و اینستاگرام ممکن است قبلاً از شما خواسته باشد که رمز عبور خود را تغییر دهید. بعد از تغییر پسورد متوجه اکشن بلاک رسمی اینستاگرام خواهید شد و بستگی به این دارد که چند بار بلاک شده باشید، ممکن است با شادوبن نیز مواجه شوید.

و آخرین کاری که می توانید انجام دهید این است که…

8-5. صبر کن

همه موارد فوق به شما کمک خواهد کرد. اما هیچ یک از آنها به شما کمک نمی کند تا از شر بلوک اکشن خلاص شوید. شاید صبر آخرین گزینه شما باشد. این بهترین راه حل برای حل اکشن بلوک است و فقط باید حداکثر 24 ساعت صبر کنید.

3 تا از بهترین و قابل اعتمادترین فالوورها (اندروید و آیفون)

6. بایدها و نبایدها

1-6. انجام ندادن

اکانت اینستاگرام دیگری ایجاد نکنید. اینستاگرام آدرس IP شما را ردیابی می کند و اگر یک اکانت بلاک اکشن دارید، وقتی یک حساب کاربری جدید ایجاد می کنید، اکشن بلوک برای آن حساب نیز ظاهر می شود. اما در حال حاضر، ایجاد یک حساب کاربری جدید آسان نیست.

بخونیدش:  چرا با زدن سینال اف باردار نشدم

2-6. باید داشته باشد

به جای ایجاد یک حساب کاربری جدید و شروع دوباره، یک وبلاگ بهتر ایجاد کنید.

چرا در اینستاگرام بلاک شده ایم؟ بلاک شدن به چه معناست و دلایل بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟ به احتمال زیاد قبلاً بارها با این اصطلاح برخورد کرده اید. بلاک کردن یکی از مواردی است که امنیت صفحه اینستاگرام شما را تهدید می کند. بلاک کردن در اینستاگرام به معنای مسدود کردن حساب کاربری است. وقتی اینستاگرام بلاک می‌شوید، نمی‌توانید لایک، فالو، آنفالو و غیره داشته باشید. این محدودیت موقتی بوده و پس از مدتی در صورت عدم تکرار تخلف رفع خواهد شد. اما سوالی که مطرح می‌شود این است: «چرا اینستاگرام حساب‌های خاصی را مسدود می‌کند؟ برای دانستن دلایل بلاک شدن در اینستاگرام با ما همراه باشید.

راهنمای مطالعه

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟

بلاک شدن در اینستاگرام می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما به طور کلی هر حسابی که قوانین اینستاگرام را نقض کند مشمول جریمه خواهد شد. لازم به ذکر است که در صورت تکرار مداوم تخلفات، صفحه ممکن است برای همیشه از دسترس خارج شود. دلایل بلاک شدن اینستاگرام به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

مسدود شدن به دلیل نقص فنی

مسدود کردن در صورت نقض محتوا

گزارش تخلف کاربر

در ادامه به تفصیل به بررسی دلایل بلاک شدن در اینستاگرام می پردازیم.

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام: تخلفات فنی

یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام تخلف فنی است. تخلفات فنی اینستاگرام فعالیت هایی هستند که اکانت های واقعی به ندرت انجام می دهند. فعالیت بیش از حد در اینستاگرام باعث می شود اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات شناسایی کند و حساب شما را مسدود کند. بنابراین بهتر است هنگام کار در اینستاگرام معیارهای استاندارد را رعایت کنید تا به عنوان یک ربات شناخته نشوید. تخلفاتی که در این دسته قرار می گیرند عبارتند از:

مقاله پیشنهادی: شناسایی فالوورهای جعلی در اینستاگرام

1. فیک بودن

یکی از دلایل مسدود شدن اینستاگرام به دلیل تخلفات فنی، جعلی بودن اکانت است. همانطور که در قوانین اینستاگرام ذکر شده است، برای فعال بودن در این شبکه اجتماعی باید واقعی باشید! الگوریتم های اینستاگرام به شدت در برابر صفحات جعلی هستند و اگر اکانت جعلی تشخیص داده شود، به احتمال زیاد صفحه غیرفعال می شود. کاربران Ghost نیز شرایط مشابهی دارند.

2. فالو و آنفالو کردن بیش از حد

برای هر فعالیتی در اینستاگرام استانداردهایی وجود دارد. یکی دیگر از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام، رعایت نکردن این استانداردها است. اگر در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی اکانت را فالو کنید، به احتمال زیاد اینستاگرام حساب شما را مسدود خواهد کرد.

3. لایک و کامنت بیش از حد

یکی از دلایل اصلی بلاک شدن در اینستاگرام، لایک و کامنت بیش از حد است. همانطور که در مورد قبلی ذکر شد، اینستاگرام معیارهایی را برای فعالیت های خود در نظر گرفته است. خروج از محدوده این معیارها تخلف محسوب می شود و باعث جریمه شدن پیج شما می شود. لایک و کامنت هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر تعداد لایک ها و کامنت ها در مدت زمان کوتاهی بسیار زیاد باشد، اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات می شناسد. همانطور که گفته شد اینستاگرام به اصالت صفحه ادمین بسیار حساس است. بنابراین اگر شما را به عنوان یک ربات بشناسد، امکان مسدود شدن صفحه شما بسیار زیاد است.

4. انتشار پست بیش از اندازه

یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام که برای صفحات تجاری مهمتر است، ارسال بیش از حد مطالب است. ارسال پست در تعداد زیاد با قوانین اینستاگرام مطابقت ندارد و یک فعالیت اسپم محسوب می شود. به طور کلی ارسال مطالب در صفحات اینستاگرام باید به صورت منظم و طبق برنامه انجام شود. این مشکل برای صفحات شخصی خیلی مهم نیست. اما در صفحات حرفه ای که مطالب زیادی منتشر می کنند باید به این موضوع توجه ویژه ای شود. بنابراین برای جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام، بهتر است با هماهنگی خاصی عمل کنید.

5. استفاده از ربات‌های اینستاگرامی

یکی دیگر از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام که در دسته تخلفات فنی قرار می گیرد، استفاده از ربات های اینستاگرام است. مدتی است که ربات های اینستاگرام در بازارهای فضای مجازی به فروش می رسند. اینستاگرام بر استفاده از کاربران واقعی تاکید دارد و مدیریت صفحات توسط ربات ها را به عنوان فعالیت هرزنامه می شناسد. بنابراین اگر قصد دارید مدیریت صفحه خود را به یک ربات اینستاگرام بسپارید، باید در انتخاب آن بسیار دقت کنید. عملکرد ربات های اینستاگرام باید به گونه ای باشد که اینستاگرام متوجه ربات بودن صفحه ادمین نشود.

معرفی ربات اینستاگرام Inbo

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام: نقض محتوا

طبق گفته های قبلی، دلایل بلاک شدن در اینستاگرام تنها به تخلفات فنی محدود نمی شود و علاوه بر آن، محتوای منتشر شده در صفحه نیز باید با قوانین اینستاگرام سازگار باشد. اینستاگرام چارچوب هایی را برای محتوای ارسال شده توسط کاربران در نظر گرفته است که اگر به آنها احترام نگذارید مجازات خواهید شد. این قوانین برای سلامت جامعه بزرگ اینستاگرام و حفظ آرامش کاربران آن وضع شده است. بنابراین، اگر می خواهید از مسدود شدن حساب کاربری خود در اینستاگرام جلوگیری کنید، بهتر است این قوانین را رعایت کنید. موضوعات زیادی وجود دارد که تخلف محتوا محسوب می شود، اما در ادامه به مهم ترین دلایل بلاک شدن اینستاگرام از نظر محتوایی می پردازیم:

1. قانون کپی رایت

یکی از دلایل مهم بلاک شدن در اینستاگرام، نقض کپی رایت است. قانون کپی رایت به این معناست که تمام حقوق مادی و معنوی یک اثر متعلق به سازنده آن است. دیگران نمی توانند آن را بفروشند یا بدون کسب اجازه از صاحب اثر، آن را به صورت رایگان در دسترس قرار دهند. این قانون دامنه وسیعی دارد و شامل موارد زیادی از جمله انواع اختراعات، کتاب ها، مقالات، فیلم ها، موسیقی و غیره است. اگر کاربران اینستاگرام بدون کسب اجازه از صاحب اثر آن را در اینستاگرام منتشر کنند، متخلف شناخته می شوند و مشمول جریمه می شوند. در کشورهای پیشرفته قوانین سخت گیرانه تری در این زمینه تصویب شده است. به عنوان مثال، انتشار آهنگی که حق چاپ آن متعلق به خواننده آن است، پیگرد قانونی دارد. در اینستاگرام، ارسال هرگونه محتوای متعلق به شخص دیگری تخلف محسوب می شود.

بخونیدش:  چرا به فیلتر شکن وصل میشه ولی کار نمیکنه

2. انتشار محتوای جنسی

اینستاگرام به عنوان یک جامعه مجازی بزرگ شناخته می شود و کاربران زیادی در آن فعال هستند. محدوده سنی این کاربران بسیار گسترده است و تمامی افراد بالای 13 سال می توانند در این شبکه مجازی حضور داشته باشند. از این رو حفظ سلامت این جامعه و ایجاد محیطی مناسب و امن برای تمامی گروه های سنی بسیار مهم است. انتشار محتوای جنسی در اینستاگرام می تواند به سلامت این جامعه آسیب جدی وارد کند. این نوع محتوا برای گروه سنی نوجوانان نامناسب است و باعث آسیب های اجتماعی می شود. به همین دلیل یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام به همین مشکل اختصاص دارد.

3. تبلیغ تروریسم

یکی دیگر از دلایل اصلی بلاک شدن در اینستاگرام، تبلیغ گروه های تروریستی است. اینستاگرام مکانی برای گذران اوقات فراغت و حتی کسب درآمد از راه های قانونی است و کسانی که می خواهند از اینستاگرام برای انجام فعالیت های غیرقانونی استفاده کنند به عنوان متخلف و مجرم شناخته می شوند. یکی از این فعالیت های غیرقانونی که آرامش و امنیت کاربران اینستاگرام را از بین می برد، ترویج تروریسم است. اینستاگرام به شدت با تروریسم مخالف است و حساب هایی را که آن را تبلیغ می کنند، سرکوب خواهد کرد. کسانی که به هر نحوی تروریسم را تبلیغ و ترویج می کنند، علاوه بر جریمه شدن توسط اینستاگرام، توسط سیستم های اطلاعاتی کشورهای مربوطه نیز تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

4. ترویج خشونت

یکی دیگر از مواردی که می تواند به محیط امن اینستاگرام آسیب برساند و آرامش کاربران آن را مختل کند، ترویج خشونت است. پس البته این را هم می توان یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام دانست. ارسال و به اشتراک گذاری ویدیوهایی با صحنه های خشن و زننده یکی از مواردی است که اینستاگرام روی آن حساس است و ادامه انتشار چنین مطالبی ممکن است باعث بلاک شدن صفحه در اینستاگرام شود.

5. نژاد پرستی

یکی دیگر از دلایل بلاک شدن اینستاگرام، نژادپرستی است. انتشار مطالب نژادپرستانه و توهین آمیز به سایر اقوام و اقوام نه تنها از سوی اینستاگرام، بلکه از سوی مجامع بین المللی تخلف و جرم تلقی می شود. بنابراین بهتر است از تولید و انتشار این گونه مطالب به صورت جداگانه خودداری شود. عدم رعایت این قانون ممکن است منجر به پیگرد قانونی و جریمه اینستاگرام شود.

6. نشر محتوای سیاسی

یکی از دلایل مهم بلاک شدن در اینستاگرام، انتشار مطالب سیاسی است. انتشار مطالب سیاسی باعث اغتشاش در جامعه و ایجاد جنبش های اعتراضی از سوی اینستاگرام تخلف محسوب می شود و در صورت تایید این موضوع ممکن است منجر به مسدود شدن صفحه شود. حتی در برخی موارد حساس غیرفعال سازی دائمی صفحه دور از انتظار نیست.

7. تخریب شخصیت‌ها و اقوام

ارسال عکس یا فیلمی که شخصیت یک فرد یا گروهی از افراد را تخریب می کند یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام است. توهین به عزیزان نیز در این دسته قرار می گیرد و هیچ کاربر اینستاگرامی حق توهین به گروه یا ملت خاصی را ندارد.

8. خرید و فروش کالای قاچاق

آخرین دلیل بلاک شدن در اینستاگرام خرید و فروش کالای قاچاق است. همانطور که قبلا ذکر شد، اینستاگرام با فعالیت های غیرقانونی کاربران خود مخالف است و در صورت کشف با این حساب ها برخورد خواهد کرد. خرید و فروش کالای قاچاق نیز در این دسته قرار می گیرد و منجر به بلاک شدن در اینستاگرام می شود.

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام: گزارش تخلف کاربران

بلاک شدن در اینستاگرام نیز می تواند نتیجه گزارش سایر کاربران باشد. کاربران اینستاگرام در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی سایر کاربران می توانند با ارسال گزارشی این تخلف را به مجموعه اینستاگرام گزارش دهند تا بررسی شود و در صورت تایید گزارش، نسبت به اکانت متخلف اقدام لازم صورت گیرد. برای آموزش ساخت رپورتاژ در اینستاگرام می توانید مقاله نحوه ساخت ریپورت در اینستاگرام را مطالعه کنید.

توجه: در صورتی که گزارش ارسالی کاربران به واحد پشتیبانی اینستاگرام مبنی بر تخلف کاربر دیگری صحت نداشته باشد، منجر به مسدود شدن آن صفحه در اینستاگرام نخواهد شد. به عبارت دیگر، بلاک کردن در اینستاگرام به شکستن قوانین و گزارش نکردن سایر کاربران بستگی دارد.

سوالات متداول

چگونه متوجه شوید که در اینستاگرام بلاک شده اید؟

برخی از نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام عبارتند از:
1. عدم امکان لایک پست ها
2. عدم امکان فالو و آنفالو
3. امکان گذاشتن نظر وجود ندارد.

چگونه بفهمم اینستاگرام من را به عنوان یک ربات می شناسد؟

✅ اگر پیج شما مسدود شده و مطمئن هستید که محتوایی را که خلاف قوانین اینستاگرام باشد ارسال نکرده اید، به احتمال زیاد اینستاگرام شما را به دلیل لایک، فالو یا کامنت زیاد، شما را به عنوان یک ربات معرفی کرده است.

نتیجه

در این مقاله تمامی دلایل بلاک شدن در اینستاگرام ارائه و بررسی شده است. این عناصر را با دقت بخوانید تا با دنبال کردن آنها صفحه شما مسدود نشود. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما کاربران عزیز مفید واقع شود.

ممنون از همراهی گرم شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا